Як вилікувати натоптиші на ногах народними засобами. Обговорення на LiveInternet

  1. Любіть свої п'ятки? Не дайте їм засохнути!

Натоптиші - це ущільнення шкіри, які з'являються через носіння незручного взуття або надмірного навантаження на ноги; найчастіше - на великому пальці ноги, на п'яті і на подушечці стопи під пальцями.

Натоптиші - це ущільнення шкіри, які з'являються через носіння незручного взуття або надмірного навантаження на ноги;  найчастіше - на великому пальці ноги, на п'яті і на подушечці стопи під пальцями

Натоптиші є ущільнення поверхневого шару шкіри на ступнях.

Такі освіти розвиваються через багаторазових механічних подразнень і тиску на шкіру ступень. Постійне натирання веде до порушення кровообігу в цій області і підсилює зроговіння шкіри. Під час ходьби натоптиші нагадують про себе палінням і сильним болем. Найчастіше утворюються у підстав пальців ніг і на «подушечці».
Статистика стверджує, що у жінок натоптиші зустрічаються в 10 разів частіше, ніж у чоловіків. Такі цифри обумовлені тим, що дами готові пожертвувати зручністю заради краси, носячи вузьку взуття або туфлі на високих підборах (див. Високі каблуки: красиво, але шкідливо! ).

Основні причини появи натоптишів:

Найчастіше натоптиші виникають через неправильне вибору взуття Найчастіше натоптиші виникають через неправильне вибору взуття. Тісна, на високих підборах або з жорсткими устілками, вона підвищує навантаження на ступні.

До появи натоптишів також можуть привести зайву вагу, порушений кровообіг в ногах, підвищена пітливість ніг.

Зміни форми стопи (наприклад, плоскостопість, деформація кісток ноги, кісткові нарости на суглобах) призводять до того, що тиск розподіляється нерівномірно. На тих місцях стопи, де тиск максимальне, з'являються натоптиші.

Крім цього, ризик заробити натоптиші збільшується у людей з ревматоїдним артритом або нервовими захворюваннями.

Часто натоптиші турбують бігунів і балерин.


Симптоми натоптишів:

На початковій стадії розвитку натоптиша з'являються почервоніння і припухлість ступні. Далі він являє собою сірий або жовтий ділянку шкіри без чітких меж, має гладку або шорстку поверхню, на якій іноді розташовуються тріщини різної глибини. На початковій стадії розвитку натоптиша з'являються почервоніння і припухлість ступні Натоптиші можуть бути як плоскою, так і випуклої форми. У цій області чутливість шкіри при торканні знижена. Хворобливі відчуття, як правило, з'являються під час ходьби. Біль посилюється в запаленій або інфікованому стані, а також при утворенні на ступні більш глибоких тріщин.

Іноді натоптиші пов'язані зі збільшенням великого пальця ноги і його зміщенням по відношенню до інших пальцях. Це підвищує навантаження на великий палець і викликає переривчасту або постійно ниючий біль.

Результатом натоптиша бувають набряк м'яких тканин і почервоніння.

Зазвичай натоптиші доставляють масу незручностей і хворобливі відчуття. Щоб позбутися від них, необхідно в першу чергу усунути причину їх появи - порадитися з ортопедом, підібрати спеціальне взуття або ортопедичні устілки, відмовитися від занадто високих каблуків або обмежити їх носіння.
Але також необхідно позбутися від уже утворилися натоптишів. Простіше і швидше за все зробити це в салоні, методом апаратного педикюру. ляє загрубілі і ороговілі шари шкіри. Це безболісно і безпечно.
Ви можете подивитися відео урок про лікування натоптишів в салоні, з коментарями майстри.

Однак апаратний педикюр - це дорога послуга, до того ж багатьох бентежить сам пристрій, що застосовується в процедурі. Високі швидкості обертання насадок здаються представляють небезпеку, а тому багато хто віддає перевагу домашнім, консервативним методам боротьби з натоптишів. Вони дозволяють повернути собі легку ходу без болю всього за кілька днів.

При появі натоптиша насамперед потрібно усунути травмуючий чинник, який сприяв його появи: відмовтеся від тісної і твердої взуття, жорстких устілок, каблуків, перейдіть на більш вільні черевики і туфлі.
При появі натоптиша насамперед потрібно усунути травмуючий чинник, який сприяв його появи: відмовтеся від тісної і твердої взуття, жорстких устілок, каблуків, перейдіть на більш вільні черевики і туфлі Якщо натоптиші є наслідком деформації кісток ноги або плоскостопості, слід звернутися до ортопеда. Лікар дасть поради щодо корекції плоскостопості, допоможе з підбором спеціального взуття та устілок-супінаторів.

Наступним етапом є усунення самого натоптиша. Щоб шкіра виконувала свої функції, необхідно позбутися від ороговілого шару.
Основний прийом в лікуванні натоптишів - наносити на ніч (на уражені ділянки) розм'якшує крем, мазь або пластир, а вранці акуратно знімати верхній шар натоптиша пемзою. Для повного позбавлення від проблеми потрібно від одного до трьох-п'яти циклів таких нескладних процедур.

Необхідно наносити не звичайний зволожуючий, а спеціальний кератолітичний крем, який містить саліцилову кислоту і екстракти трав. Він не тільки розм'якшує і відшаровує мертві ороговілі шари шкіри, але і надає дезинфікуючу і протизапальну дію.
Мозольний пластир діє аналогічним чином, хоча багатьом не подобається викликаного їм відчуття печіння. Після нанесення крему ноги бажано обернути поліетиленом і надіти теплі шкарпетки, тоді як мозольний пластир не вимагає створення спеціальних умов і його зручніше використовувати влітку.

Якщо необхідно зняти біль і запалення, можна скористатися медпрепаратами (аспірином, напроксеном, ібупрофен): або просто прикласти холодний компрес.

Ніколи не зрізайте натоптиші, особливо якщо у вас є проблеми з кровообігом.


Є багато народних способів, як вилікувати натоптиші на ступнях, ось деякі з них:

Компрес з лука.
Виявляється, з натоптишами дуже допомагає воювати самий звичайний лук. Справа в тому, що все фітокіслоти і багато що містяться в рослинах ефірні речовини мають виражений отшелушивающим ефектом, їх застосовують у професійній косметиці для м'якого пілінгу, і печена цибуля може бути дуже корисний з косметологічної точки зору. Для цього цибулю ріжеться маленькими кільцями, прикладається до натоптишів, надівається поліетиленовий мішечок на ногу, і фіксуємо цей мішок на нозі бинтом або будь-яким підручним засобом. Зверху одягаємо шкарпетки. Бажано цю процедуру проводити на ніч. Вранці знімаємо компрес з лука, промиваємо ноги теплою водою і трьом пемзою або спеціальними щіточками. Посипаємо ноги дитячою присипкою або тальком.

Компрес з прополісу.
Дуже добре допомагає впоратися з проблемою натоптишів прополіс. Для цього прополіс розминають, прикладають до натоптишів і роблять компрес, як описано вище. Після зняття компресу ноги розпарити, потерти їх пемзою або щіточками і знову прикласти прополіс. Через тиждень ви свої ноги не впізнаєте. Натоптиші залишаться в минулому.

Компрес з масла рослинного.
Рослинна олія також допомагає позбутися від натоптишів. Для цього змочіть шкарпетки підігрітим рослинним маслом, одягніть їх на ноги. Зверху обмотайте целофановими пакетами, одягніть зверху ще шкарпетки і походіть 2-3 години. Знімаємо компрес, обмиваємо ноги теплою водою і трьом пемзою або спеціальними щітками.

Компрес з чистотілу.
Свіжий чистотіл пропустити через м'ясорубку і цю масу нанести на натоптиші. Обмотати все в поліетиленові пакети, надіти теплі шкарпетки і залишити на ніч. Вранці ноги промити теплою водою, потерти пемзою. Процедуру повторювати щодня, поки натоптиші не зникнуть.

Компрес з алое.
Вимиті листи алое розрізати навпіл і м'якоттю прикласти до натоптишів. Одягти поліетиленові мішки, а на них шкарпетки і залишити на ніч. Вранці потерти натоптиші пемзою. Проводити щодня до повного зникнення натоптишів.

Компрес з чорносливом.
Візьміть невелику жменьку чорносливу і киньте його в кипляче молоко. Він повинен трохи поваритися в молоці, щоб стати м'яким. Дістаньте гарячі ягоди і вийміть з них кісточки. Потім гарячі ягоди прикладаємо до сухим мозолях і фіксуємо їх бинтами. Цю процедуру потрібно продовжувати протягом півтори години. Але ягоди при цьому завжди повинні бути гарячими. Як тільки ягоди на нозі охололи, тут же діставайте з гарячого молока наступні і прикладайте до ніг. Одному тут складно буде впоратися. Краще, якщо хто - то вам буде приносити ягоди.
Протягом тижня, натоптиші на ногах з сухих наростів перетворяться в звичайні білі мозолі, з яких дуже добре відшаровується шкіра. Ось тоді їх можна легко прати за допомогою пемзи

Можна робити спеціальні ванночки, щоб лікувати натоптиші на ногах:

Можна робити спеціальні ванночки, щоб лікувати натоптиші на ногах:

Ванночка з содою.
У ванночку або тазик наливаємо 2 л гарячої води. Додаємо в неї по 1 столовій ложечці харчової соди, подрібненого мила і нашатирного спирту. Ноги рекомендується парити 30 - 40 хвилин. Після цього потерти їх пемзою або щітками.

Ванночка з сіллю.
На два літри води кімнатної температури розчинити 2 столові ложки солі. Ноги тримати до 30 хвилин. Потім видалити натоптиші пемзою або спеціальними щіточками.

Ванна з кислого молока.
Ноги протягом 30 хвилин потримати в підігрітою сироватці. Нанести на стопи перед сном суміш гліцерину і касторової олії, змішаних в рівних частинах. Повторювати тиждень поспіль.

Одночасно з видаленням натоптишів корисно пропити курс полівітамінів, тому що проблеми зі шкірою на ногах часто сигналізують про авітамінозі.

Для більш кращого ефекту, паралельно з компресами і ваннами можна приймати всередину наступний відвар: змішати листя звіробою, календули і декоративної туї в пропорціях 1: 1: 1. Одну столову ложку цієї суміші залити півлітра окропу, і ще кип'ятити протягом однієї хвилини

Профілактика натоптишів:

Головне правило профілактики натоптишів - носіть зручне взуття. Це не тільки комфорт, але і здоров'я ваших ніг до старості. Вибирайте досить м'які туфлі, відповідні розміром і формою вашої ноги.

Корисніше вибирати моделі з просторим носком. Так пальці ніг не будуть затиснені і знерухомлені.

Носіть взуття за призначенням. Модельні туфлі на високих підборах залиште для вечірніх виходів, а не використовуйте для щоденного носіння.

Не ходіть довгий час у взутті на високих підборах або, навпаки, з плоскою підошвою.

Віддавайте перевагу носків з натуральних матеріалів. Так ноги зможуть дихати і будуть менше пітніти. Пітливість спровокує натирання.

Для зменшення тиску на ступні використовуйте підкладку з м'яких матеріалів (повсть, гума, м'який пластик), поклавши її на область біля натоптиша.

Пом'якшити підошву допоможуть підкладки, що розділяють пальці прокладки, чохли і рукава для пальців.

Не забувайте регулярно доглядати за ногами: робіть гарячі ванночки для ніг, відмерлий роговий шар обробляйте пемзою, використовуйте живильні і пом'якшувальні креми, проводите масаж ступень.
За матеріалами naraschivanie-nogtej.ru, www.ayzdorov.ru

PS. І ось ще цікава інформація - Моментальний удалитель мозолів і натоптишів CALLUS AWAY:

Поки ви повністю не вивели натоптиш можна спростити собі життя використовуючи спеціальні медичні підкладки. Захисні підкладки розподіляють тиск і зменшують біль. Такі підкладки можна придбати в магазинах медтехніки. Так само їх можна зробити самому. Береться м'яка тканина або спеціальна гума і вирізається за формою натоптиша (тільки більше за розміром. Для зменшення тиску можна вирізати отвір за формою натоптиша (таким чином натоптиш буде захищений з усіх боків, що зменшить хворобливість).

Подбайте про ваших ніжках, і вони довго будуть залишатися молодими і красивими.

Читайте також:

Любіть свої п'ятки? Не дайте їм засохнути!

Шкідлива взуття або Як зберегти здоров'я своїх ніг

Як правильно робити масаж стоп

Любіть свої п'ятки?