Як відмити ванну від жовтого нальоту в домашніх умовах

  1. Правила догляду Завжди набагато легше попередити проблему, ніж потім намагатися її усунути. Те ж...
  2. чавунні
  3. сталеві
  4. акрилові
  5. застереження

Правила догляду

Завжди набагато легше попередити проблему, ніж потім намагатися її усунути. Те ж саме стосується і вапняного нальоту. Чомусь багато хто думає, що його появи уникнути не можна, але це не так. Нескладні правила догляду за сантехнікою різного типу, в тому числі і ванн, виготовлених з тих чи інших матеріалів, дозволять попередити утворення малопривабливих жовтих плям.

Нескладні правила догляду за сантехнікою різного типу, в тому числі і ванн, виготовлених з тих чи інших матеріалів, дозволять попередити утворення малопривабливих жовтих плям

Відмити ванну складніше ніж запобігти наліт

Щоб не думати, як відмити ванну від жовтого нальоту в домашніх умовах, спробуйте наступні варіанти:

  • витирайте її насухо після кожного використання. Наприклад, прийнявши душ, не залишайте все, як є. Сполосніть ємність проточною водою, щоб змити залишки миючих засобів. Далі акуратно протріть всю поверхню ванни за допомогою сухого і чистого рушники, спеціально виділеного під ці потреби, або ж звичайної бавовняної серветкою;
  • регулярно чистите ванну, навіть якщо візуально до неї немає абсолютно ніяких питань. Стандартні вироби з металу повинні дезінфікуватися як мінімум раз на тиждень, сучасніші акрилові - раз на два тижні. Частка таких ємностей нічим не виділяється - просто наносите підходяще засіб для чищення, залишається без нагляду протягом зазначений в інструкції термін, а після ретельно змивайте;
  • не допускайте контакту емальованому поверхні з металевими виробами, наприклад, лезами бритви, монетками, прикрасами, щітками зі сталевими ворсинками і т.д. Це може спровокувати появу корозійних процесів, внаслідок чого теж утворюються трудновиводімиє жовті або бурі плями.

Як бачимо, в перерахованих вище радах немає нічого складного. Виконувати їх можна без значних часових і фінансових витрат. Все залежить від того, наскільки ви хочете зберегти візуальну привабливість і експлуатаційні можливості своєї ванни.

Як очистити ванну від жовтого нальоту в домашніх умовах в залежності від матеріалу

Існує чимало видів ванн, і для кожної з них є свої способи очищення від жовтих плям:

чавунні

Найпоширеніші, дешеві і міцні. При виробництві матеріал піддається випалу, що робить його вкрай довговічним. Зламати такий виріб фактично неможливо. Недолік - велика маса і не дуже естетичний зовнішній вигляд, особливо в порівнянні з сучасними моделями.

Недолік - велика маса і не дуже естетичний зовнішній вигляд, особливо в порівнянні з сучасними моделями

Відмити чавунну ванну можна за допомогою соди

Чим почистити ванну від жовтизни в домашніх умовах:

  • суміш кальцинованої (нехарчової!) соди з господарським милом. Мило натирається на тертці і додається в 50 г соди. Далі все це потрібно ретельно перемішати, при необхідності додати води, якщо суміш вийшла дуже щільною. Потім цей розчин наноситься безпосередньо на місця забруднення і залишається приблизно на годину. Після закінчення даного терміну необхідно ретельно змити суміш, використовуючи проточну воду і м'яку щітку;
  • комбінований засіб на основі харчової та кальцинованої соди, відбілювача і оцту. Два види соди змішуються в рівних пропорціях, отримана суміш наноситься на забруднену ванну. Поки вона там засихає, потрібно швидко приготувати другий розчин, що складається з 50 г відбілювача і звичайного столового оцту. Він наноситься безпосередньо поверх першого, «содістого» шару. Все це потрібно залишити приблизно на півгодини, після чого ретельно змити і промити очищену ємність проточною водою.

сталеві

Працювати зі сталевими ваннами потрібно акуратно, так як цей матеріал більшою мірою схильний до руйнування під впливом зовнішніх чинників, ніж чавун. Такі вироби, проте, теж вважаються міцними і більш візуально привабливими, ніж чавунні. Правда, вони дорожче і їх експлуатаційний термін чітко обмежений.

Чим відмити ванну від жовтизни в домашніх умовах, якщо вона виготовлена ​​зі сталі? Тут також можна використовувати кілька розчинів, приготованих з підручних засобів. Наприклад, це може бути суміш нашатирного спирту і перекису водню. Першого компонента потрібно приблизно 100 г, тоді як другого - 50 г.

Нашатир і перекис змішуються, після чого отримане засіб наноситься на вапняні або іржаві плями і залишається приблизно на 15-20 хвилин. Далі обов'язково потрібно ретельно змити розчин, використовуючи губку і велика кількість проточної води.

Далі обов'язково потрібно ретельно змити розчин, використовуючи губку і велика кількість проточної води

Сталева ванна відмивається за допомогою перекису і нашатирного спирту

Альтернативою бачиться застосування ще одного ефективного засобу, що відповідає на питання, як відбілити ванну від жовтизни. Воно складається з усього одного компонента - порошкоподібного відбілювача. Його потрібно висипати в відповідну зручну ємність, наприклад, чашку, і змішати з водою, щоб вийшла густа кашка.

Цей розчин наноситься за допомогою щіточки на місця, де є жовті плями, і залишається до повного висихання. Не потрібно намагатися зняти суміш, якщо вона ще волога. Потім все стандартно - ретельне вимивання поверхні. Особливу увагу слід приділити ділянкам, де є забруднення. За допомогою такого нескладного способу можна повернути білизну всій ванні, а не її окремих місцях.

акрилові

Це найсучасніші моделі, дуже привабливі з точки зору їх візуальних якостей. При цьому вони не позбавлені надійності і структурної міцності, відповідно - і довговічності. Єдиний їхній недолік - це висока ціна.

Також потрібно пам'ятати, що за такими виробами доведеться доглядати набагато уважніше, ніж за простими чавунними або сталевими ваннами.

Чим відмити акрилову ванну від жовтизни:

  • розчин лимонної кислоти . Необхідно взяти приблизно півлітра чистої холодної води і розмішати в ній пакетик даної речовини. Далі в отриманому розчині змочується губка, круговими рухами засіб наноситься на жовті плями, після чого залишається приблизно на годину. Потім потрібно буде ретельно вимити поверхню за допомогою проточної води. Заключний етап - видалення всієї вологи за допомогою рушники, добре вбирають воду (наприклад, вафельного) або серветки;
  • суміш оцту і лимонної кислоти. В даному випадку потрібно буде набрати повну ванну теплої води, і вилити в неї півтора літра оцту і приблизно така ж кількість лимонної кислоти. Рідина розмішується і залишається не менше, ніж на 12 годин, тобто, все повинно гарненько відстоятися. Потім розчин спускається, а ванна ретельно миється під проточною водою. Щоб уникнути негативної дії кислоти, яка все ж може залишатися на поверхні акрилу, обов'язково потрібно додатково промити її за допомогою якісних рідких миючих засобів.

Відмити акрилову ванну можна розчином лимонної кислоти і оцту

Перш ніж очистити акрилову ванну від жовтизни в домашніх умовах, потрібно розуміти, що даний матеріал, сам по собі, не схильний до дії іржі або вапняного нальоту - основних чинників, що провокують появу жовтих плям.

Тобто, якщо вони все ж з'явилися на такому виробі, то мова, ймовірне за все, йде про нанесення додаткового верхнього шару з пластика більш низької якості, ніж акрилові композиції. Ряд виробників це роблять спеціально для того, щоб здешевити свою продукцію. Це не є серйозною проблемою, але, тим не менш, змушує задуматися про якість встановленого у ванній кімнаті вироби.

застереження

Тепер ви знаєте, як очистити ванну в домашніх умовах від вапняного нальоту та іржі. Але перед виконанням тих чи інших дій, обов'язково потрібно ознайомитися з існуючими обмеженнями, щоб не пошкодити поверхню виробу.

В першу чергу, запам'ятайте те, що всі роботи виконуються строго в захисних рукавичках. У багатьох випадках доведеться мати справу з агресивними речовинами і кислотами, які можуть негативним чином позначатися на стані шкірного покриву.

Використовуйте захисні рукавички

Чавунні і сталеві ванни вкрай довговічні. Однак це метал, а значить, він схильний до корозії. Тому настійно не рекомендується використовувати для чищення таких виробів будь-які речовини, які можуть спровокувати корозійні процеси. По завершенню всіх робіт обов'язково потрібно видалити всі залишки використовувався кошти, і насухо витерти ємність.

Емаль на таких ваннах можуть пошкодити такі предмети:

  • металеві щітки, губки зі скловолокна і інші абразивні інструменти, що залишають на поверхні емалі механічні пошкодження у вигляді подряпин;
  • речовини, в основі яких лежить щавельная кислота - одна з найнебезпечніших;
  • лужні розчини, які теж можуть ефективно роз'їдати емальоване покриття;
  • розчини для унітазу. Вміщені в них компоненти призначені для взаємодії з керамікою або фаянсом. Емаль вони можуть пошкоджувати.

Що стосується акрилових ванн, то тут обмежень найбільше. По-перше, потрібно виключити будь-які абразивні речовини, не тільки інструменти для чищення, але і засоби для чищення. З цієї ж причини не можна використовувати звичайний пральний порошок.

По-друге, чим чистити акрилову ванну від жовтизни, потрібно вирішувати ще до початку проведення заходу, а не посередині. Комбінація різних засобів може привести до пошкодження верхнього шару пластика, а відновити його неможливо.

По-третє, заборонено використовувати засоби для чищення на основі розчинників, бензину або аміаку. В такому випадку разом із забрудненнями злізе і акрил.

І по-четверте, ні в якому разі не можна відмивати таку дорогу сантехніку за допомогою препаратів, створених на основі спирту.

Чим відмити ванну від жовтизни в домашніх умовах, якщо вона виготовлена ​​зі сталі?