Етнічний стиль в одязі

Під цим стилем мається на увазі наслідування манері одягатися якоїсь однієї або більше народностей

Під цим стилем мається на увазі наслідування манері одягатися якоїсь однієї або більше народностей. Етнічний стиль одягу є прямий наслідок безпосереднього розвитку географічної науки, а також скоєних перших навколосвітніх плавань. У цьому плані навіть ошатні пишні сукні , Наприклад, з кринолінами, які були привезені Петром I прямо з Європи спеціально для російських панночок, в перший час цілком могли зійти за етніку. Завдяки торговельним зв'язкам і численних воєн також підвищилося взаємопроникнення модних тенденцій найрізноманітніших країн. Так, в Росії після закінчення турецьких воєн стали модними фески, увійшли в моду широкі смугасті халати з яскравими відтінками, стали носити довгоносі туфлі без задника. В часи початку ХХ ст. Європа почала досить активно звертатися до Сходу, привозячи звідти модні дерев'яні сабо, а також стильні в'єтнамські капелюхи зі стрічками.

Головні ідеологи етнічного стилю в середині минулого століття - це, звичайно ж, хіпі, що представляє собою вільний крій, який не обмежує рухів, що характеризується яскравими фарбами Головні ідеологи етнічного стилю в середині минулого століття - це, звичайно ж, хіпі, що представляє собою вільний крій, який не обмежує рухів, що характеризується яскравими фарбами. При виготовленні одягу цього стилю використовувалися виключно природні матеріали, прикрашають орнаментальними мотивами, які мають міцний зв'язок з самобутньою культурою. Загалом, застосовувалося все, що робило етнічний одяг саме етнічної, і, крім того, дуже вписувалося в хіпівського ідеологію, яка пропагує свободу особистості від різноманітних громадських заборон і встановлених норм життя. Етніка в одязі змогла в той момент бути єдиною альтернативою тій обивательської, одноманітною, позбавленої будь-якої індивідуальності манері одягатися. Люди-хіпі шокували звичайних мирних громадян своїми індійськими мокасинами, модними марокканськими туніками, стильними індійськими сарі, яскравими циганськими спідницями, фенечками до ліктя і помітними стрічками у волоссі. Особливим натхненням вони наповнювалися в східних філософських вченнях, в першу чергу, в дзен-буддизмі. Це саме вони, захоплюючись легендою про Крішни, вирішили одягнутися в «безстатеві» жовто-червоний одяг, ніж епатажно розбавили ступеневу вуличну моду . Одяг «не як у всіх» стала для них формою протесту, таким своєрідним квітчастим бунтом природи проти нудного сірого ворожого світу.


На сьогоднішній день етніка позбулася такого яскраво вираженого початку, який характеризувався своєю ідеологією. Стиль «етно» із задоволенням вибирають для себе більшість творчих людей, які не бояться виділитися в натовпі і не страждають різними забобонами тих, хто є шанувальником насадженої «зверху» моди. Але завдяки свободі і невигадливості етнічного одягу є можливість створювати легкий наліт екзотики, причому для будь-якої речі з гардероба.

Стиль етно досить легко розпізнається по красивих драпіровок тканини, різноманітним аплікацій, шнурівки, стильною бахромі, забавним намистинами, виготовлених з дерева, стеклярусу, а також каменів, гламурним паєтками, бісеру, оригінальним замшевим і шкіряним ремінця і багатьом іншим оздоблювальним деталям. Головним правилом вважається принцип «чим більше, тим краще», тому можна сміливо відпустити на волю свої таланти в декоративно-прикладному мистецтві.

Етнічний стиль передбачає в основному частіше натуральні матерії, віддається перевага льону, бавовни, шовку, вовни і всіляких колірних рішень - починаючи від простого білого закінчуючи темно-коричневим, бірюзовим, бордовим, жовтим і навіть соковито-зеленим Етнічний стиль передбачає в основному частіше натуральні матерії, віддається перевага льону, бавовни, шовку, вовни і всіляких колірних рішень - починаючи від простого білого закінчуючи темно-коричневим, бірюзовим, бордовим, жовтим і навіть соковито-зеленим. Ткану матерію дуже часто поєднують з ручного в'язання, а лляні наряди простого крою прикрашають набивним малюнком і вишивкою.
Одяг етнічних фасонів вільна і нехитра: довгі, що не обтягуючі спідниці з тонких матеріалів, брюки кльош, які підкреслюють силует разом з широкими замшевими або шкіряними стегнах, доповненими бісером або металом; різноманітні кофтинки і блузки, прикрашені мереживом або орнаментом. До класичних нарядам також відносяться туніки, стильні індійські сарі і кімоно (зараз їх особливо модно носити зі звичайними джинсами), а також прості в'єтнамки і плетені сандалі.

Етнічний стиль фото Етнічний стиль фото

загрузка ...

28 Січ 2012
Tags: стиль , етнічний