Як швидко розмножуються воші після зараження, весь цикл розвитку

  1. Особливості будови самок і самців
  2. Життєвий цикл
  3. Розмноження паразитів на голові
  4. стадії розвитку
  5. Умови, при яких розмножуються паразити

Педикульоз не завжди свідчить про соціальне неблагополуччя. Воші бувають як у людей без постійного місця проживання, так і у людини, яке б правила особистої гігієни. Заразитися ними можна випадково при фізичному контакті з людьми вже мають на тілі або одязі паразитів. Для цього вистачить 1-2 комах або їх яєць. Захворювання проявляється не відразу, перші відчутні ознаки виникають через кілька тижнів, коли паразитів стає багато. Розмноження вошей відбувається швидко, а так як вони харчуються кров'ю людини, то їх укуси починають дошкуляти дуже сильно. Вони добре пристосовуються до різних лікарських засобів. А яйце людської воші захищено щільною оболонкою і тому боротися з ними складно.

Особливості будови самок і самців

В цілому воші є роздільностатеві комахами. Жіночі особини мають відмінності не тільки у внутрішній будові, а й за розмірами і зовнішнім виглядом. У головний воші жіноча особина більше чоловічої майже в два рази. Їх розміри відповідно становлять 4 і 2 міліметри.

Спостерігається відмінність і в зовнішньому вигляді. У самця черевце на кінці закруглене, а у самки воно роздвоєне. У перших на передній парі ніг є кігтеподібні виріст, яким вони утримують партнерку при спарюванні. Замість цього у самок на задніх лапках є спеціальна шпора.

Педикульоз не завжди свідчить про соціальне неблагополуччя

Доросла воша живе від 30 до 42 днів. Самки спаровуються з самцями вже в перші години після виходу з німфи.

У тілі самця проглядається копулятивний орган, у жіночої особини крізь прозоре черевце можна побачити кулясті гниди. Внутрішнє відміну видно лише під мікроскопом. Полягає воно в наявності жіночих і чоловічих статевих органів.

Життєвий цикл

Від появи першого яйця до дорослої особини, здатної також робити кладку, в сприятливих умовах проходить всього 16 днів. Несприятлива обстановка може продовжити цей період до 30 діб. І через 1-2 тижні після зараження у людини буде проживати колонія шкідників.

Життєвий цикл вошей протікає в такий спосіб: Життєвий цикл вошей протікає в такий спосіб:

  1. Відкладаються личинки.
  2. З них вилуплюються личинки.
  3. Після першої линьки утворюється німфа.
  4. Вона линяє ще два рази.
  5. Личинка виростає.

Цикл розвитку у вошей не включає стадії освіти личинки, яка б кардинально відрізнялася від дорослої особини. Під час інкубаційного періоду захворювання помітити важко. Педикульоз проявляється у всій красі після народження нових особин, які починають харчуватися кров'ю, прокушуючи шкіру. При цьому відбувається виділення неприємних ферментів.

При цьому відбувається виділення неприємних ферментів

З гниди досить швидко вилуплюється личинка першого віку. Вона дуже схожа на дорослу комаху

Розмноження паразитів на голові

Самка починає паруватися після останньої личинкової линьки через добу. Пару годин їй буде потрібно на те, щоб відкласти гнид. Так як їжа у комах завжди в достатку, то життєвий цикл вошей відбувається без затримок.

Парування і запліднення

Поява комах у великій кількості можливо тільки при наявності дорослих особин. Як же розмножуються воші? Шляхом запліднення яйцеклітин. Для процесу розмноження характерно:

  • Здатність до запліднення відразу після формування імаго.
  • Парування триває до години.
  • Насіння витрачається протягом життя самки.
  • Формування зародків відбувається в яйцепровід. При виході з нього ембріон має захисне покриття.
  • Період від спарювання до дозрівання яєць триває 1-2 години.

Чим частіше самка харчується, тим швидше цей процес відбувається. Як швидко розмножуються воші у людини на голові залежить від дотримання ним особистої гігієни та своєчасного лікування захворювання.

Як швидко розмножуються воші у людини на голові залежить від дотримання ним особистої гігієни та своєчасного лікування захворювання

Розмноження комах відбувається тільки в комфортних умовах при постійній наявності їжі (крові) людини.

відкладання яєць

У період їх дозрівання самка активно рухається в пошуках підходящого для кладки місця. Кожен тип має свої переваги. так платтяні воші відкладають яйця в складках одягу, одворотах, підгинаючи, швах, у внутрішніх кишенях.

У головного паразита це відбувається таким чином:

  • За допомогою спеціальних колишній самка підіймається на волосся.
  • Рухаючись по ньому, вона випускає секрет.
  • На липкий субстрат з черевця виходить яйце самки воші.
  • Речовина застигає і утворює міцну оболонку.

Таким же чином діють лобкові паразити. Але для цього вони використовують волосся в паху, в пахвових западинах, бороді і вусах, на віях.

Але для цього вони використовують волосся в паху, в пахвових западинах, бороді і вусах, на віях

Самка воші кожен день відкладає 2-4 яйця - до 140 за все життя.

Чисельність відкладених гнид залежить від виду комах. Головний вид здатний робити це 2-4 рази на день. Платтяна ж виробляє до 10 гнид на добу. Чому самки всіх видів вошей відкладають так багато яєць? У комах життя коротка, а для продовження роду, чим більше кладка, тим більшим буде потомство.

стадії розвитку

Яйце головний воші кріпиться на волоссі на невеликій відстані від поверхні шкіри. Кожне з них одягнено в липкий чохол, завдяки чому вони міцно приклеюються. Це утворення називається гнидою. Її можна побачити неозброєним поглядом, так як вона схожа на лупу.

Її можна побачити неозброєним поглядом, так як вона схожа на лупу

Життєвий цикл включає три стадії розвитку - яйце, личинку і імаго

Якщо розглядати гниди під мікроскопом, то вона схожа на акуратну сумочку, яка щільно охоплює волосок. Стадії розвитку у всіх видів вошей включають:

  • Яйце.
  • Німфа.
  • Імаго.

Перша стадія може проходити від п'яти днів до декількох тижнів. Це залежить від умов і виду комахи. На другій стадії відбувається три линьки.

Тривалість цього періоду становить близько 4-5 діб для кожного віку. Репродуктивна стадія імаго тривати до 30 днів. І весь цей час самка здатна відкладати по кілька яєць щодня.

Дивимося відео: Що таке педикульоз, стадії розвитку вошей і гнид

Умови, при яких розмножуються паразити

Педикульоз часто зустрічається в дитячих колективах. Цьому сприяє:

  • Висока скупченість людей на невеликому просторі.
  • Наявність сприятливих умов, коли температура близько 30 градусів.
  • Купання в басейнах або на громадських пляжах без захисної шапочки.
  • Спільне використання рушників, гребінців, шпильок для волосся.

Рівень розмноження залежить і від ступеня вошивості. Якщо люди не приймають ніяких заходів по знищенню кровососів, то їх кількість зростає з прискореної швидкістю. Адже в цьому випадку самців і самок не доводиться довго шукати один одного, що виконати головне призначення в їх житті - продовження роду.

Особливості розмноження різних видів вошей

Розвиток головного паразита мало чим відрізняється від інших видів. Відмінності є тільки в ступені плодючості і здатності паразитів розмножуватися в неоднакових умовах і ні різних ділянках тіла людини. Платтяні паразити розмножуються швидше за інших і відкладає більше всіх яєць. Найменша кладка у лобкових шкідників. Але зате вони можуть паразитувати всюди, а головна воша ніколи не переходить на інші ділянки тіла.

Як же розмножуються воші?
Чому самки всіх видів вошей відкладають так багато яєць?