- Основні причини тьмяності шкіри
- Рекомендації по догляду за тьмяною шкірою
- Компреси і розпарювання
- Домашні маски - 5 кращих рецептів
- Маємо шкіру зсередини!
- професійні процедури
Зморшки і складки - далеко не єдина ознака, який говорить про вік. Тьмяна шкіра і сірий колір обличчя - ось проблеми, з якими багатьма жінки стикаються в осінньо - зимовий період.
зміст:
Особа втрачає свіжість, погіршується колір шкіри, і вона вже не справляє сяючого враження. При цьому текстура шкірних покривів може істотно і не мінятися. Особа залишається гладким, але шкіра при цьому виглядає сірою, втомленою, млявою.
Багато жінок намагаються поліпшити ситуацію за допомогою декоративної косметики. А варто їм тільки з'явитися без макіяжу, як тут же лунають неприємні запитання: «Виглядаєш такий втомлюватися. Ти що, не виспалася сьогодні? »,« Як ся маєш? Ти не захворіла? ».
Для вирішення проблеми жінки набувають все більше і більше дорогий доглядає косметики. Звичайно, якісні засоби дають тимчасовий ефект, але вони не можуть усунути саму причину поганого стану шкіри. Тьмяність шкірних покривів, найчастіше, не просто косметичний дефект, а ознака, що говорить про неблагополуччя в організмі. Тому до проблеми потрібно підійти комплексно - змінити спосіб життя, і якщо буде потрібно, пройти лікування. Тоді стан шкіри повернеться в норму, а особа буде виглядати свіжим і відпочилим.
Основні причини тьмяності шкіри
Про тьмяності шкіри кажуть, коли особа сіріє, втрачає ніжність і шовковистість. Поверхня стає сухою і шорсткою. Зростає чутливість, частіше з'являються роздратування. Додаткові проблеми, з якими стикаються власниці тьмяної шкіри, - це акне, порушення пігментації, капілярні зірочки, забиті пори.
Стан шкіри погіршується в силу багатьох причин. До найпоширеніших з них належать:
- Брак вітамінів і інших життєво важливих речовин (часто буває пов'язана зі строгими дієтами).
- Перевтома і недосипання.
- Куріння.
- Часте вживання алкогольних напоїв.
- Різні внутрішні захворювання.
- Вплив погодних факторів (яскраве сонце, вітер, мороз).
- Брак фізичної активності.
- Недостатнє вживання води.
Про вплив шкідливих звичок на шкіру варто сказати в першу чергу. Всім відомий такий вислів, як «обличчя курця». Воно з'явилося недарма, куріння і здоровий колір обличчя - поняття несумісні. У сигаретному димі міститься безліч шкідливих речовин, які ведуть до передчасного в'янення і старіння. Не менш шкідливий і алкоголь. Спиртні напої не тільки отруюють організм токсинами, а й призводять до сильного зневоднення. Підсумок зловживання алкоголем сумний - шкіра не просто тьмяніє, вона стає сухою, в'ялою і обвислій.
Щоб зберігати квітучий зовнішній вигляд, шкіра повинна постійно підживлюватися вітамінами і мінералами. При нестачі корисних речовин починається передчасне в'янення. Причому в запущених випадках цей процес стає незворотним. Тому обмежувати себе жорсткими дієтами і регулярно недоїдати просто немає сенсу. Краси і молодості такий спосіб життя ще нікому не додав. При дефіциті поживних речовин клітини позбавляються будівельного матеріалу, і їх оновлення різко сповільнюється. Шкіра в такому випадку виглядає нездорової, потьмянів.
Дуже шкідливий для епідермісу і недолік сну, який веде до порушення функцій всіх органів.
Вода грає ключову роль в життєдіяльності організму. При зневодненні виникають серйозні проблеми зі здоров'ям, а шкіра пересихає і втрачає пружність.
Якщо хочете, щоб ваша шкіра виглядала свіжою і молодий, не зловживайте засмагою. Любительки пляжного відпочинку і соляріїв набагато частіше скаржаться на сухість, тьмяність і чутливість шкіри. Пам'ятайте, що засмага - це захисна реакція шкіри, яка говорить про те, що вона піддається надмірного впливу ультрафіолету.
Ще один фактор, що негативно впливає на колір обличчя, - сидячий спосіб життя. Багато хто здивується, бо на перший погляд ніякого зв'язку тут не видно. Насправді ж все дуже просто і очевидно. При нестачі фізичної активності погіршується кровообіг, шкіра отримує менше кисню і поживних речовин. Звідси тьмяність, блідість і нездоровий зовнішній вигляд.
Крім того, особа може потьмяніти через дуже делікатної проблеми, обговорювати яку багато хто просто соромляться. Йдеться про неправильну роботу кишечника і нерегулярному стільці. В цьому випадку в організмі накопичуються токсини, які з кровотоком потрапляють в шари епідермісу. Виправити ситуацію в більшості випадків досить просто. Досить переглянути свій раціон на користь овочів і свіжих фруктів. І ніколи не забувайте вживати достатню кількість чистої води - це найкращий спосіб вивести токсини.
В осінньо - зимовий період шкіра особливо потребує вітамінів!
Рекомендації по догляду за тьмяною шкірою
Якщо ви зіткнулися з проблемою тьмяності шкіри, потрібно додатковий догляд за обличчям. При цьому дуже важливо дотримуватися таких принципів:
- Ніколи не вмиватися гарячою або дуже холодною водою.
- Для зняття макіяжу використовувати спеціальні засоби (в жаркий період - тонік, в холодний - зволожуючий молочко).
- Раз в тиждень виконувати процедуру пілінгу (якщо немає прищів або запалень).
- Регулярно наносити на обличчя живильні і зволожуючі маски .
- Чи не вмиватися за допомогою звичайного мила (замість нього краще використовувати спеціальні м'які гелі).
Важливо! Застосовувати косметичні засоби потрібно помірно. Хоча б раз на тиждень відмовляйтеся від будь-якої косметики. Нехай шкіра протягом дня відпочиває.
І ще кілька корисних порад:
- Для щоденного догляду намагайтеся підбирати якісні креми з вітамінами. При необхідності можна провести курс лікування кремами з додаванням гормональних речовин. А ось від кремів з гліцерином краще повністю відмовитися, тому що вони мають в'язким дією.
- Виготовляючи склади для масок, віддавайте перевагу рецептам на масляній основі.
- Чи не вмивайтеся в спеку холодною водою. Від контрасту температур стан тьмяною шкіри може сильно погіршитися. Використовуйте влітку м'яку теплу воду. Найбільш відповідний варіант - термальна вода.
Компреси і розпарювання
Пожвавити тьмяну шкіру допомагають компреси і парові ванни. Після цих процедур в тканинах відновлюється водний баланс, поліпшується їх постачання киснем, приходить в норму місцевий метаболізм. Частота подібних процедур - кілька разів на тиждень. Важливо! При проблемах з серцем, судинами, підвищеному тиску і астмі парові процедури протипоказані!
Способи розпарювання:
- Трави. Беруть містку емальовану ємність і до половини наливають в неї води. Потім всипають лікарські трави: календулу, лаванду, мелісу, ромашку, мати-й-мачуху, кріп (всіх інгредієнтів - по столовій ложці). Склад доводять до кипіння і тримають обличчя над киплячою водою, сховавши волосся під рушником. При цьому не можна нахилятися занадто близько, відстань до каструлі має становити не менше 20 см. Тривалість сеансу - близько 15 хвилин.
- Квітки липи. Особа перед розпарюванням необхідно добре очистити. Для цього використовують лосьйон або термальну воду. Відвар для розпарювання готують таким чином: кип'ятять воду в глибокій каструлі, знімають її з вогню і всипають пару ложок липового цвіту. Голову накривають щільним рушником і тримають обличчя над гарячою парою близько 10 хвилин.
Компреси необхідно робити 1 раз в 7 10 днів.
Ефективні компреси:
- Жасмин і троянда. Ця процедура є контрастною. З рожевих пелюсток роблять гарячий компрес, а з жасминовий - холодний. Щоб отримати склад для компресу, ложку подрібнених пелюсток заливають чашкою гарячої води і дають настоятися протягом декількох годин. Починають процедури з гарячого компресу. Рожевий настій підігрівають і прикладають до обличчя на 30 секунд. Потім настає черга холодного жасминового компресу. Його тримають трохи довше - протягом хвилини. Повна процедура повинна включати 10 чергувань.
- Липовий. Цей компрес чудово освіжає суху шкіру, що в'яне. Столову ложку подрібненої рослини потрібно залити склянкою окропу і настояти протягом чверті години. Потім шматок марлі згортають в кілька шарів, просочують настоєм і тримають на обличчі пару хвилин. Одна процедура складається з декількох прикладань.
Трав'яні розпарювання і компреси рекомендується проводити регулярно. Ці процедури повертають здоровий вигляд тьмяною шкірі, м'яко очищають її і попереджають пересихання. Через півгодини на обличчя бажано нанести живильну маску. Рецепти таких масок ви знайдете нижче.
Домашні маски - 5 кращих рецептів
При тьмяною втомленою шкірі величезну користь приносять мягкодействующей вітамінні і живлять маски з натуральних компонентів. Пропонуємо ознайомитися з найдоступнішими і ефективними рецептами.
Один лист цілющої рослини віджимають, і отриманий сік з'єднують з добре збитим курячим білком. Готову масу розподіляють по обличчю, також бажано захопити область шиї. Тривалість процедури - близько чверті години.
- Полунично-медова
Три великих ягоди розминають до стану кашки і додають чайну ложечку меду. Обробляють особа збивати рухами, а через 10 хвилин вмиваються.
Ця маска дуже проста, для неї не потрібно готувати ніяких сумішей. Тонко нарізані скибочки цитруса розподіляють по шкірі обличчя і відпочивають. Потім умиваються чистою водою.
До перетертої фрукту додають крохмаль (1 ч. Ложку) і добре розмішують. Наносять на область обличчя і шиї, чекають чверть години.
- Маска «Паризька»
Зробити маску з цим гарною назвою дуже просто. Прикладіть до обличчя квашену капусту і відпочиньте близько 20 хвилин.
Важливо! Всі маски наносять на добре очищену шкіру, а змивають тільки теплою водою.
Маємо шкіру зсередини!
Як згадувалося раніше, внутрішні захворювання дуже часто негативно відбиваються на стані шкіри. Якщо особа раптом потьмяніло і стало виглядати нездоровим, варто проконсультуватися у медичного фахівця. Одна з найпоширеніших причин передчасного старіння - нестача потрібних організму речовин. Тому переглянете свій раціон і постарайтеся зробити його корисним і різноманітним. При цьому особливу увагу потрібно приділяти продуктом з високим вмістом вітамінів А і Е. Більш того, хоча б раз на рік потрібно пропивати хороший вітамінний комплекс.
професійні процедури
Вирішити проблему тьмяної шкіри допоможуть ефективні салонні методи. Найкраще зарекомендували себе такі процедури:
- Масаж (ручний або апаратний). Стимулює кровообіг, покращує обмінні процеси в шкірі, робить обличчя свіжим і рум'яним.
- Електрофорез. Заснований на дії електричних імпульсів. Активує обмін речовин в шкірі, повертає їй квітучий зовнішній вигляд.
- Озонотерапія. Допомагає наситити шкірну тканину киснем, покращує обмінні процеси в епідермісі.
- Алмазна микродермабразия. Повертає в норму структуру шкіри, надає особі здоровий відтінок.
- Плазмова дермабразия. Ця процедура являє собою шліфування верхніх шарів шкіри. Особа стає свіжим, сяючим і набуває красивий рівний відтінок.
Зверніть увагу! Салонні процедури мають деякі протипоказання. Їх не можна проводити при вугрової висипки, алергічному роздратуванні і інших дерматологічних проблемах.
Намагайтеся завжди приділяти час догляду за шкірою, користуйтеся якісною косметикою і корисними народними рецептами. Зробіть ваш раціон різноманітним, відмовтеся від шкідливих звичок і завжди висипайтеся. І тоді ваше обличчя довгі роки буде зберігати свіжий, привабливий зовнішній вигляд.
»,« Як ся маєш?
Ти не захворіла?