Догляд за ногами в домашніх умовах. Як зробити наші ніжки гарними і здоровими?

Краса жінки не одне тисячоліття оспівувалась поетами, надихала художників, і просто зводила чоловіків з розуму.

Але якщо ви хочете, щоб ваші ноги не тільки радували погляд, але і з честю витримали б все навантаження, що випадають на їхню частку, то варто не тільки активно милуватися ними, але і ретельно доглядати за ногами в домашніх умовах Але якщо ви хочете, щоб ваші ноги не тільки радували погляд, але і з честю витримали б все навантаження, що випадають на їхню частку, то варто не тільки активно милуватися ними, але і ретельно доглядати за ногами в домашніх умовах.

На мій погляд, про наших ніжках ми піклуємося не так добре, як про інших частинах тіла. Це абсолютно неправильний підхід. Адже від стану наших ніг залежить не тільки наше настрій , Але в якійсь мірі і загальний стан здоров'я, тому нехтувати доглядом за ногами не варто.

Я хочу запропонувати кілька простих порад, як доглядати за ногами в домашніх умовах, і як зробити ваші ніжки красивими і здоровими .

Для звичайного догляду за ногами цілком достатньо під час щоденного душу пройтися по стопах спеціальної жорсткою мочалкою, щіточкою або кремом - скрабом, щоб видалити ороговілі частинки шкіри. Після цього витерти ноги, не забуваючи пройтися рушником між пальцями, висушити їх і помасажувати з живильним кремом для ніг. Потім добре хоча б чверть години посидіти-полежати з піднятими ногами, під щиколотки підкласти подушку - це допоможе розвантажити ніжки і зняти набряки.

Догляд за ногами в домашніх умовах включає в себе і очисні процедури. Хоча б раз на тиждень слід проводити капітальні чистки стоп: розпарити ноги в гарячій або теплій воді, видалити розм'якшений роговий шар пемзою, жорсткою щіткою або спеціальною теркою для ніг. Тільки не бритвою! Після висушити, помасажувати з кремом. Дуже добре після чистки стоп втерти жирний крем в п'ятки і надіти бавовняні шкарпетки. Якщо проробляти подібні процедури щотижня, шкіра на ваших стопах і п'ята буде ніжною і м'якою, як у дитини.

Доглядаючи за ногами влітку, особливо приємно робити ванни для ніг. Адже влітку ноги втомлюються не менше, аніж взимку, а пил, спека, укуси комах і ремінці босоніжок роблять їх особливо уразливими. Часом від сухості ніг, дрібних тріщин і свербіння рятує просто часте миття ніг, супроводжуване легким масажем. Ванночки можна урізноманітнити, додаючи в них відвари лікарських трав або ефірні масла - це весело і корисно. До того ж, увійшовши у смак догляду за ногами в домашніх умовах, ви зможете «змішувати коктейлі» з відварів трав і ароматичних масел.

Якщо ж часу катастрофічно мало, а ноги «гудуть» після трудового дня, я особисто роблю так - наливаю в ванночку теплої води, насипаю побільше солі, і тримаю втомлені ніжки хвилин 10-15. Втома і біль проходять моментально. Сіль і вода очищують і тонізують шкіру ніг. Дуже добре робити ванночки для ніг з великою морською сіллю, і ногам корисно, і організм буде заповнять нестачу йоду.

Ось трави, з якими так само можна робити ванни для ніг: Ось трави, з якими так само можна робити ванни для ніг:

- м'ята, звіробій і кропива освіжають;

- хвойні екстракти та олії, чебрець і кора дуба зменшують пітливість;

- календула і ромашка дезінфікують;

- ромашка, липовий цвіт і мед допомагають від набряків;

- відвар картоплі пом'якшує шкіру;

- ванна з парою столових ложок гірчиці допомагає на початку застуди.

Догляд за ногами в домашніх умовах дозволяє також швидко зняти втому з ніг. З втомою чудово впораються контрастні ванни: запасіться двома тазами, в один наберіть гарячу воду (яку тільки терпите), в іншій - холодну, і крокуйте з одного таза в інший, поки не набридне.

У косметичних магазинах ви можете придбати різні добавки для ванн для ніг, суміші трав, спеціальне молочко або сіль з добавками.

Oбично ванну для ніг приймають протягом п'яти хвилин, при тріщинах - десяти, при підвищеній пітливості ніг - до трьох хвилин. Вода не повинна бути занадто гарячою. При деяких захворюваннях, наприклад, варикозному розширенні вен, запальних процесах, набряках, а також при пітливості ніг, краще приймати охолоджуючі ванни. Холодні ванни для ніг звужують кровоносні судини, зменшують біль і знімають запалення.

Наступним етапом догляду за ногами в домашніх умовах після прийняття ванн, є маски для ніг. Після прийняття ванни необхідно нанесення маски для ніг. Косметичні магазини нам пропонують безліч найрізноманітніших кремів і масок для ніг. У той же час ефективні маски цілком реально робити, не виходячи з кухні. Якщо ви наносите «домашню» маску на тривалий час (від 15 хвилин) то на ноги поверх маски варто надіти поліетиленові пакети і обмотати їх рушником.

Ось кілька порад масок для ніг в домашніх умовах, якими користувалася я сама: Ось кілька порад масок для ніг в домашніх умовах, якими користувалася я сама:

- зібраний на городі чистотіл роздрібнюють на блендері або м'ясорубці, обкладаю кашкою ступні, тримаю півгодини-годину (можна всю ніч) - після цього шкіра розм'якшується, а рогові шари знімаються просто жорсткою мочалкою;

- лимонний сік відбілює і допомагає отшелушивать рогові клітини - натираю ступні шматком лимона, залишаю на 10-15 хвилин;

- надзвичайно пом'якшує шкіру майонез, який можна наносити на ступні на годину і більше;

- сметанні і сирні маски пом'якшують шкіру ступень і відбілюють її, я наношу на годину і більше;

- від тріщин на ступнях допомагає кашка з капустяного листя, розмелених на блендері або м'ясорубці, наноситься на півгодини-годину;

- маска з теплого картопляного пюре (краще навіть приготувати пюре з картопляного лушпиння) допомагає при мозолях і натоптишах, наноситься на півгодини або годину.

Не забувайте так само і про те, що для повного ефекту від ванни і масок для ніг в домашніх умовах, необхідно проробляти їх курсами по 2-3 місяці. Тільки в цьому випадку догляд за ногами в домашніх умовах дасть бажаний результат.

Догляд за ногами в домашніх умовах також включає в себе і догляд за нігтями. За нігтями ніг необхідний такий же ретельний догляд, як і за нігтями рук. Підстригаючи нігті на ногах, не відрізайте куточки - в іншому випадку ніготь почне вростати в палець. Також причиною вростання нігтя в палець можуть стати дефект ступні або погано підібране взуття.

При врослих нігтях (в початковій стадії) рекомендується застосовувати щоденні ванночки з ромашки аптечної: 6 столових ложок квіток заливають 2 л окропу, накривають посуд кришкою і настоюють 1 годину. Проціджений настій знову підігрівають і тримають в ньому ноги, поки вода не охолоне. Для ванночки рекомендується використовувати і відвар (кип'ятити 10 хвилин). Тривалість процедури - 15 хвилин. Після підсушування обережно відокремлюють частину нігтя від тканин і підкладають маленький ватний тампон, змочений настойкою йоду. При болях також рекомендуються ванни з марганцевокислим калієм.

Догляд за ногами включає в себе і педикюр. Як правильно робити педикюр?

Педикюр слід робити і влітку і взимку, не рідше одного разу на місяць. Починати педикюр слід з занурення ніг на 10-20 хвилин в гарячу ванночку з додаванням невеликої кількості мила, 1 чайну ложку розчину аміаку і 1 чайної ложки соди. Після ванночки необхідно насухо витерти ноги рушником, потім змастити їх живильним кремом. Після цього пемзою або педикюру пилкою обережно зняти ороговілі нашарування на п'ятах, стопі і пальцях. Мозолі і натоптиші акуратно прибрати щипцями. Обрізати або обпилювати нігті потрібно з лівого або правого краю, а не поперек.

Ніготь на довгому пальці повинен бути трохи довше, ніж на інших пальцях ноги. Нігті слід обрізати по прямій лінії, а не півколом. Потім потрібно видалити надкожіцу нігтьового валика, змастити стопи кремом і помасажувати. Для пом'якшення шкіри, масажуючи ноги, можна втирати суміш соку апельсина або лимона навпіл з будь-яким рослинним маслом.

Закінчувати педикюр слід нанесенням безбарвного або кольорового лаку. Колір лаку на ногах повинен або збігатися з кольором лаку на руках, або підбиратися в одній колірній гамі. Потрібно знати тільки те, що якщо у вас некрасиві пальці або ноги, краще вибрати безбарвний лак.

Не можна забувати про те, що важливий не тільки догляд за ногами в домашніх умовах, але і взуття Не можна забувати про те, що важливий не тільки догляд за ногами в домашніх умовах, але і взуття. Адже здоров'я наших ніг багато в чому залежить від правильно підібраного взуття. Купуючи взуття, слід пройтися трохи по магазину, щоб переконатися в тому, що туфлі не тиснуть, не бовтаються на нозі. Потрібно пам'ятати про те, що високий каблук або плоска підошва дуже негативно впливають на стопу. Оптимальна висота каблука, на думку ортопедів, становить 6,25 см.

Жінки, що носять вузьку взуття, постійно відчувають при цьому дискомфорт, так як шкіра ніг піддається тертю і тиску, тому з'являються мозолі. Для профілактики появи мозолів слід носити зручне взуття, як можна частіше змащувати ноги пом'якшувальною кремом, періодично робити педикюр.

Якщо ви будете дотримуватися цих рекомендацій по догляду за ногами, то в будь-якій ситуації можете залишатися чарівною. Одна з головних наших супротивників в боротьбі за красу - лінь. Коли дзеркало перестає радувати нас, а одяг, яка йшла ще вчора, і робила вас прекрасної, сьогодні тільки безжально демонструє все те, що вам хотілося б приховати, звинувачувати в цьому слід тільки себе.

Як кажуть французи, тільки у ледачою жінки п'яти можуть бути шорсткими, а ноги - недоглянутими.

Багато жінок починають займатися собою, вірячи в цілюще значення і негайний вплив запропонованих заходів. Але більшість з них кидає заняття, якщо незабаром не бачить очікуваних результатів. Не забувайте про те, що видимі результати не досягаються миттєво, доглядайте за ногами в домашніх умовах регулярно, робіть ванночки і маски курсами по 2-3 місяці, правильно підбирайте взуття, і ваші ніжки будуть красивими, здоровими і залучати захоплені чоловічі погляди.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт sun-hands.ru обов'язкове!

З повагою, Валентина Уткіна.

Як правильно робити педикюр?