Зразок заяви на повернення товару від покупця

  1. Під час покупки
  2. Підстави для повернення
  3. Що не можна повернути
  4. Що можна повернути
  5. умови повернення
  6. В які терміни можна здійснити повернення
  7. Що пред'явити в магазині
  8. Коли повернуть гроші
  9. Особливості заповнення бланка повернення
  10. Як заповнити заяви на повернення неякісного товару
  11. Як заповнити заяву на повернення якісного товару
  12. Розмова з продавцем
  13. Особливості повернення товару, придбаного в інтернет-магазині

У сучасній дійсності будь-які ринкові взаємини дуже тісно пов'язані з ризиком як для однієї, так і для іншої сторони. В основному, частіше страждають покупці. На щастя, законодавство дозволяє знайти легальний вихід з ситуації, що склалася. Тому в цій статті ми поговоримо докладніше про те, як виглядає зразок заяви на повернення товару від покупця і як правильно заповнити бланк, щоб уникнути зайвих зволікань. У сучасній дійсності будь-які ринкові взаємини дуже тісно пов'язані з ризиком як для однієї, так і для іншої сторони

Повернення товару в магазин

Під час покупки

Перш ніж обговорити питання, пов'язані з поверненням товару, слід згадати кілька рекомендацій, як не потрапити в умови повернення-обміну товару в принципі. З іншого боку, дотримання цих же правил може надати істотну допомогу під час самої процедури повернення.

  1. Не робіть покупки на самоті. По-перше, один може підказати найкращий варіант або помітити шлюб, який упустили ви самі. А по-друге, наявність зайвого свідка угоди купівлі-продажу ще ніколи не було зайвим.
  2. Ретельно перевіряйте покупку ще на стадії оформлення, в самому магазині. Огляньте коробку: чи є на ній потертості, діри, відколи, чи щільно вона закрита, чи є сліди розтину. Досліджуйте сам товар на наявність слідів використання. Спробуйте його в роботі: включіть і почекайте деякий час, щоб зрозуміти, чи правильно він себе веде. Порівняйте реальну присутність комплектуючих деталей з тими, що заявлені в інструкції.

По можливості попутно робіть фотографії або ведіть відеозйомку.

  1. Завжди забирайте чеки і все додається документи (гарантійні талони, інструкції). Майте звичку складати все в одну папку і діставати по необхідності.

Ніколи не викидайте чеки, навіть якщо мова йде про молоко з найближчого супермаркету!

  1. У домашніх умовах постарайтеся якомога обережніше виймати товар з коробок і плівок, не порушуючи їх цілісності наскільки це можливо. Якомога швидше перевірте, як працює придбання. Протягом першої пари днів навантажуйте його роботою прийнятним чином. Якщо є дефект, він дасть про себе знати як раз протягом пари днів використання.
  2. Якщо виявили несправність або зрозуміли, що товар не підходить, не відкладайте в довгу шухляду візит в магазин - зволікання може позбавити вас законного шансу повернути товар і отримати за нього гроші назад.

Отже, проблема все ж виникла, і ви хочете змінити покупку на аналогічну або хоча б повернути свої кошти. На якій підставі це можна зробити?

Підстави для повернення

Кожен учасник комерційних відносин з боку купує продукцію або послугу зобов'язаний знати, що закон цілком конкретно захищає все його права. Головними нормативними актами є такі документи:

  • ст. 25 закону «Про захист прав споживачів»,
  • ст. 502 Цивільного кодексу РФ.

У них вказується черговість дій при поверненні, його причини, а також список виробів, які можна і не можна повернути назад продавцеві.

Що не можна повернути

Для початку розглянемо перелік продукції, яка не підлягають обміну або поверненню, скільки б часу не минуло з дня покупки: всього годину або цілий рік.

Для початку розглянемо перелік продукції, яка не підлягають обміну або поверненню, скільки б часу не минуло з дня покупки: всього годину або цілий рік

Список товарів належної якості, що не підлягають поверненню або обміну

Іноді начальство магазину по своїй волі може піти назустріч незадоволеному покупкою клієнтові, але так як для самої компанії це пов'язано з деякими труднощами, навряд чи можна розраховувати, що продавець надасть сприяння. І в даному випадку закон буде захищати інтереси магазину, навіть якщо був виявлений дефект.

Єдиний спосіб хоч якось виправити становище - питати з самого виробника, вимагаючи відремонтувати виріб згідно гарантійним зобов'язанням.

Що можна повернути

Законодавець визначив групу товарів, які можна повернути назад:

  • якщо виріб неякісне, що з'ясувалося під час використання,
  • якщо виріб якісне, але воно не влаштовує покупця з якихось характеристикам (кольором, габаритами, характеристиками),
  • якщо виріб було куплено дистанційно, тобто за допомогою замовлення в інтернет-магазині.

Відповідно до даної групи, до продукції, яку можна повернути, відносяться:

  • кухонне приладдя (посуд, ножі, дошки),
  • спортивний інвентар (гирі, штанги),
  • садове обладнання (вила, газонокосарки),
  • товари для активного хобі (лову риби, походів),
  • канцелярські вироби (ручки, папір),
  • мала техніка для побуту (праска, фен, чайник),
  • взуття,
  • шкіряна і хутряна одяг.

Виняток становлять тільки товари, виготовлені під індивідуальне замовлення. Їх можна повернути тільки в разі помилки в розрахунках: наприклад, вам пошили шубу на розмір більше або менше, ніж потрібно.

умови повернення

Безумовно, клієнт завжди правий. Однак якби цей постулат працював незалежно від чого-небудь, не було б сенсу займатися бізнесом взагалі, адже якщо покупець може повернути товар в будь-який момент, за будь-якої причини і на будь-яких умовах, то й мови нема про прибутковість підприємницької діяльності! Саме тому існує кілька особливостей у випадку з поверненням товарів, за допомогою яких держава прагне обгородити керівників магазинів від нечесних покупців.

Для початку запам'ятайте: законодавство передбачає, перш за все, обмін вироби, але, якщо це неможливо (відсутній на складці на момент звернення, не підходить по характеристикам), продавець повинен повернути гроші. Не можна просто прийти і вимагати повернення саме грошових коштів, якщо не був розглянутий варіант обміну.

Умови повернення товару належної якості

В які терміни можна здійснити повернення

Згідно із законом виріб підлягає обміну або поверненню у випадках, якщо:

  • воно неякісне, то можна повернути в магазин протягом гарантійного періоду (за умови його вказівки) або протягом 2 років,
  • воно неякісне і технічно складне (наприклад, електроплита), то протягом 15 днів,
  • воно якісне, але не підійшло, то протягом 15 днів (включаючи день придбання),
  • воно було куплено в інтернеті, то протягом 7 днів з дня отримання.

У ситуації, коли останній поворотний день випав на свята або вихідні, він переноситься на наступний робочий.

Якщо всі можливі терміни були упущені, то продавець має повне право відмовитися повертати гроші або обміняти товар.

Існує також поважна причина затягування з боку клієнта, припустимо, якщо він вже довгий час лежить в лікарні: тоді правило двох тижнів на нього не діє, але тільки за умови пред'явлення документів, що засвідчують важливість причини.

Ще одна хитрість, яку вельми часто використовують підприємливі бізнесмени з метою заманити покупця, полягає в обіцянці збільшити термін повернення товару. Будьте насторожі і вимагайте собі документальне підтвердження його слів або ведіть відео- або аудіозапис, щоб уникнути непорозумінь в майбутньому.

Що пред'явити в магазині

Для повернення вироби в магазин потрібно дотримати ряд вимог:

ПерелікПодробиці

1. Товар

- без слідів використання,

- без порушень цілісності пакувального матеріалу, з усіма ярликами, інструкцією і комплектуючими.

2. Талон гарантії при нагоді, якщо оформлявся. 3. Чек на покупку товарний або касовий, або накладна або договір купівлі-продажу, а також зійде виписка з банку або скрін онлайн-додатки, якщо покупка було вчинено за допомогою банківської карти. 4. Паспорт або будь-яке інше свідоцтво, яке засвідчує особистість, наприклад, закордонний паспорт або водійські права. 5. Заява написане самостійно або заповнений бланк повернення з магазину або інтернету.

Але що якщо у вас не зберігся чек? В такому випадку також не варто засмучуватися, тому як російське законодавство не вважає даний привід підставою для відмови в поверненні. По-перше, більшість магазинів зберігають інформацію про продані товари в базі даних. По-друге, наявні на руках гарантійні талони та інструкції теж доводять вашу правоту. По-третє, можна привести свідка покупки або ж надати його письмові свідчення.

По-третє, можна привести свідка покупки або ж надати його письмові свідчення

Вимоги для обміну або повернення товару неналежної якості

Коли повернуть гроші

Якщо покупець зробив все правильно, то грошові кошти повинні бути повернуті протягом 3 робочих днів.

Якщо придбання було оплачено готівкою, то можливе повернення як живими грошима на руки, так і віртуальними на банківську карту. Якщо ж виплату виробляли за безготівковим розрахунком, то коштів не можуть повернутися іншим шляхом, крім як назад на карту.

Особливості заповнення бланка повернення

Бланк заяви на повернення товару від покупця буде відрізнятися в залежності від причини повернення: чи є товар, що повертається якісним або неякісним виробом.

Тим не менш, є кілька відомостей, які обов'язково повинні бути вказані в обох бланках:

  1. У шапці заяви потрібно вказати: максимум відомостей про фізичну (продавця) або юридичну особу (найменування компанії), а також свої паспортні дані та контакти.
  2. В основній частині слід надати факти: де (адреса магазину), коли, що (товар, марка, його заводський номер) і за скільки (цифрами і прописом в дужках, аж до копійок) було придбано і чому повинно бути повернуто (детальна причина) , і зробити приписку про нормативному акті, на заснування якого можливе повернення або обмін.
  3. У вимогливою частини треба точно написати, чого ви хочете від продавця: обмін на аналогічний, повне повернення грошей; ще можна сюди ж включити прохання повернути кошти за доставку, за ремонт і за моральну шкоду (хоча задоволення останнього залишається на розсуд продавця), готівкою або на картку.
  4. У додатку слід згадати про те, що заява буде супроводжено копією касового чека / чека на ремонт / чека на доставку та ін.
  5. В кінці обов'язково поставте дату і підпис.

Заява заповнюється в письмовій довільній формі або шляхом заповнення бланка, скачав з інтернету. Також в магазинах є «Куточок покупця», де можна виявити бланк заяви. Особливої різниці немає, як буде виглядати саме прохання.

Особливої різниці немає, як буде виглядати саме прохання

Завантажити зразок заяви на повернення товару від покупця

Складіть бланк повернення в двох примірниках: для себе і для власника магазину.

Вимагайте, щоб на вашому екземплярі він зробив позначку про прийняття на розгляду заяви, в іншому випадку його можуть прибрати в довгий ящик і сказати через час, що ви пропустили всі терміни повернення. А проставлена ​​дата, печатка і підпис свідчитимуть про те, що з цього дня клієнт має право очікувати рішення його питання.

Якщо бізнесмен відмовляється зробити відповідні позначки, що фактично прирівнюється до відмови в прийнятті бланка заяви на повернення товару від покупця, то відправте його поштою з обов'язковим повідомленням - ваша гарантія на успіх в разі судових розглядів.

Будьте уважні: якщо продавець все ж прийняв у вас заяви і забрав товар, то він має право вимагати і оригінал заяви, який знаходиться у вас. Заздалегідь зніміть з нього копію або хоча б сфотографуйте.

Як заповнити заяви на повернення неякісного товару

Ситуація. Ви купили товар, в процесі експлуатації якого виявився шлюб. Ви спробували віддати його в сервісну службу та сплатили відповідну суму, але все безрезультатно. Що робити? Заповнити заяву і йти назад в магазин з вимогою поміняти або повернути сплачені гроші.

Бланк заяви на повернення найкраще скачати для неякісного товару, але більшою різниці не буде, якщо ви заповните типовий бланк. Головною відмінністю стане опис в основній частині: вкажіть детально, в чому полягає поломка і як ви намагалися її усунути.

Продавець зобов'язаний повернути гроші за товар, а не наполягати на обміні.

Як заповнити заяву на повернення якісного товару

Ситуація. Ви купили товар, але коли принесли його додому, то зрозуміли, що при денному світлі, коли вдалося його краще розгледіти, він не підійшов вам за кольором, габаритами, якимось характеристикам. Ви, не розкриваючи коробку і не використовуючи виріб, відправляєтеся назад в той же магазин, в якому придбали товар. Там ви спробували обміняти покупку на таку ж, але іншого кольору або розміру, але продавець сказав, що їх на даний момент на складі його не виявилося. Тоді ви заповнюєте заяву і йдете назад в магазин.

В основній частині вашої заяви має бути зазначено, товар вам не підійшов за таким-то причин і в момент звернення в магазин вам не видали аналогічний виріб, але відповідне вашим вимогам.

Розмова з продавцем

Непідготовленій людині важко буває вести розмову з представником магазину про повернення товару з будь-якої причини. Ось кілька простих, але результативних рад, щоб відчувати себе впевненіше під час бесіди з продавцем:

  1. У магазин слід прийти з одним, найкраще саме з тією людиною, який був присутній під час самої покупки. Для забезпечення спокійної обстановки можна включити запис голосів, але обов'язково повідомте про це самого продавця, інакше ви грубо порушуєте його права і вже він буде мати право вимагати від вас компенсації.
  2. Не будьте грубим і не зриватися на крик. Зберігаючи спокій, поясніть всю ситуацію і попросіть поставити дату, підпис і штамп в бланку заяви на повернення товару від покупця. Покажіть всі наявні документи, серед яких паспорт, чек, інструкції.
  3. Пред'явіть продавцеві виріб і попросіть його засвідчити в заяву про те, що товар дійсно виглядає добре, а коробка не розкрита. Якщо він відмовляється відзначити даний факт в заяві, вимагайте пояснити, чому.
  4. Потім попросіть показати вам аналогічні товари, які є на даний момент в магазині. Якщо ви змогли собі підібрати щось з наявного асортименту, обов'язково оформите акт передавальний (так ви зможете зберегти за собою право повернення через два тижні, якщо і цей товар не влаштував). Якщо ж необхідного вам товару не виявилося в магазині, попросіть зробити про це запис в бланку повернення.
  5. Залиште продавцеві свої контактні дані, якщо гроші за товар не були повернуті під час візиту.
  6. Через три дні можна повернутися в магазин за коштами. Якщо буде отримано відмову, вимагайте його оформити в письмово вигляді і повідомте власників, що збираєтеся звертатися в судові органи.

Особливості повернення товару, придбаного в інтернет-магазині

Процес продажу-купівлі продукції за допомогою інтернет-магазинів має свій регламент, і грунтується він на Правилах продажу онлайн-торгівлі і законі про захист прав споживачів (ст. 26). Згідно з ним, вироби, куплені через інтернет, теж здаються назад. Тут знову допоможе зразок заяви на повернення товару від покупця, але тепер уже в електронному вигляді. Іноді можна просто заповнити форму повернення, розміщену на самому сайті фірми-продавця.

Іноді можна просто заповнити форму повернення, розміщену на самому сайті фірми-продавця

Повернення товару, купленого в інтернет-магазині

У разі, коли виріб якісне, але в реальності не сподобалося клієнтові, він може відправити претензію протягом тижня з дня отримання його на руки.

Крім того, в бланку повернення не потрібно навіть вказувати, чому ви хочете повернути назад товар.

Правила торгівлі через інтернет не передбачають ні одну категорію з переліку неповоротних товарів, так що навіть за покупку, яку ви не змогли б повернути в справжній магазин, ви маєте право отримати гроші при інтернет-замовленні.

Доказом здійснення угоди купівлі-продажу будуть служити виписки з онлайн-додатків або електронне листування з продавцем.

Під час онлайн-покупки інтернет-магазин зобов'язаний надати всю достовірну інформацію про виріб (марці, матеріалах, правилах експлуатації, гарантії), а також згадати детально правила доставки, оплати і повернення.

Якщо вам не були надані точні дані, то термін подачі претензії з 7 днів збільшується аж до 3 місяців.

Назад повернуті кошти будуть протягом 10 днів.

Якщо придбання та зовсім виявилося неякісним, на його повернення дається до 2 років. Клієнт може зажадати:

  • замінити покупку на аналогічну,
  • замінити товар на інший (наприклад, інший марки),
  • відшкодувати ціну за ремонт, який був проведений самостійно,
  • знизити вартість товару і повернути різницю на рахунок покупця,
  • повернути повністю всі гроші.

Процедура складна, але повернути хоча б гроші за товар можливо.

У 90% справи щодо повернення товару закінчуються полюбовно. Але якщо виникають труднощі, сміливо йдіть до суду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

На якій підставі це можна зробити?
Що робити?