Як повернути білизну білим речам в домашніх умовах

  1. Готові засоби для відбілювання У магазинах продається величезна кількість всіляких готових порошків...
  2. Корисні рекомендації

Готові засоби для відбілювання

У магазинах продається величезна кількість всіляких готових порошків і відбілювачів. Все, що потрібно зробити, - використовувати їх в чистому вигляді або розвести у воді згідно з інструкцією на упаковці. Так, наприклад, одним з доступних і відомих засобів є «Білизна». Її невелика кількість потрібно додати у воду і замочити в ній виріб на півгодини. Після цього річ слід випрати звичайним способом і добре прополоскати. Дозування визначається інструкцією на упаковці. Слід пам'ятати, що «Білизна», як і інші засоби, що містять хлор, використовується тільки для бавовняних і лляних тканин. А для інших типів тканин необхідно застосовувати кисневі або оптичні відбілювачі.

пропонуємо Вам ознайомитися

Популярним і недорогим засобом є «персолі», яке не містить хлору. Тому даний засіб має більш широкий спектр застосування серед різних типів тканин.

«Vanish», «ACE», «БОС», «Вухатий нянь» та інші засоби теж можуть допомогти досягти білизни одягу або інших виробів. Важливо уважно читати інструкцію на упаковці відбілюючого кошти, дотримуючись дозування і час замочування або прання, щоб домогтися потрібного результату.

Стираючи білі речі в пральній машині, можна додавати сухої або рідкий відбілювач. Він допоможе освіжити колір білим речам. Для цього слід засипати в спеціальний лоток машинки-автомата обраний засіб і випрати одяг.

Домашні рецепти

Але, крім магазинних засобів, існує безліч перевірених домашніх рецептів, які допоможуть повернути білизну речей.

Адже часто людей цікавить, як відбілити білу футболку в домашніх умовах за допомогою підручних засобів, наявних в будинку. Важливо в цій справі використовувати методи, які не зіпсують тканину.

  1. 1 Рецепт з перекисом водню. Цей рецепт є досить популярним і простим. Суть його в тому, що в 4 л води потрібно розвести 2 ч. Л. перекису водню (3%), яка продається в будь-якій аптеці. Можна додати ще пару ложок соди, тоді ефект буде сильніше. Річ, яка потребує відбілюванні, слід опустити в такий розчин на 20 хвилин, періодично перемішуючи для отримання рівномірного результату.
  2. 2 Рецепт з марганцівкою. З цим доступним інгредієнтом, купленим в аптеці, що втратили білизну речі можуть швидко стати як нові. Для цього знадобиться 5 л гарячої води, 80 г прального порошку і кілька кристалів марганцівки, щоб вода вийшла рожевою. У таку воду і потрібно опустити випрані речі. Для вірності необхідно зверху закрити тазик з розчином і одягом поліетиленом. Через півгодини можна дістати речі, прополоскати їх і насолоджуватися їх чистотою.
  3. 3 Рецепт з нашатирним спиртом. Нашатирний спирт допоможе повернути білизну бавовняним і лляним предметів одягу. Потрібно додати 5 ст. л. даного компонента в 10 л води і залишити в такому розчині речі на 2 години.
  4. 4 Рецепт з перекисом, нашатирним спиртом, сіллю і порошком. Суміш таких інгредієнтів допоможе тим, хто не знає, як відбілити футболку або вовняний светр. Для цього в тазик потрібно налити 10 л води з температурою 40 ° С, 1 ст. л. нашатирного спирту, 3 ложки перекису водню і насипати 3 ст. л. солі і таку ж кількість будь-якого прального порошку. Речі, які втратили білизну, потрібно опустити в тазик з розчином на півгодини, потім прополоскати в холодній воді.
  5. 5 Рецепт з використанням господарського мила. Для рецепта підійде 72% -е господарське мило. Необхідно намилити їм посірілу річ і залишити її в невеликій кількості води на 2 години. Після цього річ потрібно випрати руками або в пральній машині.
  6. 6 Рецепт з нашатирним спиртом і перекисом водню. У 10 л гарячої води потрібно налити 1 ст. л. нашатирю і в 2 рази більше перекису водню. Такий спосіб особливо добре допоможе відбілити тюль і гіпюр, які слід занурити в отриманий розчин на півгодини. Після закінчення цього часу тканини слід попрати звичайним способом в пральній машині або вручну.
  7. 7 Рецепт з борною кислотою. Даним методом варто вибілювати тільки речі з міцних матеріалів, наприклад шкарпетки, майки, футболки з щільного бавовни. Потрібно в невеликий тазик налити води, додати в неї 2 ст. л. борної кислоти. В отриманому розчині слід замочити речі на 2 години, після чого можна випрати їх як зазвичай.

Корисні рекомендації

Щоб речі як можна довше зберігали свій білий колір, потрібно дотримуватися деяких порад.

  1. 1 Білі речі потрібно прати тільки окремо від речей інших квітів. Так буде виключена ймовірність, що вони придбають інший відтінок.
  2. 2 Не варто вибілювати речі зі штучних тканин за допомогою хлорки, оскільки вона може зіпсувати їх. Краще використовувати більш безпечні рецепти з нашатирним спиртом або перекисом водню. Результат буде не гірше, а речі прослужать набагато довше. Відбілювачі з хлором можна застосовувати тільки до таких тканин, як бавовна або льон. І вони повинні бути повністю білими.
  3. 3 Льон і бавовна для досягнення білизни потрібно прати при 60 ° С, додаючи до прального порошку 2 ст. л. солі.
  4. 4 Такі матеріали, як льон і бавовна, необхідно прати окремо від синтетики і шерсті. Кожен матеріал вимагає свого режиму прання. Та й відбілювачі для кожної тканини повинні бути свої. Тільки в цьому випадку біла річ добре відіпрати і не втратить свою первісну форму.
  5. 5 Перед застосуванням будь-якого відбілювача на тканинах, особливо делікатних і кольорових, слід випробувати його на непомітній шматочку тканини.
  6. 6 Після прання білі речі потрібно добре полоскати, інакше на них можуть з'явитися плями.
  7. 7 Якщо на речі з'явилася пляма, то завжди легше позбутися від нього, поки пляма свіже. Можна хоча б запрати його.
  8. 8 Потрібно своєчасно прати білі речі, а не заношувати до появи сірого або жовтого відтінку.
  9. 9 Білі речі краще сушити на сонечку, якщо дозволяють погодні умови.

Щоб повернути білизну білим речам, необов'язково купувати дорогі відбілювачі і порошки. Початковий колір тканини допоможуть придбати прості рецепти з використанням доступних і недорогих компонентів. А щоб речі довше зберігали свою білизну, варто дотримуватися деяких нескладних правил догляду за білим одягом, скатертинами, тюлем, постільною білизною та іншими виробами цього кольору.