Фото: П. Шамілов
Навесні душа просить оновлення. Хтось змінює зачіску і гардероб, хтось - чоловіків і роботу. А ось житло досить важко поміняти, недарма воно називається "нерухомістю". Але не біда. Його можна перетворити до невпізнання, зробивши, наприклад, ремонт. В цьому випадку виникає питання: "Що буде модно в 2010 році і який стиль вибрати для своєї квартири?" Про це ми запитали в українських дизайнерів інтер'єру - Сергія Махно ( "Майстерня інтер'єрів Сергій Махно"), Євгенії Коган (студія А & J design) і Петра Шамілова (студія "Техноленд"). А для тих, у кого немає можливості кардинально відремонтувати квартиру, наші експерти розповіли, як перетворити свій інтер'єр декількома легкими штрихами.
1. Замініть текстиль. Купіть великі льняні полотна і декорують ними вікна. Чим товщі лляні складки і чим натуральніше виглядає тканина, а не штори, тим модніше інтер'єр. Лляні штори можуть контрастувати з інтер'єром, але це його дуже пожвавить. Віддайте перевагу білим, бежевим відтінкам.
2. обдеремо старі шпалери на одній зі стін, розкрийте стіну 2-3 рази просоченням (грунтовкою) з тим, щоб надати стінам відтінок і закріпити основу. І все. Голі стіни прикрасьте простими рамками, купленими в магазині "все по 8 грн." з кумедними (Не постановочними) фотографіями: авторський куточок стане яскравим акцентом в найбанальнішому інтер'єрі.
3. Знайдіть 1-2 невеликих пня, висушіть їх і пофарбуйте білою фарбою. На них можна поставити вази з різнокольорового скла або колби, в яких дуже добре виглядатимуть "котики". Такі авторські тумби добре виглядають в інтер'єрі в стилі європейського мінімалізму.
4. Купіть або замовте банер з підсвічуванням. Він буде виконувати і роль декору, і роль освітлення. Крім того, він стане акцентної деталлю вашого інтер'єру.
5. Добре перетворюють інтер'єр бра і торшери. У моді дуже великі, що нагадують скульптури. Чим більше буде торшер або бра, тим краще.
6. У моді як і раніше стрази. Наклейте їх хаотично на зовнішні поверхні абажурів: у них буде грати світло, що додасть інтер'єру світлову динаміку, а старі світильники знайдуть нове життя.
7. Замініть багато дрібних предметів декору (статуетки, вазочки) на один великий, що привертає увагу. Це може бути фігурка тварини, велика, незграбна на перший погляд підлогова ваза, стара бабусина етажерка, на яку поставте незвичайний камінь. Все, що здається нетиповим, приверне увагу і принесе оновлення.
ЕТНО для естетів
В епоху відкриття європейцями Китаю і налагодження торговельних відносин цей стиль називався "шинуазрі", за часів імперських колоній (Африка, Індія) - "колоніальний", сьогодні він називається "етно" і має на увазі все, що пов'язано з яскравими етнічними мотивами в інтер'єрі - африканськими , індійськими, арабськими, китайськими, корейськими, мексиканськими. Сьогодні це насамперед індійський стиль, про який говорять провідні трендмейкери. Буддійська символіка, курильні палички, великі подушки, багато килимів, великих свічок, льняного і бавовняного текстилю натуральних відтінків (охра, беж, бірюза). Впишеться як в малогабаритну гостинку, оформлену в етностилі, так і в новобуд - тут можливо змішання кількох Етномотивами із застосуванням зонування.
Основні риси: однотонні натуральні кольори в обробці, м'які, плавні, асиметричні форми, дуже багато декору. На ньому - головний акцент. Все, що характеризує той чи інший обраний етномотів. Африканський: багато великого бамбука, темного дерева, грубих статуеток, масок, шкури на стінах, стелі, підлозі, меблів. Індійський: натуральний текстиль, свічки, аромалампи, багато подушок, буддійські атрибути. Китайський: ширми, довгі картини з ієрогліфами, низькі столики, розсувні двері, віяла. Будь етностиль передбачає яскраві, великі деталі на стінах і приглушений, ледь помітний світло і ніякої персоніфікації - господар розчиняється в етносі.
Як досягти: позбудьтеся від усього, що пов'язано з Європою: фотографій, привезених сувенірів, портьєр і тюля, люстр. Купіть різного розміру свічки, аромалампи, повісьте прості, але щільні однотонні штори з льону або бавовни. Розкидайте подушки або шкури звірів (можна нерівномірно вирізані шматки штучного хутра), поставте статуетки або китайських болванчиков і пару ламп з рисового паперу або соляні.
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ МІНІМАЛІЗМ ДЛЯ "ПРОСУНУТИХ"
Класичний мінімалізм, що бере свої витоки на Сході, зокрема - в Японії, згодом трансформувався в європейський. Японський інтер'єр не в моді, а ось мінімалізм з його правильними формами - рівними стінами і стелями, чіткими лініями низькою меблів, збудованими пропорціями - актуальне. Європейці надали суворому мінімалізму затишок - м'які меблі, текстильний декор, зонований світло. Ідеально підходить для малогабаритних квартир: мінімум меблів і декору візуально збільшує простір.
Основні риси: відсутність візерунків в обробці, декорі, ніякої ліпнини. Чіткі лінії, приглушені відтінки: пісочний, бежевий, світло-сірий. Низькі меблі: дивани з великими м'якими правильних форм подушками, ліжка з низькими тумбами, шафи-купе. Мінімальний, монохромний декор.
Як досягти: позбудьтеся від ваз, яскравих картин, бра, пуфів. Штори, покривала - з льону або бавовни, з чіткими фактурами. Купіть 2-3 бамбукових торшера або лампи. Ніяких килимів і ковроліну. На стіни повісьте 2-3 великі чорно-білі фотографії в простих рамках.
"КАНТРІ" ДЛЯ ЛЮБИТЕЛІВ УЮТА
Французи називають цей стиль в честь місцевості - "Прованс", у нас його прийнято називати на американський манер - "кантрі" або по-російськи - "сільський". Максимальна наближеність до "хатинки в селі" - затишний домотканий текстиль, в'язки часнику і цибулі, плетені начиння і меблі, деревні, солом'яні, сонячні і квіткові відтінки. Він не передбачає демонтажу стін, грандіозних перепланувань і створити його можна як в хрущовці, так і в новобудові за допомогою декору і невеликих хитрощів обробки.
Основні риси: "сільська грубість" в обробці - вибілені стіни, стельові (можна штучні) дерев'яні балки, дерев'яна підлога (паркетна дошка), ковані деталі (ніжки столів, бра або лампи), тканий текстиль з вишивками, можливий великий національний орнамент на ділянках стін. Домашні запаси - в'язанки цибулі на стінах, часник, мак, банки з консервацією - все це стане прекрасним декором в стилі кантрі. Меблі - проста, з натуральних матеріалів, але затишна.
Як досягти: "реанімувати" бабусин стара скриня, покрити його тканим полотном. Привезти з села (купити у сільських жителів) все мотлох, взамін на скляні, пластикові, металеві, з ДСП предмети меблів і декору. Стіни обдерти і грубо побілити, на стелі зробити кілька фальш-балок. Розстелити домоткані доріжки, розкласти вишиті подушки, поставити в глиняних вазах кілька сухих букетів з калини, маку, пшениці.
Неокласиків бути впевненими
Цей стиль виграє завжди, але не всім він підходить по духу. Неокласика свідчить про статус, впевненості і в той же час ще відносної молодості (30-50 років) господаря. Вона передбачає натуральні матеріали (дерево, камінь, ковку), але позбулася манірності і пафосу (червоний оксамит, вигадлива ліпнина, величезні люстри). Кольори - приглушені, пастельні, що зустрічаються в природі, - риси екологічності. Атрибути неокласики не вмістяться в малогабаритних квартирах (в цьому стилі, наприклад, вітається великий орнамент, який візуально зменшує простір), але вдалі для новобудови.
Основні риси: великий квітковий, рослинний або симетричний графічний візерунок в обробці і декорі (текстильні шпалери з великими квітами, листям, вертикальними або горизонтальними смугами), натуральні матеріали (дерево - паркет, паркетна дошка, натуральний камінь, плитка). Ліпнина на стінах, стелі, "розетки", гіпсокартонні ніші на стінах з підсвічуванням, декоративні колони. Меблі - м'яких, плавних форм, з безліччю подушок, різьбленими ніжками, кованими елементами. Декор - торшери, бра, важкі портьєри, тюль. Килими з квітковими візерунками, вишиті картини, вітражі.
Як досягти: позбудьтеся від пластмаси та пластику (рамок, підставок, статуеток), замінивши їх на кришталь або ковку. Повісьте важкі портьєри з набивним малюнком, на диван покидати подушки з наволочками з того ж матеріалу. Купуйте одну-дві настільні вітражні лампи. На стінах і стелі розмістіть штучну ліпнину. На стінах залиште 1-2 великі картини в великих золочених рамах. На підлогу киньте великий круглий або овальний килим з великим квітковим орнаментом. І не забувайте - для свіжості повітря і затишку в кімнаті в цьому випадку потрібна регулярна чищення килимів .
П'ЯТЬ головних трендів
1. Природність
Матеріали, декор, форми - все повинно бути максимально наближене до того, що ми бачимо в дикій природі. В обробці - дерево, натуральний камінь; в декорі - льон, бавовна, натуральні шкури, великі текстури, що повторюють природні. У формах - асиметрія і зрізані кути, як у диких дерев або морських валунів. В кольорах - нічого кричущого, тільки пастельні, теплі, приглушені тони. Якщо захочеться зробити яскравий акцент, віддайте перевагу сонячним відтінкам: помаранчевому, теракоту, зеленому. При цьому чим більше природного, сонячного світла буде в вашому домі, тим правильніше інтер'єр.
2. Вільні простору
Актуальний як і раніше open-space. Кухні-студіо, спальні-вітальні, суміщені санвузли - чим більше простору і менше стін, тим модніше буде інтер'єр квартири. Активно застосовується зонування - світлом, обробкою, декором - по функціональності. Замініть не несуть стіни на легкі розсувні перегородки: це і розділить кімнати, і залишить максимум вільного простору.
3. Авторство
"Типажного" євроремонти залишилися в минулому: чим индивидуальнее буде інтер'єр вашого будинку, тим модніше. Добре, коли є можливість запросити дизайнера, який врахує всі побажання і створить інтер'єр "під господаря". Але можна це і зробити самостійно. Ви любите фотографувати? Зробіть у себе вдома галерею своїх робіт. Захоплюєтеся печворк? Зробіть в цьому стилі кухонні доріжки. Несіть з вулиці все, що здається цікавим: пні, гілки, засушені квіти і т.п. Правда, не перестарайтеся: уникайте змішування фарб і дрібних деталей.
4. Ніяких підробок і псевдо
Фальш-панелі, недорогі пластмаси, псевдоєвропейські стилі або хай-тек - все це залишилося в минулому десятилітті.
5. "Потертий шик"
Так перекладається з англійської shabby chik. Інтер'єри в цьому стилі - це шикарна потерта меблі, вантажні люстри, декор інтер'єру, стилізований під старовину. Не плутайте цей стиль з винтажем. На відміну від нього, "потертий шик" створений штучно, деталі інтер'єру старіють спеціально.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Підписуйтесь на нашу розсилку
В цьому випадку виникає питання: "Що буде модно в 2010 році і який стиль вибрати для своєї квартири?Ви любите фотографувати?
Захоплюєтеся печворк?