Сідає чи бавовна після прання в пральній машині автомат

  1. властивості
  2. догляд
  3. Прання в машині
  4. Прання вручну
  5. сушка
  6. Як посадити або розтягнути
  7. відбілити
  8. Поради та відео

Сідає чи бавовна після прання? Тканина з такого матеріалу найпопулярніша серед усіх існуючих. Вона має природне походження, приємна до тіла, не викликає алергію. З неї роблять постільна білизна, скатертини, дитячу, дорослу одяг для теплого і холодного пори року: футболки, піжами, сарафани, куртки, штани, сорочки. Розглянемо, як правильно прати вироби з бавовни, щоб він якомога довше зберігав свій первісний привабливий зовнішній вигляд.

властивості

Купуючи річ, пошиту з бавовняної тканини, необхідно знати про її позитивні властивості:

  • висока міцність;
  • тривалий термін придатності;
  • виготовляється з натуральних, природних матеріалів;
  • довго зберігає тепло;
  • дана тканина приємна до тіла;
  • не викликає алергічних реакцій та подразнень на шкірі;
  • використовується для спекотної пори року, тому що добре пропускає через себе повітря, вбирає зайву вологу, не створюючи парникового ефекту;
  • під час прання може витримувати максимальний температурний режим в межах 140 градусів;
  • легко піддається фарбуванню;
  • відрізняється дешевизною;
  • її не пошкоджує моль.

висока міцність;   тривалий термін придатності;   виготовляється з натуральних, природних матеріалів;   довго зберігає тепло;   дана тканина приємна до тіла;   не викликає алергічних реакцій та подразнень на шкірі;   використовується для спекотної пори року, тому що добре пропускає через себе повітря, вбирає зайву вологу, не створюючи парникового ефекту;   під час прання може витримувати максимальний температурний режим в межах 140 градусів;   легко піддається фарбуванню;   відрізняється дешевизною;   її не пошкоджує моль

Недоліками даного матеріалу є те, що він:

  • швидко і легко мнеться, вимагаючи постійної прасування;
  • довго сохне;
  • плями на білизні важко вистіривается, тому потрібно замочування;
  • під впливом прямого сонячного світла білі речі можуть набувати жовтизну, а кольорові - вигоряти;
  • при пранні, не відомо, чи бавовна сяде або розтягнеться , Тому догляд за ним повинен здійснюватися продумано.
повернутися до меню ↑

догляд

Зберегти первинний зовнішній вигляд речі допоможе правильний догляд за нею. Ще жодного разу непраних вироби перший раз завантажують в машину на режим, температура якого буде в межах 60 градусів, інакше річ зменшиться. Попередньо рекомендується також прополоскати її в прохолодній воді.

Правильний догляд неодмінно повинен починатися з вивчення бирки, пришитою на виробі.

повернутися до меню ↑

Прання в машині

Прання в машині

Щоб зрозуміти, як правильно прати 100 бавовна в пральній машині автомат, потрібно вивчити деякі рекомендації:

  1. Перш ніж почати прання, необхідно освоїти інформацію, зазначену на бирці.
  2. Суворо забороняється закладати в барабан білі і кольорові речі, тому що останні обов'язково злиняють і перефарбують світлі.
  3. Светри, жилетки і інші в'язані речі з пряжі, які не мають сильних забруднень, слід прати на дбайливому режимі, тому що при високих температурах вони дадуть усадку.
  4. Стійкі плями на дитячих футболках, майках, а також інших виробах, необхідно перед пранням обробити спеціальними засобами. В іншому випадку в машинці вони не відіпрати і залишаться в тканини назавжди, роблячи парадну річ домашньої.
  5. Постільна білизна потрібно вивернути, вироби на змійках і ґудзиках застебнути.
  6. Шкарпетки попередньо поміщають в спеціальну сітку, щоб їх легше потім було відшукати в барабані.
  7. У тому випадку, якщо речі не дуже брудні, температурний режим повинен становити максимум 60 градусів.
  8. Стовідсотковий тонкий бавовна перед пранням замочують в теплій воді з господарським милом, а потім включають програму на 40 градусів. У деяких пральних машинках є особливий режим хлопок «еко», призначений для таких виробів.
  9. Якщо в барабані зібрані тільки білі речі, їх можна прати при високій температурі. Для досягнення кращого ефекту застосовують відбілювач.
  10. бавовняні і мембранні тканини разом прати не слід, тому що натуральний матеріал після завершення програми буде в кошлатання.
  11. Кольорові тканини вимагають особливого порошку, до складу яких входять ензими. Вони зберігають забарвлення вироби і вистіривается наявні забруднення. У такому випадку рекомендується включати додаткове полоскання.
  12. Чи не пошкодити тканину і не сильно пом'яти її, допоможе правильний віджимання. Для тонких, вибирають делікатний режим або повна його відсутність. Товсті вичавлюють при 800 обертах.
  13. Після завершення циклу, білизна сушать, не допускаючи появи на ньому неприємного, затхлого запаху.
повернутися до меню ↑

Прання вручну

Якщо ви не знаєте, при якій температурі сідати бавовна і який підібрати для цього режим, краще не ризикувати і випрати виріб вручну. Процес цей нескладний і складається з деяких порад:

  • на крупній тертці натріть невелика кількість господарського мила;
  • розчиніть його в гарячій воді;
  • приготуйте склад, температура якого буде в межах 40 градусів і додайте туди приготовану масу;
  • в отриманий мильний розчин замочіть виріб хоча б на 10-15 хвилин;
  • періть руками, не розтягуючи при цьому річ, тому що в деяких випадках не завжди зрозуміло, тягнеться бавовна;
  • щоб вироби були більш м'якими і добре пахли, можна в процесі полоскання додати в воду кондиціонер або столовий оцет.

на крупній тертці натріть невелика кількість господарського мила;   розчиніть його в гарячій воді;   приготуйте склад, температура якого буде в межах 40 градусів і додайте туди приготовану масу;   в отриманий мильний розчин замочіть виріб хоча б на 10-15 хвилин;   періть руками, не розтягуючи при цьому річ, тому що в деяких випадках не завжди зрозуміло, тягнеться бавовна;   щоб вироби були більш м'якими і добре пахли, можна в процесі полоскання додати в воду кондиціонер або столовий оцет

Під час ручного прання (можна використовувати порошок замість мила) головна запорука успіху - дбайливе поводження з тканиною і дотримання правильного температурного режиму на всіх етапах.

повернутися до меню ↑

сушка

Сушка бавовняних виробів повинна проходити природним шляхом. У цьому випадку її розвішують на плічках ( пальто , Сорочки), мотузці або на розкладний сушарці. При цьому важливо стежити, щоб на речі не потрапляли яскраві промені сонця. Якщо заховати їх нікуди, перед розвішуванням вироби обов'язково вивертають. Так вдасться зберегти колір лицьової частини, не допускаючи її пожовтіння або вигорання.

Не слід застосовувати для сушіння пральну машину, тому що річ згодом буде складно розгладити.

Не слід застосовувати для сушіння пральну машину, тому що річ згодом буде складно розгладити

повернутися до меню ↑

Як посадити або розтягнути

У тому випадку, якщо виріб все ж дало усадку, і йому потрібно повернути колишній розмір, використовують такі прийоми:

  • в теплій воді (температура не повинна перевищувати 30 градусів) замочити річ на півгодини;
  • виперіть в пральній машині на дбайливому режимі (максимальна температура - 30 градусів);
  • після завершення програми, дістаньте річ, покладіть на рівну поверхню і акуратно розтягніть в усіх напрямках;
  • повісьте на мотузку і періодично продовжуйте розтягувати до тих пір, поки вони не придбає первісну величину.

Крім цього, збільшити одяг в розмірах можна за допомогою відпарювання праскою. Чи не повністю висохлу річ накривають тонким шаром вологої марлі, пропрасовують її, паралель розсуваючи в сторони тканину.

Якщо виріб втратило кілька розмірів, повернути їх допоможе вода в обсязі 10 л і 10 г перекису водню. В отриманій рідини замочити річ на 30 хвилин і розтягнутий до потрібної величини. Сушити тільки в горизонтальному положенні.

Зменшити бавовняну річ простіше простого. Виперіть її практично в окропі (95 градусів і вище) і висушіть в машинці.

повернутися до меню ↑

відбілити

Позбутися від сірого кольору бавовняним речам допоможе відбілювач, який продається в магазині. Непогано для цього підходить білизна. Попередньо її розмішують в холодній воді і замочують річ, вже випраний в порошку, згідно з інструкцією.

Як відбілювання застосовують також кип'ятіння з господарським милом. Тривати цей процес не менше години. Потім річ ​​полощуть і сушать.

повернутися до меню ↑

Поради та відео

Вивчимо нехитрі рекомендації, які допоможуть краще доглядати за бавовняними виробами:

  1. Легше і швидше вдасться розгладити білизну, якщо воно буде злегка вологим.
  2. Щоб після сушки на речах не залишалися сліди від прищіпок, їх обов'язково потрібно попередньо вивернути навиворіт.
  3. Видалити стійкі плями з кухонних рушників можна за допомогою замочування їх в розчині теплої води (10 л), прального порошку (4 столові ложки), скипидару (4 ст. л). Робити це необхідно не менше доби. Після закінчення цього часу речі перуть, сушать, гладять.
  4. Швидко позбутися від пожовклих плям на виробах допоможе розчин нашатирю (10 г), перекису водню (20 г) і води (5 л). Замочують виріб на півгодини і перуть з порошком звичайним способом.
  5. Відбілити посірілі від часу речі вдасться, використовуючи борну кислоту (20 г) і воду (10 л). В отриманому розчині замочують білизна і перуть, застосовуючи при цьому порошок для білих речей.
  6. Щоб рушники не втратили м'якість, їх стирають на середній температурі.

Купуючи вироби з бавовни, краще зупинити свій вибір на американській тканини, тому що вона, на відміну від вітчизняної, не линяє, не дає усадку і не розтягується. Якщо речей з такого матеріалу знайти не вдалося, правильно доглядайте за російської бавовняною тканиною, відповідно до інструкції виробника, і ваші речі завжди залишатимуться новими і привабливими.