- Алгоритм приготування тіста
- Кілька порад для господинь
- Процес випікання млинців
- З чим подавати млинці
Традиційні російські млинці завжди пеклися на дріжджах і молоці, і до сих пір господині віддають перевагу дріжджового тесту - замішувати його просто, а страва виходить дуже смачним. Мало що може зрівнятися за смаком з мереживними млинцями. Раніше їх приготування вважалося справжнім таїнством - пеклися вони обов'язково за відсутності сторонніх людей.
Алгоритм приготування тіста
Перше, що потрібно зробити перш, ніж покуштувати рум'яних товстих дріжджових млинців, приготувати опару. Для неї потрібні:
Сухі дріжджі 15-20 г Молоко 500 мл Цукор 0,5 ст. л. Борошно 2 ст. Сіль за смаком
Молоко потрібно трохи підігріти і додати в нього дріжджі, борошно і половину ст.л. цукру. У тому випадку, якщо використовуються не сухі, а свіжі дріжджі, їх рекомендується розмішати з молоком і цукром і залишити трохи настоятися, для того, щоб вони трохи піднялися. Потім все ретельно перемішати, додати дрібку солі, після чого поставити в тепле місце на 30-40 хвилин.
Такий рецепт опари вважається традиційним для дріжджових млинців на молоці, але для того, щоб привнести в тісто родзинку, можна додавати і інші інгредієнти.
наприклад:
- розтоплене масло (3-4 ст.л. - можна використовувати як вершкове, так і рослинне масло);
- яйця (2 шт.);
- для додання більшого смаку можна додати ще 1 / 2ст.л цукру.
Млинці можна приготувати і на безопарном тесті. Воно буде мати дещо іншу структуру і консистенцію, але млинці вийдуть не менше смачними. Ознайомитися з рецептом можна тут .
Кілька порад для господинь
При додаванні кожного нового інгредієнта, тісто для дріжджових млинців потрібно ретельно розмішувати - воно обов'язково повинно бути однорідної консистенції, навіть найдрібніші грудочки можуть зіпсувати страву. Для кращого перемішування можна скористатися міксером.
Сковорода для випікання повинна бути чавунної або тефлоновим (ні в якому разі не емальований) і максимально розпеченій на вогні. Можна використовувати спеціальні сковороди, призначені тільки для млинців. Перший раз її треба змастити жиром, а в подальшому робити це в міру необхідності.
Процес випікання млинців
- тісто на сковороду наливається ополоником;
- для формування млинця правильної форми, сковороду потрібно нахиляти в різні боки, щоб тісто рівномірно розтікався. Саме ж тісто краще наливати тонким струменем в центр;
- для мінімальному ступені прожарювання млинець перевертається спеціальною лопаткою на іншу сторону через 15 сек. - коли тісто придбає золотистий колір, для отримання підсмажений млинчиків час цей час можна збільшити в 2 рази;
- перший млинець потрібно спробувати і при необхідності додати тісто сіль, цукор, яєць, борошна або молока;
- готові млинці складаються стопкою на тарілку. Для запобігання їх склеювання можна промащувати кожен млинець зверху вершковим маслом.
Що робити, якщо перший млинець - «комом»?
Добре, якщо таким вийшов тільки перший. Що ж потрібно зробити, щоб інші млинці вийшли такими, як слід:
- сильніше прогріти сковороду;
- ретельно промазати її маслом;
- якщо тісто дуже густе і погано розливається по сковороді - додати в нього трохи теплого молока, якщо ж воно дуже рідке - додати борошна;
- якщо млинці рвуться, наливайте на сковороду трохи більше тесту.
З чим подавати млинці
Існує безліч способів красивою і естетичної подачі таких млинців. Зупинимося на самих простих і популярних:
- млинці на дріжджах і молоці можна подавати до чаю, присипавши їх цукровою пудрою;
- з різними начинками: сметаною, ікрою, грибами, малосольной рибою;
- до даного типу млинців підійдуть і сироп, мед, згущене молоко або йогурт.
Млинці на дріжджах з молоком готуються дуже просто і швидко, при цьому припадуть до смаку будь-яким гостям. Млинці виходять дуже апетитними як самі по собі, так і з практично будь-якими начинками!