Гіалуронова кислота для обличчя: користь і шкода

  1. Користь гіалуронової кислоти
  2. способи застосування
  3. Користь і шкода ГК
  4. Шкода гіалуронової кислоти
  5. Протипоказання
  6. Відео

Гіалуроновою кислотою (ГК) називається полісахарид, який виробляється в тілах ссавців. Людський організм: хрящова тканина, кришталик ока, міжклітинний простір шкіри, суглобова рідина також містить ГК.

Перші дослідження речовини були здійснені в 1934 р. німецьким біохіміком Карлом Маєром, який виявив гіалуронову кислоту в кришталику ока корови. У 2009 р одним з британських журналів було зроблено офіційну заяву щодо безпеки речовини, після чого її активно стали застосовувати в косметології.

З точки зору походження, гіалуронова кислота буває 2 видів:

  • Тварини - виробляється в гребенях півнів;
  • Нетваринного - синтезується бактеріями, здатними виробляти ГК.

У косметології перевага віддається неживотной різновиди ГК, оскільки при її використанні виходить зменшити ймовірність розвитку алергічних реакцій.

Крім того, ГК може відрізнятися молекулярної масою - бути низькою і високою.

низькомолекулярна гіалуронова кислота для обличчя підходить для поверхневого нанесення. Вона глибоко зволожує шкіру, дозволяючи корисним речовинам проникати в нижні шари сприяючи створенню бар'єру.

Високомолекулярна версія більше підходить для ін'єкцій, після яких спостерігається розгладження зморшок, збільшення тонусу. Втім, суворого розмежування речовини за сферами застосування не існує, косметологи однаково ефективно використовують різні види продукту для вирішення тих чи інших питань.

Користь гіалуронової кислоти

Застосування в косметології гіалуронка знайшла завдяки можливості утримувати в клітинах воду. Одна молекула здатна притягнути до 500 часток. Ефект помітний тривалий період, тому в тканинах постійно зберігається необхідний водний баланс.

Перебуваючи в міжклітинному просторі шкіри, гіалуронат забезпечує її молодість, еластичність, підтримує необхідний рівень зволоження. З віком вміст гиалурона зменшується, що стає причиною змін шкіри - появі зморшок, сухості, в'ялості.

Таким чином, користь гіалуронової кислоти очевидна - вона допомагає усувати складки і інші недосконалості. Показанням до застосування гиалурона можна вважати:

  • Суха, «вікова» шкіра, що втратила еластичність;
  • Зморшки різної інтенсивності;
  • Угри, пігментні плями;
  • Рубці, шрами від порізів, опіків;
  • Тьмяний хворобливий колір обличчя;

Суха, «вікова» шкіра, що втратила еластичність;   Зморшки різної інтенсивності;   Угри, пігментні плями;   Рубці, шрами від порізів, опіків;   Тьмяний хворобливий колір обличчя;

способи застосування

Гіалуронову кислоту застосовують декількома варіантами. В першу чергу, мова йде про ін'єкції (уколах), косметичних засобів на основі гиалурона, таблетках для вживання всередину.

Популярність ін'єкційного введення обумовлена ​​миттєвим позитивним ефектом, здатністю речовини глибоко проникати в товщу шкіри. Виділяють кілька видів процедур з використанням ін'єкцій:

  • Мезотерапія - внутрішньо вводиться склад, що містить гиалурона. Завдяки уколів вдається поліпшити колір обличчя, усунути пігментні плями і дрібні недосконалості. Мезотерапія характеризується накопичувальним ефектом, а результат очевидний після 2-3 сеансів. Рекомендований вік пацієнта: 25-30 років.
  • Біоревіталізація - аналогічна мезотерапії процедура, при якій потрібна більша кількість гіалуронової кислоти. Ін'єкції сприяють розгладженню зморшок, зволоження шкіри, підвищенню її тонусу. Позитивний результат помітний після 1 процедури. Рекомендована особам від 40 років.
  • Контурна пластика - речовина різної концентрації у вигляді биогеля використовується для корекції. Засіб наноситься точково, забезпечуючи розгладжування глибоких зморшок, зміна форми губ, носа, вилиць, підборіддя, овалу обличчя.

Ще одним безопераційним способом продовжити молодість є введення гиалурона за допомогою лазера або ультразвуку. Процедури спрямовані на боротьбу з ознаками старості, сухістю, пігментацією, відновлення шкіри після сонячних опіків (в тому числі, в солярії), косметологічних процедур.

Крім позитивного результату, введення речовини ультразвуком або лазером безболісно, ​​що не передбачає порушення цілісності шкірних покривів.

Вважається, що позитивний ефект для організму має також гіалуронова кислота в таблетках . Препарат має оздоровчий вплив на шкіру, вирівнюючи її тон, покращує рухливість суглобів, усуваються зморшки. Однак фахівці вказують, що гиалурона - це полісахарид, який в шлунково-кишковому тракті розпадається на цукру. Речовина не може проникати в клітини шкіри в своєму первісному вигляді.

Вибираючи препарат, потрібно звернути увагу на ступінь очищення гиалурона. Чим вона вища, тим безпечніше засіб.

Доглядає косметика крему, сироватки та ін. сприяє формуванню захисного шару, який запобігає негативному впливу середовища на шкіру, вирівнює колір обличчя, роблячи більш здоровим. А ось позбавитися від зморшок за допомогою таких засобів, на жаль, неможливо - надто велика молекула гиалурона, щоб проникнути в глибокі шари шкіри.

Користь і шкода ГК

Корисність від правильного застосування гіалуронової кислоти очевидна вже після перших сеансів. Продукт має виражену омолоджуючу дію, а результат зберігається до 1,5 років. Утримуючи в шкірі вологу, ГК сприяє її вирівнюванню природним шляхом, підвищує еластичність, тонус. За допомогою гіалуронка вдається змінити форму носа, губ, скул, овалу обличчя без операції.

Ті, хто вирішив на собі випробувати дію гиалурона, задаються питанням, чи шкідлива гіалуронова кислота, чи не має вона побічних ефектів. Негативний вплив кошти може бути обумовлено тільки бездумним його використанням або особливостями організму.

Важливо, який тип кислоти вибирається для процедур або прийому всередину. Слід віддавати перевагу синтетичної версії, оскільки гиалурона тваринного походження часто стає причиною розвитку алергічних реакцій.

Шкода гіалуронової кислоти

Дествие уколів може проявлятися наступними побічними ефектами:

  • Роздратування, запалення шкірних покривів;
  • сверблячка;
  • Почервоніння.

При неправильному введенні (зазвичай глибокому), помилки при підборі дозуваннях і концентрації, наслідком може стати фіброз тканин (ущільнення). У рідкісних випадках залишаються шрами і рубці. У зоні ризику пацієнти з тонкою чутливою шкірою.

Протипоказання

  • Запалення, пошкодження, а також новоутворення в місцях корекції - краще не вибирати апаратну косметологія і ін'єкції;
  • Онкологія, цукровий діабет;
  • Захворювання крові;
  • Недавнє (менше місяця) проходження процедури глибокого пілінгу , Лазерної шліфовки, фотоомолодження;
  • Гастрити, виразки - протипоказані таблетки з гиалурона;
  • Шкірні запалення.

Утриматися від процедур і прийому препаратів з ГК слід в період вагітності і лактації, гострих і хронічних недуг, при інфекційних та бактеріальних захворюваннях.

Тим, хто задається питанням, приносить гіалуронова кислота користь чи шкода, слід знати, що при тривалому ін'єкційному введенні гіалуронка, організм зменшує її вироблення. Це означає, що при відмові від уколів шкіра повертається до попереднього стану.

При вживанні речовини всередину слід пити достатню кількість води. В іншому випадку існує ризик зневоднення організму.

Шкода від застосування кремів з гіалуронової кислотою для особи пов'язаний з відсутністю попереднього зволоження шкіри. У такій ситуації гіалуронка може провокувати сухість, свербіж на місці зони впливу.

Знизити ризик розвитку побічних ефектів дозволяє дотримання наступних правил в перші 2-3 дні після процедури:

  • Виключити перебування на сонці, відмовитися від відвідування солярію;
  • Не допускати фізичних навантажень, тимчасово відкласти заняття спортом;
  • Не користуватися скрабами, відлущувальними засобами, декоративною косметикою;
  • Не приймати гарячу ванну, не відвідувати лазні, сауни, басейни.

Перед процедурами важливо переконатися у відсутності протипоказань, вибирати продукт високого ступеня очищення від відомого бренду і довірятися лише професіоналам.

Відео

поділіться записом