10 цікавих фактів з історії косметики і макіяжу

Текст: Дар'я Дмитрієва

Історія косметики веде свій рахунок тисячалетій, за які не тільки еволюціонували самі косметичні засоби, але і змінювалося ставлення до них.

  • Текст: Дар'я Дмитрієва   Історія косметики веде свій рахунок тисячалетій, за які не тільки еволюціонували самі косметичні засоби, але і змінювалося ставлення до них
  • 1 Декоративна та лікувальна косметика була відома ще в Давньому Єгипті: красуні тих часів фарбували волосся, наносили пудру, тіні, рум'яна, а також знали сотні рецептів мазей, засобів для особи і пахощів, здатних перетворити матрону в юну дівчинку. У папірусах описані муки єгипетських жінок: очі вони підфарбовували чорним порошком «косметіконом», а лоб - мідним купоросом або меленим малахітом. Вмиватися їм доводилося товченим цеглою, піском, пемзою і попелом (мило в ті часи ще не було винайдено).
  • 2 Професія косметолога виникла вперше в Древній Греції. Людина, яка за допомогою спеціальних засобів допомагав жінкам усунути дефекти шкіри, називався «космет». Він прописував масаж, водні процедури, креми, а також допомагав маскувати вади за допомогою косметики.
  • 3 В Римі косметиці приділялася настільки велике значення, що Сенат змушений був прийняти закони, що обмежують ввезення її з інших країн, так як закупівля косметичних засобів з Єгипту, Китаю, країн Аравії серйозно вдарила по скарбниці. Прагнуть до краси римських жінок не лякало нічого, навіть пігменти з різних отруйних речовин (на кшталт кіноварі), які містилися в прообраз губної помади.
  • 4 Помаду вперше використали в Месопотамії і виготовляли її з червоного пігменту, бджолиного воску і жиру тваринного походження. Пізніше помада з'явилася в Давньому Єгипті, Греції і Римі. Саме слово «помада» походить від латинського pomum, що буквально означає «яблуко». Саме з яблук виготовлялися перші помади для губ.
  • 5 Християнська ж церква вкрай негативно ставилася до будь-яких змін в зовнішності і звинувачувала в святотатстві жінок, що користуються косметикою. Також було видано закон, який вважав недійсним шлюб, в який жінка залучала чоловіка, що не демонструючи свій природний вигляд і приховуючи косметикою недоліки. Таку жінку звинувачували в чаклунстві.
  • 6 Лак для нігтів був винайдений в Китаї в 30 столітті до н.е. Довгі нігті вважалися ознакою вищого стану. Для демонстрації того, що вони не займаються ручною працею, жінки відрощували нігті завдовжки до 25 сантиметрів, а чоловіки бачили в довгих нігтях амулет від зла.
  • 7 Прототипом сучасної косметички став дамський футляр- «нессесер» з косметичними засобами на кшталт пальмової і м'ятного масел, майорановой мазі. Наявність такого футляра свідчило про забезпеченість його господині.
  • 8 У XVII столітті в моду ввійшла пудра - її накладали на волосся і обличчя як чоловіки, так і жінки. Пізніше стали використовуватися мушки і накладні брови зі шматочків мишачих шкурок, а за щоки ховали пробкові кульки, щоб підкреслити округлість обличчя. Постати в суспільстві в своєму природному вигляді вважалося верхом непристойності.
  • 9 У вікторіанську епоху в Англії, навпаки, використання косметики стало свідченням низької моралі. Тому пані лише щипали свої щоки і кусали губи, щоб виглядати рум'яні.
  • 10 Перша компанія, що випустила туш для вій, була «Юджин Ріммел» в XIX столітті. Rimmel перекладається як «туш» з португальського, турецького, румунського та інших мов.
    Перша сучасна туш (1913 рік) була створена хіміком Вільямсом для своєї сестри Мабель і представляла собою суміш вугільного висипу і вазеліну. Від з'єднання імені Mabel і назви компонента туші - Vaseline - з'явилася назва однієї з провідних косметичних компаній Maybelline. Упаковка туші отримала нинішній вигляд (туба) лише 40 років потому, завдяки Олені Рубенштейн.