Випадає волосся: до якого лікаря звернутися для обстеження і лікування

  1. Проблема випадання волосся: коли потрібно йти до лікаря
  2. Консультація лікаря-трихолога: загальні положення
  3. Методи діагностики проблеми в кабінеті у трихолога
  4. діагностичні процедури
  5. додаткові аналізи
  6. Засоби і методи відновлення волосся, які призначаються трихолога
  7. Фізіотерапевтичні методи лікування
  8. Інші фахівці, які допоможуть у вирішенні проблеми
  9. Відео: До якого лікаря звернутися, якщо випадає волосся

Інтенсивне випадання пасом - проблема, з якою потрібно звертатися до лікарів.

Щоб зрозуміти, до якого лікаря звернутися, коли випадає волосся, потрібно вивчити причини цієї проблеми і обстежити організм.

Часто звертаються до трихолога - фахівця з хвороб волосся і шкіри голови. Однак допомогти в лікуванні можуть і інші доктора - ендокринолог, гастроентеролог, дерматолог, психолог.

Вони проведуть обстеження і візьмуть аналізи - можливо, причина облисіння - деякі захворювання.

Проблема випадання волосся: коли потрібно йти до лікаря

Волосся - це дзеркало людини і індикатор його здоров'я. Густі і шовковисте пасма створюють не тільки зовнішню красу і привабливість - вони сигналізують про те, що організм отримує достатньо вітамінів і мінералів, які не піддається стресам.

Проблема випадання волосся стосується багатьох чоловіків і жінок. Потрібно зрозуміти, в яких випадках випадають пасма - норма, а в яких вже потрібно бити на сполох.

Організм людини влаштований так, що щоденне відмирання і випадання частини шевелюри - це природний процес. Тривалість життя однієї волосини - близько трьох років. У день кожен з нас втрачає 50-100 волосків в день.

У жінок цей показник може збільшуватися до 150 волосків. Найчастіше волосся випадає при розчісуванні і миття голови.

Такий процес необхідний для короткої "перепочинку" волосяних цибулин - через кілька днів на місці старого випав волосини вже починає рости новий. Часто жінки помічають пасма з волосками різної довжини - це відростають нові локони.

Однак буває, що шевелюра значно рідшає за короткий час. Якщо волосся випадає цілими пучками або кількість що випали волосинок перевищує денну норму, це привід звернутися до лікарів.

Ще одна ознака починається облисіння - зменшення кількості волосся в який-небудь локальній зоні на 10-50%.

Фахівці встановлять причини цієї проблеми і підберуть правильне лікування. Інтенсивне випадання локонів часто має медичний характер, тому будуть потрібні консультації багатьох фахівців.

Жінкам важливо пам'ятати, що під час вагітності, лактації та одразу після пологів змінюється гормональний фон організму. Гормональні зміни можуть викликати інтенсивне випадання пасом, проте це не привід звертатися до лікаря.

Досить використовувати зміцнюючі маски і косметичні препарати, вживати достатньо вітамінів і мінералів, більше відпочивати і не піддаватися стресам. Коли організм перебудується в звичайний режим, ця проблема піде.

Консультація лікаря-трихолога: загальні положення

Лікар, що лікує волосся і шкіру голови, називається трихологом. Це - основний фахівець, до якого потрібно звернутися. Після проведених аналізів стане ясно, чи потрібно відвідувати інших фахівців.

Трихологія - відносно молода наука. Вона займається розробкою методів оздоровлення шевелюри і профілактикою хвороб волосистої частини голови.

Перші трихологи з'явилися на початку цього століття і ще не набули широкого поширення. У невеликих містах таких фахівців може не бути. Трихологія - це розділ дерматології, тому трихолога може замінити і дерматолог.

До трихолога потрібно звернутися, якщо ви виявили один або кілька таких симптомів:

  • Інтенсивне облисіння по всій голові або в одній локальній зоні
  • Пасма стали ламкими і тьмяними, легко висмикуються
  • Свербіж, почервоніння і запалення шкіри голови, рясна лупа
  • Волосся дуже повільно ростуть або не ростуть взагалі
  • Зміна природного забарвлення локонів

Інтенсивне облисіння по всій голові або в одній локальній зоні   Пасма стали ламкими і тьмяними, легко висмикуються   Свербіж, почервоніння і запалення шкіри голови, рясна лупа   Волосся дуже повільно ростуть або не ростуть взагалі   Зміна природного забарвлення локонів

Перед відвідуванням лікарі не мийте голову - зробіть це за два-три дні до походу до фахівця. Використовуйте той шампунь, яким ви зазвичай користуєтеся. Так лікаря буде легше побачити загальну картину догляду за шевелюрою.

Чи не заплітають тугі коси і не робіть складні зачіски - трихолог повинен легко дістатися до ваших пасом і їх коренів, щоб провести всі необхідні дослідження.

Щоб потрапити на консультацію до трихолога, потрібно звертатися в платну клініку. Державні установи не мають таких лікарів - хороших фахівців по волоссю, оскільки ця спеціальність не входить в загальноросійський класифікатор професій.

Поглиблені знання та вміння майбутні трихологи отримують на курсах при медичних вузах. Ціна однієї консультації фахівця по трихолог залежить від престижності клініки і регіону.

У великих містах одне відвідування трихолога обійдеться як мінімум в тисячу рублів, хоча часто оплата консультації досягає і півтори тисячі. У невеликих містах за спілкування з лікарем і обстеження можна заплатити 500-700 рублів.

Швидше за все, одним відвідуванням фахівця ви не обмежитеся. На діагностику і лікування шевелюри може знадобитися від одного до декількох місяців.

Методи діагностики проблеми в кабінеті у трихолога

Методи діагностики проблеми в кабінеті у трихолога

Всі методи виявлення причин випадання пасом умовно діляться на три групи:

  • Бесіда з вивчення способу життя, звичок і особливостей догляду за шевелюрою.
  • Діагностика стану волосяних фолікулів і структури волосся за допомогою спеціального обладнання.
  • Лабораторні аналізи.

В ході бесіди доктор з'ясовує, які хвороби і емоційні потрясіння були у пацієнта протягом останніх шести місяців. Обласна може стати реакцією на певні події і проявитися лише через три або чотири місяці.

Крім того, потрібно розповісти трихолога про догляд за волоссям: як часто миєте голову, якими засобами користуєтеся, чи використовуєте кошти забарвлення або завивки і т. Д.

Також лікар запитає про харчування та режим дня. Уже на цьому етапі фахівець дасть рекомендації про правильний догляд за шевелюрою, щоб вона завжди залишалася здоровою і красивою.

діагностичні процедури

діагностичні процедури

  • фотозйомка
    Використовуючи "чутливу" техніку з настроюваної спалахом, доктор фіксує на фото шкіру голови і пасма в певних умовах освітленості. Ця процедура проводиться на початку і кінці лікування пасом, щоб оцінити їх стан здоров'я і побачити результат лікування.
  • Тріхоскопія
    Це - діагностика з використанням спеціального мікроскопа - тріхоскопа. Для вивчення причин випадіння волосся лікар-трихолог досліджує поверхню шкіри голови і визначають стан волосяних фолікулів, густоту волосяного покриву. З кожного фолікула має рости 2-3 волосини. Якщо їх кількість менша, це говорить про проблему облисіння.
  • фототріхограмма
    Приєднавши тріхоскоп до комп'ютера, можна побачити програму обробки результатів лікування і поточного стану пацієнта. Фототріхограмма фіксує випали волосини і контролює зміни поверхні шкіри голови. Частота такої процедури - один раз в два дні.

додаткові аналізи

Діагностика проблеми випадіння пасом вимагає комплексного підходу. Щоб вивчити стан організму, фахівець призначає безліч аналізів.

Серед них - клінічні аналізи крові і сечі, аналізи на рівень гормонів і біохімію, аналізи на кількість заліза в організмі, аналіз на наявність інфекцій.

Інші аналізи - біопсія шкіри голови на наявність грибкових інфекцій і спектральний аналіз волосяного покриву.

У разі сверблячки, сильного лущення шкіри голови, рясної лупи або фолікуліту доктор бере на аналізи біологічний матеріал на предмет виявлення бактерій.

У разі сверблячки, сильного лущення шкіри голови, рясної лупи або фолікуліту доктор бере на аналізи біологічний матеріал на предмет виявлення бактерій

Засоби і методи відновлення волосся, які призначаються трихолога

Засоби і методи відновлення волосся, які призначаються трихолога

За результатами аналізів і діагностики трихолог призначить комплексне лікування. Методи відновлення пошкоджених пасом об'єднані в наступні групи:

  • Зовнішнє застосування косметологічних препаратів для зміцнення пасом - лікувальних шампунів, бальзамів, масок, тоніків, скрабів, мазей, лосьйонів і т. Д.
  • Прийом всередину вітамінних комплексів і медичних засобів - препаратів для поліпшення кровообігу, кортикостероїдів, протигрибкових ліків
  • фізіотерапія
  • Мануальний масаж шкіри голови, поліпшує кровообіг і сприяє кращому засвоєнню поживних речовин

Лікар, який займається лікуванням волосся, може виписати такі пероральні препарати - біологічно активні добавки "Рінфолтіл", "Селенцін", "Експерт волосся", комплекси вітамінів і мінералів "Перфект", "Алерана".

Зміцнює і лікувальним для шевелюри препаратом є "Пантовігар". Беручи капсули "Ревалід", ви зможете відновити гормональний дисбаланс і поліпшити процеси метаболізму.

Фізіотерапевтичні методи лікування

Фізіотерапевтичні методи лікування

  • дарсонвалізація
    Ця процедура передбачає вплив струмом на волосяні фолікули для активного зростання пасом. Завдяки їй знімається набряклість, поліпшується кровообіг, клітини насичуються киснем, стабілізується робота сальних залоз. Лікувальний курс - від п'яти до п'ятнадцяти процедур.
  • плазмоліфтінг
    Інша назва цього методу - PRP-терапія. Вона має на увазі введення в шкіру голови плазми крові пацієнта, насиченою тромбоцитами. Тромбоцити виділяють спеціальні молекули, що сприяють оздоровленню волосяних фолікулів і зростання шевелюри. Кількість ін'єкцій в одному курсі лікування - від трьох до п'яти.
  • терапія мікрострумами
    Процедура передбачає вплив електричними розрядами на проблемні ділянки. Сила струму тут невисока, тому хворобливих відчуттів пацієнти не відчувають. Після курсу лікування поліпшуються обмінні процеси в шкірі голови, відновлюються тканини. Потрібну кількість сеансів - від десяти до дванадцяти.
  • ионофорез
    Для лікування волосся лікар-трихолог вводить вітаміни і мікроелементи в глибокі шари шкіри за допомогою струму. Ионофорез позитивно впливає на циркуляцію крові і покращує метаболізм у шкірних покривах. Тривалість лікування - 8-12 сеансів.

У найскладніших випадках, коли всі методи не допомагають, лікарі рекомендують хірургічне втручання - пересадку волосся. Однак ця процедура має ряд протипоказань - деякі захворювання і непереносимість препаратів для анестезії.

Інші фахівці, які допоможуть у вирішенні проблеми

Не завжди потрібно йти спочатку на платну консультацію до трихолога. Якщо у вас є проблеми з волоссям, можна звернутися і до інших лікарів з державної поліклініки.

Проконсультуйтеся з фахівцями, здайте всі необхідні аналізи - можливо, інтенсивне випадання пасом пов'язано з хворобами за їхнім профілем. Нижче наведено список лікарів, яких потрібно відвідати.

Нижче наведено список лікарів, яких потрібно відвідати

  • дерматолог
    Трихологія - це галузь дерматології, тому захворювання шкіри голови грамотний дерматолог вилікує не гірше трихолога. Консультація дерматолога необхідна, якщо вас турбують фолікуліт, себорея, свербіж, почервоніння або лущення шкірних покривів. Найчастіше цю проблему пов'язують з грибковою інфекцією. Волосся в таких випадках можуть інтенсивно випадати або обламуватися біля коренів.
  • ендокринолог
    Одна з причин облисіння - проблеми з ендокринною системою. Якщо у вас є захворювання щитовидної залози, ендокринолог - перший лікар, якого потрібно відвідати. Крім того, ендокринолог призначить аналізи на рівень і баланс гормонів - гормональні збої відбуваються в період статевого дозрівання і під час перебудови організму (вагітність, пологи, лактація). Ознаки гормональних порушень - сухість або зайва жирність шкіри голови.
  • гінеколог
    Гінеколога повинна регулярно відвідувати кожна жінка. Багато жінок помічають, що на ранніх термінах вагітності змінюється структура волосся і вони починають випадати цілими пасмами. Доктор підкаже, як оздоровити волосся і шкіру голови без шкоди для майбутньої дитини.
  • гастроентеролог
    Поширена причина випадання локонів - незбалансоване харчування і брак корисних речовин. Гастроентеролог або дієтолог допоможе скласти правильний раціон харчування і позбутися від проблем зі шлунком або кишечником.
  • терапевт
    На початку будь-якого захворювання варто відвідати терапевта. Він оцінить загальний стан організму і призначить основні аналізи - аналіз крові на гормони і біохімію, клінічні аналізи крові та сечі. З результатами цих аналізів терапевт направить до потрібних фахівців.
  • психолог
    Стреси - ще одна причина проблем з волоссям. Психолог порадить, як привести нервову систему в рівновагу психотерапією або лікарськими препаратами.

Не варто самостійно займатися лікуванням випадіння волосся - звертайтеся до лікарів. Найчастіше ця хвороба вимагає повного обстеження організму. Якщо ви не усунете причини облисіння, лікування пошкодженої шевелюри не принесе ніякого результату.

Відео: До якого лікаря звернутися, якщо випадає волосся

Причин випадання волосся дуже багато. Найголовніше не займатися самолікуванням і не замедлітельно звернутися до фахівця. Також подивіться наші відео, в них є багато цікавої і корисної інформації по темі випадання волосся.