- Різновиди і користь рослинних масел
- Як підібрати масло по типу і кольору волосся
- Які проблеми можна усунути
- Рецепти масок для різного типу волосся
- Для нормального волосся
- Для сухого волосся
- Для жирного волосся
- Цікаві факти
- Корисні поради щодо застосування рослинного масла
Рослинна олія для волосся може скласти гідну альтернативу дорогим маскам, шампунів і бальзамам. Виробники не завжди розкривають склад косметичних засобів, велика ймовірність придбати підробку і пошкодити волосся.
З натуральними якісними маслами такі ризики практично відсутні. Адже - це природний засіб, насичене найкориснішими компонентами. На відміну від косметичних засобів, масла не містять синтетичних добавок і шкідливих хімічних речовин. Найголовніше, правильно підібрати вид масла і слідувати рекомендаціям по його застосуванню.
Різновиди і користь рослинних масел
В якості сировини для виробництва природних масел використовують насіння і плоди олійних культур, горіхи, маслосодержащие залишки переробки рослин.
Корисні властивості рослинного масла багато в чому залежать від технології виробництва. Під час екстракції використовуються хімічні речовини, які після закінчення процесу можуть залишатися в продукті. При виробництві ж по холодній технології зберігаються практично всі корисні речовини:
- поліненасичені жирні кислоти Омега-3 і Омега-6;
- поліненасичений вуглеводень сквален;
- вітаміни А, Е, D, К, F, лецитин, фітонциди.
У різній кількості вони містяться в оліях рослинного походження, найпопулярнішими є:
- Соняшникова - містить рекордну концентрацію вітаміну Е, є найкращою основою для косметичних масок. Ефективно відновлює пошкоджену структуру, загоює, насичує харчуванням і зволожує шкірний покрив.
- Оливкова - універсальний продукт, користується популярністю. Використання сприяє росту волосся, запобігає випаданню, усуває запалення, дезінфікує шкірні покриви.
- лляна - багате вітаміном F і мікроелементами. Активізує ріст волосся, відновлює волосяні цибулини, живить шкіру, позбавляє від лупи.
- Гірчичне - володіє антибактеріальними властивостями. Ефективно при лікуванні себореї, боротьбі з лупою. Є відмінним доглядають засобом для волосся, схильних до жирності, нормалізує функціонування сальних залоз, сприяє активному росту.
- Реп'яхову - кращий засіб для боротьби з випаданням волосся, лупою і цілим рядом інших проблем. Для волосся, схильних до жирності, рекомендується застосовувати в складі багатокомпонентних масок.
- рицинова - кращий засіб для усунення вікових змін волосяного покриву. Активізує зростання, надає м'якість. Сприятливо діє на шкіру.
- Кокосове - нейтральне, відмінно вбирається і проникає вглиб шкірних покривів і структуру волосся. Створює шар, що захищає від дії високої температури, вітру, УФ випромінювання. Підходить для фарбованого волосся, добре їх насичується, усуває сухість.
- Арганова - екзотичне і дороге. Сприяє відновленню обміну речовин, робить волосся м'якими, блискучими, слухняними.
- Абрикосова - підходить чутливій шкірі голови. Забезпечує зволоження та живлення ослабленим, пошкодженим волоссю, робить їх еластичними і живими.
- Масло авокадо - чемпіон за змістом лецитину. Володіє властивостями, що відновлюють, усуває сухість і ламкість.
- Масло жожоба - являє собою густий протеїновий коктейль, який при використанні створює захисну оболонку, підживлює волосся корисними речовинами без обважнення.
- Масло з пророщеної пшениці - ідеальний засіб для спалених і ламких пасом. Відрізняється в'язкою консистенцією, тому його доцільно включати в складі сумішей.
- Масло з кісточок винограду - містить високу концентрацію вітамінів Е і А, регенерує шкірний покрив і пошкоджене волосся, надає їм гарний шовковистого блиску.
- обліпихова - стимулює ріст, зміцнює коріння і добре оживляє сухі пасма з посіченими кінцями.
- мигдальне - багате вітамінами Е, F і групи В, надає комплексну дію, насичує корисними компонентами, усуває сухість, знімає запалення, активізує зростання.
Перераховані рослинні масла є базовими, їх можна використовувати як основний компонент для масок, а також для додавання ефірних масел, які в чистому вигляді застосовувати не рекомендується.
Якісний рослинний продукт не буде містити мінеральних добавок, тому при покупці необхідно уважно вивчити його склад.
Як підібрати масло по типу і кольору волосся
Щоб позбутися від проблем і поліпшити стан шевелюри, необхідно підбирати масла для волосся відповідно до їх типом:
- Жирне волосся. Рекомендується для жирного волосся - аргановое, жожоба , мигдальне , лляне , кокосове , Оливкова, яке буде зволожувати шкіру і волосся, не обтяжуючи їх.
- Нормальне волосся. Мигдальне масло і жожоба наситять і зволожать шевелюру без зайвої жирності. оливкова, кунжутне і льняне - поліпшать структуру і повернуть здоровий блиск.
- Сухе волосся. Оливкова, кокосова, гірчичне, аргановое або касторове масло позбавить від сухості шкіру і посічені кінчики, додадуть живий блиск.
Брюнеткам і блондинкам рекомендується використовувати масляні маски з різним складом. Так, для світловолосих підійде склад на основі касторової олії з додаванням цибулевого соку або жовтка.
Чорняві дівчата, які часто користуються феном і праскою, можуть поліпшити стан і зовнішній вигляд кунжутним або мигдальним маслом для волосся.
Які проблеми можна усунути
За допомогою якісного рослинного масла можна усунути багато проблем, пов'язаних з випаданням волосся, поганим ростом, лупою, підвищеною жирністю або надмірною сухістю.
Застосування реп'яхової олії під час хіміотерапії дозволяє зберегти цибулини в живому стані, стимулює подальше зростання волосся. Це засіб ефективно бореться з випаданням волосся і облисінням, незалежно від причин такого явища.
Якщо після загоряння на пляжі, відвідування басейну або фарбування волосся стали сухими і непривабливими, маска з реп'яховою маслом поверне їм життєву силу і блиск.
За допомогою соняшникової олії можна швидко зволожити шкіру і волосся, позбутися від лупи, запалення, наситити волосся і зробити їх блискучими.
Лляна олія дає помітний лікувальний ефект при випаданні волосся, дозволяє підтримати баланс корисних речовин в зимовий період. Поліпшення зовнішнього вигляду шевелюри буде помітно вже через два тижні після застосування масла для волосся.
Мигдальне масло усуває лупу і себорею. рицинова - надає комплексну дію на корені і кінчики, відновлює структуру.
Будь-яке рослинне масло для волосся буде корисним, якщо його правильно застосовувати.
Рецепти масок для різного типу волосся
натуральні масла для волосся можна використовувати в чистому вигляді, завдавши перед миттям. Невелика кількість арганового масла для волосся можна використовувати замість незмивних косметичних бальзамів.
Якщо в базове масло для волосся додати трохи ефірного, підігріти і розподілити по довжині, вийде ефект гарячого обгортання.
Відмінним доглядають засобом в домашніх умовах є маски.
Для нормального волосся
По 1 ст. л. базового масла, коньяку і меду + сирий жовток.
Всі компоненти перемішати, втерти в шкіру, волосся покрити маслом, укутати і витримати 40-60 хвилин. Після чого ретельно промити водою.
Для сухого волосся
По 1 ч.л. оливкової і лляної олії, меду + 2 ч. л. соку алое + по 5 крапель масляного вітаміну А і Е + сирий жовток.
В якості основи можна використовувати інші масла для сухого типу волосся. Все змішати, трохи підігріти, втерти в коріння і розподілити по довжині. Витримати 50-60 хвилин, щоб волосся ввібрали масло, потім промити.
Для жирного волосся
За 2 ст.л. ложки сухої гірчиці, води і реп'яхової олії + кілька крапель вітаміну А і Е, ефірного м'ятного або лимонного масла + сирий жовток.
У розведений водою гірчичний порошок додати масло і жовток, все перемішати. Втерти тільки в шкіру голови, витримати 30-60 хвилин, після чого ретельно промити.
Жирне волосся маслами не покривати.
Цікаві факти
Масла рослинного походження використовуються людиною з давніх часів. Деякі види цього продукту мають дивовижні властивості, а їх виробництво є унікальним процесом.
- Лляна олія містить рекордну концентрацію Омега - 3 жирних кислот, які не синтезуються людським організмом.
- При правильній технології виробництва температура не повинна перевищувати + 47º С. В іншому випадку продукт не може вважатися органічним.
- Масло з гарбузового насіння містить максимальну кількість цинку, який необхідний для краси шкіри і волосся. Ця речовина є обов'язковим компонентом для синтезу білка.
- Реп'яхову отримують з коренів лопуха, а не з яскравих колючих квіток. У ньому міститься багато вітамінів і мінеральних солей, а також дубильні речовини.
- Жожоба за вмістом хімічних елементів ідентично воску. Видобувають його з плодів вічнозеленого чагарнику, що росте в Мексиці, Ізраїлі, Аргентині. Воно зберігає свої властивості протягом тривалого часу, що підтвердив аналіз масляних залишків, знайдених в пірамідах Єгипту.
- Арганова по праву вважається дорогим. Для отримання одного літра продукту вручну переробляють 1 ц кісточок з плодів дерева, що росте тільки на території біосферного заповідника в Марокко.
Корисні поради щодо застосування рослинного масла
Корисні рекомендації допоможуть отримати максимальну користь від використання рослинного масла в якості засобу по догляду за волоссям.
- Для максимального ефекту масло перед використанням необхідно трохи підігріти на водяній бані, щоб поживні речовини краще проникали в структуру волосся і шкіру.
- Наносити масло слід акуратними масажними рухами. Так корисні речовини будуть краще вбиратися в шкіру і регулювати функцію сальних залоз.
- Якщо планується використовувати суміш з базового і ефірного масла, необхідно попередньо зробити пробу на алергічну реакцію. Для цього ділянку шкіри на внутрішній стороні ліктя змащують сумішшю. Якщо через деякий час з'явиться почервоніння або печіння, то варто підібрати інші компоненти.
- Розчісування з використанням олії є найпростішою доглядає процедурою. Для цього на гребінець необхідно нанести невелику кількість масла і добре пройти гребінцем.
- Для густоти і блиску шевелюри використовують маску з додаванням олії з виноградних кісточок, жожоба, яку наносять на зволожені волосся на півгодини, після чого добре змивають теплою водою.
- Щоб масло в волоссі краще входило і легше змивалося, в нього перед нанесенням слід додати сирий жовток.
- Невелика кількість гірчиці, доданий в масло, забезпечить зігріваючий ефект і полегшить змивання маски.
Дотримуючись рекомендації щодо застосування і дотримуючись нескладних порад, рослинними оліями для волосся можна без праці оживити шевелюру, повернути життєву силу, густоту і шовковистий блиск в домашніх умовах.