Ванночки для ніг в домашніх умовах від грибка, пітливості, набряків

  1. Як робити ванночки для ніг: загальні правила
  2. Кращі домашні ванночки ніг від різних проблем
  3. Знімаємо втому: морська сіль
  4. Усуваємо набряки: контраст температур
  5. Зм'якшуємо і плекаємо шкіру: харчова сода
  6. Позбавляємося від тріщин і сильної сухості: парафінова ванночка
  7. Усуваємо пітливість і неприємний запах: цілющі трави
  8. Боремося з грибком: оцет

Сьогоднішня стаття на сайті sympaty.net розповість вам про те, як правильно робити ванночки для ніг в домашніх умовах і які з них краще для вирішення тієї чи іншої проблеми.

net розповість вам про те, як правильно робити ванночки для ніг в домашніх умовах і які з них краще для вирішення тієї чи іншої проблеми

Багато жінок скаржаться на втому ніг, іншим докучає зайва сухість п'ят і тріщини, а треті ніяк не можуть позбутися грибка . Чи можуть допомогти ванночки? Чи підійдуть для таких процедур домашні умови? Які інгредієнти потрібно використовувати?

Про все це читайте нижче.

Як робити ванночки для ніг: загальні правила

Ванночки для ніг - це не тільки обов'язковий атрибут процедури педикюру в салоні. Для їх проведення відмінно підійдуть і домашні умови.

Більш того, якщо робити ванночки регулярно, ви забудете про постійні набряки, втома ніг, зайву пітливість і неприємний запах , Загрубілі шкіру і тріщини. А деякі складові (оцет, сіль або сода, наприклад) можуть усунути навіть таку проблему, як грибок на стопі, між пальцями або на нігтях.

Збираючись робити ванночки для ніг в домашніх умовах, дотримуйтеся для зручності ці нескладні правила:

  1. Візьміть таз такого розміру, щоб в ньому було місце відразу для обох ніг. Ідеальний варіант - спеціальна масажна ванночка для педикюру.
  2. Якщо вас чекає парафінова ванночка, виділіть для неї каструлю, в якій ви будете розігрівати парафін (про технологію цієї процедури читайте нижче).
  3. Підготуйте всі умови: запасіться рушниками, а якщо зібралися робити після ванночки педикюр, покладіть поруч всі необхідні інструменти.
  4. Сам склад для ванночки теж приготуйте заздалегідь і влийте його в воду безпосередньо перед тим, як занурити туди ноги.
  5. Якщо необхідна постійна висока температура води, закип'ятіть чайник, поставте його поруч і час від часу підливайте трохи окропу в воду.
  6. Ванночка повинна тривати не менше 20 хвилин, але і не більше 45-50 хвилин. Шкіра на ступнях стає м'якою і рожевою, а коли вона починає біліти, це вже деякий перебір.
  7. Дуже добре перед ванною проскрабіровать ноги насухо (покупної скраб, морська сіль, великий цукор або навіть звичайна манка) - це видалить омертвілі частинки шкіри, і цілющі речовини проникнуть глибоко в шкіру.
  8. Ванночки можна робити так часто, як ви побажаєте, але щоб позбутися від якоїсь проблеми (пітливість, грибок і т.п.), потрібні особливі умови - робити їх щодня або через день.

Кращі домашні ванночки ніг від різних проблем

Загальні правила допоможуть вам підготуватися до процедури. А ось які інгредієнти використовувати - це залежить від того, яку проблему ви хочете вирішити.

Нижче сайт sympaty.net підібрав для вас рецепти найрізноманітніших, але дуже ефективних ванночок для ніг.

Знімаємо втому: морська сіль

Часто доводиться помногу пересуватися «на своїх двох», і не дивно, що ноги так втомлюються в кінці робочого дня. Ванночки для ніг з сіллю усунуть відчуття «гудіння», напруженість суглобів, скутість м'язів.

На 4-5 літрів гарячої води (краще брати кип'ячену) візьміть не менш 100 грам морської солі.

Корисне ноу-хау для повного розслаблення: додайте у воду кілька крапель ефірних масел м'яти, лаванди або меліси. А якщо треба швидко тонізувати ноги (скажімо, перед походом в ресторан або нічний клуб), додаємо масло хвої (сосна, ялина) або евкаліпта.

Завантаження ...

Усуваємо набряки: контраст температур

Тим, хто за службовим обов'язком багато коштує (перукарі, продавці, офіціанти і т.п.), знайома проблема набрякання ніг до вечора. Іноді набряки можуть бути настільки сильними, що не проходять і за ніч, а вранці важко влізти в взуття.

Допоможуть контрастні ванночки для ніг. Поставте поруч дві ємності з гарячою і холодною водою, додані туди ефірні масла послаблять ноги, а сіль або сода - пом'якшать шкіру. По черзі опускайте обидві ноги то в гарячу, то в холодну воду, тримайте їх в тазі по 5 хвилин, повторіть зміни як мінімум 5 разів і завершите обов'язково холодної ванній.

Зм'якшуємо і плекаємо шкіру: харчова сода

Ванночка для ніг з харчовою содою відмінно розм'якшує загрубілі шкіру стоп. Сода, додана в гарячу воду, - це ідеальний варіант перед класичним педикюром. Розм'якшення шкіра легко піддається обробці, і стає можливим безболісно видалити натоптиші, мозолі, а також гарненько відшліфувати ступню і п'яту.

А ось для живлення шкіри в ванночку варто додати натуральне масло - оливкова, кукурудзяна, реп'яхову, словом, будь-який, яка є під рукою, але бажано нерафінована (як мінімум 100 грам).

Позбавляємося від тріщин і сильної сухості: парафінова ванночка

Тут ідеальним варіантом стануть парафінові домашні ванночки для ніг, тільки вони будуть складніше звичайної водної ванни. Парафінова ванночка робиться на основі звичайного або косметичного парафіну, який можна купити в аптеці.

Візьміть близько 3-4 кілограм, розтопіть його на водяній бані в великій каструлі (бажано емальованому). Коли температура стане прийнятною і терпимою, парафінова ванночка готова до застосування. Занурте обидві ноги по кісточку в парафін на 5-7 секунд, вийміть ступні і дочекайтеся, поки шар застигне. Повторіть як мінімум 5 разів або більше (наскільки вистачить терпіння). А тепер оберніть ноги харчовою плівкою і надіньте теплі шкарпетки (або укутайте їх ковдрою). Добре побути в такій «масці» 30-40 хвилин, поки вона повністю не охолоне. Після цього парафін можна акуратно зняти, скласти в пакет і використовувати його знову.

Усуваємо пітливість і неприємний запах: цілющі трави

Пітливість мовою лікарів називається гіпергідрозом, і часто вона вражає саме ступні. Якщо вам знайома така проблема, тут допоможуть аптечні трави.

Кращою в своєму роді вважається ромашка: візьміть 6-7 столових ложок сухих квіток і залийте 2 літрами окропу. Наполягати суміш потрібно близько 1-1,5 годин. Після охолодження настій підігрійте і тримайте в ньому ноги, поки вода не охолоне.

Добре зарекомендувала себе і кора дуба, тільки її треба відварювати як мінімум 20-30 хвилин на повільному вогні (100 грам кори на 300 мл води), і цей склад використовувати для ванночок - розбавляти в 2-3 літрах гарячої води.

Боремося з грибком: оцет

Пам'ятайте, що боротися з грибком потрібно комплексно, а для цього краще обстежитися у лікаря, який призначить лікування, випрати весь одяг і постільну білизну, продезінфікувати взуття.

А домашні ванночки для ніг від грибка стануть відмінною підмогою для усунення неприємних симптомів. Найкраще від мікозу допомагає оцет - він може вбити спори грибка і запобігти його розповсюдженню. На одну частину води (можна брати не гарячу, а теплу, комфортну для ніг) візьміть таку ж кількість 9% оцту. Якщо відсоток кислоти більше, беріть меншу кількість, щоб уникнути опіку шкіри.

Тримайте ноги в розчині не менше 30 хвилин, після чого витріть їх насухо. Такі ванночки потрібно проводити щодня протягом 7-10 днів.

Ми поділилися з вами рецептами найефективніших і при цьому не надто складних ванночок для ніг. Саме час сісти перед улюбленим серіалом і повторити одну з них!

---
Автор - Тетяна Мальцева, сайт www.sympaty.net - Красива і Успішна
Копіювання цієї статті заборонено!

Чи можуть допомогти ванночки?
Чи підійдуть для таких процедур домашні умови?
Які інгредієнти потрібно використовувати?