Як почистити срібло з камінням в домашніх умовах?

  1. Правила зберігання ювелірних прикрас
  2. Як почистити срібні прикраси в домашніх умовах? - Загальні правила
  3. Як чистити срібло без каменів в домашніх умовах?
  4. Як чистити срібло з камінням в домашніх умовах?
  5. Корисні поради:
  6. Відеоматеріал

Ще одна причина потемніння срібла - вологість повітря. Якщо зберігати прикраси в сирих умовах, то вони будуть постійно темніти і втрачати свою привабливість. Очищати вироби зі срібла ви будете постійно, поки не знайдете сухе місце для зберігання прикрас.

Важливо! Головною причиною потемніння металу є погана проба. Якщо при виготовленні срібних виробів використовувалася мідь, яка окислюється під впливом людського поту, то прикраси будуть темніти дуже часто.

до змісту ↑

Правила зберігання ювелірних прикрас

Щоб рідше чистити срібло з камінням в домашніх умовах і не піддавайте його впливу хімічних речовин, дізнайтеся, чому почорнів срібний хрестик , І надалі дотримуйте наступних порад:

  • Не залишайте прикраси у джерела тепла або на сонці.
  • Зберігайте ювелірні вироби в сухому місці, в скриньці, загорнувши їх в пергамент або шматочок м'якої тканини.
  • Срібло не повинно стикатися з іншими виробами під час зберігання.
  • Не кидайте сережки і кільця на стіл.
  • Знімайте ювелірні прикраси під час прибирання будинку і під час косметичних процедур, щоб срібло не піддавалося впливу хімічних засобів.
  • Знімайте срібні прикраси перед прийняттям ванни, так як вогкість не йде на користь металу.
  • Регулярно протирайте прикраси від шкірного жиру, поту та інших забруднень.

Регулярно протирайте прикраси від шкірного жиру, поту та інших забруднень

до змісту ↑

Як почистити срібні прикраси в домашніх умовах? - Загальні правила

Найнадійніший і безпечний спосіб очищення срібних виробів - віддати їх в руки фахівців з ювелірної майстерні. Якщо такий варіант не підходить, то можна придбати спеціальні засоби в ювелірних відділах. В цьому випадку ви не будете переживати, що камінь потьмяніє або на виробі з'явиться наліт.

Перед тим, як приступати до чищення, прочитайте статтю про те, як визначити срібло на справжність .

Але якщо ви вирішили почистити срібло з камінням в домашніх умовах народними засобами, то прислухайтеся до наступних рекомендацій:

  1. Не використовуйте для очищення благородного металу грубу губку і абразивних речовин, оскільки це призведе до утворення мікроподряпин і потускнению виробів.
  2. Перед застосуванням будь-якого хімічного речовини прикраса замочіть в мильному розчині на деякий час, потім прополощіть і видаліть зайву вологу.
  3. Головне правило для чищення будь-яких виробів з каменями - уникайте різких перепадів температур, так як при такому впливі самоцвіти пошкоджуються і руйнуються.
  4. Якщо прикраса трохи забруднилася (пилом, піском, косметикою), то промийте його в гарячій мильній воді. Замість мила можна використовувати рідкий миючий засіб, шампунь, засіб для посуду. Залиште прикраса в розчині на годинку, а потім почистіть м'якою зубною щіточкою, обполосніть і промокніть паперовою серветкою.
  5. Після водних процедур срібло необхідно витирати насухо, так як метал не любить вологи.
  6. Полірувати вироби до блиску необхідно замшею або фланеллю.

Полірувати вироби до блиску необхідно   замшею   або фланеллю

до змісту ↑

Як чистити срібло без каменів в домашніх умовах?

Прикраси з дорогоцінних металів потрібно вибирати обдумано, тому не зайвим буде ознайомитися з властивостями і прикметами золота і срібла . Якщо срібло потемніло під впливом негативних факторів, то використовуйте наступні народні підручні засоби, щоб повернути металу первісний блиск:

  1. Нашатирний спирт. Розведіть 1 чайну ложку засобу в склянці води, замочіть виріб на півгодини. Прикраси промийте проточною водою і висушіть.
  2. Лимонна кислота. Приготуйте розчин: 100 г лимонної кислоти на 0,7 л води. Ємність з приготованим розчином поставте на водяну баню. Помістіть вироби в розчин, кип'ятіть протягом 20-30 хвилин. Потім - промийте і висушіть.
  3. Медичний спирт. Замочіть сережки або колечко на півгодини в спирті. Потім сполосніть і відполіруйте.
  4. Картопля. У суміш з натертої картоплі і води на кілька хвилин опустіть прикраси. Використовувати можна і відвар картопляної шкірки. Після процедури очищення вироби відполіруйте шерстяною тканиною до блиску.
  5. Сода. Попередньо срібло очистіть від жиру, потримавши його в мильному розчині. Потім очистіть вироби за допомогою розчину або кашки з соди. Додайте в соду кілька крапель води до утворення кашки, а потім - пальцями і кашкою очистіть почорніння. Протирайте прикраси обережно, щоб на виробі не залишилися подряпини.

Протирайте прикраси обережно, щоб на виробі не залишилися подряпини

  1. Зубна паста. Якщо забруднення незначні, то за допомогою м'якої зубної щітки і пасти очистіть чорноту на виробі. Промийте прикраса теплою водою.
  2. Сіль. Складіть в обгорнутий фольгою контейнер потемнілі прикраси (в один шар). Засипте сіллю (великої або дрібної неважливо) і невеликою кількістю соди. Додайте кілька крапель миючого засобу. Залийте все окропом і через 10 хвилин промийте вироби проточною водою.
  3. Мел. Розітріть крейда в порошок і розбавте водою до утворення кашки. Потріть приготовленої пастою прикраси. Важкодоступні місця очистіть ватною паличкою. Обполосніть прикраси і відполіруйте. Для ефективності в пасту з крейди можна додати кілька крапель нашатирного спирту.
  4. Губна помада. Нанесіть помаду на м'яку тканину або зубну щітку і відполіруйте прикраса. Промийте виріб водою і висушіть.
  5. Пральна гумка або ластик. Відполірувати ластиком можна кільце, сережки та брошка. Ланцюжок зі складним і дрібним плетінням позбавити від чорноти стірательной гумкою не вийде, її краще прокип'ятити в одному із запропонованих розчинів.

А ще ми підготували для вас цікаві статті про чищенні срібла ультразвуком і чищенні срібла кока колою.

до змісту ↑

Як чистити срібло з камінням в домашніх умовах?

Щоб не зіпсувати самоцвіт, перед очищенням прикраси дізнайтеся про його щільності, так як і кошти, і спосіб очищення залежать від каменю. Далі дотримуйтеся таких рекомендацій, щоб почистити срібло з камінням в домашніх умовах:

  1. Найвища щільність у сапфірів, смарагдів, аквамаринів (діаманти зазвичай не використовуються для обробки срібла). Чистити прикраси з цими каменями можна, використовуючи пральний порошок (шампунь) і м'яку зубну щітку. Нанесіть мильний розчин на щітку і почистіть виріб. Якщо прикраса покласти на півгодини в теплу воду, то процес очищення піде швидше.
  2. Опал, малахіт, бірюза, місячний камінь мають коефіцієнт щільності менше 5 одиниць, тому чистити їх можна тим же способом, тільки необхідно замінити порошок на господарське мило.

Важливо! Рубін, топаз, яскравий гранат не переносять високих температур, тому чистити їх, використовуючи гарячу воду не можна.

Наведемо кілька порад, використовуючи які, ви зможете почистити срібні сережки з камінням в домашніх умовах:
Наведемо кілька порад, використовуючи які, ви зможете почистити срібні сережки з камінням в домашніх умовах:

  • Щоб почистити будь самоцвіти, використовуйте самий безпечний засіб - гліцерин. Ватяну паличку змочіть в засобі, ретельно протріть оправу і камінь. Відполіруйте м'якою тканиною. Якщо немає гліцерину, то використовуйте медичний спирт або одеколон. Цей спосіб застосовуйте в разі, якщо не знаєте вид каменю.
  • Перли, янтар, перламутр, слонова кістка мають дуже м'яку пористу текстуру. Тому при митті не можна використовувати ніякі лужні і кислотні розчини. Не можна їх очищати і за допомогою нашатирного спирту. Вимочіть ці камені в теплій воді, протріть фланеллю або замшею, а краще - дайте каменю самостійно висохнути. Відполірувати до блиску рекомендуємо тільки металеву частину прикраси.
  • Сильно забруднене перли і бірюзу очищайте кукурудзяним крохмалем. На тканину насипте щіпку крохмалю, потріть камінчик. Після обробки сполосніть теплою (не гарячою) водою, висушіть серветкою.
  • Малахіт, апатит, агат, опал очищайте ватною паличкою і спиртом. Після обробки, камінь відполіруйте м'якою тканиною.

Якщо у вас є старовинні вироби з срібла, або дісталися прикраси в спадок, і виглядають воно дуже темними - це може бути не бруд, а результат спеціальної обробки. Обов'язково пройдіть по посиланню, і ви будете знати, як очистити чорнене срібло від чернения .

до змісту ↑

Корисні поради:

  1. Дуже чутливі до хімічних розчинів камені: бурштин, корал і перли, краще для чищення віддати фахівцям.
  2. Срібні вироби з каменями очищати найкраще спеціальними рідинами, які не завдадуть шкоди елементу декору і покриють його невидимою захисною плівкою.
  3. Після процедури очищення не надягайте відразу прикраси зі срібла, так як металу треба кілька днів, щоб на ньому утворилася захисна плівка.
    до змісту ↑

    Відеоматеріал

    Сподіваємося, що ви вибрали спосіб і почистили срібло з камінням в домашніх умовах правильно. Доглядайте за виробами зі срібла постійно і вони відплатять вам своєю красою, блиском, прекрасним зовнішнім виглядом. У таких прикрасах ви самі будете блищати і притягувати до себе увагу!

Як чистити срібло з камінням в домашніх умовах?