- Картопля для особи: корисні властивості
- Домашнє застосування картопляних масок для обличчя
- Рецепти картопляних масок для шкіри
Катерина Бехаева
Щастя - коли вранці хочеться на роботу, а ввечері - додому
calendar_today 5 квітня 2019
visibility 3904 перегляду
Одне з найкращих омолоджуючих і зволожуючих засобів, доступних в домашніх умовах будь-якій жінці, - це маски з картоплі для особи, які легкі в приготуванні. Випробуйте силу їх чарівного впливу на шкіру і насолодитеся отриманими результатами вже після першої процедури.
Мімічні та вікові зморшки, отвисшие брилі, друге підборіддя, мішки і темні кола під очима, тьмяний, немов посірілий колір обличчя, сухість шкірного покриву - багато жінок стикаються з такими проблемами з плином часу.
шукаєте біжутерію оптом в Україні? Слідуйте за посиланням і ви знайдете величезний асортимент біжутерії, яку легко замовити прямо на сайті.
Навіть брендові косметичні засоби і інноваційні салонні процедури часто не можуть впоратися з ознаками старіння, які неминуче наздоганяють шкіру з настанням більш старшого віку.
Перш ніж вирішуватися на такі кардинальні заходи, можна спробувати більш щадні методи - дуже ефективні в таких випадках домашні маски з картоплі для особи, які мають омолоджують і зволожуючими властивостями.
Картопля для особи: корисні властивості
Чому використовують саме картопля для особи як косметичний засіб? Сьогодні практично кожен продукт піддається ретельному аналізу і вивчення з точки зору правильного харчування та дієтології.
Результати ж цих досліджень активно застосовуються і в косметології. Корисні властивості і унікальний хімічний склад картоплі виявилися рятівними для в'янучої, старіючої шкіри.
Численні поживні речовини, яких в цьому овочі чимало, виробляють справжню революцію на клітинному рівні, що негайно відбивається на шкірі:
- 75% свіжого картопляної бульби - це вода, яка буде активно живити іссушённую шкіру: завдяки саме цим фактом маски з картоплі відрізняються прекрасними зволожуючими властивостями;
- омолоджуючу і відбілюючий дію надає крохмаль , Що міститься в овочі: він дарує шкірі гладкість, шовковистість, блиск, а також ефективно усуває небажану пігментацію;
- в бульбі картоплі міститься велика кількість вітамінів з групи B (це рибофлавін, тіамін, ніацин, фолацін, піридоксин), які дозволяють клітинам шкіри нормально функціонувати: від прищів позбавлять, проконтролюють роботу підшкірних залоз і кількість виробленого сала, збільшать вироблення колагену і еластинових волокон, необхідних для омолодження шкіри;
- вітамін C, будучи дієвим антиоксидантом, в складі картопляних масок для обличчя надає на шкіру незвичайне омолоджуючу дію: розгладжує зморшки, звужує пори, робить її пружною і еластичною, володіє підтягують властивостями, тому маски з картоплею часто використовують для усунення таких косметичних дефектів, як брилі і друге підборіддя ;
- вітамін K знаменитий своїм відбілюючим дією: він робить блідими, менш помітними пігментні вікові плями і підліткові веснянки;
- холін є дуже активним діючою речовиною: він виконує два завдання - затягує, розгладжуючи, зморшки і зупиняє поширення інфекцій і запалень; завдяки холіну, маски з картоплі однакові корисні і підліткам для лікування вугрового висипу, і дамам бальзаківського віку, тільки вже для ефективного омолодження;
- лютеїн - дуже корисний пігмент, володіє захисними функціями і посилює опірність шкіри негативному впливу ультрафіолету, якщо вона часто піддається сонячним атакам;
- селен - біологічно активний мікроелемент, який зміцнює імунну захист епідермісу.
Всіма цими речовинами збагачена картопляна маска для обличчя, яку можна приготувати як з щойно звареної пюре, так зі свіжих бульб молодого овоча.
Виходить справжня натуральна аптечка для оздоровлення та краси шкіри. Однак не варто забувати, що будь-який подарунок природи може обернутися справжнім лихом, якщо не вміти його правильно застосувати і обробити. Картопля - не виняток, тому з ним потрібно бути акуратніше, наважуючись використовувати його як косметичний засіб для догляду за своєю шкірою.
Домашнє застосування картопляних масок для обличчя
Правильно приготовлена маска з картоплі надасть на шкіру потрібну дію. Якщо ж рекомендації по її застосуванню будуть проігноровані, то і результатом виявиться лише розчарування в кращому випадку, в гіршому - побічні ефекти.
При деяких обставинах сиру картоплю для особи може виявитися надзвичайно шкідливим. Цей овоч іноді стає джерелом соланіну - отруйної речовини, яка викликає не тільки харчове отруєння, а й шкірі шкодить.
Тому настійно рекомендується дотримуватися нижче наведених порад із домашнього готування масок: вони допоможуть вам уникати подібних непорозумінь.
- Маска буде ідеальною, якщо нанести її на попередньо розпарену шкіру з широко розкритими порами. Цього можна домогтися, потримавши обличчя над парової ванночкою. Якщо мета - позбутися від прищів або вугрової висипки, бажано додати в таз з водою відвар з лікарських трав - календули, ромашки або звіробою. Після цього шкіру можна прочистити за допомогою скрабу.
- У косметичних цілях використовуйте тільки молодий і дозрілий картопля, що не піддавався впливу сонячного світла тривалий час. Соланін утворюється в шкірці овоча в наступних випадках: якщо картопля вже старий або, навпаки, зелений, якщо він неправильно зберігався або був підданий активному сонячного опромінення протягом досить довгого часу. Якщо ви нічого не знаєте про ту картоплю, яку хочете пустити на маску, щоб уникнути побічних ефектів зніміть з неї товстий шар шкірки, використовуючи тільки серцевину, і залиште бульба на годину вимочувати в солоній воді. Свіжий, правильно збережений картоплю можна використовувати відразу як в сирому, так і у відварному вигляді.
- Сиру картоплю діє більш агресивно, ніж відвареної, але набагато ефективніше. Його зазвичай застосовують для лікування запальних вогнищ (прищів і вугрів) і для догляду за шкірою навколо очей. Зате чутлива, тонка, ніжна шкіра може відреагувати на нього почервонінням і роздратуванням, тому для догляду за нею оптимальним варіантом стає маска з картопляного пюре, звареного і остудженого.
- Сирий овоч можна використовувати по-різному: розрізати бульба на дві половинки і покласти на обличчя в такому вигляді (на закриті очі або щоки), нарізати його на невеликі кружальця і також зробити аплікації на проблемні ділянки обличчя, натерти на тертці (пропустити через м'ясорубку або подрібнити в блендері). Після того, як очистите бульба, використовуйте його для приготування масок відразу або ж замочіть у воді, але на повітрі його залишати не можна, тому що волога з нього випарується і овоч виявиться марним для шкіри.
- Відварювати картоплю можна в мундирі і разом з шкіркою використовувати для приготування масок, але за однієї умови: овоч не повинен бути старим або зеленим. Ліфтингові маски з картопляного пюре, ретельно збитого, відрізняються прекрасним підтягуючим ефектом. Але тут потрібно уважно стежити за температурою звареної картоплі, щоб вона не обпекла шкіру.
- Овоч ідеальний для приготування косметичних масок тому, що поєднується практично з будь-якими інгредієнтами: травами, ефірними і косметичними маслами, іншими продуктами харчування.
- Приготувавши чудодійну суміш, не забудьте попередньо випробувати її на тонкій шкірі зап'ястя, щоб виявити, чи не відреагує ваша шкіра на дану маску алергічною реакцією. Якщо побічні ефекти будуть відсутні, сміливо використовуйте засіб за його прямим призначенням.
- Якщо вам потрібен омолоджуючий або ліфтинг-ефект від масок, робіть їх на основі картопляного, свіжозвареного пюре, причому ще не до кінця охололого. Зверху особа накривайте тканинною серветкою з прорізами для носа і очей. Тепловий ефект буде дуже до речі і збільшить результативність маски.
- Не потрібно збивати маски з картопляним пюре в блендері, бо на виході вони стануть занадто рідкими і будуть стікати з особи, зіпсувавши всю процедуру. Тому постарайтеся, щоб в масці були присутні досить густі інгредієнти, які не дадуть їй розтектися. Якщо суміш все одно виходить занадто рідкою, звичайна мука (пшеничне, горохове, вівсяна, рисова та ін.) Допоможе придбати їй потрібну консистенцію.
- Накладати на обличчя маски з картоплею краще спеціальним дерев'яним шпателем або ж вбивати в шкіру подушечками пальців.
- Сиру картоплю не тримайте на обличчі надто довго: максимум - 20 хвилин. Маски з відвареного можна витримувати трохи довше - до 40 хвилин.
- Під проточною водою засоби змиваються дуже легко.
- Завершальним етапом має стати використання звичайного щоденного крему.
- Частота таких домашніх омолоджуючих процедур повинна бути в розумних рамках: не частіше двох разів на тиждень.
Протягом двох місяців намагайтеся користуватися одним і тим же обраним засобом. Після цього рекомендується зробити невелику перерву місяця на два, використовуючи для приготування масок вже зовсім інші продукти.
Це дасть шкірі необхідний відпочинок і не дозволить їй звикнути до дії одних і тих же речовин. У рецептах не бракує, тому труднощі буде в тому, щоб знайти той єдиний і неповторний, який впорається з усіма проблемами шкіри.
Рецепти картопляних масок для шкіри
Рецептів масок з картоплі для обличчя дуже багато. Часто буває так, що один і той же засіб по-різному діє: для кого-то стають рятівним омолодженням, а для кого-то - марною тратою продуктів. Все дуже індивідуально.
Тому, якщо після якоїсь маски ви не відчули або не виявлено зовсім ніякого результату, зневірятися не варто: просто наступного разу змініть її складу, підібравши інший рецепт.
- Картопляна маска від зморшок з каштана
У різних каструлях відваріть один очищений бульба картоплі і два каштана. Після цього обидва продукти потрібно перетворити в пюре: картопля - звичайним способом, каштани можна прокрутити через м'ясорубку. Змішайте по дві столові ложки того і іншого і в теплому вигляді розподіліть по шкірі.
- Картопляна маска для очей з огірка
Відваріть попередньо очищену картоплю в молоці, потовчіть її до стану пюре. Огірок очистіть від шкірки і насіння, натріть на тертці. Змішати по дві столові ложки картопляного і огіркового пюре.
- Картопляна маска від прищів з лимоном
Сиру картоплину очистити, натерти на тертці. З лимона вичавити одну чайну ложку соку, змішати її з двома столовими ложками пюре зі свіжої картоплі.
- Картопля + сметана = чудове омолодження
Відваріть картоплю в мундирі, розімніть його, не очищаючи, виделкою, до кулькоподібних пюре, додайте трохи теплого молока і пару столових ложок жирної сметани.
- Картопля + яйце + оливкова олія = харчування
Відваріть попередньо очищену картоплю в молоці, потовчіть її до стану пюре. Оливкова натуральне масло розігрійте на водяній бані. Свіже домашнє куряче яйце збийте. Змішайте пюре і масло по дві столові ложки, додайте перед нанесенням яйце.
- Аплікації з свіжої картоплі для очей
Наріжте свіжу картоплину кружечками, які потрібно прикласти до закритих очей на п'ять-десять хвилин. Можна натерти свіжий бульба на тертці, загорнути вийшло пюре в марлеві мішечки і теж прикласти до очей.
- Картопля + вівсянка = очищення
Сиру очищену картоплю натерти на тертці, змішати в рівних кількостях з вівсяними пластівцями, подрібненими в борошно.
Будь-яка з цих картопляних масок для обличчя при правильному застосуванні надасть потрібний ефект на шкіру: зробить її молодою, пружною, еластичною, поверне їй здоровий колір, усуне такі косметичні дефекти, як брилі і друге підборіддя, вилікує прищі і вугровий висип.
Дотримуйтеся основних рекомендацій, дотримуйтесь пропорції, зазначені в рецептах, - і тоді проблеми зі шкірою перестануть бути вашим головним болем. Позбавтеся від непотрібних комплексів і насолодитеся своєю красою.