маринована цибуля

  1. Інгредієнти для маринованої цибулі:
  2. Спосіб приготування маринованої цибулі.

Мене завжди захоплювали осінні ярмарки в англійських селах, коли милі бабусі розкладають свої врожаї і смакоту на святково прикрашених дерев'яних столах. Маринована цибуля у них виглядає особливо, не так як готувала моя бабуся. В її погребі банки з цибулею були величезними, цибулю білим, і в дитинстві апетиту у мене він не викликав.

У цьому рецепті ділюся своїми напрацюваннями - як перетворити банальний овоч в делікатес. Заготовки зі світло коричневим маринадом і невеликими цибулинами виглядають апетитно і дуже по-домашньому. Особливо подобаються баночки з маринованою цибулею чоловікам - справжня чоловіча закуска.

Особливо подобаються баночки з маринованою цибулею чоловікам - справжня чоловіча закуска

маринована цибуля

Рекомендують маринувати солодкі сорти цибулі, але він, на жаль, зростає все більше в південних широтах. Щоб сіверяни не відчували себе обділеними, і не кинулися на пошуки екзотичних сортів, раджу додати в маринад трохи більше цукру, це компенсує гостроту цибулі, збалансує смак. Дрібний севок частіше використовують для маринування, але для його очищення потрібно залучати до процесу заготівлі багато учасників, тому ледачим раджу нарізати на частини великі цибулини.

  • Час: 30 хвилин
  • Кількість: 2 літри

Інгредієнти для маринованої цибулі:

  • 2 кг найдрібнішого ріпчастої цибулі;
  • запашний перець, гвоздика;

Марінадная заливка (1 літр):

  • 0.6 л води;
  • 0.4 л оцту 6%;
  • 30 г солі;
  • 45 г цукру;

Спосіб приготування маринованої цибулі.

Маринують зазвичай дуже дрібний лук солодких (іспанська помаранчевий, польський Кутновска, голландські гібриди) і напівсолодких сортів. Маленькі цибулини завжди виглядають в баночці красиво і є їх зручно, тому часто для маринування використовують севок. Але якщо у вас вродив великий лук, то його завжди можна розрізати навпіл або на чотири частини. Попереднє замочування лука в холодній воді (приблизно на 40 хвилин) дозволить легше зняти лушпиння.

Знімаємо з лука лушпиння, кращу її частину залишаємо (потрібні лусочки яскраві, без пошкоджень). У цибулі зрізаємо шийку і кореневу мочку, ретельно промиваємо і цибулю, і невелика кількість лушпиння, щоб в маринад не потрапив пісок.

замочуємо цибулю замочуємо цибулю   Чистимо цибулю і промиваємо   бланшуємо цибулю Чистимо цибулю і промиваємо бланшуємо цибулю

Лук бланшируємо в киплячому сольовому розчині (3%) 2 хвилини. Потім кладемо в крижану воду, відкидаємо на сито, даємо стекти воді.

Закип'ятити лушпиння цибулі для отримання кольору. Додамо спеції

Вимиту лушпиння цибулі кладемо в воду, кип'ятимо до тих пір, поки вода не придбає потрібний колір, додаємо горошини запашного перцю і гвоздику.

Викладаємо цибулю в банку. проціджуємо відвар

Цибулини укладаємо дуже щільно в стерильні банки. Відвар лушпиння поцежіваем через дрібне сито або щільну тканину, відміряє необхідну кількість для маринаду (0.6 л).

Заливаємо маринадом банку з цибулею

На основі відвару готуємо маринад для цибулі: додаємо цукор, сіль, а коли вода закипить, вливаємо оцет і знову доводимо маринад до кипіння. Оцет освітлить колір рідини, тому краще використовувати в рецепті винний оцет. Додаємо в банки з цибулею прокип'ячені в маринаді гвоздику і запашний перець, заливаємо цибулю марінадной заливкою.

Закриваємо банки з маринованою цибулею і стерилізуємо

Закриваємо банки і стерилізуємо в киплячій воді. Літрову банку потрібно стерилізувати близько 7-8 хвилин, цього достатньо. Якщо сильно перестаратися, то цибулю втратить свою хрусткость. Зберігати цибулю, маринований за цим рецептом, можна при кімнатній температурі.