Нікотинова кислота для росту волосся: застосування, відгуки (ВІДЕО)

  1. Про плюси і мінуси нікотинової кислоти
  2. Чим так корисна нікотинова кислота для волосся?
  3. Правильне застосування нікотинової кислоти і протипоказання
  4. Як використовувати нікотінку для волосся?
  5. Використання в комплексному догляді
  6. У складі поживних масок
  7. Як нікотінка впливає на волосся?
  8. Відгуки про застосування нікотинової кислоти для волосся
  9. Відео-відгук про використання нікотинової кислоти для росту волосся:

«... він же Гога, він же Гоша, він же Юрій ...» Пам'ятаєте? Знаменита кінострічка «Москва сльозам не вірить». Так можна сказати і про нікотинову кислоту - вона ж вітамін В3, вітамін РР і ніацин.

Про плюси і мінуси нікотинової кислоти

Про плюси і мінуси нікотинової кислоти

Організму дуже потрібна нікотинова кислота. Показання до її застосування обумовлені тим, що вона бере активну участь в окисно-відновних процесах, має виражену судинорозширювальну дію. Позитивно діє на роботу шлунково-кишкового тракту, печінки і серця, застосовується для зняття запалень кишечника, прискорює загоєння ран. вітамін В3 сприяє виведенню шлаків і знижує рівень «поганого» холестерину в крові.

Давно відомо, що нікотинова кислота стабілізує вуглеводний обмін в організмі. Ця її здатність використовується в медицині для лікування цукрового діабету в легкій формі. Вченими проведено багатообіцяючі досліди із застосування нікотинової кислоти в терапії інсулінозалежних форм діабету.

Недолік нікотінкі провокує розвиток пелагри, захворювання, яке без належного лікування вбиває протягом 4-5 років. Для повного лікування від пелагри досить наситити організм нікотиновою кислотою.

Природним джерелом вітаміну В3 служать:

  • м'ясо, печінку, морська риба,
  • квасоля, горох, соя, будь-які горіхи,
  • гриби,
  • житній хліб і крупи, особливо гречка,
  • помідори, фініки, чорнослив,
  • ромашка, очанка, шипшина, петрушка, м'ята і женьшень.

При повноцінному харчуванні організм отримує нікотинову кислоту в достатній кількості з продуктами. Застосування фармакологічних препаратів вітаміну В3 в такому випадку не потрібно. У разі авітамінозу, виснаження організму після тривалої хвороби або в комплексному лікуванні деяких захворювань (гепатиту, цирозу, нервових стресів) лікар може прописати препарат нікотинової кислоти. Випускається у вигляді таблеток, порошків, а також рідка нікотинова кислота в ампулах для ін'єкцій.

Людина потребує нікотинової кислоти тому вона виконує конкретні функції і підтримує здоров'я. Її недолік провокує дисфункції і різні захворювання. Повноцінне харчування забезпечує організм вітаміном В3 в достатній кількості.

Як будь-який лікарський препарат має нікотинова кислота протипоказання. Найпоширеніші побічні ефекти - почервоніння шкіри, свербіж і оніміння кінцівок. Можуть виникнути кишкові розлади, аритмія. З важких наслідків відзначалися гіперглікемія і дисфункція печінки.

Після припинення прийому препарату небажані ускладнення зникають.

Чим так корисна нікотинова кислота для волосся?

Сьогодні не тільки в традиційній медицині, але і в косметології використовується нікотинова кислота. Застосування своє вона знайшла в догляді за волоссям.

Причиною популярності нікотинової кислоти як засоби догляду за волоссям стала не тільки її цінність як вітамінного препарату, а й судинорозширювальний і зігріваючий ефект, що сприяє поліпшенню кровообігу, більш інтенсивному проникненню корисних речовин в волосяні цибулини, «пожвавлення» сплячих фолікул.

В результаті застосування нікотінкі відзначається оздоровчий ефект, який виражається в:

  • усунення ламкості, сухості;
  • зменшення випадання і збільшення густоти волосся;
  • поліпшення зовнішнього вигляду волосся.

Вітамін В3 можна з успіхом застосовувати в домашніх умовах. Для цього використовується нікотинова кислота в ампулах для ін'єкцій по 1 мл. Препарат продається дуже недорого в будь-якій аптеці. Способи застосування:

  • як самостійний засіб для втирання в шкіру голови,
  • в комплексному догляді з додаванням вітаміну в порцію шампуні під час миття голови,
  • в складі масок для волосся для посилення лікувального ефекту окремих компонентів.

При догляді за волоссям розчин нікотинової кислоти застосовується тільки зовнішньо!

Перейдемо від теорії до справи і докладно розглянемо кожен варіант.

Правильне застосування нікотинової кислоти і протипоказання

Правильне застосування нікотинової кислоти і протипоказання

Сама процедура дуже проста: використовується нікотинова кислота в ампулах. Шприцом треба дістати розчин з ампули, вилити на блюдечко. Розділити пасма волосся на проділи, в кожен проділ легкими масажними рухами втирати розчин вітаміну В3. Процедуру повторювати кілька разів на тиждень. Після втирання голову можна не мити.

Але тут існують такі тонкощі:

  • в перший раз спробувати втерти половинку ампули для того, щоб переконатися у відсутності алергії (свербіж, печіння) на препарат,
  • якщо алергії немає, тоді можна сміливо використовувати за 1 раз 1 ампулу,
  • процедуру повторювати 1-3 рази в тиждень протягом 4 тижнів. Через 2-3 місяці можна курс повторити. Чому не частіше? Багато радять робити це кожен день, я, як лікар, не раджу, тому що вітамін В3 - біологічно активна речовина і зловживання ним може викликати навіть у не особливо чутливих натур мігрені і запаморочення,
  • нікотинова кислота для волосся може викликати почуття теплоти та навіть легке печіння шкіри голови. Це нормально, оскільки такими відчуттями супроводжується процес розширення судин і посилення циркуляції крові,
  • нікотінка швидко окислюється, втрачаючи свої корисні властивості, тому використовувати її треба відразу після вилучення з ампули,
  • якщо після декількох використань з'явилася лупа, це свідчить про індивідуальну непереносимість препарату. Доведеться від цього рецепта відмовитися.

Деякі розумники радять розчиняти нікотинову кислоту в відварах з лікарських трав і обполіскувати ними волосся. Але справа в тому, що нікотінка погано розчиняється у воді, тому конкретно при обполіскуванні від неї користі не буде ніякої. Звичайно, користь буде від лікарських трав, але тільки від них.

Використовувати нікотинову кислоту в догляді за волоссям дуже просто. Для цього достатньо кілька разів на тиждень втирати чистий розчин у шкіру голови. Позитивний результат буде помітний вже через місяць.

Багато відгуки про використання нікотинової кислоти рясніють закликами втирати в шкіру голови за один раз по 2-4 ампули. Не можна! Нікотінка агресивно проникає крізь шкіру, добре вбирається і тому обов'язково розширяться судини голови. Це її властивість і стало причиною активного використання для поліпшення кровообігу і підвищення поглинання корисних речовин. Активного, але не божевільного. Тому що якщо вилити на голову відро нікотинової кислоти, тиск буде прагнути до нуля, що є несумісним з життям. Якщо вже ви вирішили провести експеримент, відкрийте вхідні двері і покладіть поруч телефон, щоб перед втратою свідомості встигнути викликати швидку допомогу ...

З цієї ж причини часто не радять втирати нікотинову кислоту або використовувати її в складі поживних масок людям із захворюваннями серцево-судинної системи. Моя думка, як лікаря, таке, що дійсно сердечникам або гіпертонікам не слід втирати чистий вітамін В3, проте додавання 2-3 крапель нікотінкі в маску для волосся шкоди не принесе, тільки користь, так як збільшить її поживну цінність.

Як використовувати нікотінку для волосся?

Нижче розглянуті ще 2 варіанти, як застосовується нікотинова кислота для росту волосся.

Використання в комплексному догляді

У шампунь можна додавати вітамін В3, якщо на нього немає алергії. Ампула розчину додається в порцію шампуні безпосередньо перед миттям голови. Немає сенсу відразу в пляшечку з шампунем виливати 10 ампул для майбутнього використання. Нікотінка втратить свою чарівну силу. Ще один момент - використовувати треба натуральний шампунь без кондиціонера, оскільки хімічні речовини, що використовуються для блиску і кращого розчісування, обволікають волосся плівкою, яка перешкоджає дії нікотинової кислоти.

Також, як і в разі чистого розчину, «нікотинову» шампунь використовують 4 тижні, потім роблять перерву на кілька місяців.

Чому додавання вітаміну В3 в шампунь я називаю комплексним доглядом? Чистота і оздоровлення - чому не комплекс.

У складі поживних масок

Нікотинова кислота для волосся часто використовується тільки в чистому вигляді. Багато косметологи чомусь підкреслюють, що не варто додавати її в живильні маски для волосся. Це не справедливо. Існує безліч рецептів для того, що волосся були гарні і сильні. У кожній із них для посилення дії можна додати нікотинову кислоту. Це збільшить поживну цінність маски для волосся, поліпшить проникнення всіх корисних речовин в волосяні цибулини, в результаті чого лікувальний ефект буде більш вираженим. Оскільки в масках часто використовується рослинне масло (соняшникове, оливкове, рицинова), вітамін В3 відмінно розчиниться разом з іншими інгредієнтами, що забезпечить його рівномірне нанесення на шкіру голови.

Для здорових людей в живильну маску для волосся додається 1 ампула нікотинової кислоти повністю. Для тих, хто страждає захворюваннями серцево-судинної системи або мігренню досить в складі маски використовувати 2-3 краплі вітаміну В3. Що залишився розчин викидається, так як користі в ньому вже немає.

Для того, щоб нікотинова кислота для росту волосся принесла користь, необхідно пам'ятати, що:

  • в перший раз слід взяти половинку вмісту ампули для контролю виникнення алергії на препарат,
  • використовується 1 ампула (сердечники - пара крапель) в 1 прийом до 3 разів на тиждень протягом 4 тижнів. Після робиться перерва на 2-3 місяці. При бажанні курс можна повторити. Тобто нікотінка або втирається в шкіру в чистому вигляді, або використовується разом з шампунем, або в складі поживних масок. Наприклад, у вівторок можна втерти вітамін В3 в шкіру голови, в четвер - зробити будь-яку поживну маску, додавши в неї нікотинову кислоту, в суботу помити голову шампунем з додаванням препарату,
  • вагітним, жінкам, які годують груддю та дітям до 12 років нікотінку краще не використовувати,
  • при появі сильного свербіння і лупи препарат скасовується,
  • вітамін В3 для волосся застосовується зовнішньо!

Нікотинова кислота - це лікарський препарат, тому її застосування повинно бути дозованим, з попередньою оцінкою чутливості організму. Сердечникам, дітям, вагітним і годуючим матерям не слід зловживати нікотиновою кислотою. Користь може принести тільки грамотне використання засобу.

Як нікотінка впливає на волосся?

Нікотинова кислота не прискорює ріст волосся. Вона покращує стан волосся, робить їх більш здоровими, усуває ламкість і випадання, пробуджує «сплячі» цибулини, робить волосся більш густим, але не більше довгими!

Це означає, що навіть при регулярному вживанні вітаміну волосся буде рости з тією ж швидкістю, що і раніше. Ідея про те, що застосування нікотінкі прискорить ріст волосся до 4, і навіть 6-8 см на місяць - це відвертий ... міф (м'яко кажучи).

Справедливість твердження того, як благотворна нікотинова кислота для росту волосся підтверджуються фото, зробленими до і після її застосування.

На фото наочно видно, наскільки здоровіше і пишніше стала шевелюра дівчині після того, як нею 2 місяці застосовувалася нікотинова кислота для волосся.

На наступному фото волосся блондинки після відновної терапії з використанням вітаміну В3 стали явно гущі.

Зробимо висновки, як в математиці: дозоване використання нікотинової кислоти в чистому вигляді або у складі живильних масок сприяє оздоровленню і зміцненню волосся.

Відгуки про застосування нікотинової кислоти для волосся

Багатьма дівчатами в догляді за волоссям використовувалася нікотинова кислота. Відгуки про неї, як правило, хвалебні:

Лена Озеріна, 24 роки: «Я начиталася про чарівні властивості нікотинової кислоти і вирішила спробувати. Втирала в корені волосся після кожного миття голови (через кожні 2 дні) в чистому вигляді. Відразу ефекту не було. Але приблизно через місяць я помітила, що при розчісуванні волосся на гребінці практично не залишається. Це дуже порадувало. »

Анна Кравченко, 36 років: «З приводу застосування нікотінкі для волосся порадилася з дерматологом. Лікар сказав, що гірше не буде. Я людина обережна. Тому спочатку спробувала втерти половинку ампули. Нічого поганого не сталося. У місці втирання стало тепло. На наступний день вже втирала всю ампулу. Було відчуття дуже легкого печіння. Так робила 2 місяці через кожні 2 дні. Результат - волосся практично не випадають, не так сильно січеться, мені здається, що стали гущі (стара гумка на хвіст тепер насилу одягається). Поки зроблю перерву, щоб не було звикання ».

Єгор меншин, 28 років: «Хлопці зазвичай таким не захоплюються, але у мене сильно випадало волосся. Набрав в пошуковику «сильне засіб від випадання волосся» і знайшов інформацію, як хороша нікотинова кислота для волосся. Спробував. Роблю втирання вже 3 місяці поспіль пару раз в тиждень. Волос випадає набагато менше. Гущі поки не став, але хоч спасибі, що вже з голови не сиплеться ».

Однак явно не всім підходить нікотинова кислота для росту волосся. Відгуки є і негативні:

Викуля, 19 років: «Це все - нісенітниця! Втираю вже 2 тижні, і ніякого ефекту. Кидаю! »

Олександра Вергина, 25 років: «Дівчатка, не вірте! Волосся швидше не ростуть! Перевірила на собі. Втираю вже місяць, все як було раніше, так і залишилося. Єдиний плюс, що волосся перестали випадати. »

Світлана Діщенко, 29 років: «Спробувала і після 3 рази кинула. Тому що неприємно пече шкіру, голова стала свербіти, і з'явилася сильна лупа. Дуже шкодую, що повірила ... ».

Відео-відгук про використання нікотинової кислоти для росту волосся:

Як бачимо, скільки людей - стільки й думок. Позитивні відгуки свідчать про те, що деяким нікотінка дуже допомагає, негативні - про індивідуальну нечутливості або алергії на препарат.

» Пам'ятаєте?
Чим так корисна нікотинова кислота для волосся?
Чому не частіше?
Як використовувати нікотінку для волосся?
Чому додавання вітаміну В3 в шампунь я називаю комплексним доглядом?
Як нікотінка впливає на волосся?