кутикула

  1. запалення кутикули
  2. Догляд за кутикулою
  3. Догляд за кутикулою в домашніх умовах
  4. Засоби для догляду за кутикулою

кутикула нігтя

Кутикула нігтя це щільний шкірястий валик, навколишній нігтьову пластину в нижній частині нігтя. Періодично кутикула стає дуже чутливою, доставляючи чимало неприємностей. Саме ця частина рук, а точніше нігтів, зрадницьки видає поверхневий догляд за ними.

Кутикула виконує захисні функції, не дозволяючи стороннім тілам і бактеріям проникнути в ростковую зону нігтя. Край кутикули являє собою мертві клітини. Висихаючи, а потім, відшаровуючись, він дає початок задиркам.

З боків ніготь оточений шкірними валиками. Шкіра тут може піддаватися висиханню, в результаті чого також можуть виникати задирки. Кутикула герметично ізолює нігтьове ложе і матрикс від впливу повітря і води. Через матрикс і кутикулу відбувається харчування нігтя, тому будь-яке їх пошкодження призводить до ослаблення і навіть захворювання нігтя. Також кутикула виконує роль природного шкірного бар'єру, який захищає ніготь від травм і проникнення інфекцій. Доглядати за кутикулою слід дуже обережно, так як неправильне її видалення травмує нігтьову пластину, породжує появу нерівностей на ній і призводить до появи задирок.

запалення кутикули

Запалення кутикули може виникнути внаслідок впливу на неї засобів побутової хімії або лаків для нігтів низької якості. Сверблячка і пухирі навколо кутикули або нігтьової пластини бувають результатом негативного впливу метилметакрилату (ММА), який може міститися в несертифікованих або низькоякісних матеріалах для нарощування нігтів. ММА є забороненим компонентом і може привести до прояву алергічних реакцій ( шкода від нарощування нігтів ), Різних заражень і навіть до повної втрати нігтьової пластини! Тому завжди застосовуйте для нарощування нігтів тільки перевірені матеріали, що мають відповідний сертифікат якості і придбані у офіційних дилерів. Кутикулу, схильну до запалень і задиркам, а також чутливо реагує на побутову хімію, лаки і креми, прийнято називати проблемною. Однак основна причина цих проблем часто криється не в зовнішньому впливі, а в неправильному і нерегулярному догляді.

При проведенні манікюру з використанням металевих інструментів - шпателів, ножиць і ін., Можливе занесення інфекції і, як наслідок, запалення кутикули. Крім того, при її підрізання слід пам'ятати, що нова шкіра, що з'явилася замість старої, буде швидше розростатися, стане більш щільною і грубої. Така кутикула схильна до розтріскування і задиркам і називається надмірною.

Також важливо враховувати, що далеко не вся шкіра навколо нігтя підлягає видаленню. Кутикула буває «жива» і «нежива». «Нежива» при розмоканні стає «скляної» і легко видаляється. «Живу» кутикулу - тонку плівку, щільно притиснуту до нігтя, чіпати не рекомендується, навіть якщо вона інтенсивно розростається. Цей природний бар'єр служить для захисту нігтя від проникнення інфекцій. Потрібно стежити за тим, щоб кутикула весь час була м'якою і гладкою, інакше вона може нарости на нігтьову пластину. Якщо кутикула дуже жорстка, вона щільно прикріплюється до нігтьової пластини і тягнеться разом з нею вгору по мірі зростання нігтя.

Таке «гальмування» може призвести до утворення борозенок і нерівностей на поверхні нігтя. Крім того, надлишкова, наросшая на ніготь кутикула згодом витягується і рветься, що призводить до утворення задирок. У місця розриву кутикули нерідко проникає інфекція, може з'явитися почервоніння і припухлість. Самостійне видалення «зайвої» шкірки небезпечно - кутикула запалюється і розпухає. Тому важливо застерегти своїх клієнтів від самостійного вирішення подібних проблем і рекомендувати мінімум раз на місяць робити професійний манікюр в салоні.

Догляд за кутикулою

Сьогодні салони пропонують різноманітні види гігієнічного (або косметичного) манікюру. Одна з останніх новинок - сольовий манікюр. Ця процедура особливо корисна для кутикули. Для її виконання знадобиться засіб з вмістом олії і солей Мертвого моря. Солі виконують функцію пілінгу, а масло захищає і зволожує кутикулу. Руки дезінфікують очищувачем, наносять засіб і роблять масаж спочатку сухими руками, а потім вологими. Під впливом вологи сіль розчиняється, забезпечуючи щадний пілінг. Мертві клітини злущуються, пори відкриваються і масло глибоко проникає в шкіру. У процедурі можна також використовувати тонік для ванн з антисептичну та тонізуючу дію. Після цього на руки на короткий час надягають рукавички. Потім виконують масаж з кремом, що містить масло, або масажним маслом. Завдяки такій процедурі шкіра навколо нігтів добре зволожується, стає еластичною і рівною.

Можна також запропонувати клієнтові класичний обрізний манікюр , Необрізної (європейський чи апаратний) варіант, а також спа-манікюр.

При здоровою і доглянутою кутикуле краще необрізний манікюр. Він також необхідний, якщо нігтьова пластина дуже м'яка, і її легко можна пошкодити ріжучим інструментом. Головною перевагою і відмінною рисою європейського манікюру є видалення шкірки без використання щипчиків або ножиць. На кутикулу наносять спеціальний препарат, до складу якого входять молочні і фруктові кислоти.

Видалення кутикули паличкою з апельсинового дерева

Через кілька хвилин омертвілі клітини шкіри видаляються за допомогою палички з апельсинового дерева (іноді майстер додатково використовує тонкий, що нагадує олівець брусочек пемзи). Але якщо є проблеми з кутикулою - тріщини або задирки, європейський манікюр не допоможе. В цьому випадку краще зупинитися на класичному обрізний варіанті. Його прихильники впевнені, що тільки такий вид манікюру забезпечує швидкий і якісний результат, який неможливо досягти ніякими іншими способами.

Спа-манікюр передбачає, перш за все, дбайливий і комплексний догляд за руками, завдяки якому шкіра і нігті стають здоровими. Крім того, ефект від такої процедури зберігається більш тривалий час. Незважаючи на те, що єдиних правил проведення спа-манікюру не існує, зазвичай він являє собою комплекс заходів, що включає зволоження і пом'якшення рук, ефективний м'який пілінг, а також живлення шкіри за допомогою натуральних речовин (наприклад, вітаміну Е, алое вера, керамідів) . Також в цій процедурі можуть використовуватися Термоперчатки, ароматичні мішечки з травами, лляні рушники, різні маски.

Про особливості обробки кутикули на пальцях ніг читайте в статті апаратний педикюр .

Догляд за кутикулою в домашніх умовах

У перервах між відвідинами майстра манікюру клієнт може самостійно підтримувати кутикулу в хорошому стані - курси манікюру київ . Але спочатку необхідно застерегти його від можливих помилок і дати деякі рекомендації.

• При виконанні садових робіт без рукавичок і шару захисного крему ніжна кутикула особливо страждає: вона зневоднюється, тріскається, з'являються задирки. Ця ж проблема загрожує тим, хто захоплюється сонячними ваннами, морем і гарячим піском.

• У домашніх умовах краще утриматися від обрізного манікюру і використання грубих металевих інструментів для видалення кутикули. Інакше існує ризик продавити ростковую зону біля основи нігтя, внаслідок чого він буде рости нерівним і розшаровуватися.

• Застосовуючи звичайний крем для рук, не варто забувати про кутикуле, добре втираючи його в шкірку.

Засоби для догляду за кутикулою

Щоб нігті виглядали красивими і доглянутими, недостатньо лише видалити ороговілі шкіру. Необхідно, щоб кутикула була м'якою, еластичною і щільно прилягала до нігтя. Для цього існує безліч препаратів: масла, рідини, гелі. Вони не тільки живлять, пом'якшують і зволожують шкіру навколо нігтя, але і відкривають доступ корисних речовин і кисню, покращуючи структуру нігтьової пластини і зміцнюючи її. Втираючи такий засіб, ви насичуєте кутикулу корисними речовинами, зміцнюєте її і одночасно виконуєте погладжування, активізуючи кровообіг нігтьового ложа, усуваючи нерівності і невеликі задирки.

Дуже добре попередньо використовувати крем, який виконує функцію микропилинга. Він відлущує мертві клітини, полегшуючи проникнення поживних речовин глибоко в шкіру. Ще одне сучасне винахід - натуральний удалитель кутикули у вигляді зручного компактного капілярного олівця, який швидко розм'якшує кутикулу і доглядає за нею.

Манікюрні палички з апельсинового дерева - зручний інструмент для зрушування і коригування кутикули. Він досить щільний і добре піднімає шкіру, в той же час не пошкоджує її і не залишає задирок. Перед тим як скористатися паличкою, необхідно нанести на кутикулу кілька крапель розм'якшує кошти (подібні препарати, як правило, називаються cuticle remover). Такі засоби зазвичай містять натуральні інгредієнти, зокрема фруктові кислоти, вітаміни і екстракт алое. Все це допомагає домогтися природного і якісного результату. Крім своєї головної функції - розм'якшення кутикули деякі препарати мають також ранозагоювальну і заспокійливу дію.