Готуємо ніжки до босоніжок: секрети правильного педикюру

Фото з сайту visualphoto.com

Ще трохи, і туфлі поступляться місцем відкритим босоніжок. Готувати ноги до "виходу у світ" потрібно вже зараз. Найкраще звернутися за допомогою в косметичний салон, адже привести стопи в дійсно парадний вигляд під силу тільки майстру. А щоб підтримувати вийшла красу, заглядайте в салон кожні три-чотири тижні. І, звичайно, не забувайте доглядати за ніжками будинку.

Салони пропонують кілька видів педикюру.

Класичний педикюр. Ноги розпарюють в гарячій воді (найчастіше з додаванням морської солі). Потім зрізують ороговілі шари шкіри лезом, видаляють кутикули, коректують форму нігтів. Зверніть увагу, щоб при проведенні процедури дотримувалися всіх правил безпеки. Майстер повинен дістати інструмент, включаючи верстат, зі спеціального боксу-стерилізатора і обробити його стерилізує засобом. Також він повинен розпакувати при вас нове лезо.

Апаратний (або "європейський") педикюр. Ноги обробляються спеціальним дезинфікуючим розчином, а потім апаратом зі шліфувальними насадками зчищається ороговілий шар шкіри. Такий педикюр можна робити людям з цукровим діабетом (у них частіше інфікуються стопи, знижений больовий поріг, тому класичний спосіб педикюру їм протипоказаний). Апаратний педикюр потрібно робити кілька разів на місяць. При цьому раз в чотири тижні все одно необхідно повертатися до класичного.

Комбінований педикюр - найбільш поширений вид. Він поєднує в собі обрізний і апаратний. Ноги розпарюються в ванні, стопи відчищаються лезом, а потім відшліфовуються апаратом. Після цього ножицями і щипцями приводять в порядок нігті і знову-таки шліфують. На завершення процедури стопи змащують зволожуючим кремом. Після таких сеансів ноги немов оживають. Але відчути, що таке повний "релакс", можна тільки після спа-педикюру.

Спа-педикюр проводиться після основного (апаратного, класичного, комбінованого). На ноги наносяться скраб, релаксуючий крем, втирається або додається в ванночку аромамасло. Іноді роблять точковий масаж стоп. Потім починається найприємніше - парафінотерапія. Ноги занурюють в теплий парафін, потім на них надягають "термічні" шкарпетки, а через 10-15 хвилин виймають повністю "оновленими". За винятком парафінотерапії, всі ці процедури можна проводити і вдома. Ідеально для гладкості шкіри підійде масло виноградних кісточок, а скраб чудово замінить кавова гуща. Змастивши стопи маслом, також надіньте шкарпетки - роль салонних "термічних" прекрасно виконають звичайні бавовняні.

ГЕТЬ Мозолі. Щоб впоратися з мозолем, потрібно, як правило, 3-4 процедури. Спочатку мозоль отпаривают. Якщо вона глибока, апаратом вишліфовує ороговілу частина, вирізують стрижень, і в отвір ставлять спеціальну парафінову свічку, яка затягує його.

У домашніх умовах перемогти серйозну мозоль не вдасться. Але якщо він невеликий, можна спробувати позбутися від нього за допомогою спеціальних засобів - крему або пластиру.

Причини появи тріщин на п'ятах можуть бути самими різними. Це і недолік вітаміну А, і зайва вага, і спадковість. Але найчастіше такі проблеми виникають через поганий догляд. З невеликою тріщиною в салоні впораються в 2-3 прийоми, з глибокою - в 5-6. Майстер зніме з п'яти ороговілий шар шкіри, якщо потрібно, обробить антисептичним загоює препаратом і змаже затягує кремом.

ЩО МОЖНА РОБИТИ ВДОМА. Щоб підтримувати ноги в хорошому стані, розпарюють їх у ванні з морською сіллю, раз в три-чотири дні обробляйте пемзою (думка, що причиною тріщин може бути пемза, невірне, вона знімає тільки змертвілу частина шкіри, не проникає в глибокі шари і п'яті нашкодити не може). Потім акуратно обрізайте нігті і змащуйте стопи зволожуючим кремом, олією виноградних кісточок або оливковою. У воду для ванни або крем можна додати кілька крапель ефірного масла. Знімуть втому чайне масло, ялиці, троянди.

І ЧОГО НЕ МОЖНА. Не намагайтеся повторити обрізної масаж будинку. На п'яті зосереджено багато кровоносних судин. Якщо її порізати лезом, почнеться кровотеча, яке може тривати до двох днів. Такі порізи дуже погано гояться. Зрізуючи нігті, не вирізуйте куточки: неправильно обрізаний ніготь починає вростати.

НОГИ МОЖУТЬ РОЗПОВІСТИ ПРО СТАН ЗДОРОВ'Я. Часто натаптиваются п'яти - ймовірно, підвищений рівень холестерину. Жовті нігті - результат дефіциту вітаміну Е. Білі "ялинки" на нігтях - недостатньо вітаміну А. Тріщини на п'ятах - можливо, не вистачає калію.

Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу майстра манікюру Володимира Подгорного.

Зоряні РЕЦЕПТИ. Актриса і справжня красуня Ольга Сумська поділилася з "Сегодня" своїми секретами підтримки ніг в хорошій формі.

"У ванночку для ніг я додаю столову ложку оливкової олії і відвалів кілька часточок лимона", - розповідає Ольга. А через 10 хвилин, коли шкіра розпариться, актриса обробляє стопи бабусиним методом - пемзою. "Найкраще натуральної, але не дуже грубої, - говорить вона. - Потім змащую ноги кремом на жирній основі і роблю улюблений" френч "!

Ноги, втомлені від каблуків, Ольга приводить в тонус за допомогою настоянки каштана. Готує вона її так: "Зібрані восени каштани промиваю гарячою водою, дрібно ріжу і складаю в банку. Заливаю хорошою горілкою і ставлю в темне місце. Витримати потрібно при кімнатній температурі. Через 2 тижні вони готові. Увечері після ванни інтенсивно, до утворення піни потрібно втерти настоянку в стопи і надіти теплі шкарпетки - і втому як рукою зніме ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram