Чи можна пити дистильовану воду?

  1. Сфери використання дистильованої води
  2. Користь дистильованої води
  3. Шкода дистильованої води

Дистильована вода є рідиною, яка очищена від більшої частини всіляких домішок і мінеральних речовин. В одному літрі такої води міститься не більше 100 мг мінеральних сполук, що робить її виключно чистою і придатною для багатоцільового використання. Але, незважаючи на це, у людей існують діаметрально протилежні погляди щодо користі дистильованої води: одні її називають найчистішої, інші ж - «мертвої». І що б не говорили противники і прихильники дистильованої води, в сучасному житті вона використовується дуже часто і в багатьох сферах. Саме тому виникає закономірне питання: чи можна пити дистильовану воду? Розглянемо докладніше це питання і постараємося максимально точно відповісти на всі питання, які можуть виникнути у рядового жителя країни.

Сфери використання дистильованої води

Перш ніж відповісти на питання, можна або не можна пити дистильовану воду, необхідно зрозуміти, для чого її взагалі створили і в яких напрямках діяльності людини вона використовується. А таких сфер існує величезна безліч, починаючи від побутової і закінчуючи технологічною розробкою. Найчастіше дистильована вода використовується в наступних сферах:

  • Вода - це універсальний розчинник, а дистильована вода - ще й нешкідливий. Саме тому її використовують для розведення сірчаної кислоти в автомобільних акумуляторах. І щоб електрохімічні реакції в акумуляторі протікали без впливу "зайвих" домішок, необхідно використання дистильованої води.
  • Дистильована вода застосовується в парогенераторах і праски. Звичайна проточна вода (яку навіть складно назвати водою з-за існуючих домішок і їх концентрації) не підходить для нагрівальних елементів, оскільки на їх поверхні з часом з'являються відомі відкладення, в кінцевому рахунку призводять до непридатність пристрій.
  • Дистильована вода широко використовується в аптечній промисловості, оскільки є ідеальним середовищем для розчинення більшості існуючих лікарських препаратів.
  • Дистильована вода застосовується для роботи опалювальних систем. Завдяки відсутності домішок в теплоносіях, в системах не порушується циркуляція і відсутні перепади тиску.
  • Безліч людей використовують дистильовану воду для лікування різних захворювань. Вже на прикладі цієї сфери застосування можна побачити, що дистильовану воду можна пити.

Корисною дію дистильованої води полягає в тому, що в ній немає будь-яких сторонніх домішок, тільки найчистіша структура H2O. Саме тому багато хто вважає, що така вода здатна допомогти організму виводити шкідливі речовини і елементи, які не беруть участі в його життєдіяльності. Чи справді це так і чи можна пити дистильовану воду для лікування і очищення організму?

Користь дистильованої води

Часто можна почути заяви про те, що дистильована вода небезпечна для організму і завдає йому непоправної шкоди. Чи це правда? Невже все люди, які говорять про те, що дистильовану воду можна пити, помиляються і не підозрюють про можливу шкоду? Звичайно ж ні. І яскравий тому приклад - це повсюдна поширеність дистильованої води. Якщо не брати до уваги технологічний процес дистиляції води, то в навколишньому нас природі існує безліч різних варіацій дистильованої рідини. Наприклад, дощ, іній, роса і навіть сніг є нічим іншим, як дистильованою водою. Будь-яка рідина, яка пройшла кілька щаблів переробки, так чи інакше вважається дистилятом. Всім відомо, що той же сніг, роса і дощ є опадами, які утворилися внаслідок конденсації пари. А пар, в свою чергу, є як там не є чистою дистильованою водою. І в цьому випадку з'являється безліч запитань до тих людей, які негативно відповідають на питання про те, чи можна пити дистильовану воду і при цьому позитивно відгукуються про талу воду, росу і сніг.

Слід зазначити, що в дистильованої воді фактично відсутні будь-які мінеральні речовини і мікроелементи. При цьому думка прихильників вживання дистильованої води розділяється. Одні вважають, що пити дистильовану воду можна, оскільки кількість одержуваних мінеральних речовин і елементів настільки низько навіть у звичайній воді, що не спостерігається істотної різниці і організм не отримує ніякої шкоди, а необхідний для правильної роботи організму комплекс мінералів і мікроелементів можна з успіхом отримати з їжі. Інші також вважають, що дистильована вода практично не містить корисних речовин, проте з огляду на їх неорганічну природу, людський організм не може їх засвоїти. А це означає те, що вживання звичайної води призводить до утворення піску і каменів в нирках і жовчному міхурі, солей в суглобах і кістках. Таким чином, пити дистильовану воду набагато корисніше, ніж звичайну.

З твердженнями про те, що дистильована вода вимиває з організму велику кількість корисних мікро- і макроелементів, прихильники її вживання категорично не згодні. Вимиваються тільки ті речовини і солі, які не приймають ніякої участі в обміні речовин і життєдіяльності організму. І в цьому є раціональне зерно: якщо пити дистильовану воду помірно, то не відбудеться ніякого вимивання корисних речовин з організму.

Також часто говориться про те, що дистильована вода має неприємний присмак. В такому випадку виникає закономірне питання: а чи є смак у того, що не має домішок і добавок? Ні. Дистильована вода не має смаку точно так же, як не має смаку роса, тала вода, іній або дощова вода. Люди, які сумніваються щодо того, чи можна пити дистильовану воду, швидше за все п'ють газовану воду, у якій є характерний присмак. Тому з незвички їм здається, що дистильована вода неприємна на смак. Також грає роль той фактор, що раніше в процесі дистиляції не застосовувався вугільний фільтр, який очищав воду від сторонніх запахів і газів, тому дистильована вода могла мати характерний неприємний запах. Однак на сьогоднішній день технології дозволяють отримувати найчистішу воду без сторонніх запахів. Також часто говориться про те, що дистильована вода має неприємний присмак

Чи можна пити дистильовану воду в лікувальних цілях? Це залишається на вибір людини, однак варто відзначити, що в багатьох випадках дистильована вода несе велику користь. Наприклад, вона допомагає усувати велику кількість шлаків і токсинів в організмі, особливо після сильної інтоксикації. Перед вживанням дистильованої води рекомендується її структурувати або, інакше кажучи, змінити мікроструктури хімічних сполук. Робиться це за допомогою звичайної заморозки. Після того, як дистильована вода буде разморожена, її можна пити. Завдяки своїм властивостям, така вода полегшує процес транспортування корисних речовин в клітини з током крові, тим самим дозволяючи швидше засвоюватися всім мікро- і макроелементів.

Шкода дистильованої води

Основну шкоду дистильованої води полягає в тому, що в ній не міститься стільки ж корисних речовин, скільки і в звичайній воді. Саме на цей факт наголошують противники вживання такої води. Розглянемо найбільш поширені думки щодо шкоди і з'ясуємо, можна пити дистильовану воду чи ні.

  1. У дистильованої воді відсутні корисні речовини, що надходять в кров і вона "розбавляє кров". Це міф. Вода не здатна "розбавити" кров або вимивати мінеральні речовини.
  2. Якщо пити дистильовану воду, то буде підвищуватися ймовірність виникнення карієсу і серцево-судинних захворювань. Карієс виникає через підвищену кислотність в порожнині рота і порушень правил гігієни. Що стосується серцево-судинних захворювань, то "жорстка" вода несе куди більшу шкоду, знижуючи міцність судинних стінок.

Пити дистильовану воду або не пити - це питання, яке залишається спірним і суперечливим. Однак при помірному вживанні дистильованої води і лікуванні з її допомогою ніякої шкоди для організму людини не виникне.

Чи це правда?
В такому випадку виникає закономірне питання: а чи є смак у того, що не має домішок і добавок?