Як відкрити гончарну майстерню

  1. Свій бізнес: виготовлення циновок
  2. Як відкрити бізнес з виробництва брезенту
  3. Свій бізнес: виробництво виробів з кришталю
  4. Виробництво подушок з натуральними наповнювачами: гречка, бамбук, ялівець, кедр
  5. Свій бізнес: магазин килимів
  6. Як відкрити магазин з продажу меблевої, будівельної або швейної фурнітури
  7. Як відкрити магазин посуду
  8. Свій бізнес: виробництво ковроліну
  9. Свій бізнес: виробництво столового білизни
  10. Свій бізнес: продаж керамічних ножів
  11. Свій бізнес: виробництво мережив
  12. Виробництво дерев'яного посуду

* У розрахунках використовуються середні дані по Росії

Отже, якщо ви плануєте відкрити власне виробництво керамічних виробів, але при цьому не володієте достатніми коштами для організації повномасштабного підприємства, можна почати з гончарної майстерні. В даний час цей напрям викликає великий інтерес у підприємців. Фахівці відзначають зростання інтересу до цього напрямку. Причому споживачів цікавлять не тільки самі гончарні вироби ручної роботи, а й процес їх виготовлення як оригінальне хобі.

Незалежно від того, чи збираєтеся ви обійтися своїми заощадженнями або плануєте залучати інвесторів, перед тим як приступати до вирішення організаційних питань, обов'язково складіть докладний бізнес-план. Звичайно, в ідеалі ви повинні добре розбиратися у всіх тонкощах цього ремесла. Але навіть якщо у вас немає досвіду роботи в цій сфері, але вона представляє для вас інтерес, не варто відмовляти від своєї ідеї. В такому випадку ви будете виступати не в ролі майстра, а як організатор і керівник. Але в будь-якому випадку ви повинні мати хоча б загальне уявлення про процес виготовлення керамічних виробів.

Перш за все, вам знадобиться відповідне приміщення. Воно може розташовуватися і далеко від центру міста. Головне, щоб вам і вашим працівникам було зручно добиратися туди. Більшість гончарних майстерень відкривається або на околиці міста (або навіть передмісті), або і зовсім в області. Але останній варіант підходить для більш великих підприємств, які економлять на доставці сировини, маючи в своєму розпорядженні своє виробництво поблизу від місця видобутку глини.

Існують певні вимоги до площі майстерні. Вона повинна складатися як мінімум з двох приміщень. Перше площею не менше 50 кв. метрів відводиться під виробничий цех, а друге площею в 20 кв. метрів використовується для зберігання сировини і готової продукції. Робоче приміщення повинно бути обладнане хорошою системою вентиляції. Найкраще, якщо у вашій майстерні буде ще одне окреме, третє приміщення, де буде проходити глазурування виробів. Глазур містить свинець та інші шкідливі речовини, тому працювати з нею потрібно з дотриманням техніки безпеки і з використанням респіраторів. В ідеалі приміщення повинно бути у вашій власності. Але якщо такого немає, то доведеться орендувати відповідне на кілька місяців. Вартість оренди складе від 35 тис. Рублів (точна сума залежить від регіону, розташування, площі та стану приміщень).

Коли відповідне приміщення буде знайдено, можна приступати до пошуку обладнання. Тут є велика кількість нюансів, тому якщо ви не є фахівцем в гончарній справі, зверніться за допомогою до такого. Інакше великий ризик придбати не те, що потрібно.

До основного обладнання належать гончарні кола, обладнання для замісу глини, ваги для дозування глиняної маси, форми для виробів (наприклад, для виготовлення магнітів, рамочок для фотографій і іншої дріб'язку), інструменти і спеціальні печі для випалювання готових виробів. Будуть потрібні також робочі столи і стільці для гончарів, стелажі, полиці і шафи для зберігання продукції і сировини. У набір інструментів для гончарних робіт входять стеки, струни з ручками, качалки, ножі, циркулі і кронціркулі, ложечки, гончарні ножі та ін. Один гончарний круг обійдеться в суму від 30 тис. До 50 тис. Рублів. Близько 30 тис. Рублів коштує і машина для вимішування глини. Ще близько 5-7 тис. Рублів будуть потрібні на покупку ваг і близько 5 тис. Рублів - на інструменти.

Муфельну піч з температурою нагріву до 950 ° С деякі умільці роблять самостійно з побутової електричної плитки. Для цього із сталевого листа товщиною 0,5-0,9 мм виготовляють корпус по діаметру електроплитки, а зверху прикріплюють кришку, просвердливши в ній кілька отворів для виходу пари. Муфельну чашу роблять у такий спосіб. Спочатку виготовляється форму з картону, яка просочується парафіном або воском. На внутрішню поверхню форми наноситься глиняна маса шаром в 1 см. Після висихання, глиняна чашка відділяється від форми, ще раз підсушується і обпалюється. Її нижня частина має щільно прилягати до електроплиті. Готову муфельну чашку поміщають в корпус. Простір між муфелем і корпусом заповнюють азбестового крихтою. Щоб контролювати процес випалу, роблять вічко діаметром 20-25 мм зі шторкою. Сама конструкція встановлюється на азбестовому підставі.

Втім, краще все-таки не ризикувати і придбати муфельні печі. Вартість однієї печі становить від 50 тис. До 100 тис. Рублів. Навіть у випадку з невеликої майстерні бажано мати хоча дві-три печі.

На закупівлю першої партії сировини, домішок, глазурі, фарб та ін. Буде потрібно близько 50 тис. Рублів. У невеличкій майстерні площею близько 50 кв. метрів можуть працювати одночасно три майстри. Заробітна плата кожного з них починається від 10-15 тис. Рублів, в залежності від регіону, зайнятості, кваліфікації і т. Д.

Доходи гончарної майстерні складаються з двох складових - продажу самих гончарних виробів і виготовлення їх під замовлення, а також проведення платних майстер-класів, екскурсій, здачі в оренду робочого приміщення і обладнання. Оптова вартість простого предмета з глини, виконаного методом штампування (наприклад, магніту), починається від 60-70 рублів при собівартості 25-30 рублів. При цьому в роздріб такі магніти продаються за ціною близько 170-190 рублів. Відвідування майстер-класи з навчанням азам роботи з гончарним кругом коштує від 350 рублів з людини. Середня кількість учасників одного майстер-класу - п'ять-шість чоловік. Вартість оренди гончарної майстерні разом з усім необхідним обладнанням починається з 1000 рублів і вище. Звичайно, заробляти на навчанні і здачі майстерні в оренду можна лише в тому випадку, якщо вона розташовується у великому місті, де конкуренція в цій галузі практично відсутній і є інтерес з боку людей до гончарного ремесла. Реалізувати готові вироби можна через дрібнооптові компанії (в міру збільшення обсягів виробництва можна буде задуматися і про великому опті), через торгові мережі, окремі магазини (квіткові, магазини іграшок, магазини сувенірів і подарунків), торгові точки і ларьки (включаючи сувенірні лавки в торгових центрах міста, на вокзалах і в аеропортах), точки на ринках, через власний магазин при майстерні, а також через інтернет-магазини (але цей варіант підходить тільки для продажу дрібної сувенірної продукції). Мрія всіх дрібних виробників сувенірної продукції - стати постачальником великих російських торгових мереж. Глиняні сувеніри самобутні і користуються попитом, а конкуренція на федеральному рівні відсутня. Але для співпраці з торговими мережами мінімальна партія товару повинна становити не менше тисячі штук одного найменування, що є досить великим обсягом для невеликої майстерні, навіть якщо мова йде про мелочевке, на кшталт штампованих магнітів. Інша складність пов'язана зі специфікою будь-якого напівкустарного виробництва, до яких відноситься нестабільна якість продукції і недотримання термінів поставок.

Навіть якщо у вашому місті практично повністю відсутня конкуренція в цьому сегменті, не варто забувати про рекламу і, головне, високу якість вашої продукції. Реклама допоможе привернути увагу бажаючих освоїти мистецтво ліплення з глини. А висока якість і оригінальний дизайн вашої продукції стане запорукою успіху серед потенційних покупців.

Для відкриття невеликої гончарної майстерні буде потрібно від 250 тис. Рублів. Терміни окупності такого виду бізнесу складають від одного року.

Сисоєва Лілія

17.07.2014

Свій бізнес: виготовлення циновок

Для виготовлення циновок використовують різні матеріали: очерет, очерет, сизаль, дутий, солома і т.д. Технологія виготовлення залежить від обраного матеріалу. Як правило, матеріал коштує недорого, але і ...

Як відкрити бізнес з виробництва брезенту

Відкриття свого власного виробництва зажадає дуже великих інвестицій, проте сума може бути різною, адже все залежить від передбачуваних обсягів випуску продукції, від номенклатури і багатьох дру ...

Свій бізнес: виробництво виробів з кришталю

Вартість обладнання для виробництва виробів з кришталю залежить від безлічі факторів - це продуктивність, складність виконуваних робіт, додаткові можливості і, звичайно, виробляє ...

Виробництво подушок з натуральними наповнювачами: гречка, бамбук, ялівець, кедр

Виробництво подушок, матраців, ковдр з натуральними наповнювачами не вимагає дорогого устаткування, великих виробничих приміщень, висококваліфікованого персоналу. Як правило, достатній ...

Свій бізнес: магазин килимів

Якщо магазин килимів буде орієнтований на людей з низьким рівнем доходу, то за 100-200 тисяч рублів можна купити досить товару для гарної представленості, якщо брати до уваги людей середнього клас ...

Як відкрити магазин з продажу меблевої, будівельної або швейної фурнітури

Бізнес з продажу фурнітури відноситься до малих видам підприємництва, тому що зовсім невеликий магазин можна відкрити за суму близько 200-250 тисяч рублів, для середнього магазину буде потрібно окол ...

Як відкрити магазин посуду

Для невеликого магазину посуду сума закупівлі першої партії рідко перевищує півмільйона рублів, але якщо відкривати магазин з великим асортиментом і в асортименті якого представлена ​​велика кіль ...

Свій бізнес: виробництво ковроліну

Вартість обладнання для виробництва ковроліну становить від 15 млн. Рублів. На першу партію сировини буде потрібно близько 1,5 млн. Рублів. Рентабельність бізнесу становить 18%, а терміни окупності ін ...

Свій бізнес: виробництво столового білизни

Відкриття бізнесу з виробництва столового білизни не вимагає великих стартових інвестицій, потрібно орендувати відповідне приміщення і придбати деяке обладнання, яке саме, залежить від масштабу п ...

Свій бізнес: продаж керамічних ножів

При роботі з японськими ножами вигідніше закуповувати їх великими партіями безпосередньо від виробника і продавати в Росії через роздрібні мережі. Для організації бізнесу з продажу керамічних ножів потребують ...

Свій бізнес: виробництво мережив

Для відкриття цеху з виробництва мережив потрібно приміщення виробничої площею не менше 30 квадратних метрів. Оптимальна висота стель - не менше 4 метрів. Крім цеху, де буде здійснюва ...

Виробництво дерев'яного посуду

Рентабельність виробництва дерев'яного посуду складає приблизно 200 відсотків. Величина заробітку впирається в продуктивні можливості майстра і наявність каналів збуту продукції.

Збережіть статтю, щоб уважно вивчити матеріал

Ви можете зберегти цю сторінку за допомогою: