Гарбузовий сік користь і шкода як пити

  1. Гарбузовий сік: користь для здоров'я чи шкода для організму. Важливі факти про гарбузовому соку: користь...
  2. Як отримати гарбузовий сік? Розберемо його склад
  3. Гарбузовий сік - суцільна користь для організму!
  4. Чи може гарбузовий сік бути шкідливим?
  5. Користь гарбузового соку для вагітних і годуючих мам
  6. Малюк теж полюбить гарбузовий сік: користь гарбузового соку для дітей
  7. Гарбузовий сік: його користь і шкода
  8. Корисні властивості
  9. Для жінок
  10. Для чоловіків
  11. Як приготувати?
  12. Рецепти свіжовичавленого гарбузового соку
  13. Гарбузовий сік за рецептом Гаррі Поттера
  14. Гарбузовий сік зі спеціями
  15. Гарбузовий сік для домашніх заготовок
  16. Як приймати?
  17. Протипоказання і побічні ефекти
  18. Чим корисний свіжовичавлений гарбузовий сік?
  19. Користь гарбузового соку
  20. Як його приготувати вдома?
  21. Шкода гарбузового соку
  22. Гарбузовий сік - користь і шкода
  23. Користь гарбузового соку
  24. Користь гарбузового соку для жінок
  25. Користь и шкода Гарбузова соку

Головна » Користь і шкода » Гарбузовий сік користь і шкода як пити

Гарбузовий сік: користь для здоров'я чи шкода для організму. Важливі факти про гарбузовому соку: користь і шкоду, рецепти приготування

Не всі знають, що гарбуз насправді не овоч, а ягода, як і найближчий її родич -арбуз. Вона прийшла на наші вітчизняні грядки з Америки через Європу. Перші американські поселенці запікали її в золі, наповнивши молоком і пряними травами.

З тих пір гарбуз стала улюбленицею кухарів, адже ніжна консистенція і солодкуватий смак її м'якоті - справжній рай для кулінарних фантазій. Крім того, її м'якоть дуже соковита, що дозволяє отримувати з неї велику кількість соку, який концентрує в собі всі полезнейшие властивості гарбуза.

Як отримати гарбузовий сік? Розберемо його склад

Цей корисний напій зовсім неважко приготувати самому. Для цього потрібно взяти стиглу гарбуз (найкраще свіжу - вони більш соковиті), видалити серцевину і зняти шкірку. М'якоть порізати на невеликі шматочки, пропустити через соковижималку - наш сік готовий! До речі: не поспішайте викидати залишився від гарбуза макуха, він стане в нагоді вам в якості вітамінної маски для обличчя. Можна також використовувати цю м'якоть для пирога або каші.

Якщо у вас немає соковижималки, просто натріть м'якоть на тертці і відіжміть за допомогою марлі. Щоб зробити густий гарбузовий сік з великою кількістю м'якоті, візьміть замість соковижималки блендер. Такий сік містить ще більше клітковини, тому корисний подвійно.

Свіжовичавлений сік можна зберігати в холодильнику довше двох днів, тому готуйте його невеликими порціями. Щоб приготувати справжній вітамінний коктейль, можна змішати гарбузовий сік з морквяним або яблучним соком. Вийде справжня скарбниця корисних вітамінів і мінералів!

Якщо вам не до смаку такий гарбузовий фреш, можна приготувати його в інший спосіб, відповідним в тому числі і для заготовок на зиму. Отже, на 0,5 кг гарбузового м'якуша, очищеної від шкірки і насіння, потрібно 100 грам цукру і сік одного лимона. Гарбуз натерти на тертці, а в цей час поставити кип'ятити 1 літр води і розчинити в окропі цукор. Додати в каструлю гарбуз і варити протягом 10-15 хвилин. Видавити сік лимона і дати трохи охолонути. Можна розливати наш сік по банкам!

Для заготівлі великої кількості гарбузового соку на зиму найзручніше використовувати соковарку.

Сік ми приготували. Тепер, дивлячись на бурштинову густу рідину, задамося питанням: що ж корисного в його складі? До складу гарбузового соку входить:

• клітковина;

• мінерали: калій, магній, фосфор, цинк, залізо, фтор і цинк;

• Вітаміни В1, В2;

• вітамін РР;

• бета-каротин (його зміст в гарбузової м'якоті в кілька разів більше, ніж у моркві);

• Вітамін К;

• пектин;

• сахароза.

Гарбузовий сік - суцільна користь для організму!

Основний обсяг соку - це клітковина (харчові волокна). Найвідоміша функція клітковини - очищення травного тракту від шлаків, запобігання запорів. Це пов'язано з тим, що клітковина практично не перетравлюється ні в шлунку, ні в кишечнику. Вона проходить по всій травній системі, стимулює його роботу і подібно м'якої щітки очищає стінки кишечника від шлаків. Також клітковина:

• Нормалізує рівень цукру в крові;

• Очищає організм від токсинів;

• Стимулює травлення і позитивно впливає на обмін речовин;

• Сприяє зниженню ваги.

Вітаміни та мінерали, що містяться в гарбузовому соку, виконують відразу безліч функцій:

• Зміцнюють імунітет;

• Підвищують гемоглобін і допомагають боротися з анемією;

• Для роботи серця дуже важливі мінерали калій і магній, які містяться в гарбузі у великій концентрації;

• Допомагають нервовій системі справлятися зі стресом;

• Вітамін До регулює згортання крові.

Крім того, постійне вживання соку гарбуза натще покращує колір обличчя і навіть виліковує вугровий висип. Гарбузовий сік має легку сечогінну дію і допоможе виведенню зайвої рідини з організму. Висока вмісту калію робить сік добрим помічником серцево-судинної системи.

А для сильної статі корисно знати такий лікувальний ефект, як сприятливу дію на передміхурову залозу і в цілому тонізуючий вплив на чоловіче здоров'я.

Гарбузовий сік очищає жовчовивідні шляхи і допомагає роботі жовчного міхура.

Низька калорійність гарбузового соку робить його найкориснішим дієтичним продуктом: він використовується для зниження веса.Калорійность його - всього 38 ккал на 100 гр. Для страждають ожирінням дієтологи рекомендують 1-2 рази в тиждень посидіти на гарбузовому соку - така розвантаження допоможе в боротьбі з вагою. Цей напій, крім своєї очевидної користі, ще й чудово приглушує голод. Тому його дуже добре вживати тим, хто намагається не їсти ввечері, як замінник вечері.

Тепер рекомендації щодо вживання. Звичайно, пити свіжовичавлений гарбузовий сік - більш ефективно, але і варений сік гарбуза буде відмінним помічником вашому здоров'ю. У профілактичних цілях добре пити гарбузовий сік по півсклянки двічі на день натщесерце. Якщо ви маєте будь-які проблеми зі здоров'ям, ваша норма - 2 склянки в день. Курс лікування повинен тривати не менше двох тижнів, саме тоді ви помітите поліпшення.

Є ще один спосіб використання гарбузового соку, крім вживання його всередину. Сік гарбуза можна використовувати зовнішньо. Це прекрасний косметичний засіб! Ось рецепт тонізуючої маски: просочіть марлеву серветку соком і накладіть на обличчя на 10-15 хвилин. Таку процедуру можна проробляти курсом кілька днів поспіль. Шкіра стає посвіжілої, гладкою і сяючою.

Рецепт живильної маски з гарбузовим соком додати до двох столових ложок соку чайну ложку меду і один жовток. Суміш добре збити і нанести рівним шаром на обличчя, залишити до висихання. Таку маску потрібно змивати прохолодною водою. Шкіра від цієї поживно-вітамінної маски пружна, нагодована зсередини, розгладжена. Особливо корисною буде така маска в осінньо-зимовий період, коли сухості шкіри сприяють погодні умови, обігрівачі та кондиціонери.

Чи може гарбузовий сік бути шкідливим?

Гарбузовий сік стає палицею з двома кінцями, якщо застосовувати його при протипоказання. Таким є, в першу чергу, низька кислотність шлункового соку. Гарбузовий сік буде дуже шкідливий для людей з таким захворюванням, адже він знижує кислотність ще більше.

Не варто гарбузовий сік, якщо у вас розлад шлунка, він тільки посилить діарею і може до того ж викликати подразнення слизової: клітковина занадто груба для запалених стінок кишечника.

З тієї ж причини не рекомендують сік гарбуза страждають шлункової виразкою, гастритом або холециститом.

Якщо у вас в сечовому міхурі або в нирках, також краще утриматися від цього напою через його сечогінного ефекту.

Важливо: гарбузовий сік погано поєднується зі свіжим молоком. Такий тандем має сильний проносний ефект!

Ще один момент: як і всі корисні продукти, цей сік може стати ворогом при його надмірному вживанні. Не варто пити більше 3 склянок соку на добу. Ви ж не будете пити вітаміни жменями, якщо вам пропишуть всього три капсули в день?

Користь гарбузового соку для вагітних і годуючих мам

Сік гарбуза допоможе впоратися з однією з перших проблем першого триместру вагітності - токсикозом. Багатьох майбутніх матусь мучить постійна нудота, особливо в ранкові години відразу після пробудження. З цією проблемою допоможе справитися прийом половини склянки свіжого гарбузового соку вранці натщесерце. Найкраще випити сік не встаючи з ліжка, щоб не виникло різкою нудоти і запаморочення після підйому.

Ароматний бурштиновий сік допоможе при ще однією розповсюдженою проблеми вагітних - при запорах. Якщо регулярно пити сік протягом декількох тижнів, можна забути про проносних засобах і ліках від підвищеного газоутворення: травний процес прийде в норму.

І звичайно ж, гарбузовий сік дуже корисний для вагітних в якості додаткового джерела мінералів і вітамінів.

Ставши мамою, жінці зовсім не обов'язково відмовлятися від цього корисного напою. Деякі овочі та фрукти, потрапивши в грудне молоко, викликають у немовлят алергію або здуття животика. Гарбуз - продукт нізкоаллергенних, її можна вживати в їжу без побоювання. Що стосується здуття, то гарбуз і тут допоможе: грудне молоко після мами, яка п'є гарбузовий сік, перешкоджає газоутворення і виникненню кольок у малюка.

Малюк теж полюбить гарбузовий сік: користь гарбузового соку для дітей

Гарбузовий сік, завдяки своїй нізкоаллергенних, підходить для харчування дітей-алергіків. Він цінний як багате джерело вітамінних речовин для організму, що росте. Вітаміни групи В і магній, що міститься в гарбузі, незамінні для формування міцної нервової системи дитини. Калій зміцнить серцево-судинну систему, яка в період активного росту відчуває великі навантаження.

Свіжовичавлений гарбузовий сік можна давати з трирічного віку, починаючи з декількох столових ложок. Деякі діти не люблять смак сирого соку, в такому випадку можна зварити трохи підсолоджений сік. Гарбузовий сік у поєднанні з медом - прекрасний заспокійливий засіб, дуже добре давати його на ніч для міцного і спокійного сну малюка.

Ми з'ясували, що гарбузовий сік - не просто смачний напій. Він стане другом і помічником у профілактиці та лікуванні багатьох хвороб. Найголовніше - подбати про свій організм вчасно, так що пийте гарбузовий сік і підтримуйте своє здоров'я!

zhenskoe-mnenie.ru >

Гарбузовий сік: його користь і шкода

Одним з найбільш здорових напоїв є гарбузовий сік, користь і шкода якого зумовлені багатим елементним складом. Гарбузовий сік може конкурувати з будь-яким фруктовим напоєм за дією на організм. Він застосовується як основний інгредієнт в деяких солодощах і фармацевтичних препаратах.

Корисні властивості

У гарбузовому соку містяться вітаміни B1, B2, B6, С, Е. Помаранчевий колір напою обумовлений величезною кількістю бета-каротину, який організм перетворює в вітамін А. Напій багатий мінералами: калієм, магнієм, залізом, фосфором, кальцієм. Завдяки терапевтичним властивостям гарбузовий сік оздоровлює всі системи організму.

  • Великий вміст вітамінів в цьому продукті зміцнює імунітет і допомагає організму справлятися із захворюваннями, включаючи бактеріальні, грибкові та вірусні інфекції.
  • Регулярне вживання гарбузового соку нормалізує роботу травної системи і допомагає позбутися від запору завдяки великому вмісту клітковини.
  • Вітамін А, що міститься в соку, необхідний для здоров'я очей, він допомагає сітківці правильно поглинати і обробляти потрапляє на неї світло. Антиоксиданти лютеїн і зеаксантин допомагають запобігти розвитку катаракти і уповільнити вікову макулярную дегенерацію.
  • Наукові дослідження показують, що гарбузовий сік захищає від діабету, зменшуючи рівень цукру в крові. Він підвищує толерантність організму до глюкози і збільшує кількість вироблюваного інсуліну.
  • Гарбузовий сік нормалізує артеріальний тиск. Пектин в ньому сприяє зниженню поганого холестерину в крові. Це допомагає очистити артерії від вапняних відкладень і запобігти розвитку атеросклерозу, серцевого нападу та інсульту.
  • Регулярний прийом гарбузового соку сприяє оздоровленню нирок і видалення каменів.
  • Гарбузовий сік з медом добре заспокоює і допомагає подолати гостру безсоння.

Для жінок

Гарбузовий сік полегшує нудоту у вагітних при токсикозі і позбавляє від набряків, виводячи зайву рідину з організму. Він допомагає роботі репродуктивної системи, тому показаний жінкам, які мають проблеми з ендометрієм. Беручи гарбузовий сік при грудному вигодовуванні, жінки можуть поліпшити лактацію.

Гарбузовий сік з м'якоттю багатий клітковиною, яка уповільнює переварювання їжі і сприяє зниженню ваги. У склянці такого напою близько 7 грамів клітковини - це більше, ніж в двох порціях цільнозернового хліба. В результаті ви довше відчуваєте насичення. Це низькокалорійний продукт: в одній склянці напою міститься менше 70 калорій.

Гарбузовий сік відмінно живить шкіру зсередини і зовні, допоможе їй виглядати молодше. Що міститься в ньому бета-каротин усуває вільні радикали і захищає від сонячного ультрафіолету, який провокує виникнення зморшок. Вітаміни, ензими, цинк і альфа-гідроксильна кислота забезпечують гладку поверхню шкіри і її рівний тон.

Для чоловіків

Корисні властивості для чоловіків проявляються при проблемах в роботі передміхурової залози. Гарбузовий сік знижує ризик захворювання на рак простати, антиоксиданти захищають клітини тканин від провокують рак вільних радикалів.

Стакан гарбузового соку відновлює організм після тренування. В одній порції міститься 500 мг калію - таку кількість підтримує і омолоджує організм, заповнюючи електроліти, втрачені з потом під час важкого фізичного навантаження. Активні компоненти соку гарбуза зменшують втому і крепатуру м'язів.

Як приготувати?

Для соку підійдуть солодкі сорти гарбуза, вибирайте помірно стиглий овоч. Можна взяти свіжу, заморожену, зварену або запечений гарбуз. Є кілька способів як зробити гарбузовий сік, включаючи експрес-приготування та домашню консервацію на зиму.

Рецепти свіжовичавленого гарбузового соку

Зверніть увагу, що в свіжовичавленому напої зберігається більше поживних речовин, ніж в прокип'яченому, тому в сезон краще зробити сік зі свіжого овоча.

  • Вимийте ретельно поверхню гарбуза, розріжте і почистіть від твердої зовнішньої кірки.
  • Видаліть насіння і поріжте овоч невеликими шматками.
  • Соковижималкою відіжміть сік і подсластите його потрібною кількістю цукру, меду або яблучного соку.

Смак напою можна поліпшити, додаючи мускатний горіх, мелену корицю, імбир або лимонний сік. Освіжаючий ефект досягається, якщо подавати гарбузовий сік з льодом. Частину, що залишилася після віджимання м'якоть задійте для створення живильної маски для волосся і шкіри.

Гарбузовий сік має природним протизапальним ефектом, що робить його корисним для регулярного прийому при хронічному артриті і болях в суглобах. Рецепт протизапального напою:

  • Половину невеликий гарбуза почистити і нарізати.
  • Почистити 2 моркви і 2 зелені яблука.
  • Пропустити всі овочі через соковижималку.
  • Сік скропити дрібкою меленої кориці.

Використовуйте блендер для приготування гарбузового соку з м'якоттю. У чашу завантажте жменю шматочків гарбуза і залийте 150 мл води. Блендер измельчит овоч до пюреобразного стану, а додана вода додасть йому консистенцію напою. При такому способі приготування зберігається велика кількість клітковини, ніж та корисний гарбузовий сік з м'якоттю для нормальної роботи травлення в порівнянні з віджатим в соковижималці.

Гарбузовий сік за рецептом Гаррі Поттера

Гарбузовий сік, рецепт якого завоював популярність у дітей після виходу казкової епопеї, містить додаткові інгредієнти. На одну порцію знадобиться:

  • півсклянки гарбузового соку з м'якоттю;
  • півсклянки апельсинового соку;
  • половина банана;
  • щіпка кориці;
  • велика ложка ванільного морозива або йогурту.

Якщо для напою використовуються свіжовичавлені соки, розбавте їх наполовину водою. Змішайте блендером банан, гарбузовий і апельсиновий соки. Посипте корицею і прикрасьте морозивом.

Гарбузовий сік зі спеціями

Цей варіант напою з імбиром і корицею підстьобне метаболізм. знадобиться:

  • сік маленької гарбуза без м'якоті;
  • третину склянки води;
  • по чверті чайної ложки меленої кориці та імбиру;
  • ложка меду.

Змішайте всі компоненти, приймайте готовий напій в охолодженому стані.

Гарбузовий сік для домашніх заготовок

Використовуючи додаткові інгредієнти, можна змінювати смак і текстуру напою. Гарбузовий сік в домашніх умовах на зиму готується шляхом кип'ятіння приготовленої маси і стерилізації банок. необхідно:

  • невелика гарбуз;
  • 2 літри води;
  • 0,25 кг цукру;
  • лимон.

Гарбуз очистити, нарізати шматками і залийте гарячим цукровим сиропом. Готуйте на повільному вогні 15 хвилин. Потім охолодіть масу і протріть крізь сито. Додайте до одержали пюре вичавлений лимонний сік і прокип'ятіть ще 15 хвилин. Засукайте напій в стерилізовані банки.

Як варіант, пюре можна приготувати в духовці при 180 градусах, для цього запікайте 45 хвилин гарбузове скибочки, не очищаючи їх від шкірки. Це дозволить легко почистити і розм'якшити гарбуз, а потім зробити сік за рецептом вище.

Сік гарбузовий з апельсином на зиму має м'який смак, кисло-солодкий цитрус надає напою свіжості. Візьміть:

  • середню гарбуз;
  • 0,25 кг цукру;
  • ложку лимонної кислоти;
  • пару апельсинів.

Почищену і нарізану гарбуз залийте водою врівень з шматочками. Проваріть 5 хвилин, охолодіть і протріть крізь сито. Підмісіть лимонну кислоту і цукор, відіжміть сік з апельсинів. Прокип'ятіть і закатати напій в стерилізовані банки.

Як приймати?

У профілактичних цілях приймайте півсклянки напою щоранку на голодний шлунок. Стакан гарбузового соку містить більше 200% рекомендованої добової норми вітаміну А і 20% вітаміну С, який допоможе швидше оговтатися від застуди. Вітамін А відноситься до жиророзчинних, тому для кращого засвоєння додайте в напій ложку сметани або вершків.

  • Для оздоровлення сечостатевої і жовчовивідної систем пийте півсклянки соку тричі на добу за півгодини до їди курсами довжиною 10 днів і перервою в два тижні.
  • Як засіб від стресу і безсоння випивайте півсклянки теплого соку з додаванням ложки меду ввечері за годину до сну.
  • При захворюваннях передміхурової залози необхідний тривалий щоденний прийом гарбузового соку по 1-3 склянки протягом декількох місяців.
  • Щоб провести розвантаження для травної системи, випийте за день 1,5 літра гарбузового соку з м'якоттю. Розділіть на кілька прийомів і не вживайте тверду їжу в цей день.
  • Для зовнішнього застосування зробіть косметичну маску для обличчя, змішавши невелику кількість соку з жовтком і ложкою меду.

Протипоказання і побічні ефекти

В медицині препарати на основі гарбузового соку і масла використовуються для лікування подразнення сечового міхура, при інфекції нирок, як Антипаразитні засіб і для лікування проблем із сечовипусканням через доброякісної гіперплазії передміхурової залози.

Компоненти, що містяться в гарбузі, викликають сечогінний ефект, який зменшує дискомфорт в сечовому міхурі. Через діуретичної дії рекомендується порадитися з лікарем тим, у кого виявлені камені в сечовивідної системі. З обережністю слід поставитися людям, що страждають на цукровий діабет, оскільки в соку міститься багато вуглеводів.

Немає достовірних даних, що встановлюють токсичну дозу гарбузового соку на організм. Дослідження показують, що 4 мл на кілограм маси тіла у більшості не викликає ніяких побічних ефектів. До можливого небажаної дії відноситься алергічна реакція при індивідуальній непереносимості цього продукту.

safeyourhealth.ru >

Чим корисний свіжовичавлений гарбузовий сік?

Гарбузовий сік отримують з стиглого, визрілого плоду гарбуза, вірніше, з її м'якоті після видалення насіння. Отриманий напій має красивий, жовтий або помаранчевий колір, приємний смак і аромат. Це дуже корисний дієтичний продукт, який використовують люди, які дотримуються здорового харчування, що стежать за своєю вагою. Його дуже корисно давати дітям. Сік широко використовують в кулінарії, косметології.

Цей натуральний природний напій містить цілий комплекс вітамінів, мінералів, інших цінних, корисних для здоров'я речовин. Тому його нерідко використовують як у народній, так традиційній медицині в якості лікувально-профілактичний засіб. Свіжовичавлений продукт підтримає організм в сезони простудних захворювань або прискорить одужання, підвищить імунітет, допоможе підтримувати хорошу фізичну форму.

Про те, чим корисний свіжовичавлений гарбузовий сік, ми і поговоримо сьогодні з вами. Також дізнаємося, як приготувати його будинку, самостійно і обов'язково з'ясуємо, чи немає у нього протипоказань.

Користь гарбузового соку

Всі корисні властивості свіжого стиглого овоча повністю переходять до свіжовичавленого соку з нього. Вони сконцентровані в такій кількості, що гарбузовий сік нерідко порівнюють з лікарським засобом. Ну, наприклад, корисний природний напій містить велику кількість солей заліза, магнію, калію і кальцію. Є там мідь, кобальт, цинк і фтор. Є сахароза, цінні кислоти, багато вітамінів: групи С, В, А, а також Р, РР, Е і К. Всі ці речовини дуже потрібні організму людини.

У соку оранжевого овочу високий вміст пектину. Цей елемент активізує обмінні процеси, сприяє оздоровленню шлунково-кишкового тракту. Він знижує рівень шкідливого холестерину, допомагає організму очиститися від токсинів, радіонуклідів, шлаків. Пектин очищує печінку і сприяє поліпшенню кровообігу. Тому свіжоприготований напій рекомендують пити при анемії і інших захворюваннях кровоносної системи.

Напій необхідний людям з серцево-судинними захворюваннями. Мінеральні солі, які він містить, сприяють зміцненню стінок кровоносних судин, посилення волокон міокарда.

Корисний він і для нервової системи - заспокоює, підвищує настрій, покращує загальне самопочуття. Регулярне вживання гарбузового соку поліпшить сон, позбавить від безсоння.

Як ми вже згадували на самому початку, завдяки речовинам, що входять до складу цього напою, він сприяє активному спалюванню підшкірного жиру. Тому їм корисно доповнити меню дієтичного харчування при зниженні ваги.

При хворобах нирок, особливо при неускладненій сечокам'яної хвороби, рекомендується випивати ввечері, на голодний шлунок по половині склянки соку, протягом 10-15 днів. При цукровому діабеті рекомендують випивати по склянці оранжевого напою щодня, хоча-б місяць. Це засіб знижує цукор у крові.

При вагітності теж корисно його пити для зниження симптомів токсикозу. Ну, а косметологи радять пити його при проблемній шкірі, для боротьби із зморшками, для поліпшення пружності шкіри. Для цього роблять примочки, компреси на шкіру. З косметологічної метою його корисно регулярно пити, щоб призупинити старіння.

Як його приготувати вдома?

Насамперед, потрібно гарбуз вимити, очистити від щільної шкірки, видалити насіння. Частину, що залишилася

м'якоть пропустити через соковижималку. Його потрібно випити відразу ж, не піддаючи зберігання, навіть в холодильнику. Якщо соковижималки немає, можна використовувати блендер. Вийде відмінний концентрований сік з м'якоттю.

Дуже корисно змішати отриманий сік з морквяним, яблучним, апельсиновим. Вийде дуже смачно і надзвичайно корисно.

Можна вичавити сік за допомогою старого бабусиного методу. Для цього натріть м'якоть на дрібній тертці. Викладіть кашку на складену шарами марлю. Скручуючи її кінці, вичавлювати сік.

Можна заготовити його взапас. Для цього застосовується метод пастеризації. Для цих цілей краще всього використовувати соковарку, де він піддається щадить теплової обробки. Тому зберігає більшість корисних речовин. Але, звичайно, такий сік найменш корисний, ніж свіжовичавлений, хоча його можна зберігати тривалий час.

Шкода гарбузового соку

Взагалі, він дуже корисний. Хоча при деяких умовах, може завдати шкоди. Зокрема, його не рекомендують пити при загостренні виразкової хвороби, при холециститі, при важкому, гострому перебігу цукрового діабету. Не можна його пити людям, страждаючим гастритом з підвищеною кислотністю. Звичайно ж, категоричним протипоказанням є індивідуальна непереносимість гарбузового соку.

З обережністю вживайте його при наявності купно каменів в органах сечовиділення. Сечогінні властивості напою можуть спровокувати відділення, рух великих каменів. Це може пошкодити сечовивідні шляхи.

При відсутності протипоказань гарбузовий сік пити потрібно всім від малого до великого. Звичайно ж, не варто ним зловживати. Для підтримки здоров'я, гарного самопочуття досить 1-2 склянок за день. Дітям потрібно і того менше. Будьте здорові!

rasteniya-lecarstvennie.ru >

Гарбузовий сік - користь і шкода

Гарбуз таїть в собі величезну користь для організму людини, а сік з неї зберігає всі корисні властивості в концентрованому, легкозасвоюваному вигляді. Найголовніше - використовувати цей продукт правильно, за призначенням, враховуючи рекомендовані дозування і протипоказання. В цьому випадку сік гарбуза принесе тільки користь.

Користь гарбузового соку

Овочеві та ягідні соки в цілому - це натуральна структурована рідина, яка швидко доставляє в організм живильні речовини. Сік гарбуза багатий вітамінами А, В, Е, С і К, завдяки чому може замінити собою цілу аптечку. Крім цього, в соку гарбуза багато корисних пектинів, завдяки яким можна ефективно регулювати обмін речовин і навіть контролювати вагу.

Сік гарбуза можна використовувати в лікуванні, оскільки йому властиво благотворно впливати на різні системи організму:

  • покращує склад крові, контролює її згортання;
  • підсилює імунний захист організму;
  • знижує рівень цукру в крові;
  • контролює рівень «шкідливого» холестерину;
  • покращує кровообіг і тиск;
  • покращує сон і розслабляє нервову систему;
  • допомагає при сечокам'яній хворобі;
  • сприяє зціленню печінки;
  • покращує стан передміхурової залози у чоловіків;
  • захищає організм від радіації і негативного впливу навколишнього середовища;
  • позбавляє від глистів.

Це відмінне комплексне засіб, яке досить вживати всього по 0.5-1 склянки в день до їжі, щоб домогтися профілактичного і лікувального ефекту. Зрозуміло, немає сенсу вживати сік, куплений в магазині: вище описана користь свіжовичавленого гарбузового соку, а не його пакетованого замінника.

Користь гарбузового соку для жінок

Жінки можуть використовувати гарбузовий сік для боротьби з різними проблемами: наприклад, з висипом вугрів або починаються зморшками. Регулярне вживання соку гарбуза дозволяє поліпшити колір обличчя і зробити шкіру більш гладкою і молодий.

Однако, головна Користь Гарбузова соку становится доступна жінці только в период вагітності. У Перші місяці, коли майбутня мама відчуває слабкість и Втома, Гарбузова сік додасть бадьорості, прибери зайве трівожність и поможет розслабітіся. У разі если у вагітної спостерігається токсикоз, Гарбузова сік поможет впоратіся з Нудота. Коли матка починає впливати на кишечник, провокуючи запори, гарбузовий сік м'яко допоможе їх уникнути. Іншими словами, для майбутніх мам це напій повинен стати одним з основних продуктів щоденного раціону.

Втім, після народження дитини відмовлятися від соку не слід - він посилює лактацію, допомагає організму швидше відновитися і запобігає розвитку дефіциту різних поживних речовин і вітамінів.

Користь и шкода Гарбузова соку

Безумовно, гарбузовий сік дуже корисний і має масу позитивних сторін, але разом з цим підходить він не всім. Відмовитися від його вживання в будь-яких цілях слід тим, хто:

Відмовитися від його вживання в будь-яких цілях слід тим, хто:

  • володіє зниженою кислотністю шлунка;
  • страждає розладом шлунка;
  • бореться з хронічною діареєю.

Всі інші люди можуть спокійно включати сік гарбуза в свій раціон. Звичайно, його смак сподобається не всім, але якщо розбавляти його яблучним, апельсиновим або іншими соками, він цілком може стати одним з найприємніших овочевих соків.

Сік гарбуза несе користь більшості, і шкоди від нього не буде, навіть якщо замість однієї склянки в день ви вип'єте два або три. Однак якщо ви будете пити сік не щодня, а раз на тиждень, користь від нього буде незначною. Найкраще дотримуватися запропоновані дозування і орієнтуватися на своє самопочуття.

WomanAdvice.ru >

Дивіться також

Як отримати гарбузовий сік?
Чи може гарбузовий сік бути шкідливим?
Як отримати гарбузовий сік?
Тепер, дивлячись на бурштинову густу рідину, задамося питанням: що ж корисного в його складі?
Чи може гарбузовий сік бути шкідливим?
Ви ж не будете пити вітаміни жменями, якщо вам пропишуть всього три капсули в день?
Як приготувати?
Як приймати?
Як його приготувати вдома?