Небезпечні речовини в складі побутової хімії | Корисно знати | IKEEP! Безпечна побутова хімія. Без токсинів. Без запаху.

Сучасній людині складно обійтися без побутової хімії при прибиранні будинку Сучасній людині складно обійтися без побутової хімії при прибиранні будинку. Для того, щоб її використання не завдавало шкоди вам і вашій родині, розглянемо небезпечні хімічні компоненти, яких не повинно бути в складі миючих засобів.

хлор - агресивне хімічна речовина, небезпечне для людини не тільки при безпосередньому контакті з шкірними покривами, але і при вдиханні його парів. Хлор викликає важкі опіки дихальних шляхів, роз'їдає шкіру і здатний накопичуватися в організмі. Це викликає руйнування органічних білків усередині людини, що тягне за собою захворювання серцево-судинної системи, провокує атеросклероз і важкі форми алергії.

Гіпохлорит натрію - натрієва сіль хлорнуватисту кислоти. Є сильним окислювачем, тому широко застосовується у виробництві чистячих засобів. Для людини небезпечний своїми роз'їдають властивостями, особливо при попаданні на слизові оболонки очей. Також, гіпохлорит натрію легко вступає в реакцію з різними кислотами, виділяючи газоподібний хлор, токсичні характеристики якого описані вище.

Аніонні поверхнево-активні речовини , Також часто іменуються як «Аніонні ПАР» або «А-ПАР». Це хімічні сполуки, що представляють собою мікросферу, яка здатна з'єднуватися одним своїм полюсом до молекули води (гідрофільний полюс), а іншим до молекули жиру (ліпофільний полюс), тим самим видаляючи жир з оброблюваної поверхні. Але, незважаючи на хороші очисні характеристики, аніонні ПАР мають цілий ряд неприємних властивостей: чи не зв'язавшись з молекулою жиру, вони залишаються на поверхні тканини і потрапляють на шкіру, а після проникають всередину організму і накопичуються там. Наявність таких з'єднань в організмі може викликати порушення імунітету, алергію, а в сильних концентраціях ураження печінки, нирок і мозку.

фосфати - солі та ефіри фосфорних кислот, які додаються в побутову хімію для посилення дії поверхнево-активних речовин. Збільшуючи інтенсивність очищення, фосфати так само підсилюють здатність а-ПАР проникати в організм. Однак, навіть за відсутності а-ПАР в складі речовини, фосфати являють собою небезпеку, так як сприяють надмірному знежирення і зневоднення шкіри, руйнування клітинних стінок і різко знижують захисну функцію епідермісу. Крім того, фосфати являють собою серйозну екологічну загрозу. Потрапляючи в природні водойми через каналізаційні сливи, вони викликають надмірне зростання синьо-зелених водоростей, життєдіяльність яких згубна як для водних мешканців, так і для якості питної води в цілому.

феноли - слабкі кислоти, які мають сильний характерний запах акварельного фарби, що представляють собою токсичні речовини, небезпечні для людини. У побутовій хімії використовуються для посилення очищувальних властивостей. Будучи органічними з'єднанням, фенол легко проникає в організм людини, вражаючи нервову систему, внутрішні органи і викликаючи токсичні опіки дихальних шляхів.

парабени - синтетичні консерванти, що запобігають розвитку грибків і бактерій, таким чином, продовжуючи термін придатності продукту. Ці речовини проникають під шкіру через пори і здатні накопичуватися в ендокринній системі людини, завдаючи шкоди гормонального фону. Крім того, парабени, досягаючи високої концентрації всередині організму, провокують ріст ракових клітин і можуть викликати відповідні захворювання.

Нафтові дистиляти і нітробензол - продукти нафтопереробки. Використовуються при виробництві полиролей і надають згубний вплив на органи зору і нервову систему.

формальдегід - безбарвний, добре розчинний у воді токсичний газ з різким запахом. Є найсильніший канцероген, що провокує сильне подразнення слизових оболонок очей, дихальних шляхів і шкіри.