Вентиляція - потужний засіб проти появи цвілі!

  1. Вентиляція на кухні.
  2. Вентиляція у ванній.
  3. Вентиляція в туалеті.
  4. Кондиціонування повітря, по суті, є різновидом вентиляції з тією лише різницею, що повітрю надаються...

Привіт всім відвідувачам сайту «   секрети майстра   »
Привіт всім відвідувачам сайту « секрети майстра »!
Цією статтею я закінчую розповідь про знищення грибка і цвілі на стінах.
Прямо якась трилогія виходить.
Додатковим заходом в боротьбі, а точніше профілактикою з цими паразитами є звичайна вентиляція.
На жаль, багато господарів квартир і будинків нехтують або зовсім ігнорують елементарні речі, пов'язані з вентилюванням приміщень.
Наприклад, вентиляційні отвори в дерев'яній підлозі просто закривають лінолеумом або заклеюють шпалерами вентиляцію в стіні. Тим самим порушують рух повітря, що призводить до підвищення вологості і відповідно появи грибка.
Не на останньому місці в порушенні вентилювання знаходяться сучасні пластикові вікна і вхідні двері з ущільнювальними гумками, що роблять з квартири практично підводний човен без доступу повітря.
Але про все про це по порядку.
За способом дії вентиляція буває двох видів - природна і примусова.

Природне вентилювання, а простіше кажучи - провітрювання, здійснюється за рахунок мимовільного обміну повітряних мас приміщення і зовнішнього повітря за принципом заміщення розріджених областей повітря (т. Е. Областей з низьким тиском) повітрям з більш високим тиском.

Зрозуміло, що природне вентилювання приміщень здійснюється через вікна, двері, витяжні канали і нещільності будівельних конструкцій. Також в приватних будинках через димові труби печей і камінів, коли вони відкриті.

Примусове вентилювання проводиться за допомогою вентиляторів, що створюють надлишковий тиск повітря і переміщують його в заданому напрямку Примусове вентилювання проводиться за допомогою вентиляторів, що створюють надлишковий тиск повітря і переміщують його в заданому напрямку.

Крім того, розрізняють ще приточную і витяжну вентиляцію Крім того, розрізняють ще приточную і витяжну вентиляцію.

При припливної вентиляції повітря потрапляє в приміщення природним способом (наприклад, через відкриту кватирку) або подається примусово вентилятором через вентиляційний отвір в стіні або вікні.

Витяжна вентиляція працює протилежним чином. «Кватиркового» вентиляція частіше діє як припливна, оскільки тиск зовнішнього повітря зазвичай вище, ніж тиск повітря в приміщенні, але буває і навпаки, і тоді повітря з приміщення спрямовується назовні.
На кухнях, у ванних і туалетних кімнатах передбачається ще й витяжна вентиляція, здійснювана через отвори в вертикальних витяжних каналах, що виходять на дах будинку.

Вентиляція на кухні.

Багато господарів думають, що установка витяжки над плитою вирішує проблему загальної вентиляцією кухні, тобто витягує пари і добре.
Мало того, намагаються ставити більш потужні витяжні пристрої, не розуміючи, що повітря має не тільки витягуватися, а й надходити свіже, тобто повинна бути циркуляція.
Але цього не буде, якщо у Вас встановлені, склопакети, які щільно закриті.
Для усунення негативних наслідків високої герметичності вікон з склопакетами з ПВХ, дерева і алюмінію і підтримки цілодобового сприятливого мікроклімату в приміщенні рекомендують встановлювати приточну віконну вентиляцію.

Припливна віконна вентиляція (проветриватель) - це пристрій, призначений для створення обмеженого, попередньо розрахованого потоку свіжого повітря (20-35 м³ / год) при закритому вікні, яке монтуються безпосередньо в створки і раму, можливо на вже стоять вікна Припливна віконна вентиляція (проветриватель) - це пристрій, призначений для створення обмеженого, попередньо розрахованого потоку свіжого повітря (20-35 м³ / год) при закритому вікні, яке монтуються безпосередньо в створки і раму, можливо на вже стоять вікна.

Віконна вентиляція, зберігає всі переваги сучасних пластикових вікон і при цьому забезпечує:

  1. постачання киснем і сприяє видаленню повітряних забруднень (наприклад, при закритих вікнах в спальні, повністю усуває відчуття задухи під час сну);
  2. запобігає утворенню конденсату на поверхнях склопакетів і відкосах, тому що це призводить до утворення грибкової цвілі;
  3. можливість знизити витрати на обігрів приміщень (відкривати вікно в холодну пору року для провітрювання приміщення немає необхідності);
  4. захист приміщення від попадання атмосферних опадів, пилу, комах, тополиного пуху і т.д.

style = "display: inline-block; width: 336px; height: 280px"
data-ad-client = "ca-pub-3518738935631683"
data-ad-slot = "6877683473">

До речі, я про цей пристрій дізнався випадково, коли побачив рекламу в Київському метро років десять тому.
І мене досі вражає, чому організації, які займаються пластиковими вікнами, не пропонують своїм замовникам цей такий необхідний проветриватель.
Повітрообмін відповідно до будівельними нормами і правилами в житлових будинках повинен бути 3 м³ / год на один квадратний метр житлової площі.
Для кухні і санвузлів видалення забрудненого повітря має бути 60-90 м³ / год, а реально через закриті сучасні дерев'яні, пластикові і алюмінієві вікна повітрообмін менше 6 м³ / год, що не є добре.

За статистикою жителі великих міст проводять в закритих приміщеннях близько 80% часу. Кожна людина, вдихаючи в день тисячі літрів повітря, залишає в себе бактерії, гриби і віруси. Хворобливий стан, викликаний впливом закритого приміщення.
У будівлях масової забудови чисте повітря надходить за рахунок природною вентиляцією через щілини у вікнах і дверях, змішується з брудним повітрям і видаляється через витяжні канали в кухні, туалеті і ванні. Така вентиляція приміщень економічна і проста в експлуатації. Встановивши пластикові вікна, герметичні міжкімнатні двері з низькою повітропроникністю, будівлі залишаються з не працюючою системою вентиляції, і це призводить як наслідок, до підвищення відносної вологості і, що особливо небезпечно, до підвищення вмісту шкідливих речовин в повітрі з усіма витікаючими наслідками.

Віконна вентиляція - забезпечення постійно циркулюючого повітря. Відкриття стулки вікна, малоефективно, оскільки приводить до порушення температурного режиму, коливання температури в приміщенні, а також до погіршення звукоізоляції, що особливо актуально для вікон, що виходять на автодороги.
Думаю, я переконав у необхідності провітрювача в пластикових вікнах.

Вентиляція у ванній.

Для того щоб в цьому приміщенні поліпшити циркуляцію повітря я зробив наступне.

  • Встановив вентиляційну решітку внизу двері.

Це робиться просто.

У дверях лобзиком вирізаю прямокутний отвір і стягують саморізами (йдуть в комплекті) дві половинки решітки.


У дверях лобзиком вирізаю прямокутний отвір і стягують саморізами (йдуть в комплекті) дві половинки решітки

  • Встановив витяжний вентилятор.

Зверніть увагу Зверніть увагу.
Для того щоб не забувати включати і вимикати витяжку в ванні, я вентилятор спарил з вимикачем світла, тобто працює він тільки при включеному світлі.

Для кріплення вентилятора в стіні я зробив дерев'яну рамку і на монтажну піну встановив її. І вже до рамки прикрутив вентилятор.

Цей випадок, взагалі, був унікальний тим, що господарі квартири взяли і заклеїли шпалерами вентиляційний канал для ванни і комори, що призвело до утворення жахливої ​​цвілі Цей випадок, взагалі, був унікальний тим, що господарі квартири взяли і заклеїли шпалерами вентиляційний канал для ванни і комори, що призвело до утворення жахливої ​​цвілі.

А ми думали - будівельники не зробили під час будівництва будинку.
Природно все відновили.

Я знаю ще випадки, коли демонтують цілі вентиляційні шахти для збільшення площі кухні, що, звичайно ж, категорично робити не можна!

Вентиляція в туалеті.

Також облаштовується, як і у ванній.
Грати я міцніла на клей «Рідкі цвяхи» в тих випадках, коли прикріпити іншими способами. За допомогою розпірки притискаю і залишаю на добу.

Як зробити витяжку в приватному будинку я розповідав в цій   статті Як зробити витяжку в приватному будинку я розповідав в цій статті .

Кондиціонування повітря, по суті, є різновидом вентиляції з тією лише різницею, що повітрю надаються певні, комфортні для людини параметри по температурі, вологості і чистоті.

Недостатня вологість повітря так само, як і надмірна, створює дискомфортні умови для перебування в житло. У таких випадках (при відносній вологості нижче 30-20%) кажуть, що повітря сухе.

Зверніть увагу.
Нормальною вологістю приміщення для людини читається 50-60%.
Надмірно сухе повітря, хоча і менш шкідливий для здоров'я, ніж перезволожених, все ж негативно позначається на нас.

Якщо ж в приміщенні відсутній кондиціонер, а провітрювання не дає бажаного результату або занадто охолоджує приміщення, зволожити повітря можна за допомогою найпростішого пристосування для випаровування води. Таким пристосуванням може бути звичайна миска з водою, встановлена ​​поруч з обігрівачем. Але це не завжди зручно і естетично, а тому краще користуватися спеціальними зволожувачами, пропонованими промисловістю. Благо їх зараз величезна безліч.

На стан вологості повітря впливає не тільки діяльність людини, але і гігроскопічність будівельних і оздоблювальних матеріалів приміщення На стан вологості повітря впливає не тільки діяльність людини, але і гігроскопічність будівельних і оздоблювальних матеріалів приміщення. Існує таке поняття, як «подих» стін і стелі (пол грає в цьому менш значну роль).

Власне під «диханням» тут мається на увазі інтенсивність влагообмена між повітрям і огороджувальними конструкціями приміщення, т. Е. Здатність стін і стель поглинати вологу з повітря.

Гігроскопічними матеріалами є незабарвлене дерево, гашене вапно, крейда, папір, гіпс, необпалена глина.

Негігроскопічні масляні, нітрофарби, емалі і лаки, оздоблювальні матеріали з пластику, синтетичних сполук, кераміки і, зрозуміло, скло і метал.

У приміщеннях, оброблених гігроскопічними матеріалами, вологість повітря нижче, ніж в аналогічних за умовами експлуатації приміщеннях, оброблених негігроскопічним матеріалами. У той же час присутня в них волога може зменшувати сухість повітря в приміщенні. Приміщення з гігроскопічними стінами і стелями вважаються «здоровими», а з негігроскопічним, відповідно «хворими». Однак при надмірній вологості і в тих, і в інших протиставляються приміщеннях існує можливість зволоження стін і стелі:

По-перше, за рахунок перенасичення вологою їх оздоблювальних шарів,

По-друге, за рахунок конденсації водяної пари на їх поверхнях. Тому лише вентилювання і кондиціонування повітря може служити радикальним засобом боротьби за оптимальний по вологості повітря в приміщенні.

Для підтримки оптимального рівня вологості повітря в житло не забувайте, будь ласка, слідувати нижчеперелічених простим правилам.

* Своєчасно провітрюйте або КОНДЕЦІОНУЮЧИЙ приміщення!

* Не залишайте відкритими двері ванної кімнати під час прання, миття або сушіння білизни в ній, а також закривайте кухонні двері на час приготування їжі в ній.

* При вологого прибирання приміщень якомога ретельніше витирайте сухою ганчіркою зволожені поверхні.

* Не сушіть білизну, одяг і взуття, а також не гладьте в житлових кімнатах.

* Не розміщуйте великі акваріуми в невеликих приміщеннях.

* Не перетворюйте приміщення в квіткову оранжерею:

на 5 м³ його обсягу має бути не більше одного вазона з живою квіткою середнього розміру. Великі квіти - такі, як пальми і фікуси, вирощуйте тільки в кімнатах площею не менше 25 м².

* Не відкривайте надовго кватирки під час рясних і тривалих опадів.

* Слідкуйте за станом решіток на отворах витяжних каналів, не допускайте утворення на них і на доступних прибирання стінах каналу «пилового повсті», не закривайте їх навісними шафами, фіранками та іншими предметами.

* Своєчасно усувайте витоки в кранах, вентилях і стиках каналізаційних труб санвузлів і кухні.

* Керамічні плитки інтенсивно конденсируют на
своїй поверхні водяна пара, і тому приміщення, оброблені ними, повинні мати хорошу витяжну вентиляцію.

* Також не забувайте про вентиляцію в гаражах - це Ваша безпека!

Сподіваюся, що ці не хитра поради Вам допоможуть в профілактиці появи   грибка і цвілі   на стінах Сподіваюся, що ці не хитра поради Вам допоможуть в профілактиці появи грибка і цвілі на стінах.

По цій темі все.

Далі обов'язково будуть нові статті. Так що підписуйтесь на новини сайту.

З питаннями можете звертатися через сторінку « Контакти »Або через коментарі.
З повагою Філіппов Юрій .