Нові тканини для одягу майбутнього

Головне, щоб костюмчик сидів

Дизайнери об'єдналися з хіміками, створюючи нові тканини для одягу майбутнього

. .

Для будь-якої погоди

У відомому фантастичному фільмі «Назад в майбутнє» головний герой, перемістившись на багато років вперед, придбав куртку, яка здатна була сама себе просушити, почистити і підігнати за розміром. Але вже зараз в Японії існують прототипи одягу, яка володіє куди більш широким функціоналом.

Одяг стає все більш багатофункціональної, в тканину вшиваються дроти і нановолокна

  • Зокрема, мова йде про технологічну новинку, яка представлена на токійській виставці Micromachine / MEMS exhibition. Незвичайна одяг розроблена японської дослідницькою групою Life BEANS. Нові предмети гардероба - жіноче плаття або чоловічий суворий костюм - можуть служити кондиціонером або, навпаки, опалювальної батареєю для тіла.

Фактично, як кажуть експерти, одяг найближчого десятиліття має стати справжнім гаджетом, в основі якого, природно, лежать нанотехнології. Коли людині холодно, нановолокна, активізуючись, будуть віддавати користувачеві тепло, а в жарку пору, навпаки, поглинати його, даруючи прохолоду. Крім того, костюм стане складним приладом, який вміє збирати дані, робити їх запис і передавати на інші пристрої.

  • Цілком можливо, що рукав піджака, піднесений до вуха, буде замінювати мобільний телефон, а носовичок стане картою пам'яті. Плюс до всього одяг зможе реєструвати фізичну активність і психічний стан людей, щоб передавати ці дані на комп'ютер, щоб той аналізував інформацію і давав поради, як поліпшити ваше самопочуття.

. .

замість прання

Сьогодні група вчених з університету в Дартмут працює над створенням «живий» одягу, яка самостійно очищується від бруду, прямо як у фантастичному фільмі. Нитки такого одягу, за задумом вчених, повинні бути населені колоніями спеціальних бактерій. Обов'язком деяких з них буде усунення поту і речовин, що володіють сильним запахом, інших - забезпечувати захист одягу від води або пошкоджень.

  • Поки залишається невідомим, наскільки довго мікроорганізми зможуть жити в тканинах. По всій видимості, через кілька місяців, коли закінчаться запаси їжі, життєдіяльність бактерій зупиниться. Це ще одна проблема, яку треба буде розв'язати. Частина бактерій, мабуть, зможе харчуватися людськими виділеннями, а іншим час від часу доведеться подавати поживні речовини.

Наноноскі і наногалстук

  • Думаю, багато хто мріє про диво-носках, поглинаючих неприємний запах. Шкарпетки з додаванням срібла, які рятують від запаху, винайшов учений Володимир Рудень. Його шкарпетки, як він сам стверджує, зроблені не з простих ниток, а з нановолокна, що містить срібні частки. За дослідженнями першовідкривача, срібло не просто володіє знезаражувальні властивості, воно ще й знижує потовиділення ваших ніг і перешкоджає поширенню неприємного запаху. Пробна партія шкарпеток була запущена в продаж в 2008 як ексклюзив для спортсменів.

Високі технології все частіше приходять на допомогу при вирішенні побутових питань. Скоро нікого не будуть дивувати непромокальні сорочки і штани, створені з наноматеріалів. Наприклад, кока-колу можна сміливо наливати прямо в нагрудну кишеню, і протягом дня пити її з трубочки.

  • Дизайнери одягу вже готові до нової моди на високотехнологічні матеріали. Сорочки, краватки і брюки, створені з використанням нанотехнологій, можуть захопити ринок офісної одягу, вважають експерти.

Сорочки, пошиті з тканини Nano-Tex, виглядають і відчуваються на тілі як звичайні бавовняні або шовкові (в залежності від матеріалу), але при цьому вони абсолютно непромокальні, тобто вода стікає по ним, як по парасольці.

  • Соціологічні опитування показують, що сучасні покупці із задоволенням готові купувати одяг з високотехнологічних матеріалів. Наприклад, за даними аналітичної компанії NPD Group, в минулому році 58% американців і 33% американок вибирали одяг з Пилозахищені матеріалів. Приблизно кожен четвертий купував моделі з непромокаючої тканини, а 37% - з захистом від бруду.

. .

розумна одяг

За деякими прогнозами, одяг майбутнього буде здатна стежити за самопочуттям власника. Компанія Sensatex, розробник текстилю з інтегрованими електронними схемами, оголосила про випуск бета-версії футболки SmartShirt System.

Винахід компанії зможе передавати дані про здоров'я людини на комп'ютери або спеціальні прилади. За допомогою бездротової технології ZigBee футболка стане відсилати інформацію про частоту пульсу, швидкості дихання, температури і т.п. Не обійшлося і без нанотехнологій - в одязі для передачі даних використовується волоконна сітка, вбудована в тканину. В результаті футболку можна запросто прати, не боячись пошкодити дорогий матеріал.

  • «Дихайте глибше - ви схвильовані», - такі слова ми в майбутньому зможемо почути не тільки від лікаря, але і від власної сорочки. У Канаді фахівці представили нову розробку - «розумна» одяг може аналізувати емоційний стан свого господаря і спробує допомогти йому справитися зі стресом.

Вшиті в тканину датчики моніторять основні параметри організму, на яких відображається стрес, - температуру, серцевий ритм і частоту дихання. Використовуючи інтернет-з'єднання смартфона, пристрій виходить в Мережу, щоб порівняти результати моніторингу з базою даних, а потім скачівет відповідні нинішньому емоційному стану власника музику, зображення та слова.

На зарядку ставай

Одяг майбутнього буде розвиватися у всіх напрямках. Вчені вже розробили електропровідний матеріал, який можна вшивати в вигляді ниток в звичайну тканину. Від нього цілком реально підзарядити мобільний телефон або плеєр.

  • Ідея, використана командою дослідників з Технологічного інституту штату Джорджія (США) під керівництвом професора Чжун Лінь Вана, заснована на принципі іоністори (суперконденсатора).

Це пристрій здатний накопичувати енергію і служити джерелом живлення. Воно вигідно відрізняється від звичних батарей - зокрема високою ефективністю та швидкою підзарядкою з можливістю перезаряджати його чи не нескінченно.
Раніше команда професора Вана розробила наногенератор, які можуть також вшивається в одяг і порушувати напруга в нитках-проводках. Це відбувається під дією п'єзоелектричного ефекту, який виникає від биття серця, звуку кроків людини або від легкого вітерцю.

  • Крім технічної складової у одягу майбутнього може бути і косметична. Існує навіть таке поняття, як «космето-текстиль». Це тканина, яка містить мікрокапсули з косметичними речовинами (для зволоження шкіри, для поглинання неприємних запахів, з вітамінами або активними речовинами для схуднення). В Японії недавно з'явилися джинси, що зволожують шкіру, а у Франції компанія Variance виробляє бюстгалтери Hydrabra зі спеціальними знімаються прокладками, які просякнуті зволожуючим лосьйоном (лосьйон містить екстракт коричневих водоростей Padina Pavonica, відомих своїми підтягуються, зволожуючими і тонізуючими властивостями); з цим же екстрактом випускаються колготки Beautiva, що зволожують шкіру, розслаблюючі м'язи або з ефектом схуднення; вже деякий час відомі спеціальні колготки і шкарпетки, які допомагають регулювати кров'яний тиск в ногах, а також дають ефект мікромасажу для боротьби з целюлітом.

. .

Сукня з балончика

  • Іспанський дизайнер Манель Торрес втілив в життя незвичайну ідею - він запропонував модникам одяг-спрей. Вона наноситься на шкіру зі звичайного аерозольного балончика. Спрей-тканину можна просто розпорошити з балончика прямо на тіло і моментально отримати футболку, штани або комбінезон.

Технологія розроблена фахівцями Лондонського імператорського коледжу. Вчені пророкують новинці велике майбутнє не тільки в індустрії моди, але і в медицині.

  • Одяг з балончика відмінно сидить на фігурі і коштує недорого. Розробники обіцяють швидку появу новинки на прилавках магазинів. За словами британських фахівців, спрей можна наносити в кілька підходів, поки сорочка або футболка не досягне необхідної товщини. Отриману таким чином одяг можна прати і носити повторно.

Катерина НЕТКАЧЕВА

http://vkonline.ru/...k-sidel.html