Аметист

  1. Відео-фільм про камені аметист
  2. камінь аметист
  3. Відео зеленого аметисту
  4. огранювання аметиста
  5. вартість аметисту
  6. Фізичні властивості аметисту
  7. Як відрізнити аметист від підробки?
  8. носіння аметиста
  9. Догляд за аметистом
  10. Аметист і знак Зодіаку

Сподобалося? Натисніть, підтримайте проект! розкажіть друзям!

знайшли Ваш Знак? Дізнайтеся таємниці, натиснути на символ!

Чи правда, що аметист допомагає шукати отруту? За допомогою аметиста можна перестати зловживати алкоголем? Ми розібрали найпопулярніші міфи і факти про аметист і пропонуємо їх вашій увазі.

Відео-фільм про камені аметист

Шанований з давніх часів за свій колір і властивості, аметист є одним з найбільш затребуваних дорогоцінного каміння . Він володіє особливим забарвленням, не притаманним іншим мінералів. Їм камінь наділяється завдяки наявності в його складі заліза. У природі аметист зустрічається в витягнутих кристалах призматичної форми, як правило, в друзів. Найякісніші представники аметисту використовуються для виготовлення вставок в дуже дорогі ювелірні вироби, які, поряд з самоцвітом, можуть бути прикрашені смарагдами , діамантами .

За свою історію аметист встиг обрости безліччю легенд.

Одна з них свідчить, що який не отримав відповіді на свої почуття до звичайної дівчини, Діоніс - Бог веселощів і вина, в розпачі вирішив, що вона повинна бути з'їдена тиграми. Її врятувала Богиня Артеміда, перетворивши дівчину в кварцову статую. Побачивши кохану в такому вигляді, Діоніс гірко розплакався винними сльозами, від яких кварц став аметистом.

камінь аметист

На Тибеті вважалося, що аметист є мінералом Будди.

Згадується аметист і в Біблії, де він виступає символом Божого Духа і є одним з каменів, що прикрашають нагрудний щит Аарона.

На весь світ відомий великий представник аметисту, виявлений в Бразилії в 1986 році. Розмір його кристала становить кілька десятків см.

У Музеї Природної Історії Лос-Анджелеса зберігається великий кристал каменю (24 см). Його головною особливістю є здатність змінювати забарвлення. Знайдений він був в родовищі Мексики. Тут же зберігається мінерал, відданий огранювання, і має масу майже в 80 каратів. Його виявили в Бразилії.

Величезної ваги мінерал (одна тисяча триста шістьдесят-дві карата) знаходиться в даний час у Вашингтоні.

Великий 343-каратовим аметист зберігається в Лондоні, в музеї Національної історії.

З усіх кварцев аметист (фото) - найкрасивіший і цінний. Назва каменю походить, як вважається, від грецького «аметістос», що означає «непьяний». Історія аметисту свідчить про те, що він здавна був відомий і на Сході, і в Європі.

В античні часи його використовували як камінь для дрібних виробів (вважаючи аметист напівдорогоцінним камінням), а в християнське час він придбав релігійне значення. Аметист вважався символом смирення і скромності і прикрашав церковне начиння, одяг священиків. Католицька традиція дарувати кардиналу при посвяченні в сан перстень з цим каменем і носіння священиками прикрас з ним привели до появи нових назв - єпископський або пасторський камінь (в католицьких країнах) і архієрейський (зокрема, в Росії). З XVIII століття його стали широко використовувати як ювелірний камінь для всіляких прикрас, які носили вже і світські люди.

Характерний колір аметиста (фото) - фіолетовий, іноді з домішкою блакитного. Але відтінок кольору може бути від блідого рожево-малинового (фото) до майже чорного темно-фіолетового (фото), а також нерівномірним (фото). Камінь буває прозорим або напівпрозорим. Довге знаходження на сонячному світлі його знебарвлює, а нагрівання може перетворити в жовто-сірий. Намочений водою камінь має більш яскравий і насичений колір. Природне сонячне освітлення демонструє кращі властивості кольору аметисту, його гру і блиск, а штучне часто їх погіршує.

Магічні властивості аметисту настільки сильні, що його не рекомендується носити постійно, а лише час від часу, на ніч ж камінь або прикраса з ним корисно класти в середину кімнати, щоб камінь наситив приміщення позитивною цілющою енергією, або під подушку. З останнім пов'язане властивість аметиста захищати сон людини від поганих думок і дарувати спокійні приємні сни. Він оберігає власника від надмірностей різного роду (в тому числі, від сп'яніння), від отруєнь і стихійних лих, робить людину більш розумним, бадьорим, а також прибирає з серця злість і гнів, пом'якшує серця співрозмовників, маючи в своєму розпорядженні до корисного і спокійного спілкування.

Цінніше і сильніше камінь аметисту, переданий у спадок, так як вважається, що він зберігає дух колишніх власників, а родове прикраса зберігає силу духу і цінності всього роду.

Такі значення аметиста як любов, смиренність, щирість призводять до стану гармонії душу людини і його відносини з оточуючими, в першу чергу, з чоловіком, коханою людиною. Його ще називають «каменем вдови» за те, що його носять в знак любові до померлого чоловіка.

Аметист захищає від злої долі і плазунів, підвищує пильність і проникливість, виявляє брехню в словах людей. Він є талісманом торговців, приносячи їм удачу, вигідні угоди і охороняючи їх майно.

Лікувальні властивості аметисту засновані на його фіолетовому кольорі - він заспокоює, знімає страхи і тривогу, проганяє погані думки, душевні болі і надмірні, небезпечні пристрасті, замінюючи всі ці негативні енергії позитивними - добрими помислами, смиренням, любов'ю, надією і розсудливістю. Таким чином, аметист лікує все, що пов'язано з емоціями, дозволяючи контролювати їх. Підвищувати цілющі і магічні властивості можна, регулярно знімаючи з нього накопичену негативну енергію. Як талісман аметист найсильніше по суботах, як амулет - по середах.

Відео зеленого аметисту

родовища аметиста

Цейлон довгий час залишався практично єдиним експортером аметисту на світовий ринок - аж до 18 століття. В середині 18 ст. поклади мінералу були виявлені на Уралі. У 19 столітті родовища знайдені в Німеччині і в Бразилії. Уральські і бразильські самоцвіти вважаються найціннішими.

Сьогодні аметист добувається також у Мексиці, Італії, Канаді, США, Уругваї.

Камені, що видобуваються в різних родовищах, можуть відрізнятися своїми характеристиками і кольором. Так, канадські аметисти відрізняються включеннями в кристали гематиту червоного кольору, а уругвайські мінерали можуть містити включення агата. Африканські кристали привабливістю не відрізняються, але середина таких аметистів володіє красивим забарвленням, вони прозорі.

огранювання аметиста

Камінь обробляють, найчастіше, огранюванням - ступінчастою, діамантовою. У багатьох випадках застосовується фантазійна ограновування. Рідше використовується кабошон і, як правило, для низькоякісних кристалів.

вартість аметисту

Ціна каменю залежить, в першу чергу, від насиченості його забарвлення. Найдорожчими є аметисти, звані «сибірськими» (тут до деяких пір були родовища високоякісних самоцвітів). Такі камені можуть коштувати порядку кількох тисяч $ / карат. Ще один критерій оцінювання мінералу - чистота. Дорогий аметист не повинен мати включень, його прозорість повинна бути високою. Середня вартість аметисту високої якості становить від 10 до 25 $.

Фізичні властивості аметисту

- Колір - фіолетовий, ліловий, пурпурний, іноді камінь має відтінки зеленого, блакитного;

- Блиск - скляний;

- Злам - раковистий;

- Щільність - 2,6 г / см кубич .;

- Крихкість - висока;

- Прозорість - високий рівень;

- Дихроизм - низький рівень;

- Твердість - 7 од. (Шкала Мооса);

- Коефіцієнт заломлення променів - 1,55;

- Двозаломлення променів - присутній (0,009).

Хімічна формула аметисту: SiO2

Як відрізнити аметист від підробки?

Відрізнити аметист від скляної підробки нескладно. Якщо спробувати зробити на натуральному камені подряпину сталевим лезом, мінерал не постраждає, на відміну від звичайного скла.

Відрізнити самоцвіт від синтетичного аметиста трохи важче - він має досить схожими характеристиками з якостями природного каменю. Штучний аметист зазвичай набагато яскравіше натурального, його забарвлення не має зональності. Синтетичному аметисту невластиві природні включення, що робить його набагато більш прозорим.

Опустивши в воду натуральний мінерал, можна побачити, що його краю здаються тьмяніше в порівнянні з іншою частиною каменю, штучний камінь збереже колишню забарвлення.

Під ультрафіолетовим освітленням, штучний камінь проявить зональність, тоді як натуральний аметист стане світліше, але його колір буде здаватися рівномірним.

Природний самоцвіт володіє низьким рівнем теплопровідності, внаслідок чого, довго нагрівається від тепла рук. Синтетичний камінь набагато швидше стане теплим.

носіння аметиста

Краще носити аметист, оправлений у срібло. У такому поєднанні його здатності проявляться яскравіше. Оправлення в золото буде доречним, якщо в оздобленні присутні інші мінерали. Сприятливим буде поєднання аметисту з діамантами, аквамарином, авантюрином, гірським кришталем, цирконом.

Аметист енергетично дуже потужний мінерал, тому носити його часто не варто. Вважається, що він має здатність накопичення негативної енергії, яку потім може передати своєму власникові. Необхідно надавати аметисту час для відпочинку, під час якого він позбудеться від негативних емоцій.

Фіолетовий колір здатний чинити величезний вплив на людину, робити його яскравішим, привабливішим, але і сама людина на нього реагує. Одягаючи аметист, варто відмовитися від аксесуарів, одягу, взуття, інших прикрас фіолетового кольору.

Аметист рекомендується надягати, йдучи на важливу робочу зустріч - він розташує до господаря його співрозмовника. В ході важливих переговорів, нарад, він допомагає власникові сконцентруватися, прийти до правильного рішення.

Літотерапевт стверджують, що аметист здатний придушити почуття голоду, тому його носити рекомендується і тим, хто бажає позбавитися від зайвих кг.

Догляд за аметистом

Навіть найяскравіші аметисти, що володіють насиченим забарвленням, з часом його втрачають, стають тьмяніше. Щоб уповільнити цей процес, важливо оберігати його від взаємодії з агресивними речовинами, яскравим світлом, занадто високими і дуже низькими температурами.

Очистити камінь від негативної енергії можна, тримаючи його під проточною водою. Цю процедуру потрібно проводити не рідше 1-2-х разів на місяць.

Мити аметист потрібно мильним розчином, використовуючи м'які тканини.

Аметист і знак Зодіаку

Аметист є зодіакальним каменем Овна і Водолія .

Овнам буде корисний заспокійливий ефект аметисту. Занадто поспішно приймаючи рішення або впадаючи в гнів, Овен буде шкодувати про це. Даруючи розсудливість і контроль емоцій, цей камінь здатний пом'якшити недоліки Овна . Прикраси з аметистом допоможуть Овна бути скромнішим в ситуаціях, де його егоїзм недоречний і неприємний оточуючим. позитивні риси Овна - оптимізм, енергійність, альтруїзм - посилюються під впливом його каменю.

пара « Водолій - аметист »має багато спільного - спокійний характер і такі риси як скромність, стриманість, ненависть до брехні, інтуїція, оптимізм, бажання допомагати людям. Носіння прикраси з аметистом допоможе Водолія бути більш проникливим і захищатися від злих людей, приборкати Водолія в хвилини надмірного впертості. Тим, хто в результаті життєвих негараздів зневірився знайти вихід і втратив надію в краще, віру в людей, аметист допоможе відновити духовні сили і почати перемагати в житті.


<<< назад

Знайшли Ваш Знак?
Чи правда, що аметист допомагає шукати отруту?
За допомогою аметиста можна перестати зловживати алкоголем?