У собаки випадає шерсть і свербить шкіра: причини і способи їх усунення

  1. Причини випадання вовни
  2. гормональні
  3. негормональні
  4. Профілактика і лікування випадіння волосся у вихованця
  5. Відео «Аптечка для собак»

Ознаками захворювання у вихованця може служити і поведінку собаки, і різні фактори, на які не всі господарі звертають увагу. Улюбленець свербить, і у нього випадає шерсть? У собаки свербить і лущиться шкіра? Є над чим замислитися. Ось тільки не завжди випадання вовни означає захворювання. У цій статті ми докладніше розберемося в цьому питанні.

У цій статті ми докладніше розберемося в цьому питанні

Причини випадання вовни

Щоб знати, як реагувати на прояви ознак облисіння у собаки, спочатку потрібно розібратися в причинах. Зрозуміло, випадання шерсті навколо очей і на тулуб може розповісти про те, що в організмі протікають якісь зміни. Ось тільки вони не завжди говорять про критичний стан здоров'я, яке слід піддати лікуванню. Буває так, що ознаки обумовлені безпечними факторами. Іноді - немає.

Нижче докладніше розберемо причини випадіння шерсті. У відео від автора каналу Діти фауни ми також дізнаємося причини виникнення свербежу. Дізнаємося, чому лущиться і свербить шкіра.

гормональні

Чому ваш вихованець свербить і лисіє? Чому його шкіра лущиться? Причина може критися в якомусь гормональному захворюванні.

Перелічимо основні з них:

  1. Збій вироблення соматотропіну (гормону росту) призводить до того, що собака починає симетрично втрачати шерсть. Подібна проблема частіше трапляється у псів в період статевого розвитку. Найчастіше цього піддаються такі породи собак, як боксер, померанський шпіц, пудель і інші.
  2. Синдром Кушинга - також часта проблема. Вона характеризується втратою вовни по всьому тілу. Це спровоковано тим, що в організмі собаки надлишок гормону кортизолу. Ознаками синдрому є надмірна спрага і збільшення ваги. В такому випадку тварина може страждати неконтрольованим сечовипусканням. Живіт стає в'ялим і обвислим. Відзначити треба, що ці симптоми можуть також проявлятися при прийомі стероїдів.
  3. Надлишок естрогену в організмі собаки також може привести до випадання шерсті. Іншою крайністю є дефіцит естрогенів. Це явище спостерігається у дорослих стерилізованих самок, яке визначається зниженням швидкості росту і витончення вовни. Шкіра вихованки при цьому може стати гладкою і м'якою.
  4. Гіпотиреоз. Коли в організмі собаки бракує гормону щитовидної залози трапляється гіпотиреоз. Собака в такому випадку стає млявою і обрюзглого. Через погіршення імунітету знижується опірність до різних інфекційних хвороб. Шерсть стоншується і починає рідшати на шиї і грудях, потім з боків, на спині, стегнах і в верхній частині хвоста.

Трапляється, що людина сама є причиною того, що відбувається з улюбленцем. Тварини, які живуть на вулиці в будці або у вольєрі і не отримують від господаря різної смакоти, які провокують захворювання діабету або зайву вагу, і знати не знають про такі хвороби. А вихованець, який тісно контактує з господарем, можливо ризикує захворіти навіть «господарськими» хворобами. Крім іншого, не варто напихати собаку всякими гормональними таблетками, наприклад, протизаплідними. Це також призводить до втрати вовни.

негормональні

Крім гормональних сплесків, які призводять до втрати вовни, є й інші захворювання, що вимагають негайного лікування.

Ось деякі з них:

  1. Линька. Це явище залежить від породи і розміру собаки, а також типу вовни. Зазвичай цуценята линяють у віці від 3 до 10 місяців. У деяких вона проходить великою втратою вовни, внаслідок чого щеня до кінця линьки навіть може похвалитися плямистої шкірою.
    У дорослих собак линька відбувається двічі на рік, зазвичай це пов'язано з сезоном. В цей час за вихованцем потрібен особливий догляд. Крім сезонних причин є також і пов'язані з пологами у самки, або зі стресом. Ще однією причиною линьки може бути купання цуценя з вживанням спеціальних речовин. Вони можуть слабшати волосяні покриви і робити шерсть ламкою і сухий.
  2. Алергія. До випадання шерсті, особливо навколо очей, свербіння і почервоніння шкіри іноді причетна алергія. Алергія - це саме часте явище у собак, вона трапляється частіше, ніж уявляють собі господарі. Її причинами є неправильне харчування, різні сезонні алергени і навіть блохи.
  3. Паразити. Ще причиною свербіння і випадання шерсті навколо очей є паразитична захворювання, що викликається кліщами. Існує два види корости: саркоптоз і демодекоз. Демодекоз може виникнути в будь-якому віці в період ослаблення імунітету. У цуценят часто він проходить самостійно і не потребує лікування. Випадання вовни починається навколо очей і рота і супроводжується свербінням.
  4. Сонячний дерматит також призводить до випадання вовни на морді: навколо очей і носа. Якщо не лікувати захворювання у вихованця можуть початися виразки. Цією недугою страждають тварини з слабопигментированние і непігментованою шкірою носа.
  5. Стригучий лишай. До втрати вовни у собак буває причетна грибкова інфекція, тобто стригучий лишай. Визначається тим, що на шкірі собаки виникають лускаті, покриті кіркою округлі ділянки, на яких повністю відсутня шерсть.
  6. Лупа може зрідка спостерігатися у вихованця. Через лупи страждають шкірні покриви і волосяні цибулини. Шерсть вихованця стає сухою і ламкою.
  7. Авітаміноз ще призводить до випадання шерсті.Еслі в організмі тварини недолік цинку, його шкіра може стати твердою і лускатої. На носі, навколо очей, на ліктьових суглобах випадає вся шерсть. Іноді на лапах вихованця починає тріскатися м'якуш.
  8. Пологи і лактація у сук теж можуть бути причиною втрати рослинності.

Пологи і лактація у сук теж можуть бути причиною втрати рослинності

Є й інші захворювання. Є навіть такі, які властиві певним породам собак. Щоб не запустити облисіння, потрібно своєчасно обстежити собаку.

Лікування не може проводитися самостійно із застосуванням якихось цілющих трав. Всі препарати повинен призначити фахівець.

Профілактика і лікування випадіння волосся у вихованця

Кожна собака, неважливо, який саме вона породи, заслуговує на гарне поводження, турботу і своєчасне лікування. Думка, що гладкошерсті вихованці не линяють рясно, а тому не вимагають особливих старань по догляду за шерстю і шкірою, помилково.

Всіх домашніх тварин слід вичісувати не менше разу на тиждень і купати раз в 2-4 місяці. Купання вихованця залежить від породи і ступеня забруднення вовни. Наприклад, за виставковими собаками і вихованцями, які беруть участь в шоу, потрібен особливий догляд із застосуванням різних спеціальних засобів, в той час як для звичайної собаки досить застосувати шампунь і антипаразитні кошти.

Наприклад, за виставковими собаками і вихованцями, які беруть участь в шоу, потрібен особливий догляд із застосуванням різних спеціальних засобів, в той час як для звичайної собаки досить застосувати шампунь і антипаразитні кошти

Якщо ваш вихованець свербить, а при огляді ви помітили підозрілі лисини, які і викликають свербіж, не варто самостійно розбиратися, чому улюбленець змінився. Потрібно негайно відправитися до ветеринара на консультацію, щоб зрозуміти, чому собака втрачає шерсть.

Після встановлення діагнозу можна взятися за лікування. Це допоможе зупинити розвиток захворювання і поширення паразитів на інших тварин і людей.

Регулярно для захисту вихованця від харчової алергії і профілактики гельмінтів потрібно забезпечувати фізичну активність і складати грамотний збалансований раціон. Варто також обмежити свого улюбленця від контакту з безпритульними тваринами, які можуть бути носіями хвороб, і не вигулювати в підозрілих місцях.

Якщо уважно стежити за своїм вихованцем, а також вчасно схаменутися при перших ознаках випадання вовни на морді, навколо очей і носа, нічого страшного не станеться. Шерсть вихованця знову стане сяючою і густий, а шкіра перестане свербіти і свербіти. Приємний зовнішній вигляд вихованця буде не тільки його, а й вашою візитною карткою.

Відео «Аптечка для собак»

У цьому відео автора каналу Діти фауни ми навчимося збирати потрібні ліки для собаки.

Улюбленець свербить, і у нього випадає шерсть?
У собаки свербить і лущиться шкіра?
Чому його шкіра лущиться?