- Чи є він?
- за ГОСТом
- Скільки не псується?
- Як правильно зберігати в домашніх умовах?
- Як зрозуміти, чи придатна до використання?
- Чи можна застосовувати прострочену?
Перманганат калію, в побуті більш відомий як марганцівка, це калієва сіль марганцевої кислоти, що знайшла широке застосування в медицині як антисептичний засіб для промивання ран, опіків, полоскання горла, а також як блювотний засіб.
Крім того, марганцівка використовується в садовому господарстві, оцінці якості води, для тонування фотографій і в інших цілях. Про те, який термін придатності має марганцівка, поговоримо в статті.
до змісту ↑
Чи є він?
Чи має марганцівка термін придатності?
Російським законодавством встановлюється, що будь-які хімічні засоби, що використовуються в медичних цілях, мають встановлені терміни придатності, після закінчення яких засіб не рекомендується до використання або застосування.
Не є винятком з цього правила і марганцівка.
Про термін придатності і правила зберігання термопасти ви можете дізнатися з нашої статті .
до змісту ↑
за ГОСТом
Який термін придатності у марганцівки? Термін зберігання марганцівки регулюється ще радянським ГОСТом 20490-75 з внесеними в 2016 році змінами «Реактиви. Калій марганцевокислий. Технічні умови".
Згідно з ним, гарантований термін зберігання перманганату калію становить 3 роки з дати виготовлення.
Термін придатності даного хімікату в Гості не встановлюється і визначається виробником.
Для технічного перманганату калію, що використовується в сільському господарстві та інших сферах, термін придатності встановлюється ГОСТом 57774-84, термін зберігання такого реактиву становить 1 рік з дати виробництва.
до змісту ↑
Скільки не псується?
Аптечна марганцівка, що продається в медичних цілях, являє собою кристалічний порошок.
Виробниками зазвичай вказується 5-річний термін придатності, протягом якого кристали перманганату калію зберігають свої властивості.
Уже готовий аптечний 5-відсотковий розчин марганцівки раніше можна було часто зустріти в продажу. Однак в даний момент реалізація такої продукції практично заборонена.
Термін зберігання такого препарату становив від 1 доби до 30 днів в залежності від концентрації, герметичності флакона і умов зберігання.
Скільки часу зберігається марганцівка в розведеному вигляді? Розведена марганцівка, приготована з кристалів перманганату калію, може зберігатися вдома не більше 1-2 днів.
Найкраще зберігати розчин марганцівки в закритому скляному посуді в холодильнику і ні в якому разі не піддаючи впливу сонячного світла або джерел тепла.
Після використання слід промити тару з-під розчину в проточній воді без використання мила та інших миючих засобів.
Чи є термін придатності у цукру і який? відповідь дізнайтеся прямо зараз.
до змісту ↑
Як правильно зберігати в домашніх умовах?
Через небезпеку загоряння перманганату калію і його токсичних властивостей для організму людини, збереження марганцівки вимагає дотримання деяких умов:
- Зберігати порошок в закритій скляній тарі;
- необхідно уникати впливу сонячних променів;
- слід покласти порошок в недоступне для дітей місце, так як порошок перманганату калію в концентрованому вигляді небезпечний для шкірних покривів і слизових оболонок людини;
- не можна піддавати порошок впливу високих температур;
- не можна зберігати перманганат калію по сусідству з будь-якими жирами, маслом, гліцерином, сірої, фосфором, так як виникає ймовірність загоряння або вибуху;
- слід уникати взаємодії марганцівки з активними металами, наприклад, магнієм або алюмінієм, так як в такому випадку може статися вибух.
Таким чином, краще місце для зберігання марганцівки - щільно закрита пляшка, ізольована від інших активних хімічних засобів.
до змісту ↑
Як зрозуміти, чи придатна до використання?
Що відбувається з марганцівкою при тривалому зберіганні?
При дотриманні умов зберігання марганцівка може зберігати свої хімічні якості практично необмежений час.
У разі ж, якщо відбувався контакт порошку з водою або повітрям, то перманганат калію втрачає свої хімічні властивості окислювача і стає марним з медичної точки зору.
У марганцівки в порошку або розчину реагенту є кілька ознак, наявність яких дає зрозуміти про зіпсованість перманганату калію:
- Частина кристалів не розчиняється у воді, в результаті чого утворюється кристалічний осад.
- 5-процентний розчин виходить червоно-коричневого кольору, а не малинового або рожевого кольору, як пропонується інструкціями.
Якщо кристали перманганату калію повністю розчинилися у воді, а колір розчину повністю відповідає очікуванням, то можна сміливо використовувати засіб в необхідних цілях.
Як зрозуміти, що термін придатності цементу закінчився? Читайте про це тут .
до змісту ↑Чи можна застосовувати прострочену?
У разі, якщо марганцівка зберігалася з дотриманням всіх правил зберігання, а розчин має необхідний колір і в ньому не випадає осад з які не розчинилися у воді кристалів, то такий перманганат калію і розчин з нього цілком придатні для подальшого використання, навіть якщо термін придатності давно минув .
Такі показники гарантують збереження хімічних властивостей і безпеку вживання реагенту.
Незважаючи на те, що в фармакології налічується велика кількість різних антисептичних засобів, перманганат калію не втрачає свою популярність, яка зберігається через універсальність, легкості приготування і тривалих термінів зберігання.
За умови дотримання правил зберігання цей препарат можна зберігати практично вічно, а перевірити придатність марганцівки дуже легко - достатньо лише приготувати з неї розчин.
рекомендації зі зберігання бензину і солярки ви знайдете на нашому сайті.
Про властивості і правилах розведення марганцівки ви можете дізнатися з відео:
Чи є він?Як правильно зберігати в домашніх умовах?
Як зрозуміти, чи придатна до використання?
Чи можна застосовувати прострочену?
Чи має марганцівка термін придатності?
Скільки часу зберігається марганцівка в розведеному вигляді?
Чи є термін придатності у цукру і який?
Що відбувається з марганцівкою при тривалому зберіганні?
Як зрозуміти, що термін придатності цементу закінчився?