Як зробити унікальну фотографію: життя десерту і сльози тестя

  1. Сосиска "живе" 15 хвилин, малюків залучають іграшкою на об'єктиві, а на розписи "ловлять" сльози тестя...
  2. Діти: брязкальця, обмотки і пальчикові фарби
  3. Фуд-фото: сосиски і золото
  4. Портрет: моделей доводять до сліз
  5. ризикові кадри

Сосиска "живе" 15 хвилин, малюків залучають іграшкою на об'єктиві, а на розписи "ловлять" сльози тестя

Фото: Е. Седнева

Щоб кадр вийшов вдалим, фотограф повинен мати чуття, хорошу техніку і спеціальні навички. Тому багато займають певну нішу, збираючи і придумуючи Лайфхак, - власне, так чинять усі справжні професіонали. Наші сьогоднішні герої знімають весілля, дітей, їжу, роблять портрети. Ми розпитали кращих в своєму жанрі фахівців про тренди і закулісся таких зйомок.

Весілля: таємниці багатіїв і ранок нареченої

Здавалося б, що складного - зняти весілля? Всі ошатні, в хорошому настрої, купа переміщень за день: встигай направляти об'єктив! Насправді це дуже складний жанр, який потребує репортажних і художніх навичок, знання трендів і модних фішок.

"Головне - живі емоції в кадрі, - говорить весільний фотограф Євгенія Седнева. - Зараз популярно знімати прогулянку нареченого і нареченої в інший день, до весілля. Можна спокійно вибрати красиву локацію і без будь-якої метушні відзняти історію пари. Тенденція така, що, чим менше постановки кадрів, тим краще. Молодята стрибають, бігають, сміються, дуріють - все природно і без напрягу ".

На своєму сайті фотограф розмістила слоган: "Головне - не показати іншим, як ви виглядали на весіллі, а нагадати, що ви відчували".

"Вік, комплекція - все йде на другий план, якщо в кадрі живі емоції. Звичайно, я режисирую весільну прогулянку, спілкуюся з молодими, роблю компліменти - тут треба бути і психологом, звичайно. Знімати двох людей завжди легше, ніж одного. Молодята зайняті один одним, часто навіть забувають про камеру. Особливо якщо немає нікого поруч, ніхто не дивиться і не оценівает.А ось зробити хороший репортаж в день весілля дуже непросто. Зазвичай я пропоную почати зйомку зі ... зборів нареченої вдома. Це завжди хвилююче, виходять дуже зворушливі кадри. В ЗАГСі знімати не дуже люблю - через "совкової" обстановки. Благо зараз багато хто робить виїзні церемонії, дуже схожі за форматом на католицьке вінчання. Ця мода прийшла з Заходу, і на природі таке торжество виглядає дуже ефектно. І тут важливо зловити емоцію - ось у тата сльоза по щоці пробігла, ось мама схвильовано відвернулася, або подружки ловлять букет нареченої. Застілля зазвичай не фотографую - це не так цікаво, та й людей бентежить ".

Як зізналася Євгенія, найцікавіше знімати креативні весілля - велосипедистів, байкерів, толкієністів. Це завжди атмосфера, атрибутика, а замість ресторану - кейтеринг на природі.

"А ось зйомки VIP-весіль - особливий випадок, - продовжує наша героїня. -" Лакшері "-клієнти ніде не дозволяють розміщувати свої фото. З ними складно, хоча і платять вони більше".

До речі, для профі дуже важлива оцінка колег - весільні фотографи розміщують свої роботи на спеціалізованих сайтах, де можна відстежувати новинки і тренди, брати участь в конкурсах. Тому Євгенія радить молодятам обов'язково дивитися портфоліо фотографа - його роботи розкажуть про себе самі. Головне - не намагатися зробити все "як в журналі", а прожити день весілля як самий унікальний свято.

Головне - не намагатися зробити все як в журналі, а прожити день весілля як самий унікальний свято

Гірко! Такі ось спонтанні прояви щастя цінні для фотографа. Тоді в кадрі - живі емоції. Фото: Е. Седнева

Діти: брязкальця, обмотки і пальчикові фарби

Дитяча фотосесія - жанр, що вимагає терпіння, особливих навичок і винахідливості. Марія Кокуліна - фахівець з сімейної фотографії - так говорить про секрети зйомки малюків.

"Якщо дитина маленька, на об'єктив одягається спеціальна в'язана іграшка. Це відволікає увагу крихти, він уже не сприймає об'єктив як щось чорне і страшне. Виручають і звичайні брязкальця - я прошу батьків, щоб трохи" погомоніли "у мене над головою, і тоді малюк реагує емоційно. Знімати дітей краще в першій половині дня. Грудничкам, чиї очі чутливі до спалахів, потрібен виключно денне світло. до речі, немовлята часто засипають "в процесі" і посміхаються уві сні. Це так зворушливо! "

У дитячих фотографів зазвичай є свій реквізит - кольорові обмотки для немовлят, обручі, стрічки. Стиль і колір підбирають разом з мамою.

"Якщо дитина плаче або не хоче фотографуватися, ні в якому разі не можна його лаяти за це, - радить Маша. - До зйомки я зазвичай в ігровій формі входжу в контакт з малюком, ми можемо навіть пограти. Важливо також, щоб у кадрі не було строкатою одягу, а також клітини-смужки - така забарвлення відвертає увагу. Оптимально - яскраві однотонні кольори. на сімейних зйомках я часом йду на хитрість: придумую заняття для дорослих і малят. Одного разу вся сім'я малювала пальчиковими фарбами, вийшло дуже весело!

Папа, мама і я! Фотографу важливо зловити щирі емоції дитини і відвернути його. Фото: М. Кокуліна

А якщо професіонала поруч немає, відпочинку намагайтеся знімати дитину в русі, йдіть від постановочних фото, де дитина стоїть "солдатиком" і дивиться в кадр. Живі знімки несуть позитив і хороші спогади ".

Сімейне фото. А хто там у матусі в животику? Цікаво ж! Фото: М. Кокуліна

Кокуліна

Моя перша фотосесія. Немовлят краще знімати при денному освітленні. Фото: М. Кокуліна

Фуд-фото: сосиски і золото

Знімати їжу - особливе мистецтво, тому ресторани і виробники продуктів користуються послугами фуд-стилістів. Така людина повинна бути не просто фотографом, а й розбиратися в декорі і кулінарії.

"Знімати їжу я вчилася, що називається, в процесі роботи, - розповідає фуд-стиліст Ольга Драч. - Потім зрозуміла, що одночасно займатися постановкою кадру і фотографувати майже неможливо. Зараз ми працюємо в парі з сестрою: вона знімає, я відповідаю за" смакота картинки ". Все залежить від завдань, які можуть бути абсолютно разнимі.Напрімер, щоб показати" дорогу "їжу, її знімають на чорному тлі. Цей колір підкреслює і апетитність м'ясних страв, і дорогі десерти, в яких, наприклад, використовують їстівне золото для украшеній.А ось дие іческіе страви вигідно підкреслює біла посуд. Звичайна вівсянка на воді, декорована ягодами, в дорогий тарілці - виходить вишукано і аппетітно.Можно поруч з тарілкою розмістити продукти, з яких готував кухар, або покласти поверх вівсянки шматочок масла - виходить завершений натюрморт. Головне - не прикрашати тим, чого не буде при подачі, інакше клієнт, м'яко кажучи, здивується. Я намагаюся не використовувати додаткові предмети для декору. Хіба що трохи готових продуктів - хліб, борошно, - для атмосфери. М'ясо прекрасно дружить в кадрі з зеленню, десерти - з фруктами, ягодами і цукровою пудрою ".

Підготовка до зйомки їжі схожа на те, як художник приступає до написання картини. Фуд-стиліст готує полотно - чистий стіл, на який поступово додає елементи або придумує якесь дійство. Наприклад, на зйомці меню грузинського ресторану Ольга відобразила в кадрі руки кухаря в борошні - це додало автентичності і виглядало по-домашньому.

"В якості фону і декору ми зазвичай використовуємо те, що вже є в інтер'єрі, - пояснює наша героїня. - Хоча недавно заради фотосесії для сайту м'ясокомбінату його власники, молоді хлопці, закупили для зйомки гриль, вугілля, прилади. І прямо в студії ми смажили сосиски. Звичайно, важливо і світло правильно поставити, і щоб продукт був свіжий, але головне - працювати швидко. "Життя" смаженої сосиски - буквально 15 хвилин. Потім вона починає підсихати. Це в рекламі працюють з муляжами і знімають годинами, а ми повинні ловити момент. Деякі десерти - наприклад, повітряні суфле, - "живуть" в кадрі всього хвилину! ".

А як показати, що в супі є і картопля, і горошок, і маслинки? Для цього, за словами Ольги, на дно посуду кладуть половину очищеної картоплі, яка "піднімає" інгредієнти рідкого страви на поверхню. Там їх рівномірно розподіляють - і вуаля! На зображенні - паруючий супчик з апетитною гіркою овочів.

На зображенні - паруючий супчик з апетитною гіркою овочів

Зйомка сосисок на грилі. Головне - встигнути, а то підсохнуть! Фото: О. Драч

Портрет: моделей доводять до сліз

Портретист Тарас Гегельскій - з тих майстрів, які намагаються відобразити людини в повній оголеності його душі.

"Звичайна фотосесія - це завжди робота на камеру, гра і спроба створити образ, - пояснює фотограф. - Тому я під час зйомки пропоную людині забути про об'єктив і просто побути самим собою. Уяви, кажу, що ти потрапив на безлюдний острів, де ніхто тебе не бачить. Роби, що хочеш. Тотальна свобода! ".

У студії Тараса люди спокійно всідаються на підвіконня, дивляться у вікно, танцюють. Деякі, згадавши щось, можуть і розплакатися. Тобто проживають повний спектр почуттів і емоцій.

"На початку зйомки людині часом важко розслабитися, - продовжує фотограф. - Але поступово відбувається процес входження в себе, стає легко і спокійно. Одного разу в кінці зйомки психологічного портрета однієї дівчини ми виявили, що пройшло ... вісім годин! Весь цей час ми спілкувалися, обговорювали те, що її хвилює - просто говорили по душах. Тому я б радив прислухатися до свого стану, зрозуміти, чим ти наповнений. Тільки так можна відобразити справжню людину у всій оголеності його душі ".

Особливий стан. Тарас прагне сфотографувати душу ... Фото: Т. Гегельскій

ризикові кадри

Заради вдалого кадру фотографи часом йдуть на серйозний ризик. Наприклад, американець Вінсент Лафорет знімав нічний Сан-Франциско з вертольота, тримаючи камеру на витягнутих руках. Були моменти, коли він мало не випав з люка, але не зупинив зйомку. А чех Карел Тюпі зробив знімки діючого вулкана Ерта Альо в Ефіопії. Жар на краю озера з лави був таким сильним, що можна було отримати опіки. Кожні 5-6 секунд Тюпі був змушений відходити від краю, щоб не обгоріти.

Але самі ризикові - фотографи, що знімають диких тварин. Так, італієць Альберто Паніцці (на фото) зустрів в Канаді білих ведмедів. Щоб крупно зняти емоції цих найбільших хижаків, довелося наблизитися до них на відстань трьох метрів. Таким чином Альберто вдалося сфотографувати навіть бійку ведмедиць.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні

А хто там у матусі в животику?
А як показати, що в супі є і картопля, і горошок, і маслинки?