Масло виноградних кісточок для особи: корисні властивості, способи застосування

  1. Корисні властивості
  2. Використання в косметології
  3. Рецепти для щоденного застосування
  4. Маски, ванни і компреси
  5. Відгуки про застосування

Масло виноградних кісточок видобувається з висушених насіння плодів гарячим або холодним пресуванням. Другий метод дозволяє зберегти більшу кількість біологічно активних речовин, так що використовувати в косметичних цілях краще саме його. У косметології давно використовується масло виноградних кісточок для особи. Цей натуральний продукт має унікальний набір властивостей, корисних для шкіри.

Корисні властивості

До складу цього засобу входять лінолева, олеїнова, гексадекановая, октадекановая і пальмітолеіновая кислота. Воно багате фенолами і стероїдами, вітаміном Е, а також, в меншій мірі вітамінами С, А, В і РР. З мінеральних речовин в даному маслі присутні цинк і мідь.

При зовнішньому застосування воно надає регенеруючу, антисептичну та антиоксидантну дію. Воно використовується для насичення шкіри вологою, прискорення обміну речовин, зняття набряків, харчування, відновлення, загальною нормалізації і омолодження.

Масло виноградної кісточки підходить для сухої, млявою, тьмяною і в'янучої шкіри. Воно має виражену стимулюючу і зміцнювальний дію. Його можна також використовувати і для жирної, лискучий шкіри. За рахунок антисептичних властивостей воно попереджає поява акне і вирівнює пошкоджені висипом вугрів ділянки. Для нормальної і змішаної шкіри ця речовина підходить якнайкраще. Його універсальні властивості сприятимуть збереженню здоров'я шкіри і продовженню її молодості.

Використання в косметології

Як можна використовувати масло з виноградних кісточок? Застосування можливе як самостійно, так і в різних сумішах. Чисте масло використовується двома основними способами:

Для очищення шкіри. Ватний диск, тампон або марлева серветка поміщаються в гарячу воду, відразу ж віджимаються. Потім на поверхню капають кілька крапель олії з кісточки винограду. Тампон використовують для очищення обличчя замість умивання. Можна застосовувати цей спосіб для декольте і шиї, а також для зняття макіяжу з очей. Після очищення ніякі додаткові кошти не наносяться, хоча, при бажанні, через півгодини можна використовувати крем.

Для живлення шкіри. Для тих, хто звик вмиватися водою або використовувати для очищення шкіри молочко і лосьйон, рекомендується наносити олію на обличчя після застосування цих засобів. Якщо ви використовуєте тонік, також наносите його попередньо.

Рецепти для щоденного застосування

Цей засіб можна використовувати для лікування опіків, невеликих ранок і інших уражень, для регулярного догляду за обличчям і іншими частинами тіла, як масажного складу, для поліпшення структури волосся і стану шкіри голови, для усунення сухості і тріщин на губах, як зміцнювальний засіб для нігтів.

Зупинимося детальніше на використанні масла виноградних кісточок для особи. Рецепти різних складів з додаванням виноградного масла будуть корисні у багатьох випадках.

  • Для старіючої шкіри масло з винограду з'єднують з більш жирними, наприклад, такими, як жожоба або авокадо. Аптечне масло з паростків пшениці також добре підійде в цьому випадку. Пропорції змішування варіюються. При дуже сухій шкірі можна змішувати 1: 1, якщо шкіра ближче до нормального, то жирного масла беруть в два рази менше.
  • Для жирної шкіри до основного маслу з кісточок виноградних плодів додають різні ефірні компоненти. Такий склад буде сприяти скороченню часу і зменшення жирного блиску. Рекомендується додавати сандалове масло, масло розмарину, меліси лимонної і лаванди.
  • При схильності до акне в столову ложку основного масла капають три краплі олії лимона. Замість лимона можна використовувати базилік, полин чи м'яту.
Масло жожоба для обличчя : Яку користь приносить і як його використовувати.
Відмінні рецепти для пілінгу в домашніх умовах. Читайте тут .

Маски, ванни і компреси

Крім щоденного використання замість крему (денного і нічного) існують і інші способи використання масла виноградних кісточок для особи. Маски і компреси - найпоширеніші з них.

Як робити компрес? Попередньо обов'язково потрібно розпарити обличчя, а також зону шиї декольте, якщо компрес буде накладатися і на ці області. Масло з кісточки винограду в чистому нерозбавленому вигляді або суміш різних інгредієнтів з його додаванням нагрівають на паровій бані до температури сорок градусів. Після цього просочують теплим складом марлеву серветку, поміщають її на проблемну зону і накривають рушником. Компрес витримується не менше двадцяти хвилин. При бажанні можна тримати компрес і довше. Після зняття компресу надлишки видаляються м'якою паперовою серветкою. Вмиватися не потрібно.

Для того, щоб прийняти ванну з додаванням виноградного масла і відчути його пом'якшувальну і заспокійливу дію на все тіло, столову ложку речовини змішують з таким же об'ємом спеціальної солі і меду. Потім ця суміш розчиняється в теплій воді.

Основні маски:

  • Очищаюча маска. Кілька крапель олії додаються до ложки рідкого меду, суміш потрібно трохи підігріти на пару і масажними рухами нанести на обличчя, поки вона залишається теплою. Після цього особа покривається харчової поліетиленовою плівкою. Через 20-25 хвилин особа потрібно помасажувати вологими руками, після чого видалити маску теплою водою.
  • Антистресова маска. Столова ложка звичайних вівсяних пластівців замочується в гарячій воді, настоюється кілька хвилин. Яблуко потрібно почистити і подрібнити за допомогою дрібної терки або блендера. Столова ложка пюре додається до пластівців. Останній компонент маски - половина чайної ложки масла з кісточок винограду. Цей густий склад поміщається на обличчя в положенні лежачи, збережуться протягом двадцяти хвилин і змивається. Замість яблука можна використовувати банан або хурму.
  • Маска для проблемної шкіри і жирної шкіри з збільшеними порами. Одна столова ложка білої глини перемішуються з таким же об'ємом води, до суміші додається половина чайної ложки масла з кісточок. Отриманий склад слід розподілити на обличчі і зберігати 20 хвилин.
  • Масло виноградних кісточок при купероз. Основне масло змішують з маслом з паростків пшениці і авокадо. Пропорції 1: 1. Бажано додати до цієї суміші таке ж обсяг рослинного, настояного на квітах звіробою і календули. Отриману суміш втирають в шкіру обличчя і шиї, не використовуючи сильного тиску. Через півгодини надлишки видаляють серветкою.
  • Маска від зморшок. Оливкова олія першого холодного віджиму потрібно перемішати з маслом з виноградних кісточок і з натуральним сиром. Компоненти слід брати в однаковому обсязі. Сир повинен мати однорідну структуру. Якщо він зернистий, його пропускають через сито або перемішують в блендері. Час витримки маски - півгодини.
  • Підтягує маска. Жовток сирого яйця ретельно розтирають зі столовою ложкою олії. Цю маску краще наносити на обличчя після попереднього розпарювання, а після нанесення накрити обличчя вологим гарячим рушником. У міру остигання рушник можна поміняти. Витримувати підтягують маску слід не менше 15 хвилин.
  • Омолоджуюча маска. Масло з кісточок винограду змішується з молоком або сироваткою, суміш нагрівається на пару або водяній бані і наноситься на обличчя, зону декольте і шию. Змивати через півгодини.

Відгуки про застосування

Наскільки дієво масло виноградних кісточок для особи? Відгуки тих, хто вже застосовував це натуральний засіб, в основному позитивні. Жінки відзначають поліпшення стану шкіри, вирівнювання кольору, зняття набряків і інші позитивні результати.

Олена, Пенза. Ось уже два тижні використовую масло виноградних кісточок, замінила їм нічний крем, причому наношу його не тільки на обличчя, але і на нижні повіки. Сьогодні вранці помітила, що шкіра стала рівніше, набряки зникли, дрібні мімічні зморшки ніби розглядалися. Буду продовжувати, сподіваюся, з часом результати стануть ще краще. Катерина, Омськ. Використовую натуральні речовини, в тому числі і масло з кісточки винограду як доповнення до традиційного догляду за обличчям. Днем застосовую крем, на ніч, два три рази в тиждень - масло. Періодично роблю маски з виноградним маслом. Змішую його з медом, молоком та іншими компонентами. Іноді роблю суміш з різних масел, причому виноградна кісточка присутня обов'язково. Мені подобається його ефект: воно швидко вбираються, звужують пори і підтягують шкіру. Карина, Казань. Роблю компреси на повіки з масла виноградних кісточок. Так як я досить багато часу проводжу перед монітором комп'ютера і часто не висипаюся, помітила, що стан шкіри повік погіршився: з'явилися не проходять набряки, темні кола, якісь нерівності. З тих пір, як стала застосовувати цей засіб, очі виглядають краще. Набряки бувають тільки вранці, і то не завжди, шкіра освітлилася і вирівнялася. Вікторія, Магадан. Багато років мучилася від лущення особи, яке особливо посилювалося в зимовий час. З тих пір, як перейшла на натуральні масла, практично забула про цю проблему. Моє улюблене - з виноградних кісточок. У нього хороша консистенція, яка підходить моїй шкірі. Використовую його на ніч і іноді вдень. На нього можна нанести крем основу і макіяж чудово лягає.

Як робити компрес?