родій

  1. Історія родію
  2. Властивості і застосування родію
  3. Що таке родирование?

Король дорогоцінних каменів > Дорогоцінні метали > Родій Король дорогоцінних каменів   >   Дорогоцінні метали   > Родій   Родій є дорогоцінним металом платинової групи, що відрізняється винятковою хімічною стійкістю, проте якщо ви не маєте справу з дорогоцінними металами, то він вам мало відомий, якщо тільки по ювелірної галузі

Родій є дорогоцінним металом платинової групи, що відрізняється винятковою хімічною стійкістю, проте якщо ви не маєте справу з дорогоцінними металами, то він вам мало відомий, якщо тільки по ювелірної галузі. У цій статті ми познайомимося з родієм ближче.

Історія родію

Родій - 45 елемент в таблиці Д.І. Менделєєва. Цей дорогоцінний метал є одним з найрідкісніших на нашій планеті.

Відкрив родій англійський учений Вільям Гайд Волластоном в 1803 році, виявивши яскраво-рожевий порошок в самородному розчині платини. Атмосфера водню перетворила цей порошок в білий важкий метал, схожий зовні на алюміній. Свою назву «родій», що означає грецькою «троянда», метал отримав на свій відтінок.

Дуже довго було практично неможливо отримати родій, оскільки в платині він міститься лише в частках відсотка. Але в 1819-1824 роках на Уралі були знайдені багаті поклади самородної (сирої) платини, яку направляли в Петербург на обробку, а її супроводжують елементи, такі як родій та інші, вважалися відходами. Лише в 40-х роках уральські родовища зацікавили професора Казанського університету К.К. Клауса, і він виявив в них у великій кількості родій, осмій, іридій і паладій, а також рутеній, раніше нікому не відомий.

Клауса, і він виявив в них у великій кількості родій, осмій, іридій і паладій, а також рутеній, раніше нікому не відомий

До початку XX століття Росія видобувала 95% платини від всього світового запасу, однак супутні їй метали, такі як родій, продавалися за низькою ціною на кордон, оскільки їм не могли знайти застосування. Але в 1925 році вперше були проведені дослідження родію в Інституті з вивчення платини, і до цього дня цей рідкісний метал продовжують вивчати.

В наші дні родій видобуває Африка, Росія, Мексика, Колумбія і Канада, але обсяги видобутку не великі. Зараз йдуть дослідження про виділення цього рідкісного металу з ядерного палива. Також родій у великій кількості виявлено в уламках після поділу плутонію, торію і урану.

Основне знаходження родію в самородної (сирої) платині і південноафриканському золотому піску, але можна зустріти його і в міднонікелевого руді.

Властивості і застосування родію

Родій володіє високими антикорозійними властивостями, що перевершують навіть властивості платини. Метал дуже цінний, і широко застосовується не тільки в ювелірній галузі, а й у хімічній та електротехнічній галузях. Цей рідкісний метал служить для покриття електричних контактів, рефлекторів. Родій використовують у виробництві каталізаторів, фтороводородной лазерів, рідкокристалічних екранів і мн. ін. Як тільки стали виробляти ЖК-телевізори та монітори, попит на родій почав рости, як і його ціна.

Як тільки стали виробляти ЖК-телевізори та монітори, попит на родій почав рости, як і його ціна

Родій не піддається окисленню на повітрі, не сприйнятливий до впливу вологи, кислоти, фтору, хлору, сірки і т.п. Метал дуже міцний і довговічний, а його відображає здатність - 80%, що робить його прекрасним захисно-декоративним покриттям для золотих і срібних прикрас.

Що таке родирование?

Якщо родій завдано на ювелірний виріб тонким шаром, завтовшки 0,1-0,25 мм., То це родирование. Даним покриттям не тільки покращують зовнішній вигляд виробу, надаючи йому блиск платини, але і підвищують механічні та хімічні характеристики, оскільки родій ніколи не потьмяніє.

Родій наносять на прикрасу за допомогою електрохімічної реакції. Спочатку виріб проходить етап ультразвукової мийки, потім обезжиривается в лужному розчині, промивається і обробляється в парогенераторі. Завершальний етап - обробка поверхні спеціальним маркером під дією електричного струму і занурення в гальванічну ванну.

Оскільки родій володіє білим блиском, він прекрасно підкреслює красу виробів зі срібла і білого золота. У поєднання з червоним золотом ювелір отримує прекрасний виріб, де використані кілька відтінків без спайки різних сплавів. Також родій покриває закріпки дорогоцінних каменів, таких як сапфіри і діаманти, підкреслюючи їх блиск і красу.

Вантажний шарм надається прикрас за допомогою чорного родирование. Колір родію залежить від розчину солей, а на властивості металу ніяк не впливає.

Пам'ятайте, що прикраси з родирование не можна чистити порошками, образівнимі речовинами і т.п., інакше можна пошкодити покриття і зіпсувати виріб. Родій чиститься так само, як і срібло. Якщо ж ви пошкодили покриття, то зверніться до фахівця, і він його відновить.

Автор: Вікторія Голдіна, дата поновлення: 22.03.2018
Передрук без активного посилання заборонений!


[An error occurred while processing this directive] require "admin / linkbroker / get_links.php"?> Якщо вас зацікавили матеріали, розміщені у нас на сайті,
ви можете їх скопіювати і розмістити пропоновану активне посилання на авторів.
Незаконне запозичення текстових матеріалів з цього сайту спричинить за собою юридичні проблеми.
Посилання www.brilliant-info.ru Діамант - король дорогоцінних каменів
<a href="http://www.brilliant-info.ru" target=_blank> Діамант - король дорогоцінних каменів </a>

Що таке родирование?
Php"?