Ерго-рюкзак для новонароджених: рейтинг слінг-рюкзаків з фото і положеннями

  1. Особливості слінг-рюкзака
  2. Переваги ерго-рюкзака перед слінгом і кенгуру
  3. Способи носіння рюкзака
  4. Лицем до мами
  5. За спиною
  6. Обличчям до світу
  7. Оптимальний вік дитини для ерго-рюкзака
  8. Моно чи садити в ерго-рюкзак новонароджених?
  9. Вибираємо слінг-рюкзак
  10. Як надіти ерго-рюкзак?
  11. Особливості зимового використання
  12. Перевірка стану малюка

Сучасні мами вже не зобов'язані проводити весь свій вільний час вдома, або відправлятися на прогулянку не далі найближчого парку, в який дозволяє дістатися дитяча коляска. За допомогою спеціального ерго-рюкзака, в який легко укласти навіть новонародженого, жінка може дозволити собі долати набагато більш значні відстані - наприклад, скористатися громадським транспортом, таксі, сходити в гості або зустрітися з друзями в кафе. Весь цей час малюк може спокійно спати біля мами, а при необхідності і пообідати. Сучасні мами вже не зобов'язані проводити весь свій вільний час вдома, або відправлятися на прогулянку не далі найближчого парку, в який дозволяє дістатися дитяча коляска

Особливості слінг-рюкзака

Рюкзак для носіння немовляти має безліч назв - ергономічний, фізіологічний, слінг-рюкзак. Особливість його в тому, що він дозволяє носити дитину в положенні, яке є найбільш фізіологічним для крихти. Ми перерахуємо основні конструктивні елементи перенесення, наявність яких для правильного аксесуара є обов'язковим:

  • широкі лямки, що охоплюють плечі мами з вшитими елементами міцності;
  • надійна і м'яка спинка, яка забезпечує найбільш зручне розташування малюка;
  • міцний пояс, щільно охоплює талію або стегна мами, завдання якого - брати на себе основне навантаження.

Є й інші додаткові елементи слінг-рюкзака, які додають комфорту мамі і малюкові. Зручно, коли виріб забезпечений капюшоном, яким можна прикрити голову малюка, щоб захистити від вітру або дощу.

Переваги ерго-рюкзака перед слінгом і кенгуру

Недосвідчені батьки не бачать відмінностей між сумкою-кенгуру, слінгом і слінг-рюкзаком. Останній має безліч переваг. Ми перерахуємо найголовніші:

  • При правильній експлуатації слінг-рюкзак безпечний для малюка. У звичайному рюкзаку-кенгуру ортопеди не рекомендують тримати дитину довго, щоб не створювати навантаження на маленький хребет (рекомендуємо прочитати: коли можна носити дитину в кенгуру або слінгу? ). У ергономічному варіанті положення дитини найбільш фізіологічний - ніжки розведені в сторони, сідниці знаходяться на рівні зігнутих колін або нижче. У ньому дозволено тримати малюка стільки, скільки необхідно його мамі.
  • Ще одним плюсом такої перенесення є те, що малюк щільно притиснутий до дорослого, а це також знімає частину навантаження з хребта.
  • За рахунок широкого пояса мама або тато можуть гуляти з дитиною в цьому виробі досить довго, не відчуваючи втоми. Пояс - особливість пошиття рюкзака-слінгу, що дозволяє дорослому розвантажити спину.
  • Більшість батьків погодяться, що в порівнянні зі звичайним слінгом слінг-рюкзак зручніше для початківців. Щоб навчитися укладати або саджати малюка в слінг, потрібна певна практика, а слінг-рюкзак без праці освоїть людина, у якої немає досвіду.
  • Ще однією відмінністю рюкзака від слінгу є його добре продумане не змінюється пристрій, який повинен підійти будь-якій дитині. Слінг ж вимагає від мами деяких дій, які дозволять їй зафіксувати малюка в найбільш зручною для нього позі. Більш того, деякі різновиди слінгів являють собою дуже довге полотен, яким потрібно обернути себе і свою дитину, потім добре зв'язати кінці під грудьми - досвід в такій справі просто необхідний.

Способи носіння рюкзака

Незважаючи на те, що слінг-рюкзак має продуману конструкцію, в якій присутні обов'язкові елементи крою, він все ж допускає певну свободу дій. Експлуатувати таку перенесення можна по-різному - важливо з'ясувати для себе всі можливості цього виробу і вибрати найбільш комфортні способи його застосування. Крім того, слід знати, які з них підходять для малюків, старше півроку, а які зручні для самих маленьких.

Лицем до мами

Найзвичніший і максимально безпечний спосіб носіння дитини - обличчям до мами. При цьому потрібно неодмінно використовувати додатковий аксесуар - підтримку для шиї малюка. Вона завжди входить в комплектацію рюкзака. Без такої підтримки дитина швидко втомиться, адже йому доведеться тримати голову самостійно і, досить імовірно, досить довго. Якщо він покладе голову на маму - йому буде важко дихати, а ззаду немає опори зовсім.

Перевага цього методу в тому, що малюк знаходиться на очах у мами чи тата - дорослий бачить його настрій, контролює - спить малюк або не спить. Дорослий може руками захистити дитину, якщо трапиться стовпотворіння. Дитина також бачить маму, що його заспокоює.

За спиною

Цей спосіб - на спині у дорослого - найменш популярний. Дитина сидить в перенесенні, притулившись животом до маминої спині. У нього є певна свобода дій - малюк може повертати голову в різні боки, обіймати маму. Однак з огляду на те, що дорослий не бачить малюка, а тільки відчуває, виникають деякі складнощі. Наприклад, не можна бути впевненим у тому, що дитина спить, а також небезпечно з крихіткою за спиною заходити в транспорт. Крім того, дорослий не бачить руху ззаду і не зможе захистити малюка, якщо хто-небудь випадково штовхне дитину.

Крім того, дорослий не бачить руху ззаду і не зможе захистити малюка, якщо хто-небудь випадково штовхне дитину

Обличчям до світу

Малюк перебуває попереду, проте він притиснутий до дорослого спиною, а не животом, як в першому варіанті. Цей спосіб хороший тим, що дитина може бачити все, що бачить дорослий. Він дивиться вперед і з цікавістю вивчає навколишній світ - людей, собак, проїжджаючі автомобілі. Однак даний варіант викликає безліч зауважень у ортопедів і фахівців з дитячого здоров'ю. Вважається, що в цій позиції навантаження на хребет малюка зростає, а також посилюється тиск на м'язи промежини.

Ці моменти можуть послужити каталізатором виникнення такої патології, як дисплазія тазостегнових суглобів, адже потрібний кут між ногою і тілом не забезпечується (рекомендуємо прочитати: дисплазія тазостегнових суглобів у дітей: що це таке і фото ). Крім того, надлишковий тиск на м'язи промежини може спровокувати запалення статевих органів у хлопчиків.

Дитячі психологи стверджують, що якщо посадити дитину спиною до себе, він не зможе відчути себе захищеним від навколишнього світу. У нього не буде можливості сховати обличчя на грудях або плечі дорослого в разі, якщо чогось злякається. У зв'язку з цим даний спосіб вважається найменш кращим, тому ми його і винесли в кінець списку.

При цьому ті, кому подобається спосіб «обличчям вперед», можуть користуватися ним, намагаючись обмежити час сидіння дитини в ерго-рюкзаку 1-2 годинами. Тоді великої шкоди від нього не буде, а малюк отримає можливість час від часу досліджувати навколишній світ.

Оптимальний вік дитини для ерго-рюкзака

З якого віку дозволяється носити дитину в слінг-рюкзаку? Вважається, що він ідеально підходить для дітей, які досягли ваги в 7.5 кілограм. Внутрішній об'єм цього аксесуара занадто великий для дитини, маса тіла якого менше зазначеної. У зв'язку з цим батькам не рекомендується користуватися перенесенням для дітей молодше 4 місяців. Саме в цьому віці малюк зазвичай досягає ваги в 7.5-8 кг. До цього моменту краще користуватися класичним слінгом.

Крім того, дитина буде відчувати себе в слінг-перенесенні комфортно, якщо він вже вміє тримати голову, а також підніматися на руках, лежачи на животі. На самому початку в процесі звикання до аксесуара бажано застосовувати метод «обличчям до обличчя», дотримуючись усіх правил посадки. Важливо, щоб ніжки малюка не звисали, а охоплювали стегна батька і знаходилися під гострим кутом по відношенню до його тіла. Не слід тримати малюка за спиною, оскільки в ранньому віці дуже важливо контролювати посадку, що зробити в цьому положенні досить складно.

Оптимальний вік, в якому найкраще починати садити дитину в такий рюкзак, визначається і по-іншому. Як правило, це час, коли малюк вже може сидіти самостійно, без опори, які не завалюючись в одну або іншу сторону. У різних дітей це виходить в 5.5-7.5 місяців. Саджати таку дитину дозволяється і за спиною, і особою до руху, і навіть на боці, обмежень немає.

Моно чи садити в ерго-рюкзак новонароджених?

Що ж робити тим, хто хоче купити ерго-рюкзак для новонароджених або 2-3-місячних малюків? Для найактивніших батьків фахівці придумали додатковий аксесуар до ерго-перенесенні, який дозволяє носити в ній новонароджених. Це вкладиш, який дає можливість укласти дитину так, щоб положення тіла було таким же, як в класичному слінгу. У ньому вийде зафіксувати дитину як в позиції «колиска», так і вертикально, обличчям до грудей мами.

Додатковою перевагою вкладки є можливість годувати дитину, не виймаючи його з перенесення. Це стає можливим, якщо послабити один з ременів, щоб було зручніше прикласти немовля до грудей. Спеціальний капюшон в рюкзаку допоможе приховати процес годування від оточуючих.

За відгуками ортопедів, однак, така вставка не вирішує проблему найбільш фізіологічної позиції, оскільки в ній не так просто закріпити дитини за всіма правилами. Більшість фахівців вважають неправильним укладати дитину за допомогою вставки в ерго-рюкзак, якщо йому не виповнилося 4 місяців.

Багато батьків йдуть на компроміс, час від часу користуючись вкладкою. Заколисувати дитину на руках без будь-яких пристроїв доводиться всім мамам, а подібний аксесуар допомагає полегшити життя втомленим батькам. Головне - не зловживати виробом і користуватися ним рідше.

Вибираємо слінг-рюкзак

Тим, хто вирішив придбати для свого малюка ерго-рюкзак, досить складно зорієнтуватися у величезній кількості пропозицій. Ми допоможемо зробити правильний вибір, перерахувавши основні якості аксесуара, на які слід звернути увагу. У таблиці зібрані кілька кращих і найбільш популярних моделей від відомих виробників по рейтингу, вказані їх параметри і основні характеристики.

Таблиця з характеристика популярних моделей рюкзаків:

Фірма-виробник Висота / ширина спинки, см Довжина пояса, см Капюшон, висота, см Характеристики моделі Manduca 31-38 / 24 140 34 Як видно з параметрів, висота спинки регулюється в межах 7 см. Є вкладиш для новонароджених. Капюшон при необхідності ховається в спеціальну кишеню. Love & Carry 37/34 122 32 В комплектацію входить накладка для шиї. Зручний в спеку, зі спинки відстібається кишеню, а на його місці залишається сіточка. Також відстібається і капюшон. Ergo Baby Carrier 34/29 113 33 Модель пройшла ортопедичне тестування. М'яка тканина, є кишені. Берложку 35-45 / 34 145 33 Крій рюкзачка такий же, як і у німецьких моделей від Manduca. Спинка може змінювати свою висоту, капюшон ховається в кишеню на кнопках. Dilettante Smart 36/40 142 27 Ця модель при відсутності спеціального вкладиша призначена для носіння новонароджених. Зшитий з м'якої, ніжної на дотик тканини. Ilovemum Класик 37/38 137 35 Призначений для немовлят від 4.5 місяців. Має всі атрибути хорошого ерго-рюкзака - щільний пояс, капюшон, є накладки для смоктання.

Як бачите, в кожної моделі є свої особливості і переваги перед виробами інших фірм. Важливо вибирати, виходячи зі своїх переваг і обставин. Наприклад, регульована спинка дозволить користуватися виробом досить довго, не менше, ніж до року без будь-яких незручностей. Капюшон дасть можливість полегшити експлуатацію рюкзачка, якщо мама впевнена, що цей атрибут їй не буде потрібно на короткій прогулянці. Тим, хто хоче використовувати рюкзак для самих маленьких, підійде модель від Dilettante Smart для носіння дитини від 0 місяців.

Як надіти ерго-рюкзак?

Експлуатувати рюкзак слід за правилами, які викладені в представленому відео. Щоб легше було розібратися в його конструкції, ми пропонуємо скористатися покроковою інструкцією для початківців:

  1. Одягати рюкзак слід без дитини. Спочатку потрібно відрегулювати пояс, краще, щоб він знаходився не на животі, а на стегнах. Далі слід перевірити надійність кріплень.
  2. Тепер потрібно взяти малюка і повернути обличчям до себе. Щоб вийшло прийняти потрібну позу, бажано нахилити його трохи назад, після чого зробити так, щоб він обійняв маму ніжками. Необхідно проконтролювати, щоб його коліна були зігнуті.
  3. Потім потрібно надіти одну з лямок рюкзака, закріпити її, притримуючи дитину. Після чого надіти другу.
  4. Наступний етап - закріплення ременя, які фіксують лямки вироби. Застібати буде зручно, якщо протягнути праву руку зверху, або знизу. Ліва рука притримує малюка.
  5. Далі необхідно перевірити, чи достатньо щільно сидить в рюкзаку чадо, потім можна вирушати з ним на прогулянку.

Особливості зимового використання

Чи можна носити ерго-рюкзак взимку? Якщо прогулянки плануються в холодну пору року, необхідно добре одягати дитину. Пам'ятайте, що верхня частина тіла знаходиться в безпосередньому контакті з мамою, значить малюк не замерзне в утепленому комбінезоні. При цьому ноги дитини будуть більш відкритими, тому можуть мерзнути при мінусовій температурі. У зв'язку з цим взимку потрібно не просто одягати теплі бахіли на хутрі, але і обов'язково підчіплювати під них шкарпетки.

Важливий нюанс: під час саджання малюка в рюкзак штанці часто мнуться, оголюючи частина ніг. Взимку для носіння в рюкзаку потрібно підбирати дитині моделі брюк справжні, і стежити, щоб штанини були розправлені. Можна утеплити сам рюкзак - у продажу є спеціальні слінгосогревайкі.

Перевірка стану малюка

Слінгорюкзак допомагає носити дитину в найбільш фізіологічної для нього позі. Однак неправильна експлуатація цього корисного винаходу може звести нанівець всі зусилля виробників. У зв'язку з цим потрібно переконатися, що малюк сидить в перенесенні правильно. Ортопеди рекомендують подивитися в дзеркало і оцінити форму тіла сидячого дитини. Ламана лінія, яка проходить від однієї п'яти малюка через зігнуте коліно, потім сідниці і знову - коліно, п'ята, повинна нагадувати букву «М». Якщо ця буква непропорційно широка, є ймовірність, що навантаження на хребет малюка вище передбачуваної.

Якщо посадка не ідеальна, можна постаратися підняти ніжки крихти, щоб його сідниці трохи просіли. У разі, якщо ситуація повторюється, слід кожен раз при надяганні рюкзачка піднімати ніжки, підштовхуючи вгору п'ятки.

Далі ми перерахуємо нюанси, якими допоможуть переконатися в тому, що малюкові комфортно. Отже, потрібно перевірити:

  • Чи не впирається дитина промежиною в пояс рюкзака. Його сідниці повинні нависати над поясом, але не утримуватися в існуючому стані з його допомогою.
  • Посадка малюка - це красива буква «М», тобто його коліна зігнуті під гострими кутами.
  • Спинка вироби щільно охоплює спину крихти, вона не відстовбурчується і не морщиться.
  • Якщо малюк зовсім маленький - верхній зріз спинки вироби повинен проходити по його плечовий лінії, якщо малюк постарше - закінчуватися під пахвами. Важливо, щоб верхній зріз спинки не опустився до попереку.
  • Дитина в рюкзаку сидить з комфортом, з боку його положення симетричне.
  • Нижня частина спинки вироби повинна закінчуватися під колінами крихти. При цьому важливо, щоб вона не тиснула на ніжки, змушуючи малюка розігнути коліна. Якщо дитина вже ходить, ця частина аксесуара не повинна доходити до колін.
  • Ремені добре зафіксовані, вони ніде не перетягнуті, виглядають симетрично.

Ці критерії допоможуть батькам визначити правильне положення малюка в рюкзаку. Крім того, вони дозволяють переконатися, що малюк вже досить виріс із використанням апарата.

Ми сподіваємося, що наші поради допоможуть вам вибрати правильний і зручний ерго-рюкзак, навчитися ним користуватися відповідно до рекомендацій ортопедів. Цей корисний аксесуар так само, як слінг і кенгуру, має масу шанувальників - можливо, його використання принесе користь і вам.

Поділіться з друьямі!

Моно чи садити в ерго-рюкзак новонароджених?
Що ж робити тим, хто хоче купити ерго-рюкзак для новонароджених або 2-3-місячних малюків?
Як надіти ерго-рюкзак?