Статті, Робота з конем на землі: види і методи

Робота з конем на землі: види і методи

Робота з конем на землі охоплює широкий спектр видів діяльності та вимагає певних навичок як від коня, так і від тренера. У своїй простій формі робота на землі починається з обтягування лоша і включає всі наступні маніпуляції з конем з землі, які тривають всю її життя - будь то робота на свободу, в руках, на корду або на вожжах.

Робота над кінськими манерами. Контроль коні з землі

У світі грамотного тренінгу не існує коротких шляхів. Навчання вимагає часу і постійної стабільної роботи для забезпечення необхідного розумового і фізичного розвитку коня - і все починається з роботи з землі.

Кінь має бути товариською, ввічливою і проявляти належну повагу до людини, в той же час зберігаючи свій характер і індивідуальність. В іншому випадку найпростіші завдання стануть для неї важкими, і, коли почнеться тренінг під сідлом, фундамент її "освіти" буде або дуже скромний, або відсутні взагалі.

Ще на моменті спілкування з конем на землі необхідно ввести основні правила і кордони, і досягається це аж ніяк не шляхом встановлення панування над конем. Ми повинні дозволити їй з'ясувати, які поведінкові варіанти найбільш зручні для неї і дозволені. Кінь потрібно заохочувати слідувати правильним шляхом, спрямовуючи її в позитивному і впевненому ключі.

Встановлюючи контроль з землі, навчаючи кінь манерам спілкування з людиною, ми вчимо кінь зосереджувати на нас всю свою увагу, реагувати на наші сигнали, проявляти повагу, довіряти, вважати нас гідними проходження. Це є основою, на якій буде будуватися подальше навчання.

В реальності навчання коні фактично починається з моменту її народження, але ми постійно стикаємося з кіньми, які не мають базових соціальних навичок (манер), не знають, як себе вести на стайні і в леваді. Їх не можна поставити на розв'язки, не можна взяти ногу для раскрючковкі, вони погано ходять на чомбуре, не хочуть спокійно стояти, не знають, як себе правильно вести поряд з людиною - цей список можна продовжувати нескінченно.

Невихована кінь є потенційно небезпечною. Дуже важливо, щоб кінь відповідала на прохання людини, який знаходиться поруч; навички слухняності і готовність співпрацювати життєво важливі в небезпечних ситуаціях і можуть навіть провести межу між життям і смертю, наприклад, в разі пожежі на стайні.

Особливо потребують хороших манерах жеребці. Це потрібно для їх власної безпеки та безпеки оточуючих, оскільки жеребці легко стають "непробивними", коли тестостерон вдаряє їм в голову ...

Робота з землі

Робота з конем в цілях встановлення основ спілкування або зміцнення їх, якщо кінь вже знайома з подібними вимогами, дозволяє нам і їй краще пізнати один одного, кінь починає більше довіряти людині, усвідомлює, що він не представляє для неї загрози. Ми робимо це, навчаючи коней реагувати на сигнали мови нашого тіла і рухів, а також працюючи з природними впливом і енергією, що містяться в нашому і її тілах.

Молода кобила повністю зосереджена на людині. Вона сфокусована на ньому свою увагу, але, що найголовніше, вона розслаблена в очікуванні його сигналів. Поки не буде поданий інший сигнал, кінь повинен залишатися на місці, не намагаючись пересуватися, бити копитом або дивитися по сторонах.

У міру прогресу в навчанні такі заняття можна буде проводити і на свободі (без чомбура або пасивне).

У міру прогресу в навчанні такі заняття можна буде проводити і на свободі (без чомбура або пасивне)

Коли тренер просить кобилу підійти до нього, вона виконує команду і відразу ж отримує винагороду.

Навіть найпростіші вправи на землі вимагають від коня, особливо молодий, великої концентрації, тому спочатку ми працюємо короткими репризами. Відзначимо також, що молоді коні дуже швидко втомлюються.

Під час тренувань ми постійно винагороджуємо і заспокоюємо кінь, незалежно від її віку. Пам'ятайте, що робота з землі потрібна не тільки молодий коні - часто і більш дорослі коні потребують нагадуванні про хороші манери.

Встановивши базовий контроль з землі і навчивши кінь манерам, ми зможемо з легкістю перейти до інших етапів навчання.

Робота в руках

Робота в руках - це похідна від навчання базовим контролю з землі.

Знайомимо кінь з сідлання

Вуздечка не повинна сприяти виникненню будь-яких проблем, якщо ми все робимо терпляче і спокійно. Звичайно ж, коні потрібно дати час, щоб вона могла пристосуватися до нових "дивним" відчуттів. Труднощі з вуздечкою виникають тільки тоді, коли має місце груба і нечуствітельная робота з молодою конем.

При знайомстві молодий коні з седелкі і сідлом труднощі можуть виникнути через те, що коні може не сподобатися, як щось охоплює її корпус. Вона може послідувати інстинкту позбутися того, що вона розглядає як загрозу її безпеці. І це природно.

І це природно

Цей молодий кінь навчений добре поводитися в руках, тому знайомство з сідлом не викликало в нього ніяких проблем - він просто молодий і дитячих, грає. Однак, коли кінь веде себе так, як він, слід проявити обережність, щоб не насмикати її за рот. Це та причина, по якій ми не прикріплюємо корду до трензель до тих пір, поки кінь не заспокоїться.

Деякі коні мають звичку грати на корду, якщо у них була перерва в роботі, але важливо виключити і інші можливі причини такої поведінки (наприклад, фізичний дискомфорт).

Роль тренера дуже важлива на цьому етапі, оскільки кордовий не повинен блокувати рух коня вперед. Досвід молодий коні не повинен ставати негативним через те, що кордовий тягне за корду, кричить або лякає її шамбарьером.

Робота на свободу

Робота на свободу - безцінний метод навчання з землі, оскільки кінь працює незалежно від людини. Команди про напрямок руху, швидкості і ритмі подаються тільки за допомогою мови тіла, голосу і рухів тренера. Важливо, щоб кінь вже освоїла основи базового контролю з землі, - і справа не тільки в тому, що так вона буде вже знайома з усіма сигналами. Головне, що кінь не буде збентежена або розгублені, коли її попросять зробити те, чого вона не розуміє повністю.

Головне, що кінь не буде збентежена або розгублені, коли її попросять зробити те, чого вона не розуміє повністю

Працюючи на свободу без впливу вершника, кінь стає впевненіше в собі. Вона думає, що справляється з поставленими завданнями самостійно.

Ми включаємо роботу на свободу в тренінг всіх коней, з якими ми займаємося, оскільки це дозволяє нам стежити за прогресом і спостерігати за конем на свободу. Ми бачимо, як вона рухається, як вона приймає те, чому її навчають і т.д. Працюючи з молодою конем на свободу, ми дозволяємо їй повністю прийняти і навчитися носити сідло, прийняти трензель до початку наступних етапів навчання.

Спочатку ми не можемо очікувати від коня того, щоб вона ідеально відповідала на всі наші команди, - все буде відбуватися поступово. Згодом кінь почне реагувати на найтонші натяки. Робота на свободу дозволяє молодий коні звикнути до сідла і трензель. А для більш старшої коні або коні, що вимагає реабілітаційних вправ, робота на свободу - це ідеальна підготовка перед роботою на вожжах.

А для більш старшої коні або коні, що вимагає реабілітаційних вправ, робота на свободу - це ідеальна підготовка перед роботою на вожжах

Без втручання додаткових пристосувань цей кінь несла ніс високо і використовувала м'язи нижньої частини шиї. На фотографії помітно, що її шия не має м'язового тонусу і безформна. За сідлом нічого не відбувається - немає ніякого руху, немає активності задніх ніг.

Під сідлом вона буде йти на переду, не буде рухатися від шенкеля і буде досить «дерев'яної». Такі коні спонукають багатьох вершників постійно міняти залізо в спробах виправити ситуацію, замість того, щоб докопатися до кореня проблеми. Використовуючи своє тіло таким чином або, вірніше, не використовуючи своє тіло, цей кінь ніколи не розвине правильні м'язи, які зможуть підтримувати її, не кажучи вже про вагу вершника.

Оцінивши кінь, ми вирішили використовувати розв'язки і поспостерігати за її реакцією - буде вона позитивної або негативної.

Оцінивши кінь, ми вирішили використовувати розв'язки і поспостерігати за її реакцією - буде вона позитивної або негативної

Розв'язки слід використовувати з особливою обережністю, так як їх дуже легко підігнати неправильно і "увігнати" кінь в потрібну рамку, а не спонукати її знайти цю рамку самостійно. Ми також повинні постійно просувати коня вперед.

У випадку з цією конем все пройшло добре - як бачите, розв'язки не змушують її скручувати шию і йти за вертикаль. Розв'язки просто підказують коні, що їй буде зручніше опустити голову, тим самим округляючи і піднімаючи м'язи спини, і це зробить роботу більш зручною. Тепер вона має зовсім інший вигляд.

Будь ласка, зверніть увагу: ми не закликаємо використовувати розв'язки!

Ми використовуємо розв'язки на власний розсуд після того, як оцінюємо кінь і програму, за якою плануємо з нею працювати, щоб просувати процес навчання або вирішувати питання навчання з максимальною користю для конкретної коні і конкретного вершника.

Ми не використовуємо розв'язки в роботі з молодими кіньми, які ще не сприймають трензель правильно, щоб не пошкодити їх ніжний рот.

Розв'язки можуть бути корисними при повторному навчанні коні з метою заохочення її опустити голову і прийняти контакт, але, знову ж таки, потрібно до всього підходити індивідуально.

Погано підігнаними або / та неналежно використовуваними розв'язками можна завдати великої шкоди будь коні!

Робота на корду

Бездумно ганяючи коня на корду, ми не тільки провокуємо появу напруги в тілі незбалансованої або НЕ виїжджені коні, а й неправильно розвиваємо її мускулатуру. Скільки разів ви бачили, як коні носяться на корду із задертими вгору головами? Що в цьому хорошого?

Що в цьому хорошого

Робота на корду суперечить здебільшого того, чому ми спочатку навчали молоду кінь щодо манер на землі і контролю на землі, оскільки корду не тільки «відсилає коня» від тренера, але ми також перестаємо контролювати її своїми кроками, оскільки вона тепер повинна працювати навколо нас, а не використовувати наші руху як вказівку щодо того, в якому напрямку їй йти і з якою швидкістю. Тому ми вводимо роботу на корду тоді, коли кінь розслаблена і реагує на сигнали базового контролю з землі.

Відзначте для себе, наскільки вільної повинна бути корду!

Кінь повинна реагувати на сигнали і команди тренера - так робота на корду буде ефективною. Правильна та ефективна робота на корду дозволить коні рухатися вперед з імпульсом, ритмом і в темпі, кінь знайде і поліпшить баланс і координацію.

Весь час від часу працюють коней на корду, але хтось при цьому просто використовує корду, а хтось робить це для досягнення певної мети.

Правильний навик роботи на корду - це вміння, якого багато хто не має.

Правильний навик роботи на корду - це вміння, якого багато хто не має

Увага коні повністю зосереджена на тренері, і вона відповідає на його сигнали. У міру підключення заду, її загривок піднімається, а шия розслаблюється.

Спостереження за цією конем, що працює на корду, можуть сказати нам багато. Вона активно рухається, її шия закрепощена - піднята вгору від холки замість того, щоб розтягнутися вперед і зігнутися. Кінь не шукає контакт і не прагне робити це. Без прямого втручання з боку тренера вона буде продовжувати досить щасливо рисіть, але не вчитися чогось.

Робота з двома кордами і робота на вожжах

Ми переконані, що кінь не може бути навчена і натренована належним чином без включення в тренінг роботи на двох корду, яка природно призводить до роботи на вожжах. Це один з так званих традиційних методів роботи коні, і дивно, як багато чому з його допомогою можна навчити коня. Особливо гарний він для розробки її рота. На жаль, цей вид тренінгу несправедливо віддається забуттю багатьма тренерами, можливо і через те, що багато людей стикаються з труднощами при використанні двох корд / віжок бо у них відсутній відповідний навик.

У роботі з двома кордами і на вожжах не повинно бути відвертого домінування. Дотримуйтесь тим же «правилами» взаємної довіри, розуміння, співпраці і спілкування, що були встановлені раніше.

Перевага роботи з двома кордами полягає в тому, що пасивне можна пристібати до вуздечці, тому кінь починає краще шукати контакт, а потім приймає його. При цьому друга корду, що проходить навколо заду коня, активує її задні ноги. Двома кордами простіше утримувати коня на правильній траєкторії, працюючи по колу, а також запобігати її випадання плечем всередину або назовні. І, звичайно ж, тримаючи в руках дві пасивне, ви можете виконувати вправи на гнучкість і згинання, так само, як ви б робили це, сидячи в сідлі.

Робота на вожжах - це набагато більше, ніж просто ходити за конем з віжками, що проходять крізь петлі на гурті, особливо якщо кінь повинен бути навчена правильному контакту, бічним рухом, підключенню заду, піаффе і т.д. Як і при їзді верхи, у тренера повинна бути м'яка, чутлива рука.

Робота на вожжах спонукає кінь думати, так як вона повинна концентруватися на тренері, як і на вершника. Саме тому робота на вожжах - важливий елемент в перенавчанні "зіпсованих" коней.

Важливо на всіх етапах навчання коні враховувати її фізичний розвиток і розумові здібності, а також підлогу (кобила, жеребець, мерин) і порідну приналежність. Так як, наприклад, фризи несуть голову високо і скорочують рамку, тому слід проявляти обережність, щоб не скорочувати їх ще більше!

Працюючи на вожжах, можна оцінити і виявити ознаки розвитку потенційного опору на ранній стадії. Більшість корекційних тренувань проводиться з землі, так само, як і робота над більш просунутими рухами виїздки, оскільки кінь може навчатися без втручання з боку вершника.

Більшість корекційних тренувань проводиться з землі, так само, як і робота над більш просунутими рухами виїздки, оскільки кінь може навчатися без втручання з боку вершника

На ранніх стадіях тренінгу цей кінь постійно перекидала мову через гризло трензеля.

Щоб відвернути її від цього і видалити цю звичку, протягом кількох тижнів ми використовували капсуль з вісімкою. Ми також поміняли трензель.

Використовуючи корду, що проходить ззаду коні, тренер контролює і направляє її, спонукає почати використовувати м'язи, про які ця кінь забула або чинить опір їх включенню в роботу.

Раніше у цій коні були проблеми з правильної сідлання, тому вона почала рухатися так, щоб мінімізувати дискомфорт. Це звичка, яку потрібно усунути.

Спочатку довжина кроку коня злегка скоротилася, поки вона визначалася з думкою, що можна піти на контакт з рукою тренера і як і раніше рухатися вперед.

Набагато краще! Хоча кінь все ще тримає голову високо, вона вже активно рухається в контакті. Продовжуючи заняття, ми побачимо, як вона потягнеться в шиї, підніме холку, розтягне м'язи лінії верху, що в кінцевому підсумку позитивно вплине на їх зміцнення. М'язи задніх кінцівок будуть і далі зміцнюватися, так що в кінцевому підсумку кінь буде схожа на "цілу" кінь, а не на "кінь з двох половинок".

Як уже згадувалося раніше, робота на вожжах - це не просто інструмент для навчання коні. Це найефективніший спосіб виправити з землі погані звички, поліпшити баланс, лінію верху (наростити м'язи і т.д.) і гнучкість.

) і гнучкість

Цей мерин перед тим як приїхати до нас, довго працював в "гіпер-зігнутому" стані. Як видно з фотографії, навіть без контакту з кордом його загривок і потилицю опущені вниз.

Однак існує різниця між роботою коні "глибоко і округло" (не плутати з Ролкуром) і гіперсгібаніем.

Хоча кінь і опускається, і розтягується, вона явно "скручує" шию. Хоча її задні кінцівки добре ступають під корпус, кінь не захоплює передніми ногами простір.

Хоча її задні кінцівки добре ступають під корпус, кінь не захоплює передніми ногами простір

Під правильним керівництвом кінь "відкрилася" в шиї; її круп трохи опустився, задні ноги залишаються активними. Тепер вона рухається в приємній округлої рамці, завдяки чому м'язи спини піднімають, що допомагає підключенню задніх ніг і розтягування підколінних сухожиль.

Така лінія верху заохочує розслаблення між вправами, які вимагають більшого збору. Кінь все ще закорочена спереду (закріпачені плечі), але подальша підготовка, в тому числі робота по жердин, вирішить цю проблему. Тренер, який працює на вожжах, так само, як і вершник, повинен мати можливість надати голові коня необхідне положення (коли кінь навчена правильно розуміти його команди).

Хоча кінь на фотографії вище виглядає цілком добре, насправді вона не дуже проявляє себе. Але що ж не так? Вона не використовує спину, не підводить зад. Від неї потрібно домогтися більшого «підйому» і активності.

Тренер просить кінь працювати "глибоко і округло" (не плутати з гіперсгібаніем, коли ніс коня стосується її грудей). На цій фотографії кінь трохи позаду вертикалі, але не через тиск пасивне. Коні потрібно трохи більше впевненості, щоб взяти привід попереду і внизу. Цей вид вправ можна виконувати до їзди верхи.

Звичайно ж, не кожен кінь постійно веде себе добре. Наше завдання, як тренерів, - визначити, чому кінь веде себе таким чином, - вона грає або трохи застоялася, або не розуміє, чого від неї хочуть, або відчуває якийсь дискомфорт або вона просто «неслухняна». Молоді коні особливо часто ведуть себе не так, як нам очікувалося, і можуть бути вельми неспокійними.

Ці фотографії ілюструють важливість того, щоб людина, яка працює на вожжах, був професіоналом! Така поведінка, звичайно, неприйнятно і повинно бути усунуто до того, як кінь почне брикатися і свічки, оскільки вона не повинна зробити висновок, що може витворяти подібне і під вершником!

Робота на вожжах корисна і для дорослих коней, оскільки може допомогти їй зберегти гнучкість і еластичність. Ця робота - необхідна частина виїздки, оскільки ви можете навчити коня всім рухам, які не обтяжуючи її вагою і впливом вершника, і можете побачити і перевірити, як кінь рухається без нього.

У довгостроковій перспективі ми зможемо прибрати сідло або седелку. Це прекрасний спосіб спостерігати за конем без будь-яких обмежень. Навіть седелка може привести до змін в рухах коні.

Навіть седелка може привести до змін в рухах коні

Під час роботи кінь повинен рухатися спокійно і ритмічно. Доказом цього буде її подих. Коли кінь "не дихає", вона напружена, коли вона напружена, вона не навчається.

Пам'ятайте, що така робота не рекомендується до виконання з недосвідченою конем, а також в тому випадку, якщо ви не впевнені і не компетентні у використанні віжок.

Кінь повинна бути розслабленою і рухатися невимушено як на початку, так і в кінці тренування. Якщо кінь напружена ще до початку роботи, вона не буде правильно реагувати під час тренування. Так само, якщо ви закінчили тренування, а кінь напружена і незадоволена, вона може не захотіти працювати на наступний день - і саме тоді може проявитися негативна поведінка!

На відео нижче представлена ​​тренування колишньої скакового коня. Мерін вчиться знаходити свій баланс на спокійному Кентера. Використання полуодержек спонукає його працювати задом і зміщувати рівновагу назад:

Робота по жердин

Жердини, що лежать на землі

Ми присвячуємо роботі по жердин на корду досить багато часу. Це дуже корисна вправа, яке заохочує згинання суглобів і розширення кроку, допомагає поліпшити рівновагу і координацію, а також поліпшити фізичну форму. Воно також покращує концентрацію і є цінним методом підготовки коней будь-яких напрямків і дисциплін. Існує безліч різних варіантів його виконання, тому навчання стане цікавим і стимулюючим для коня - на ваших заняттях не повинно бути місця нудьзі.

Якщо кінь особливо чутлива до сигналів тренера, робота по жердин може виконуватися і на волі.

Робота по жердин, що лежить на землі, може проводитися як в "зібраної" рамці, так і в "розтягнутій" - обидва ці способи мають однакове значення і корисні, а тому включені в наші робочі програми.

Жердини можуть бути розкладені як по прямій лінії, як і по дузі, причому останній варіант розташування дозволить вам змінювати довжину кроку коня без необхідності настройки відстані.

Хоча нам і хотілося б бачити більше активності, але це ранні тренування цієї молодої коні. Що добре, вона демонструє рівномірну довжину кроку і ідеальне положення голови для її рівня підготовки. Що важливіше, - кінь явно розслаблена і задоволена, це видно по її вух.

Порівняйте з фотографією нижче - там все інакше.

Порівняйте з фотографією нижче - там все інакше

Цей кінь більш впевнена і, хоча вона аж ніяк не досконала, вона набагато активніше в скакальних суглобах і плечах.

Коли вона змогла змістити вагу назад, то стала рухатися краще, оскільки почала штовхатися від заду.

Жердини, підняті над землею

Робота з жердинами, піднятими над землею, приносить величезну користь. Вона може стати відмінною частиною реабілітаційної програми, особливо якщо у коня проблеми зі стегнами або вона потребує зміцнення ослаблених зв'язок навколо суглобів. Така робота підвищує мобільність і гнучкість суглобів, а також допомагає коні досягти балансу і підключити зад.

Переходити до роботи з піднятими над землею жердинами можна тільки після того, як кінь розібралася з жердинами, що лежать на землі. Інакше ви ризикуєте налякати її і, можливо, повністю зупинити.

Інакше ви ризикуєте налякати її і, можливо, повністю зупинити

Цей кінь розуміє, що від неї просять. Це видно по тій висоті, на яку вона підняла свою праву ногу. Однак її рухам бракує вираження і активності, які були під час роботи по жердин, що лежить на землі.

Однак її рухам бракує вираження і активності, які були під час роботи по жердин, що лежить на землі

Кінь знову змащує кроки і не рухається так, як би нам хотілося - її вага знаходиться на переду, а не на заду. Вона намагається впертися в привід.

Вона намагається впертися в привід

Після кількох повторень руху коня починають набувати якусь виразність - кроки більш пружинисті і в цілому вона більш сфокусована. Однак кінь все ще трохи на переду - це може бути пов'язано з певними м'язовими обмеженнями або відбуватися просто тому, що кінь справді не намагається. І саме тут потрібен досвід тренера - потрібно з'ясувати, що є причиною, можливо, фізичної, і знайти способи вирішити проблему.

І саме тут потрібен досвід тренера - потрібно з'ясувати, що є причиною, можливо, фізичної, і знайти способи вирішити проблему

Демонстрація помилкового поведінки тренера: набрано занадто багато контакту, у коня не залишається вибору, окрім як почати "переробляти" передом, в той час як зад починає згасати.

Тренеру не слід обманюватися, думаючи, що кінь добре працює, тому що вона високо піднімає ноги над жердинами. Якщо працювати так і далі, можна отримати проблеми з м'язами.

Вже краще, але гармонія відновлена в повному обсязі. Більш високі кроки досягнуті більшою активністю скакальних суглобів.

Тепер вправа дало належний ефект, досягнуті підйом плечей і хороше згинання скакальних суглобів; кінь працює від заду, зберігаючи легкий контакт з приводом. Рухи набагато більш виразні.

Стаючи більш еластично і сильніше, кінь буде краще опускати круп, так як почне добре штовхатися від заду, що в свою чергу призведе до більшого підйому і полегшення переду.

Фред і Ровена Кук (джерело) ; переклад Валерії Смирнової .

Скільки разів ви бачили, як коні носяться на корду із задертими вгору головами?
Що в цьому хорошого?
Але що ж не так?