Історія в'язання

Нікому не відомо те, коли з'явилася на світ перша петелька, що стала прародителькою такого ремесла як в'язання. Однак є факти того, що перші в'язані вироби з'явилися на світ ще задовго до нашої ери. Так, при розкопках в Єгипті в гробниці було знайдено в'язана туфля, призначена для дитини. В результаті її дослідження, було з'ясовано, що вік її перевищує чотири тисячі років.

На початку нашої ери з'явилися металеві спиці, які значно спрощували роботу з в'язання. До сих пір збереглися речі, які були пов'язані в дев'ятому та десятому століттях нашої ери. Одним з найстаріших речей вважається дитячий носок, великий палець якого відділений від інших як в сучасних рукавичках, щоб носок не заважав носити сандалі.

В Європу в'язання проникло через християн з Єгипту, які брали в поїздку в'язані речі. Так, в'язання стало домашнім рукоділлям, а згодом перетворилося в промислове виробництво. Найцікавіше, що спочатку в'язання було тією областю, в якій панували виключно чоловіки. Для захисту їх інтересів навіть був виданий закон, згідно з яким не дозволялося брати на роботу жінок. Однак у міру поширення в'язання воно ставало все більш і більш жіночою справою.

В шістнадцятому столітті в'язання поступово почало перетворюватися в машинне виробництво, і з'явилася думка, що з часом ручні вироби будуть витіснені виготовленими в масовому порядку, проте в дійсності цього не сталося, а вручну зв'язані гачком унікальні вироби так і продовжували залишатися одними з найбільш затребуваних.

Запис малюнків і візерунків в'язання ввели в експлуатацію голландці, які почали публікувати їх в журналі . В кінці дев'ятнадцятого століття була остаточно закріплена система символів і знаків, за допомогою яких позначалися петлі і візерунки. В даний час існують британська й американська системи відображення.