Китайська чубата собака

Ось уже другий раз мова піде про рідкісних і маловідомих породах собак. Китайська чубата собака не виняток. Багатьом здасться, що вона своєрідна зовні, і навіть не дуже приваблива, але нехай вас це не бентежить, бо як тільки ви прочитаєте про неї, про легенди, що оточують її, характер і вдачу, напевно зміните свою думку. Почну свою розповідь з легенд, вони дуже цікаві!

Походження голих порід собак оповите міфами і легендами. Вважають, що численні безшерсті породи виникли в Африці. Вони мешкали в Мексиці, Китаї, Туреччині, Перу, Ефіопії, Аргентині, на Карибських островах і Філіппінах. Голі собаки - найдавніші з відомих на Землі порід, що збереглися до наших днів в незмінному вигляді.

Будучи тотемним тваринам, голий собака була об'єктом поклоніння і вважалася найбільш сильним втіленням безкорисливої ​​любові до людини.

За одним із переказів, собака знайшла в лісі втраченого немовляти і, намагаючись обігріти його, струсила на нього всю свою пухнасту шерсть. Коли батьки знайшли врятованого собакою дитини, вони були такі щасливі, що забрали її з собою. Дізнавшись про це, бог добра вирішив назавжди прив'язати собаку до людей і зробив її голою. При цьому, у голих собак один з цуценят завжди народжувався пуховим, щоб у потрібний момент знову прийти на допомогу людині і поділитися з ним своєю вовною.

При цьому, у голих собак один з цуценят завжди народжувався пуховим, щоб у потрібний момент знову прийти на допомогу людині і поділитися з ним своєю вовною

У племенах древніх тольтеків голий собака уособлювала любов. Вони вважали любов цього собаки проявом самої безкорисливої ​​любові. Коли господар вмирав, собаку ховали разом з ним. Згідно з легендою, дух собаки слідував за її власником, і коли той поставав перед судом і повинен був відзвітувати за свої вчинки, собака свідчила в його користь. Є ще одне свідчення існування цієї породи в XV столітті - на малюнку "Христос, розп'ятий на хресті" художника Джеральда Давида ясно видно невелика голий собачка з чудовим чубчиком, носочками і пензликом на хвосте.Імеются данні про те, що голі собачки супроводжували індіанців під час міграції з Азії на Аляску через Берингову протоку. Вони згадуються у всіх доколумбійскіх історіях, гравюрах і легендах. Більшість вірить, що поодинокі екземпляри перетнули Атлантику за 2500 років до Колумба. Достовірно ніхто не знає, коли перша собака була привезена в Китай. Безсумнівно, вона виводилася в період династії Хань. У XIV столітті китайські купці брали їх в інші країни. Так китайці і потрапили в Європу.

Досить історії, розповім трохи про породу.

Китайська чубата собака - маленька, активна, витончена, дуже життєрадісна і відрізняється сильною прихильністю до свого господаря, але до незнайомих відноситься насторожено.

Китайська чубата собака - маленька, активна, витончена, дуже життєрадісна і відрізняється сильною прихильністю до свого господаря, але до незнайомих відноситься насторожено

Собаки цієї породи можуть бути як безволосими - голі особини (волосся є тільки в області голови, хвоста і на кінцівках), так і з м'якими вуалеподібного волоссям, які покривають все тіло, - пушка (паудерпуфф). Вони не мають запаху і не линяють (за винятком пухових).

Вони не мають запаху і не линяють (за винятком пухових)

Також існують дві варіації цієї породи і за будовою тіла: оленячий тип - рухливий, з легким кістяком і середній тип з більш важким тілом і кістками. Де виведена порода достовірно не відомо. Предположітельно- це Африка або Мексика. Країною, що затвердила породу, є.

До сих пір в Китаї чубата собака вважається символом благополуччя господарів. У книзі Джоан Палмер «Ваша собака» наводяться досить точні відомості про походження цієї породи. До 1966 року ця порода практично вважалася загубленою, залишалося лише кілька особин, яких привезли до Великобританії.

Ось цей песик вилитий китаєць)

В даний час китайська чубата собака отримала досить широке поширення, цією породою займаються самі різні клуби, як в Англії, так і в усьому світі. Саме в Великобританії був розроблений перший стандарт цієї породи, і англійці вважаються засновниками стандарту породи. Китайська чубата собака не є мисливцем або охоронцем. Це, скоріше, культова тварина, створене для обожнювання своїм господарем.

Цій породі, особливо бесшёрстной її різновиди, приписують навіть надприродні здібності. Але цих тварин люблять не тільки за екзотичну зовнішність. Це рухливі й веселі собачки, вони можуть бути справжніми друзями як для дорослих, так і для дітей.

Однією з найбільш яскравих відмінних рис цієї породи є здатність маніпулювати передніми лапами, собаки часто дивують господаря оригінальним використанням своїх лап в найрізноманітніших і незвичайних ситуаціях. Вони можуть просто підійти і обійняти господаря передніми лапами, або під час вечері незворушно постукати лапками по коліну, або навіть розбудити з ранку на роботу, штовхаючи сплячого в бік, посилюючи і учащая поштовхи, якщо його будуть ігнорувати.

Вони можуть просто підійти і обійняти господаря передніми лапами, або під час вечері незворушно постукати лапками по коліну, або навіть розбудити з ранку на роботу, штовхаючи сплячого в бік, посилюючи і учащая поштовхи, якщо його будуть ігнорувати

Серед китайських чубатих собачок є справжні зірки, які блищать у багатьох художніх фільмах. Їх можна побачити в комедіях "102 далматинця", "Готель для собак", "Волохатий спецназ", "День виборів", "Миттєвості Нью-Йорка" і ін.

Більш докладно про екстер'єр собаки (очі, вуха і хвіст :-)) можна прочитати тут

джерело