Як зв'язати светр

Корисні поради В'язання спицями → Поради для тих, хто зібрався зв'язати светр Корисні поради   →   В'язання спицями   → Поради для тих, хто зібрався зв'язати светр   Навчившись в'язати нескладні візерунки, кожна рукодільниця мріє про свою першу в'язаній шанувальникам

Навчившись в'язати нескладні візерунки, кожна рукодільниця мріє про свою першу в'язаній шанувальникам. З розчуленням розглядає картинки в журналі, уявляє, як буде гріти зв'язаний нею светр. Нитки закуплені - робота кипить, але трапляється так, що результат не приносить того задоволення. Як бути? Закидати в довгий ящик не варто. Краще озброїтися знаннями і зробити все за правилами:
1. В'язання будь-якої речі починається з підбору ниток і спиць. Тут не все так просто. Для початку визначтеся з візерунком светри. Легкі повітряні візерунки пов'язані товстими зимовими нитками виглядатимуть грубо. Щільні візерунки з тонких ниток згодом будуть провисати і виглядати як валянок. Кожній нитці свій візерунок і номер спиць, чим товще спиці, тим легше візерунок. Більш щільне полотно в'яжемо спицями тонший. На етикетці від мотка вказано оптимальний розмір.
2. Потрібно вміти розрахувати щільність в'язання, зв'язавши контрольний зразок. Скільки петель вміщається в 1 см, така і щільність. Зазвичай вона становить 1: 3, тобто в 1 см міститься 3 петлі. Цей розрахунок стане в нагоді при знятті мірок і побудові схеми.
3. Визначтеся де буде низ вироби, заміряйте об'єм стегон і зробіть розрахунок для набору петель, множачи мірку на щільність. Виріб складається з спинки і переду, значить, вийшло число ділите на два, це і буде кількість петель для набору. Наприклад, завмер показав 80 см * 3 петлі щільності = 240 п: 2 = 120 п. Такий розрахунок забезпечує комфортну посадку вироби.
4. Якщо внизу светри планується гумка, вона повинна бути близько 5 см. Пров'язавши петлі гумки, один ряд роблять лицьовими петлями, для гармонійного переходу до малюнка.
5. Малюнок розподіляють симетрично від центру. Залежно від моделі виконують прибавки на вільне обегания. Якщо светр повинен сидіти по фігурі, такі надбавки не роблять. Обраним візерунком продовжують в'язання до лінії пройми.
Навчившись в'язати нескладні візерунки, кожна рукодільниця мріє про свою першу в'язаній шанувальникам 6. В залежності від того якою буде пройма, закривають петлі глибини. В'язання триває до горловини. Виріз горловини переду завжди нижче вирізу спини. Оформляємо горловину відповідно до моделі.
7. Для в'язання рукава виробляємо аналогічні вимірювання і вираховуємо кількість петель. Рукав в'яжеться з збільшеннями на вільне обегания. Вони повинні бути однаковими на обох рукавах. Дійшовши до лінії заплави, вив'язують облив рукава, збавляючи петлі, як передбачено моделлю.
8. Збірка вироби. Перед тим як зшити всі деталі, їх потрібно злегка розгладити, щоб вирівняти краю. Шов виходить менш помітним і рівним. Для плечових швів на щільному виробі краще прокладати смужку бейки, а також для запобігання їх витягування під вагою светри. Бічні шви виконуються методом встик, що дозволяє їх зробити тонкими і невідчутними.

Автор: Лийся Гумерова, дата публікації: 10.06.2016
Передрук без згоди редакції заборонено.

Як бути?