Випускний-2008: капелюх, туфлі-диско і 2600 гривень

Фото А. Веретенник

Відразу скажемо - на столичних базарах вибір великий. Правда, є ризик опинитися з однокласницею в однаковому плаття: на столичних ринках - Петрівці, Даринку і Троєщині - продають практично одні і ті ж наряди і костюми - в основному з Туреччини, Китаю та Польщі. Що стосується цін, то розраховуйте витратити на сукню мінімум 500 грн. За ці гроші можна придбати так зване плаття для коктейлів - середньої довжини, вишукане, але без особливих наворотів. Трохи дорожче - 600-700 грн.- стоять довгі вечірні плаття простого крою. Якщо ж ви хочете здивувати сукнею з незвичайним декором, то доведеться розщедритися на 1500-2000 грн. Чоловічі костюми теж добре представлені. Вартість - від 340 до 1600 грн.

Ці ціни - "середня температура" за столичним ринкам. Якщо підете на Петрівку або Володимирський, то до них сміливо додавайте 200-300 грн. А ось Троєщина, схоже, втрачає репутацію найдешевшого столичного ринку: ціни тут такі ж, як на тому ж Даринку. Ну хіба що на 50 грн. дешевше.

У столичних магазинах ціни практично не відрізняються від базарних. Втім, як і асортимент. Якщо хочеться чогось більш-менш ексклюзивного, доведеться відправитися в бутики. Але ціни тут кусаються. Скромна коротеньке платтячко обійдеться в середньому в 800 грн., Плаття для коктейлів - в 1000 грн., А вечірнє вбрання - у 2000 грн. Ще варіант виділитися - купити плаття в українських дизайнерів. Але тоді доведеться викласти мінімум 3000 грн.

ЩО МОЖНА КУПИТИ НА САМИХ ДЕШЕВИХ РИНКАХ УКРАЇНИ. Наші кореспонденти побували на одеському 7-му кілометрі і харківської Барабашевке - ринках, на які їздять з усієї України за дешевими речами. Наш висновок: їхати туди спеціально за випускним нарядом не варто: ціни практично такі ж, як в Києві, плюс витрати на дорогу.

"Барабашка". Випускні і вечірні сукні тут продаються в одних лавах з весільними. Таких місць на Барабашова два - відразу за банком "Аваль" і неподалік від початку "Кам'янки". "Це виробництва Китаю, а це - Туреччина, - розповідає продавщиця. - Але подивіться на ці моделі! - вказує вона на яскравий ряд рекламним жестом. - Правда, краса? Це наші цехи шиють!" Червоні, сині, золоті і парчеві харківського пошиття продаються по самій подібною ціною - від 400 до 900 гривень, в той час як турецькі і китайські сукні коштують від 1000 гривень, хоча торг всюди доречний.

Для юнаків-випускників вартість урочистого комплекту починається від 700 грн .: штани обійдуться в 250-350 грн., Піджак - 250-400 грн., Костюм - в 450-600 грн.

7-Й КІЛОМЕТР. Зараз заслужений ринок може запропонувати випускникам ще не багато. Як розповіла нам підприємниця Галина, зараз власники торгових точок на 7-му тільки закуповують товар, деякі вже повертаються з Туреччини, так що новинки з'являться не раніше ніж через тиждень.

Класичні довгі сукні, розшиті по лифу або поясу блискітками, з шовку або шифону, стартують від 145-200 грн. Дешево, але, це "динозаври", мода на які пройшла ще в 90-х. За простенькі платтячка чорні-блакитні-золотисті, з сучасним облягає силуетом, просять від 390-480 гривень. І торг - недоречний. Добротне атласну сукню, яке було знайдено в одному екземплярі, обійдеться, як і в магазині, - в 600 грн. Чоловікам пощастило більше. Контейнерів з костюмами хоч і не багато, зате вибір в них є. Наприклад, річний костюм пісочного кольору буде коштувати 550-650 гривень, добротний з відливом - 1200 грн.

Шиємо НА ЗАМОВЛЕННЯ. Для бажаючих відрізнятися від інших ідеальним варіантом стане наряд, зроблений на замовлення приватним майстром, або зшитий в ательє. Робота, зроблена "на дому", обійдеться мінімум в 200-300 грн. за пошиття самого простого сукні середньої довжини без будь-яких додаткових прикрас. Плюс ціна тканини. Виходить, що плаття середньої довжини з атласу обійдеться в середньому в 600-700 грн. (Метр атласу йде по 150-200 грн., На наряд потрібно близько 1,5-2 м).

Якщо у вас немає на прикметі хорошого майстра, або він вже завантажений роботою, то можна піти в ательє: тут вам і каталог погортати запропонують, і індивідуальний ескіз намалюють. Терміни виконання - від 2 тижнів до місяця (залежить від складності замовлення і завантаженості майстра). Якщо вирішили звернеться в ательє, покваптеся: частина з них вже перестали приймати замовлення через перевантаженість швачок.

За пошиття сукні в невеликих районних ательє просять від 200-350 грн., В ательє рівня вище - середня ціна пошиття 1000 грн. (Ціни вказані без урахування витрат на фурнітуру і матеріал). За використання складних в обробці матеріалів (крепдешин, шифон) просять ще 20% від вартості замовлення, за терміновість (протягом 10 днів) - 40%. За пошиття чоловічого костюма доведеться викласти від 700 до 1200 грн. без урахування вартості тканини. Як розповіли нам в ательє, хлопчики стабільно замовляють класичні костюми, а дівчатка в цьому році найчастіше зупиняють свій вибір на гофре, плісе і сукні "під груди". А ось довгі вечірні наряди замовляють мало.

Також можна пошити ексклюзивну річ, скориставшись послугами наших дизайнерів. Так, костюм марки "Михаїл Воронін" обійдеться в 2500 грн. (Зі своєї тканини) або в 3000 грн. (З тканини виробника). Сукня від Вікторії Гресь буде коштувати мінімум 4000 грн., Від Ірини Каравай - від 7,5 тисячі грн.

Беремо НАПРОКАТ. Якщо жоден наряд в магазині не привернув уваги, а замовити в ательє вже немає часу, тоді можна звернутися в прокат. Зазвичай він буває в магазинах, які торгують такими нарядами (потім ви також можете купити придивилася вам річ). Правда, вибір прокатних нарядів не такий багатий.

В основному умови скрізь однакові: ви підписуєте договір, виплачуєте 50% прокатної вартості безпосередньо, коли виберете наряд, а другі 50% - в день, коли його забираєте. Також вам доведеться залишити заставну суму на випадок псування (від 200 до 500 грн.), Яку вам повернуть, якщо з річчю буде все в порядку. До речі, про порчу: коли будете забирати плаття, обов'язково ретельно перевірте його на наявність дефектів, інакше потім ви не зможете переконати продавців, що ви в цьому не винні.

Час прокату зазвичай обмежується 4 днями, хоча в деяких місцях дають і на тиждень. Втім, плаття всього на вечір, тому 4 днів цілком вистачає. Ще напрокат випускне вбрання можна взяти у приватних осіб, подивившись оголошення в інтернеті.

КЛАСИЧНИЙ ВАРІАНТ ДЛЯ ДІВЧАТА

Для створення образу були обрані ніжне "коктейльне" плаття самого актуального сьогодні кольору фуксії. Його вдало доповнили сіро-бузкові босоніжки, прикрашені фіолетовими камінням. Аксесуари - приглушеного відтінку, але в цій же гамі: сріблясто-бузкові ланцюжок і браслет, а також сумочка-клатч ( "конверт"). Образ передбачає мінімалізм в прикрасах, а основний акцент зроблений на кольорі сукні і модному тренді - "троянду" на поясі. Зачіска відображає одну з сучасних тенденцій: натуральність, легка розпатлана, хаотичні локони. Макіяж витриманий в світло-бузкових тонах, губи - на пару тонів світліше сукні.

У скільки обійдеться "прикид":

Сукня: близько 900 грн.

Босоніжки: близько 995 грн.

Сумка: 180 грн.

Ланцюжок: 72 грн.

Сережки: близько 97 грн.

Браслет: 192 грн.

Зачіска: 500 грн.

Макіяж: 250 грн.

Разом: близько 3200 грн.

АЛЬТЕРНАТИВА класика

Дівчина, яка вибрала таке лаконічне плаття, буде виглядати сміливо і розкуто. Модні акценти - V-подібний виріз, рукави "три чверті", "спортивна" гумка внизу сукні і на манжетах. Головна родзинка полягає в тому, що плаття практично повністю складається з сріблястих паєток.

Під наряд підібрані аксесуари бірюзового відтінку - намисто з каменів і сумочка-конверт. На туфлі зверніть особливу увагу: такий перехід білого в чорний - тренд цього сезону.

Зачіска, як і весь образ, виконана в стилі "диско": чубчик Начесане і високо піднята, волосся ззаду зібране у хвіст. У макіяжі зроблений акцент на очі: бірюзові тіні з розтушованими сріблястими блискітками, губи - світлі, з мерехтливим перламутром.

У скільки обійдеться "прикид":

Сукня: близько 550 грн.

Туфлі: 1193 грн.

Сумка: близько 190 грн.

Намисто: 144 грн.

Зачіска: 750 грн.

Макіяж: 350 грн.

Разом: близько 3200 грн.

ДУМКА ЕКСПЕРТА. Дизайнер Діана Дорожкіна:

"У цьому сезоні модні поєднання різних тканин і фактур: однотонних тканин з набивним малюнком, мережива з органзой. Також дуже актуальні наряди, виконані в стилі ручного в'язання, з шовку, віскози. Кольори випускних нарядів: блакитний, рожевий, все пастельно-ніжні тони, слонова кістка, золотистий, сріблястий. Не варто додавати випускниці помпезними нарядами вік і солідність. і, звичайно, ні в якому разі не можна використовувати весільні сукні в якості випускних: це поганий тон ".

КЛАСИЧНИЙ ВАРІАНТ ДЛЯ ЮНАКИ

Чорний класичний костюм з білою сорочкою "пожвавить" яскравий смугастий галстук, що поєднує білий, чорний, рожевий і синій кольори. Піджак відповідає останнім віянням моди: він короткий, приталений, без великих "плечей" і з загостреними догори лацканами. Брюки не "відстають" по модності від піджака: вони завужені, утворюють донизу "гармошку" і не мають зверху защипов.

Черевики ми вибрали, безумовно, лаковані: це один з найголовніших трендів цього сезону. Зверніть увагу на носок: він утворює чіткий трикутник і при цьому не виглядає як дуже гострий.

У скільки обійдеться "прикид":

Сорочка: близько 160 грн.

Піджак: близько 700 грн.

Штани: близько 320 грн.

Взуття: близько 1390 грн.

Краватка: близько 60 грн.

Разом: 2630 грн.

АЛЬТЕРНАТИВА класика

Щоб розбавити монохроматичну чорно-білу гаму всього наряду, ми вибрали сріблясті аксесуари - браслет і краватку-метелика. Штани по фасону схожі на джинси, сорочка чорна з коротким рукавом, напівприталена - це основний модний хіт у випускників. Взуття - лакові білі мокасини, що особливо популярно в цьому сезоні у чоловіків. Ну і, звичайно ж, образ був би неповним без невеликої капелюхи в стилі Джастіна Тімберлейка.

У скільки обійдеться "прикид":

Сорочка: 545 грн.

Штани: 595 грн.

Капелюх: 110 грн.

Браслет: 400 грн.

"Метелик": 40 грн.

Разом: 1690 грн.

ДУМКА ЕКСПЕРТА. Дизайнер Віктор Завадський:

"Я вважаю, що це досить романтичне подія в житті підростаючої людини. Для хлопчика обов'язковий костюм, а краще смокінг, можливо, хтось одягне його вперше в житті саме на випускний. Я тільки що приїхав з Каннського фестивалю, де бачив групу підлітків, які були одягнені в смокінги, це виглядало, можливо, дещо наївно, але в той же час було видно, що ці хлопчики вперше відчувають себе чоловіками. Безумовно, з огляду на нашу літню спеку, можна допустити легкий шовковий або лляний костюм, з розстебнутою верхній гудзиком руб ашки і краваткою.

У цьому сезоні у чоловіків популярний синій колір, причому будь-яких відтінків, від блакитного і блакитного до темно-синього. Також модно поєднувати його з білими речами. Також трендом є відтінки сріблястого. Що стосується силуету, то чоловічий піджак став більш лаконічним і витонченим, більш приталеним, плечі не такі великі, як були раніше. Штани також повинні сидіти по фігурі, що не обтягувати, а вільно "обтікати".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Правда, краса?