875 проба золота - чи буває така?

Щоб відповісти на питання чи існує 875 проба, зупинимося на тому, які взагалі є проби золота і що означає проба золота.

Проба - це міра змісту золота в ювелірному виробі. Напевно, багато хто знає, чисте золото дуже м'яке і для більшості ювелірних виробів малопригодно. Щоб надати золоту міцність, його почали сплавляти з іншими металами: міддю, сріблом, навіть платиною. Також до золота часто додаються інші метали, щоб створити сплави різних відтінків, наприклад, для отримання червоного або білого золота. Кількість же в таких сплавах золота позначають пробою.


Колись зміст у виробах золота вимірювалося в каратах. У такій системі приймалося, що абсолютно чисте золото може відповідати 24-му каратам, наявність ж у сплаві будь домішки виражалося зниженням числа каратів.

В даний час такий карат називається Британський золотий карат. Таку систему досі застосовують в США, Британії та інших країнах. У Росії, а потім в СРСР до 1927 року застосовувалася для позначення проби Золотникова система. По ній сплав умовно поділявся на 96 частин, а не на 24.

Зараз у багатьох країнах застосовується більш точна система, по якій вказують число частин чистого золота на тисячу частин сплаву. Кількість же в сплаві таких частин теж називається пробою золота. За такою, щодо нової системи виходить, що золото в 14 карат може відповідати пробі 583 (14/24 * 1000 = 583), 18 карат - 750 пробі, і так далі.

Це пояснює, звідки пішли такі некруглі значення проб, до яких ми встигли звикнути. Найбільша неоднозначність, при зіставленні цих систем, пов'язана з визначенням чистого золота. Формально, абсолютно чистого золота в 24 карата може відповідати проба 1000, але на практиці це золото неможливо отримати, і чистим, як правило, називається золото з 999 пробою і вище, але іноді чистота в 24 карата присвоюється навіть золоту, має 990 пробу.
Пробу привласнюють кожному сплаву золота. Державний стандарт ГОСТ 6835-85, який застосовували в СРСР, передбачав 40 сплавів золота і 18 проб, але для ювелірних виробів застосовувалося тільки п'ять проб: 958, 750, 585, 583, 375. Зараз для ювелірних виробів з дорогоцінних металів прийняті шість допустимих проб: 999, 958, 750, 585, 500, 375.
У багатьох країнах світу, в першу чергу, в країнах Євросоюзу і США, ювелірна промисловість використовує такі проби золота: 917 (22 карата), 750 (18), 585 (14), 417 (10), 375 (9) - це є мінімальним значенням для чистоти золота в безлічі країн. Виняток - тільки Німеччина. У ній мінімально допустима 333 проба (8 карат).
Для країн колишнього Радянського Союзу звичайною вважається проба 585, також, зовсім недавно, дотримуючись традицій Європи почало набирати свою популярність золото з пробою більш високою - 750. У східних країнах дуже високо цінується золото 990 проби і вище.
Варто підкреслити, що проба золота з його кольором пов'язана не завжди. Наприклад, в залежності, дивлячись який тип застосовуваних добавок, колір золото у 585 проби може бути жовтим, червоним, білим, зеленим, навіть коричневим або чорним.
Традиційна думка, що існує прямий зв'язок між пробою золота і його кольором, обумовлюється тим, що ще за часів СРСР випускали золота 3-х кольорів, з однаковою для всіх цих квітів пробою: жовте золото - 750 проба, червоне - 585, рожеве - 375 .

Словом, не так все було різноманітно в плані кольору, як зараз - і чорне, і зелене, і блакитне ... Ну а про способи заробітку на золоті за часів "совка" взагалі можна промовчати - будь-які спекуляції були заборонені. Зате зараз для цікавляться справжнє роздолля: злитки, монети, знеособлені металеві рахунки, Форекс (прочитайте статтю про те, які бувають брокери форекс ).

В даний час метрична система проб є загальноприйнятою міжнародною системою. Зміст чистого золота тут визначається кількістю грам в одному кілограмі ювелірних сплавів. Чистий дорогоцінний метал має відповідність від 1000 пробою. В результаті, 585 проба золота може означати, що сплав містить 415 частин лігатури і 585 частин золота.
У Росії для золота встановлені такі проби: 375, 500, 583, 585, 750, 958, 996, 999,9.
Як бачите, в ряду не варто 875 проба золота, так що така проба золота - один з міфів, як і міф про турецьке золото , З нібито завжди властивим йому жахливим якістю. Для срібла же встановлені такі проби: 750, 800, 875, 916, 925, 960

Швидше за все, якщо на ювелірному виробі стоїть клеймо 875 - це означає не золото 875 проби, а пробу срібла, яке часто буває позолоченим.

В останні 10 років, офіційне виробництво у нас в країні золота стало менше практично в три рази. Зате, зросла кількість магазинів, в яких продається це золото. Продається в цих магазинах справжнє золото? Є безліч досить простих способів, щоб визначити істинність золота.
Зовнішній вигляд виробу
Перш за все, вивчіть «на око» золотий виріб. Якщо воно не має проби, то продавцю довіряти не варто. Це ж можна сказати і про нечітке «змазане» клеймо.
В принципі, чим буде краще виглядати не пробированного річ, тим буде вище проба, яку покупцеві назве продавець. Так, наприклад, ви можете легко придбати четирнадцатікратную річ, а ціна її буде як у восемнадцатікратной. Якщо продавець каже, що у золота 585 проба, то його краще не купуйте, тому що, швидше за все, це 500 проба або 375, яку не візьме потім ніякої ювелір.


Тому перше, на що вам слід звернути свою увагу, присутність чіткого клейма. Але те, що виріб має пробу, ще ні про що не говорить. Таке золото може бути фальшивим. Проба гарантує вам тільки те, що у вироби з дорогоцінного металу тільки верхній шар.
Тому, огляньте ретельно з усіх боків виріб - наскільки воно в цілому добре виглядає, а також по всіх деталей: акуратно закріплені камені, якісна чи в місцях з'єднання пайка. Неакуратність завжди зможе видати фальсифікаторів, які не надто переймаються про своїх клієнтів.
У фальшивих виробах постійно бовтаються камені, замки закриваються насилу. Якщо в місці прикріплення замку є щербини, це може означати, що виріб має не рідний замок, а, швидше за все, фальшивий.
Вивчіть дуже уважно додається сертифікат. У цьому сертифікаті може бути написано чесно, що виріб тільки покрито золотом з певною пробою. Проба повинна перебувати у вироби на кожній частині. А то буває, що одна частина прикраси зроблено зі справжнього золота, інша ж частина - з фальшивого.

Вивчіть систему клейм, тому що після розпаду СРСР в колишніх республіках змогли зберегтися територіальні органи пробірного нагляду, які мають все необхідне для таврування обладнання. Хоч такі клейма радянського зразка застарілі, але їх і зараз визнають справжніми, і вони можуть потрапляти на сучасних виробах з «псевдозолота».

Все одно, наявність клейма є хоч якоюсь гарантією якості виробу, тому що в цілому нелегальні торговці і виробники зазвичай не зв'язуються з підробкою клейм, так як можуть понести за це кримінальну відповідальність, яку також варто було б застосувати до тих, хто колись разворавал золото Колчака .

Ціна
Справжні прикраси золота 585 проби не будуть коштувати дешевше, ніж півтори тисячі рублів за грам - жодна розсудлива продавець не продасть виріб за ціною, яка нижче його собівартості.

звук
Вважають, що якщо кинути справжню золоту річ та перевіряється на стіл, то їх дзвінкість можна зіставити. Як би у золота, якщо його порівнювати з підробленим сплавом, чути особливий і кришталевий дзвін. Але експерти стверджують, що справжнє золото "на вухо» не можна визначити.

на зуб
Такий спосіб прийшов з давніх часів. Справжнє золото, на відміну від підробленого, легко мнеться. Такий спосіб застосовують і сучасні ювеліри.

Магніт
А ось за допомогою магніту можна зняти частину підозр. Тому що справжнє золото магнітитися не може. Правда, алюміній і мідь теж не магнитятся, але ж їх часто застосовують для обману.

зішкріб
Вам потрібно з внутрішньої сторони подряпати виріб. Під тонким золотим шаром може виявитися і алюміній, або інший який-небудь нешляхетний метал.

механічний спосіб
Потріть золотий виріб про керамічну необпаленої плитку, у якій щільність в два рази більше щільності золота. Цей пристрій на плитці залишає золотий слід. На підробці ж з'являться подряпини (чорні або сірі).

хімічний спосіб
Капніть йодом на метал. Якщо золото справжнє, то воно почорніє, якщо не справжнє, то темний йод буде, як молоко, білим. А пляма з золота зітре потім ганчірочкою.

прилад
У наші дні на ринках продаються прилади, які ідентифікують монети і дорогоцінні метали, і дозволяють зробити неруйнівний експрес-контроль над ювелірними та іншими металевими виробами. Вони вимірюють електрохімічний матеріал у поверхні матеріалу.

Часто такі прилади "кажуть", що фірмове золото є підробкою, і, навпаки, визнають фальшивки. Це пов'язано з тим, що застосовуваний спосіб виразно ненадійний. Адже у прикраси фізичні параметри (електричний опір), на які тримають орієнтир схожі прилади, можуть залежати не тільки від того, скільки золота в сплаві, але також від співвідношення інших компонентів і складу.

Продається в цих магазинах справжнє золото?