Видалення кутикули в домашніх умовах. Як правильно видалити кутикулу?

  1. Що таке видалення кутикули?
  2. Навіщо видаляти кутикулу?
  3. Як видалити кутикулу самостійно?
  4. Підготовка кутикули до видалення
  5. Сучасні інструменти і засоби
  6. Безпечний спосіб видалення кутикули
  7. Класичний спосіб видалення кутикули

Неможливо добитися красивого манікюру без доглянутою і акуратною кутикули, тому необхідно її видаляти. Сьогодні є різні засоби по догляду за гульвіси, якими ви з легкістю можете скористатися в домашніх умовах. Відрізняються вони між собою за призначенням і складом.

Для того, щоб приступити до видалення кутикули, слід розібратися, що вона собою являє. Отже, кутикула - це валик шкіри, який протягом певного часу розростається навколо нігтьової пластини. Власницям красивого манікюру необхідно постійного доглядати за кутикулою. Якщо ви ще жодного разу не робили цю процедуру, не варто боятися, так як нічого страшного тут немає.

Що таке видалення кутикули?

Під цим процесом на увазі усунення відмерлих клітин навколо нігтя Під цим процесом на увазі усунення відмерлих клітин навколо нігтя. Клітини кутикули поділяються на «живі» і «омертвілі». Правильний догляд за кутикулою передбачає зволоження «живих» клітин і позбавлення від «мертвих». Якщо своєчасно не позбутися від кутикули, то через певний час вона порветься і стане причиною того, що виникнуть задирки. Внаслідок цього може початися запалення кутикули і порушення структури нігтьової пластини. Коли гульвіса наростає на поверхню нігтя, то вона зупиняє його зростання, тим самим стаючи причиною виникнення борозенок і інших нерівностей нігтьового полотна.

Навіщо видаляти кутикулу?

Якщо ви задаєте собі це питання, то відповідь на нього дуже простий: кутикула виконує захисну функцію, тим самим не пропускає інфекцію в саму нігтьову пластину, проте є кілька причин, за якими боротися з кутикулою просто необхідно:

  • Без необхідного догляду кутикула вростає в нігтьове ложе і викликає утворення тріщин і задирок.
  • Якщо з нею не боротися, то нігті матимуть не доглянутий і неохайний вигляд, тому про красивому манікюрі можна забути.

Як видалити кутикулу самостійно?

Сучасний манікюр включає в себе видалення кутикули, тому зовсім неважливо робите ви його в салоні або будинку. Розрізняють два основних типи манікюру: «класичний» та «європейський». Щоб визначитися з вибором, необхідно зрозуміти, в чому суть кожного з них.

Класичний манікюр передбачає наступний план дій:

  1. Використовуючи пушер, відсувається гульвіса.
  2. Використовуючи спеціальні інструменти, видаляється ороговевшая шкіра.

Європейський манікюр включає в себе трохи інший принцип дій. В даному випадку змертвілу кутикулу не вирізане, а використовують спеціальні хімічні компоненти для розм'якшення кутикули і її розчинення. Даний тип манікюру є найкращим варіантом для виконання в домашніх умовах, адже він не вимагає ніяких особливих навичок, а тільки бажання і трохи терпіння.

Підготовка кутикули до видалення

Перш ніж прибрати кутикулу, необхідно здійснити правильну підготовку рук Перш ніж прибрати кутикулу, необхідно здійснити правильну підготовку рук. Тому слід зробити спеціальну ванночку для рук: в ємність налити теплу воду і додати морську сіль. Така обробка кутикули матиме дезінфікуючий і пом'якшувальний ефект. Час виконання процедури становить 15-20 хвилин. Після, ретельно витерти пальці рук рушником і приступати до манікюру.

За бажанням в воду можна додати кілька крапель ефірного масла. Найбільш придатними є:

  • Чайне дерево доцільно застосовувати при невеликих подряпинах і запаленій шкірі.
  • Грейпфрут ефективний при тонких і ослаблених нігтях;
  • Мигдальне масло допомагає усунути ламкість нігтів і сухість шкіри;
  • Лимон - дозволяє відбілити нігті.

Сучасні інструменти і засоби

Чи не кожній жінці подобатися обрізати шкірні валики на основі нігтя. До речі, це не завжди потрібно. Сьогодні є величезна кількість найрізноманітніших інструментів і способів для зняття тонкої шкірки.

  1. Тример. Робоча частина даного інструменту за зовнішнім виглядом нагадує букву V в латинському алфавіті. Даний інструмент може відмінно замінити кусачки для кутикули. Краї триммера, які і здійснюють видалення ороговілої шкіри, гостро заточені, тому працювати з ним потрібно вкрай обережно.
  2. Пилка. Поверхня пилочки для кутикули за зовнішнім виглядом нагадує стільники. Вона може бути суцільною або сіткою. Завдяки наявності пластикових торців нігті при роботі не пошкоджуються.
  3. Олівець. Даний засіб для кутикули представлено у вигляді аплікатора або пензлика. Всередині його міститься поживне масло. Олівець оснащений пилкою для кутикули і нігтів.
  4. Европемзу. Даний інструмент для видалення кутикули використовують в разі, коли гель не дає позитивно ефекту. Европемзу являє собою суміш алюмінію і фосфору.

Безпечний спосіб видалення кутикули

Обрізний манікюр може виконуватися тільки професіоналами. Однак даний метод видалення кутикули через свою травмоопасності і складності йде далеко в минуле. Замінюють даний спосіб спеціальні препарати для пом'якшення і видалення кутикули. Їх виготовляють на основі натуральних фруктових кислот.

Використовувати такі препарати можна, при необхідності, навіть кожен день. У разі застосування замість фруктових кислот інших реагентів, необхідно дотримуватися обережності і діяти згідно з інструкцією.

Як правильно видаляти кутикулу:

  1. Нанести кілька крапель використовуваного кошти на кутикулу і залишити на 5-7 хвилин;
  2. За допомогою палички слід відокремити кутикулу на оброблених пальцях. Під час виконання процедури непотрібна частина кутикули видаляється разом із засобом.
  3. По закінченню бажано нанести на кутикулу крем або масло.

Проводити таку маніпуляцію досить раз в тиждень. У деяких людей кутикула швидко зростає, на жаль зупинити повністю її зростання назавжди неможливо, зате цілком реально сповільнити. Для цього досить використовувати всі представлені вище кошти. Завдяки тому, що вони містять в собі особливі компоненти, відбувається лікування кутикули. В ході такого лікування суха кутикула розм'якшується, і не утворюються задирки, при видаленні яких можуть утворитися нариви. Тому представлені засоби повинні бути в арсеналі у кожної жінки, яка завжди стежить за красою своїх рук.

Класичний спосіб видалення кутикули

Напевно, не варто залишати без уваги і обрізний манікюр. Незважаючи на те, що він небезпечний, багато професіоналів і раніше використовують для того, щоб прибрати кутикулу.

Видалення кутикули таким способом передбачає використання таких інструментів: щипчики, спецвілочку, ножиці. Перед виконанням процедури всі інструменти повинні бути продезінфіковані.

Послідовність дій:

  1. Руки занурити в ємність з мильною гарячою водою.
  2. Кутикулу відсунути з основи нігтьової пластини, використовуючи палички або пушер.
  3. Для видалення ороговілої шкіри можна використовувати щипці або ножиці (кому чим зручніше) і обрізати надлишки ороговілої шкіри з боків нігтя. Після обрізати кутикулу по дузі. Головне в цій справі - не поспішати, видаляти ороговілу шкіру слід дуже акуратно і обережно, щоб не поранитися.
  4. Після процедури бажано нанести крем на оброблену кутикулу.

В інтернеті є безліч відео, де можна побачити детальний інструктаж по даній процедурі.

Видалення кутикули, неважливо де, на руках або на ногах є дуже відповідальною процедурою Видалення кутикули, неважливо де, на руках або на ногах є дуже відповідальною процедурою. Тому дотримуйтесь вище описаним правилами і ваші руки і ноги завжди будуть доглянутими і красивими.

Автор статті: LadyPlace

Що таке видалення кутикули?
Навіщо видаляти кутикулу?
Як видалити кутикулу самостійно?
Що таке видалення кутикули?
Навіщо видаляти кутикулу?
Як видалити кутикулу самостійно?