Чи важливий імідж керівника?

  1. Зі статті ви дізнаєтесь:
  2. Типи і види
  3. складові образу
  4. Як створити позитивний імідж
  5. Особливості формування іміджу

Так чи важливий позитивний імідж керівника компанії для її успіху на ринку? Чи існують стереотипи - як має виглядати перша особа?

Зі статті ви дізнаєтесь:

Що це таке

Імідж - це сукупність уявлень, які сформувалися у свідомості людей. Зрозуміло, він складається з багатьох чинників, тому що в основі лежить все ж сприйняття людей у ​​всьому його різноманітті. Але загальну забарвлення завжди можна виділити - імідж миє бути в загальному позитивний або негативний. Імідж - це сукупність уявлень, які сформувалися у свідомості людей

Зараз піклуються про свою репутацію не тільки компанії-лідери на ринку, а й початківці гравці, суб'єкти малого бізнесу. Імідж і репутація стали значною мірою визначать їх просування на ринку, завоювання нових клієнтів. Безумовно, імідж компанії дуже важливий. Але компанію представляє її перша особа - одноосібний виконавчий орган. Тому його імідж нерозривно пов'язаний з репутацією компанії в цілому. Навряд чи з цим твердженням буде хтось сперечатися.

Іміджем компанії можуть займатися навіть спеціально навчені і залучені для цього в компанію фахівці. І імідж керівника - часто одна зі складових загального «вигляду» юридичної особи.

Типи і види

Імідж керівника організації складається з двох аспектів - зовнішній і внутрішній.

Зовнішній імідж керівника вказує на уявлення про керівника сторонніх людей, які не є працівниками даної компанії. Тобто це репутація керівника серед потенційних клієнтів, партнерів, контрагентів, споживачів і просто сторонніх для компанії людей, так чи інакше перетинаються з даною організацією.

Внутрішній імідж - це репутація керівника серед своїх підлеглих, працівників даної компанії.

Безумовно, обидва ці аспекти важливі для формування загального уявлення про першу особу організації. Адже сьогоднішні співробітники можуть стати сторонніми в будь-який момент і безпосередньо впливати вже на зовнішню репутацію керівника. А до думки колишніх співробітників компанії, як правило, прислухаються вельми охоче. Та й працюють співробітники вільно чи мимоволі «транслюють» свої уявлення і образ свого начальника за межі компанії. Так що обидва ці аспекти важливі і взаємопов'язані між собою.

складові образу

складові іміджу керівника дуже різноманітні. Часом дрібна деталь образу може зіпсувати загальне враження або, навпаки, додати шарму і врятувати ситуацію.

Говорячи про складові, зазвичай мається на увазі, що на образ впливають:

соціальні та індивідуальні характеристики (риси характеру, зовнішність, соціальний статус, харизма, манери і т.д.);

цінності, важливі для людини (ті внутрішні мотиви, якими керується керівник при прийнятті рішень, базові установки);

місія і цілі (до чого прагне керівник, його особисті цілі і задачі істотно впливають на мету розвитку компанії в цілому).

Отже, основа іміджу керівника складається також з:

  • цілеспрямованості і високої працездатності;
  • прояви лідерських якостей;
  • рішучості і сміливості у прийнятті рішень;
  • здатності взяти на себе відповідальність за прийняті рішення і за дії підлеглих;
  • вміння врахувати безліч нюансів при вирішенні задач в процесі управління;
  • здатності делегувати частину повноважень і розподіляти серед підлеглих обов'язки;
  • віри і націленості на позитивний результат;
  • стилю керівництва;
  • прояви поваги і турботи про підлеглих і т.д.

Таким чином, імідж сучасного керівника - багатогранний образ, де всі аспекти взаємопов'язані і важливі.

Читайте також:

Як створити позитивний імідж

Комусь із керівників, можна сказати, пощастило, і їх імідж сформувався сам собою, завдяки позитивним якостям характеру, зовнішності, харизмі та багатьох інших факторів. Але так щастить не всім. І, як показує практика, формування іміджу керівника - посильне завдання, якщо поставити таку мету.

Працювати над іміджем можна самостійно (благо, літератури, курсів, коуч-сесій та навчального матеріалу в даний момент більш ніж достатньо), а можна доручити це завдання професіоналам. Так звані іміджмейкери є затребуваними на ринку такого роду послуг.

формування іміджу керівника починається з зовнішнього вигляду, з закріплення манери триматися при спілкуванні з людьми, тобто з того, по чому «зустрічають». Тут стануть в нагоді методи підвищення впевненості в собі, поради стиліста, уроки ораторської майстерності.

Створення іміджу керівника не обходиться також без розвитку і відточування комунікативних навичок. Це справедливо не тільки в зовнішніх відносинах - з партнерами, клієнтами, контрагентами, конкурентами, а й всередині компанії - у відношенні з підлеглими, колегами свого ланки, вищим керівництвом.

Поєднання м'якості і твердості при прийнятті рішень, справедливість по відношенню до працівників, компетентність у всіх питаннях діяльності організації, ввічливість, пунктуальність, лояльність - всі ці якості неодмінно впливають на позитивний образ першої людини компанії.

Велика помилка вважати, що раз сформований імідж буде працювати далі «самостійно». Величезна робота має бути і з підтримки створеного образу, а також з розвитку навичок, досягнутих на перших етапах. Керівник разом зі своєю компанією повинен не зупинятися в розвитку, бути діяльним і націленим на результати. Створений імідж керівника необхідно підкріплювати справами, вчинками, досягненнями. Тут уже на перший план виходить управління іміджем керівника. У цій сфері можна також задіяти професіоналів, а можна довіритися чуттю і прагненню керівника до самовдосконалення.

Досвідчені іміджмейкери розуміють, що не можна створювати образ, який суперечив би природної натурі людини. Абсолютно справедливо це і по відношенню до керівника підприємства. Вчені-психологи вже не раз повторювали, що людина здатна сприймати іншого не тільки зором і слухом. Тому якщо елементи способу суперечать внутрішнім установкам людини, його психологічним засадам, то фальш розкриється дуже швидко і створений позитивний забарвлення швидко набуде забарвлення негативного.

Особливості формування іміджу

У сучасному діловому світі все ще зберігається укорінений образ успішного керівника - строгий дорогий костюм, брендові аксесуари, статусний автомобіль. Однак компанії в сучасних реаліях стали більш різноманітні і їх керівники можуть виглядати зовсім інакше, при цьому не будучи менш успішними і значущими. Особливо це стосується поки IT-сфери. Перша особа компанії часто взагалі може здійснювати керівництво віддалено. Тому сьогодні важливіше пам'ятати скоріше не про стереотипах, а про відповідність іміджу керівника образу компанії, її особливостям діяльності, її спрямованості і клієнтурі.

Зупинимося ще на одному моменті, пов'язаному з формуванням іміджу. Не секрет, що комп'ютерні технології і, зокрема, соціальні мережі щільно вплітаються і в сферу трудових відносин. Практично будь-яку людину сьогодні можна відстежити по його активності в соціальних мережах, блогах і т.д. Тому цей фактор не варто забувати.

Знаючи основні персональні дані, будь-який користувач інтернету, доклавши певних зусиль, може побачити, чим живе керівник, чим зайнятий у вільний час, якими галузями діяльності він захоплюється і т.д. Розбити створений працею фахівців імідж невірним позиціонуванням себе на просторах інтернету дуже легко. Про це не варто забувати.

Правильно створений імідж завжди допомагає керівнику в роботі і в досягненні результатів. Всі його розпорядження сприймаються підлеглими з повною довірою, вони не викликають сумнівів. Ефективна робота будь-якого колективу багато в чому є заслугою його керівника, а його репутація безпосередньо впливає на подальший розвиток компанії.

Читайте також:

Чи існують стереотипи - як має виглядати перша особа?