Вагітність: що робити, якщо болить шия і спина

  1. Облаштовуємо робоче місце
  2. комфортний сон

Під час вагітності часто виникають болі в голові, шиї, верхній частині спини, плечах, лопатках або руках, в кистях ніби поколює голочки, а пальці терпнуть. Іноді больовий напад поширюється в область серця. Під час вагітності часто виникають болі в голові, шиї, верхній частині спини, плечах, лопатках або руках, в кистях ніби поколює голочки, а пальці терпнуть

Burda Media

Біль у шиї і її м'язах під час вагітності може бути викликана тим, що в цей час в організмі жінки порушений кровообіг. У той же час багато вагітних матусі працюють за комп'ютером і змушені довго сидіти в незручному становищі. Ці два фактори, звичайно, можуть дуже негативно позначитися на самопочутті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пізня вагітність: все про вагітність і пологи після 40 років

Відчувши подібні симптоми вперше, необхідно звернутися за консультацією до лікаря-ортопеда і невролога. Адже причинами болю в шиї можуть бути переохолодження (наприклад, при протязі), травма (ви могли просто не помітити або забути про неї) або розтягнення зв'язок. Хоча найчастіше подібні неприємності пов'язані з неправильним положенням тіла під час сну, відпочинку або сидячої роботи. Водіння автомобіля - додаткове навантаження на спину і шию.

Burda Media

Облаштовуємо робоче місце

  • Стілець. Впливає на розвиток негативних процесів в хребті і конструкція стільців і крісел. Більшість з них не підтримують поперек і хребет в потрібному положенні. В ідеалі спинка стільця повинна бути високою, щоб до неї можна було притулити голову, що важливо для шиї.
  • Стіл. Уважно подивіться на ваш робочий стіл. Його висота критична! Як правильно її виміряти? Сядьте на свій робочий стілець. Робоча поверхня повинна бути на рівні вашого сонячного сплетення.
  • Комп'ютер. Монітор повинен бути рівно на рівні ваших очей: не вище і не нижче.

Burda Media

Сидяча робота не принесе шкоди, якщо ви станете дотримуватися просте правило:

Відпочинок після навантаження. В наші дні активні заняття і вагітність цілком сумісні. Не упускайте шансу поліпшити своє самопочуття під керівництвом фахівця. Майбутні матусі з великим задоволенням відвідують басейн, фітнес-клуби, займаються йогою або гімнастикою, та й просто досить багато ходять пішки. Вагітним дуже важливо правильно себе вести безпосередньо після фізичного навантаження. Не варто, наприклад, різко зупинятися або сідати. Перехід від активності до відпочинку повинен бути максимально плавним. Скинувши темп, зазвичай роблять розтяжку, щоб зняти напругу з м'язів: достатньо 5-6 разів витягнути шию і голову відвести назад. І ваша постава буде в цьому випадку завжди в порядку!

І ваша постава буде в цьому випадку завжди в порядку

Burda Media

комфортний сон

Ще одна причина появи дискомфорту в області шиї - незручне положення під час сну. Майбутнім матусям важливо знайти зручне для сну положення. Також зверніть увагу і на подушку, на якій ви спите. Можливо, зараз вона вам не підходить і слід купити іншу. Є один простий ознака хорошої подушки: вона повинна заповнювати вигин між плечима і головою.

У II і III триместрах вам напевно сподобається така поза: ви лежите, зігнувши одну ногу і підклавши під животик подушку. Але при цьому важливо положення голови. Зазвичай вона повернута в бік, причому верхні суглоби шиї вивернуті максимально. В даному положенні надто сильно розтягуються м'язи і зв'язки шиї. Контролювати позу під час сну складно. Але, якщо ви, прокинувшись, відчуваєте, що шия оніміла, затекла або болить, виручать наведені вище вправи. Не пошкодуйте 5 хвилин вранці і ввечері! Адже мова йде про підтримку вашого доброго самопочуття. При сильних систематичних болях звертайтеся до фахівця - сертифікованому остеопату або масажиста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Вагітність: які аналізи крові потрібно здати
Перша вагітність і пологи. Особистий досвід (Відео)

ДИВІТЬСЯ ОНЛАЙН: Як вибрати правильну подушку

джерело: YouTube , автор Все буде добре

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Редактор: Оlga Primachenko

Сподобалася стаття? Оцініть:

Як правильно її виміряти?