«Мене часто порівнюють з Ван Гогом, і мені це не лестить»

  1. Я не люблю, коли пишуть: «Хочу вишивати, як ви» - Віра, в інтернеті вас називають «лівшею з п'яльцями»,...
  2. Намічаю тільки лінію горизонту, щоб не зовсім криво було
  3. З інстаграма художниці:
  4. Я в себе не вірила і всім доводила, що це може вистрілити
  5. З інстаграма художниці:

Я не люблю, коли пишуть: «Хочу вишивати, як ви»

- Віра, в інтернеті вас називають «лівшею з п'яльцями», а вашу вишивку «хуліганської». Вам близькі ці визначення?

- Ні. Не розумію, звідки кожен так. Люди взагалі, мені здається, люблять робити про мене якісь висновки, але я з цим не згодна. Я вважаю свою вишивку художньої. З приводу «лівші»: я починала з ще більш маленького формату, напевно, тому.

У мене терпіння не вистачає на більший формат, тому я вишиваю маленькі картини. Найменша робота була в один квадратний сантиметр, кулончик з маками. А «хуліганська» ... Так, у мене не класична гладь, тим більше не хрестиком. Ось як я малюю, так і вишиваю. Мабуть, це людей зачіпає.

- В інтернеті ж я бачила, що в ваших роботах може зустрічатися, наприклад, Ван Гог. Але прикладів не знайшла. Це правда чи домисли?

- Ні, він не зустрічається в моїх роботах. І якщо чесно, я терпіти не можу, коли мені це приписують. Коли я тільки почала вишивати і люди стали до мене звертатися, всі просили вишити їм Ван Гога. «Будь ласка, можете мені вишити" Зоряну ніч "?»

А я не розумію, чому, якщо у мене своє бачення світу, свої художні можливості, люди хочуть, щоб я копіювала чужу роботу. У мене є і великі мазки нитками, і дрібні. Природно, це схоже на мазки Ван Гога. Але так само, знаєте, і Мане писав, і багато інших художників. Але так як люди в більшості своїй знають не дуже багато інших імен, мене порівнюють з Ван Гогом. І мені це не лестить.

- А що б вам лестило?

- Мені приємно, коли мені пишуть, що я когось надихнула. Чи не вишивати те ж саме: я не люблю, коли пишуть: «Хочу вишивати, як ви». Це швидше ображає: навіщо вам вишивати, як я? Чому ви не хочете вишивати, як ви? Краще, більше, красивіше? Я на те й я, що вишиваю по-своєму.

З інстаграма художниці:

«Якщо ви вимірюєте свій успіх мірою чужих похвал і осуду, ваша тривога буде нескінченною ... Хто-небудь знає робочі способи позбавлення від цієї напасті?»

Мені приємніше за все, коли люди надсилають свої роботи або починають малювати, вишивати, кажуть: «Спасибо большое». Що я для кого-то что-то в цьому житті зробила, сама не знаючи. Розумію, що кожен день стільки людей чекають мої нові роботи, і це, звичайно, дуже приємно. Намагаюся на це спиратися. Подяк мені багато пишуть іноземці. Росіяни, в основному, хочуть, щоб я їм розповіла, як роблю те чи інше в моїх вишивках, щоб розкрила, грубо кажучи, свої секрети. Мені приємніше за все, коли люди надсилають свої роботи або починають малювати, вишивати, кажуть: «Спасибо большое»

Іноді набридає відповідати на однотипні повідомлення, які я нитки використовую, де що і як зробила. Начебто в мене є золотий рецепт, після якого люди почнуть вишивати так само. Але більша частина людей пишуть: «Спасибі вам за творчість, за те, що ви робите».

Спочатку я думала, що взагалі це нікому не треба. З інстаграмом зрозуміла, що комусь цікава. У мене була невисока самооцінка в плані робіт і творчості. А соцмережі якраз змусили в себе повірити. Але з самого початку, коли люди стали на мене підписуватися, я відразу почала готувати себе до того, що це тимчасово, вся ця популярність. Свого часу хтось інший, більш професійний, буде цікавий людям. Не знаю поки, чим займатимуся після. Не думала про це. Розумію, що начебто потрібно когось вчити. Це прямо напрошується, тому що люди цікавляться. Але я, по-перше, не бачу, що сама - професіонал, і я ще не готова. Зараз, мені здається, люди поспішають когось чомусь вчити.

Зараз, мені здається, люди поспішають когось чомусь вчити

Намічаю тільки лінію горизонту, щоб не зовсім криво було

- Давно ви вишиваєте?

- Три роки. У дитинстві вишивала за схемами, хрестиком. Звичайно, це ні в яке порівняння не йде. Почалося все, коли я робила альбоми. І кожну сторінку прострочуємо, працювала з нитками. В якийсь день викладала чергові роботи на Livemaster і побачила конкурс, присвячений осені, з певною осінньої гамою. Зрозуміла, що хочу в ньому брати участь. Мені на очі потрапила звичайна розмальована ґудзик, я подумала: «Чому б її не вишити?» Вишила брошку розміром з гудзик і відправила. Там був букетик нареченої з стрічкою, чомусь мені він в голову прийшов. Так і почалося.

З інстаграма художниці:

«Сьогодні думала про те, як легко любити щось красиве або любити, коли все добре. Як легко дякувати за щось приємне. Як легко вибачатися, коли нічого в це не вкладаєш. Як легко засуджувати, коли не стикався з цим сам. Як легко давати поради, коли не тобі їх дотримуватися. Як легко бути сміливим, коли немає небезпеки, і бути впевненим, коли за плечима підтримка. Як легко втрачати, коли не любиш. Ну і робота вийшла відповідна ».

- У вас є художня освіта?

- Ні. Я надходила в художню школу, але там потрібно було заплатити грошей, а у нас їх не було. Малювала я з дитинства, у всіх з-гуртках, де можна було безкоштовно займатися, я всюди займалася. І мама моя в дитячому садку була викладачем малювання, теж любила зі мною малювати. Але професійно я цим не займалася ніколи. І зараз все прийшло з практикою. Спочатку у мене були досить прості роботи. Я вважаю, що моя сильна сторона - колір, а не композиція. Напевно, якби у мене було утворення, я більше б знала про це, було б крутіше.

- Ви говорили, що для вас вишивка, як полотно. Коли у художника на полотні щось не виходить, він може це зафарбувати, накласти поверх фарбу. А ви що робите з помилками?

- розпорювали. При цьому буває кілька шарів ниток, і якщо одна на іншу некрасиво накладається, доводиться все розпорювати. Це дуже сумно, але я себе кожен раз заспокоюю, що буде краще. Я досить нервово до цього ставлюся, намагаюся з першого разу все довго продумувати, кольору вибирати. Ескізів заздалегідь не роблю, тільки намічаю, буває, лінію горизонту, щоб не зовсім криво було.

- Але в голові у вас картинка вже є, коли ви починаєте?

- Найчастіше я взагалі не знаю, що вишиваю. Просто починаю це робити і потім сама дивуюся, до чого в результаті прийшла.

Просто починаю це робити і потім сама дивуюся, до чого в результаті прийшла

Я в себе не вірила і всім доводила, що це може вистрілити

- Скільки у вас часу йде на одну картину?

- Дивлячись що вважати витраченим часом: час роботи з нитками або той час, що я думаю над вишивкою. Це ж треба під кожну підбирати кольори. Як мені здається, я витрачаю близько тижня, поки це все придумую. А сама робота займає пару днів, може, три. Іноді я відкладаю, потім знову починаю вишивати.

У мене була картина, яка зайняла три місяці. Ніяк не могла її закінчити. Я вишила гору і зрозуміла, що мені абсолютно не подобається, як на ній лежить колір, і якщо я дороблю її ось так, то мені не буде до душі цей пейзаж. І я розпорюють, переробляла, в результаті отримала те, що хотіла. Ця картина дуже дорога мені. Вона пройшла зі мною через час, якісь думки я над нею передумала. Мені здається, все це видно. І ще один пейзаж дуже милий серцю. Він у хорошої людини зараз, і я за цю роботу спокійна.

- Що значить «спокійні за роботу»?

- Відразу зрозуміло, коли людина закохався в роботу. Ця дівчина, до речі, була однією з перших, хто назвав мене художницею, а не умільці. І продовжувала це робити, поки я сама не повірила. Ми ніколи не бачилися з нею, але у неї сім моїх робіт. Та й коли людина закохана в якусь річ, він береже її, щоб не припадала пилом, всім показує, радіє, і мені від цього тепло на душі.

- Чим ви займалися до вишивки?

- Я намагалася працювати в поліції, в відділі криміналістики.

- Несподівано.

- Так, мені це було цікаво. Я там практику проходила, хотіла подивитися, чи готова йти туди працювати професійно. Напевно, темна сторона моєї душі туди тягнула. Але зрозуміла, що не зможу там довго бути, щоб зробити запеклим їхнє і зовсім піду від себе хорошою, доброю, милою. І вишивкою вивело мене на більш спокійну доріжку, саме знайшло. Шлях був довгий.

Шлях був довгий

З інстаграма художниці:

«Не вирішувати - це теж рішення. Не змінювати - це теж вибір. Якщо ти робиш такий вибір, будь з ним, визнай його, отримуй бонуси, насолоджуйся їм. Визнай: ти там, де хочеш бути. Так, Віра? »

Я в себе не вірила і всім доводила, що це може вистрілити, що я можу цим заробляти, що це може бути комусь цікаво. В першу чергу, татові доводила. Хоча до цих пір не дуже його переконала. А потім зрозуміла, що марно комусь щось доводити, і тоді все і вийшло. Ви знаєте, я працювала дуже ретельно з січня, нещодавно зустрілася з друзями, яких давно не бачила. І вони сказали, що я набагато впевненіше стала говорити про себе, про те, що роблю. Саме з гордістю, що так, я вишиваю, я - художник, це те, про що я найбільше мріяла.

Фото: Instagram / shimunia

Вам близькі ці визначення?
Це правда чи домисли?
«Будь ласка, можете мені вишити" Зоряну ніч "?
А що б вам лестило?
Це швидше ображає: навіщо вам вишивати, як я?
Чому ви не хочете вишивати, як ви?
Краще, більше, красивіше?
Хто-небудь знає робочі способи позбавлення від цієї напасті?
Мені на очі потрапила звичайна розмальована ґудзик, я подумала: «Чому б її не вишити?
У вас є художня освіта?