У теплі дні виникає проблема надмірної пітливості ніг. Як з нею впоратися? Розповідає майстер з педикюру московського Центру краси "Valentino" Ніна Василівна Андриянова.
Будь-який лікар порадить вам почати боротьбу з пітливістю ніг з найпростіших засобів гігієни. Я маю на увазі щоденні ванночки або контрастний душ. Приготуйте два тази: з гарячою і холодною водою. На пару хвилин опустіть ноги в гарячу воду, потім на кілька секунд - в холодну. У воду варто додати відвари трав: шавлії, лаванди, ромашки, чистотілу, сухоцвіту, кори верби.
Дві-три столові ложки будь-який з перерахованих трав або їх суміші залити літром гарячої води, довести до кипіння, настояти не менше тридцяти хвилин і процідити. Допомагають також ванночки з хвойним екстрактом, крохмалем або морською сіллю.
Після процедури побалуйте стопи маскою з висівками або вівсяними пластівцями, розведеними персиковим, мигдальним або лавандовим маслом. Профілактичний догляд за ногами з використанням косметичних засобів повинен бути щоденним, інакше його ефективність значно знижується.
Препаратів сьогодні досить багато і, вибираючи їх, пам'ятайте про наступне:
1 Всі засоби гігієни для ніг бажано купувати в аптеках, а не в наметах або на ринках.
2 В ідеалі досить мати два препарати: одне "нічний" засіб і одне для ранкового застосування.
3 Креми і бальзами для ніг, які вимагають втирання, рекомендується наносити на ніч, оскільки їм потрібен час для вбирання. Вранці добре підходять рідкі лосьйони, спреї, тальки і дезодоруючі засоби.
Лінії для догляду за ногами є у більшості великих світових компаній. Російські фірми останнім часом теж активно взялися за розробку засобів для ніг. Бальзами і креми випускають компанії "Свобода", "Невська косметика", "Лінда". Концерн "Калина" додав до серії "Чорна перлина" охолоджуючий і зігріваючий гелі для ніг, крем-бальзам "Крос", крем-антиперспірант "Део-контроль".
Про останній варто сказати окремо. Він має пролонговану дію. "Део-контроль" наноситься тільки після водних процедур і на сухі ноги. Одноразове застосування цього препарату "захищає" ноги від підвищеного потовиділення на весь тиждень. У колекції "Грін Мама" - крем, скраб і дезодоруючий крем. У "Компанії Російська Косметика" - чотири кошти в серії "Бабушкіна аптека" - гель, скраб і дезодоруючий крем.
Якщо ви користуєтеся елітними засобами, то придбайте спреї, лосьйони, креми для ніг однієї лінії. І звертайте увагу на анотацію. У ній повинні бути вказані дві основні функції: діє проти надмірної пітливості і забезпечує профілактику грибкових захворювань і захист від бактерій.
Особливу увагу виробники нових засобів приділяють такому компоненту, як ефірні масла. Для вечірніх ванночок можу порекомендувати новинку від фірми Yves Rocher - лавандова олія.
Вечірній препарат можуть замінити оцтові або йодовую протирання. Два-три рази на тиждень обробляйте ступні і області між пальцями розчином столового оцту, розведеного в пропорції 1 частина оцту і 5 частин води. Потовиділення значно зменшиться, якщо раз в три дні протирати ці ж місця 3-5-процентним розчином йоду.
Випробуваний "вечірній" засіб вітчизняного виробництва - Теймурова мазь. Правда, вона володіє одним недоліком - може "застрягти" під нігтьовими пластинами і надати пальцях неакуратний вигляд. Тому мазь слід наносити тільки на підставу нігтів, не зачіпаючи їх краю.
Якщо косметичні засоби виявляються недостатньо ефективними, то варто спробувати лікувальні препарати. З них добре зарекомендував себе формідрон. Його можна застосовувати протягом тривалого часу, але при появі почервоніння, що буває вкрай рідко, використання препарату слід припинити.
При появі тріщин на шкірі стоп, які є першими "грибковими" симптомами, слід пролікувати ноги Борозін. Крім антигрибковой спрямованості він володіє і дезодорує дією. Він також виявляється незамінним для тих дам, у яких основна "ножна" проблема - специфічний запах.
Ефективний для лікування підвищеної пітливості дрісол. Його дія заснована на "закупорки" потових пір, а тому цей препарат при частому нанесенні небезпечний появою алергічних реакцій.
Крім гігієни ніг, необхідно стежити за станом взуття, всередині якої бактерії відчувають себе не менш комфортно, ніж на стопах. Зі спеціальних засобів для взуття варто відзначити захисні дезодоранти-спреї і засоби у вигляді порошку.
Дезодорантами і порошками обробляється внутрішня поверхня взуття. Максимальний ефект захисту досягається при обробці нової, раніше яка не використовується взуття. Непогано допомагає засіб тривалої дії під назвою "П'ять днів". Вміст пакетика висипають в взуття та залишають на термін не менше 4-5 годин. Засіб слід застосовувати п'ять днів поспіль, а потім повторювати "дезінфекцію" в міру появи запаху. Розсипчасті дезодоруючі препарати краще використовувати для закритих моделей взуття.
Поглинають вологу і видаляють неприємні запахи дезодоруючі устілки. Наприклад, недорогі устілки "степмен". В їх основі - картон, оброблений природними мінералами-адсорбентами і речовинами, що перешкоджають життєдіяльності грибкових бактерій. Картон покритий бавовняним шаром. До стопі устілки звернені своєю тканинної стороною. Устілки необхідно щодня просушувати при кімнатній температурі. Високоякісні, але більш дорогі устілки випускає німецька компанія Sholl - відомий виробник ортопедичного взуття.
Всі ці засоби знижують вірогідність появи грибкових захворювань, але до рекламних обіцянок про лікування пітливості ніг і позбавленні від інфекцій з їх допомогою треба ставитися критично. Звичайно, ні спреї, ні порошки, ні устілки НЕ вилікують, але, безсумнівно, значно полегшать життя.
І останнє, добре відоме правило: на ноги, схильні до пітливості, не можна надягати капронові або еластичні панчохи і взуття з клейонки або шкірозамінника. Тільки з натуральної тканини і шкіри.
Михайло Земцов
Як з нею впоратися?