Яку ванну вибрати

  1. Особливості вибору ванни
  2. акрилові ванни
  3. сталеві ванни
  4. Чавунні ванни: практичність і довговічність

Щоб вам було легше вирішити - яку ванну вибрати, розповімо якими критеріями необхідно керуватися. На сьогоднішній день прийняття ванни вважається одним з найбільш ефективних методів розслаблення. Саме тому, цей предмет ванної кімнати є найбільш затребуваним і улюбленим.

І кожен, хто планує ремонт своєї ванної кімнати, насамперед, замислюється над тим, яку ж ванну вибрати. Асортимент цього товару на ринку досить широкий. (Див. також Ванна у ванній кімнаті )

зміст:

  1. Особливості вибору ванни
  2. акрилові ванни
  3. Сталеві - яку ванну вибрати
  4. Чавунні ванни: практичність і довговічність

Ванна - досить древній предмет інтер'єру. Це не означає, що в сучасних квартирах стоять доісторичні екземпляри. Просто цей елемент використовується людьми протягом 5000 років.

Під час розкопок на о. Крит, були виявлені ванни c віком понад 2500 років. А перша бронзова ванна була знайдена в розкопках Помпей.

Особливості вибору ванни

Перш ніж вибирати ту чи іншу ванну необхідно чітко визначитися з габаритами вашої ванної кімнати. А також вирішите для себе - що ви хотіли б побачити в кінцевому результаті.

Якщо ви бажаєте перетворити свою ванну в особистий мініатюрний салон краси, можна придбати ванну з гідромасажем.

А якщо ви віддаєте перевагу проводити годинами, розслабляючись у ванні із запашною піною, то найкраще зупинитися на традиційному варіанті цього виробу.

У будь-якому випадку, щоб ви не вирішили, спочатку необхідно визначитися з функціональністю ванни, її формою і місцем, де вона буде розташовуватися.

Крім ванни, необхідно також задуматися про те, який вибрати змішувач і душову гарнітуру та інші елементи. Також перед вибором необхідно порівняти габарити з розмірами майбутньої ванній. Адже найважливіше, щоб вам було в ній максимально комфортно і зручно.

Важливим фактором для ванни вважається її ергономічність. Однак, це всього лише загальні правила, які слід враховувати. У статті буде докладно розглянуто всі параметри ванн, на які необхідно звертати увагу, починаючи матеріалом виготовлення і закінчуючи дизайном ванни і способами її монтажу.

Для виготовлення ванн використовуються найрізноманітніші матеріали. Сьогодні на ринку можна зустріти крім традиційних акрилових і чавунних, ванни з бронзи, сталі, міді, дерева, натурального каменю, мармуру і навіть скляні ванні.

Сьогодні на ринку можна зустріти крім традиційних акрилових і чавунних, ванни з бронзи, сталі, міді, дерева, натурального каменю, мармуру і навіть скляні ванні

Яку ванну вибрати

Однак, деякі екземпляри, наприклад, з мармуру, можна робити тільки на замовлення. У вільному продажу, такого ви не увідіте.Стеклянние, мідні, бронзові або дерев'яні ванни теж мало відомі і є більше елементами елітних вишукувань, ніж практичними та функціональними предметами.

Найчастіше, можна зустріти ванни з чавуну, стали і сантехнічного акрилу. Розглянемо переваги і недоліки кожного з цих матеріалів докладніше.

акрилові ванни

До недавнього часу акрилові ванни вважалися справжньою дивиною. Однак, сьогодні вони набувають все більшої популярності. І багато хто віддає перевагу саме їм.

Виробляються такі ванни з поліметилметакрилату. Технологія виготовлення полягає в нагріванні листів цього матеріалу до 180 градусів і вдавливании їх в форму під атмосферним тиском, за рахунок чого і досягається необхідна конфігурація.

Підсилюють таку ванну технологією армування. Чим більше шарів армування, тим міцніше і надійніше ванна. Дно акрилової ванни зміцнюють ДСП формою або металевим каркасом.

Переваги ванн з акрилу:

  1. Акрилові ванни дуже довго зберігають тепло, тому в них вода буде гарячої довгий час.
  2. Також вони відрізняються хорошими антибактеріальними і звукоізоляційні властивості.
  3. Колірна гамма таких виробів необмежена, при цьому вони мають сяючу чистоту кольору і привабливий блиск.
  4. Акрилові ванни мають привабливий зовнішній вигляд, за ними просто доглядати, а також вони бувають найрізноманітніших форм. Навіть можна зустріти ванни у вигляді серця або трилисника, не кажучи вже про стандартний еліпсі, колі, шестигранник, трикутнику або прямокутнику.
  5. Такі ванни можна без особливих зусиль реставрувати своїми руками. Для цього необхідно зачистити поверхню за допомогою тонкої шкірки і покрити її полірувальної пастою. Часом досить просто потерти поверхню серветкою з невеликою кількістю зубної пасти.

Часом досить просто потерти поверхню серветкою з невеликою кількістю зубної пасти

Яку ванну вибрати

Недоліки акрилових ванн з акрилу

На жаль, така ванна не призначена до вирішення побутових проблем. У ній категорично заборонено прати, або замочувати білизну. Ще одним недоліком є ​​її відносно висока вартість.

сталеві ванни

До сталевих ванн відносяться дещо упереджено. Існує думка, що вони дуже галасливі, надто схильні до деформації і швидше остигають. Це дійсно так і є, якщо ванна має тонкі стінки.

Такими ваннами почали користуватися в нач. XX століття - їх виготовляли шляхом зварювання декількох тонких сегментів. Перша цілісна ванна була проведена в Німеччині в 50-х р ..

Сталеві ванни також покривають емаллю, куди додають кварц або інші скло утворюють матеріали. Технологія емалювання сталевих ванн досить незвичайна. У спеціальних печах емаль запікається в сталь. За рахунок чого, вона не буде відшаровуватися і завжди буде білою і блискучою.

  1. Доглядати за такими ваннами досить просто. Сьогодні можна навіть зустріти саме очищаються ванні. За рахунок спеціальної поверхні краплі води збирають з неї всю грязь.
  2. Також підкуповує маленький вага конструкції. Такі ванні відрізняються привабливим дизайном.
  3. Як правило, вони оснащені системою протиковзання, широкими бортиками, штангою для рушників, підлокітниками і т.д .. Якщо наявність всього цього для вас першочергово, то слід вибрати саме сталеву ванну.

Недоліки сталевих ванн

Їх можна знайти тільки у ванн з товщини стінок не більше 2,3 мм. Така ванна буде деформуватися, за рахунок чого буде розтріскуватися емаль.

Також в такій ванні вода буде остигати дуже швидко, а під час наповнення вона буде видавати неприємні звуки.

Чавунні ванни: практичність і довговічність

Чавунні ванни почали виробляти ще в позаминулому столітті. Вони по праву вважаються найбільш практичними. Виготовляються такі ванни при досить складному процесі, так як виливати чавун неймовірно складно. Тому місць, де проводяться чавунні ванни трохи.

Термін служби і естетичний вигляд чавунної ванни повністю залежить від якості емалі, якою вона покривається. Емаль може бути глянцевою і матовою, кольорового або білого.

Емаль може бути глянцевою і матовою, кольорового або білого

Технологія нанесення емалі досить проста. Наноситься вона декількома шарами: перший - рідкий, а потім - порошковий. Для того, щоб додати поверхні ванни гладкості і посилити її зносостійкість, деякі виробники додають до складу солі титану.

Також зустрічаються варіанти з додаванням іонів срібла, вони роблять поверхню ванни гігієнічної та очищають воду. Природно, серед чавунних ванн цей варіант найкращий.

Переваги чавунних ванн

  1. Чавунні ванни мають бездоганну репутацію, знову ж за рахунок свого емалевого покриття. Саме воно робить фактуру ванній шовковистою і гладкою. Також це покриття відрізняється надійністю і довговічністю.
  2. За рахунок глянцевої поверхні, яка не має пір, бруд на ній практично не накопичується.
  3. За рахунок того, що до складу чавуну входять графітові елементи, такі ванні чи не вібрують і вважаються самими безшумними. Вони навіть здатні приглушати звук води, що ллється.
  4. Ще однією незаперечною перевагою чавунних ванн вважається їх низька теплопровідність.

Недоліки чавунних ванн

Така ванна досить масивна. Її складно транспортувати, встановлювати і демонтувати. Часом це перетворюється на справжню проблему.

Деякі виробники спеціально знижують вагу таких ванн за рахунок зменшення товщини стінок. Якщо вітчизняна ванна має стінки завтовшки в 10 мм, то європейський аналог такої ванни - 6 мм.

Однак, найкапризніший елемент ванни з чавуну - це емаль. І якою б якісною вона не була, але від механічних пошкоджень вона все-таки страждає. Емаль досить легко пошкодити, впустивши в ванну якийсь важкий предме. І в домашніх умовах таку ванну ви вже не зможете відреставрувати.

Тому, коли вибираєте чавунну ванну, звертайте увагу на її гущавину. Вона не повинна мати ні найменшої чорної точки. Чавунні ванни страждають «целюлітом».

Ця бугристость - невід'ємна риса всіх чавунних ванн. Однак на дотик це не повинно відчуватися. Якщо ви все-таки це відчули, значить, виріб виконано неякісно.

Якщо ви все-таки це відчули, значить, виріб виконано неякісно

Виходячи з вищенаведеної інформації щодо вибору ванній, ви можете сміливо приступати до пошуків найбільш підходящого для вас варіанти, порівнюючи і з огляду на всі необхідні параметри. Вдалого вам вибору!

радимо почитати Дизайн проект ванної кімнати .