Жерстяна весілля: походження назви і святкування події, звичаї та обряди, подарунки на 8 років весілля

  1. Восьма річниця весілля
  2. походження назви
  3. Святкування події
  4. Звичаї та обряди
  5. Подарунки на торжество
  6. Від чоловіка дружині
  7. Від дружини дружину

Спільне життя подружжя може скластися по-різному Спільне життя подружжя може скластися по-різному. Одні сім'ї перестають існувати, коли їх шлюбу немає ще й року, а інші пари живуть душа в душу довгі роки, святкуючи кожну річницю весілля, скільки б років не пройшло. У даній статті буде розказано про те, як називається восьмий рік шлюбу, як відсвяткувати цю сімейну подію і який подарунок можна подарувати.

Восьма річниця весілля

Даний день народження осередку суспільства називається по-різному:

  1. бляшаний;
  2. Маковий.

походження назви

Зараз не можна сказати точно, чому з'явилися такі назви. Однак передбачається наступне:

  1. Вісімка згідно нумерологічних тлумачення означає практичність, силу, рівновагу і сталість. Довгі роки сімейного життя припускають, що чоловік і дружина постійні в своїй любові, вони стали практичними, займаючись побутовими проблемами, і навчилися боротися з труднощами.
  2. Жерстю називається сплав, отриманий зі сталі, яка була оброблена спеціальним способом. Цей матеріал міцний, але практичний і гнучкий. Його можна порівняти з відносинами між подружжям, адже за 8 років вони зуміли знайти компроміси в спірних ситуаціях і зробити свій союз міцним. А ще бляшана поверхню блищить, як дзеркальна, а люди, що складаються багато років в подружніх стосунках, часто стають практично дзеркальним відображенням один одного.
  3. Езотерики стверджують, що цифра 8 має асоціацію з червоним кольором, а фольклористи ототожнюють його з маком. А ще мак - символ любові, удачі, плодючості і фінансового благополуччя.

Святкування події

Вважається, що відсвяткувати цю чудову дату потрібно оригінально, яскраво і весело, щоб з'явилася можливість відволіктися від повсякденних турбот і труднощів побуту. Жерстяна весілля в основному відзначається з родиною та близькими людьми. Якщо торжество буде проходити вдома, а не в кафе, то всі домочадці можуть взяти участь у підготовці до свята:

  1. Начистити до дзеркального блиску всі предмети в будинку, зроблені з металу.
  2. Якщо весілля відбулося влітку, то кімната може бути прикрашена букетами польових квітів. А в холодну пору року приміщення можна прикрасити серветками і подушками з квітковими візерунками.
  3. «Молодята» повинні бути одягнені по-особливому. Дружина може одягатися в червоне плаття або костюм, на якому зображені маки. Чоловікові можна прикрасити одяг краваткою або ременем червоного кольору.
  4. Святкуючи вісім років весілля (яке весілля без застілля) не можна забувати про прикрасу для столу. Це може бути красива скатертину, на якій зображені маки або інші яскраві квіти, або червона тканина з білим тюлем, постеленний зверху. Посуд в ідеалі повинна бути металевою. А в якості частування обов'язково потрібно спекти маковий торт або рулет.

Звичаї та обряди

За традицією 8 років з дня одруження святкували весело, тому обряди носили жартівливий характер:

  1. На Русі в цей день дружина одягалася в одяг, прикрашену бляшаним візерунком. Сьогодні так вже не роблять.
  2. У ніч перед святом подружня пара несла на стайню пластину з жерсті, щоб покласти її на підлогу і залишити там до настання ранку. Якщо на неї настане кінь і залишить слід від копита, то чоловіка і дружину чекає щасливе життя. А саму пластину потрібно зберігати як оберіг.
  3. Якщо пара забуде запросити кого-небудь, наприклад, одного Женю, то цей гість може прийти без запрошення. Однак потрібно виконати кілька умов: надіти вбрання нареченого і нареченої, прикрасивши себе прикрасами з жерсті; за стіл слід сісти навпроти винуватців торжества і під час свята розважатимуть усіх присутніх всілякими жартами, веселити «молодят» цікавими привітаннями.
  4. Подружня пара повинна зробити незвичайний букет. Чоловік своїми руками виготовляє вазу з металевої баночки, а його дружина ставить в неї квіти з різних підручних матеріалів.

Подарунки на торжество

У стародавні часи на восьму річницю весілля, яка називається жерстяної, дарували металеве відро, в якому знаходився квас У стародавні часи на восьму річницю весілля, яка називається жерстяної, дарували металеве відро, в якому знаходився квас. Існувало повір'я, що якщо чоловік і дружина не вип'ють його, то він скисне. У наші дні цю традицію вдосконалили.

На бляшану весілля чоловікові в подарунок підносять 8 банок пива або напою без алкоголю для життя без гіркоти, а дружині - 8 банок з тушонкою для ситого життя. Все це «молодятам» належить з'їсти і випити за 8 діб, щоб здійснилися всі їхні мрії.

Подарунки на це торжество повинні бути бляшаними, наприклад: столові прилади, посуд, підноси, годинник. А ще можна подарувати побутову техніку, різні вироби, металеві коробочки з солодощами, бляшану скарбничку. Звичайно, г ості можуть піднести подарунок, орієнтуючись на власний смак, але його потрібно упакувати в фольгу і обов'язково щиро привітати «молодят».

Від чоловіка дружині

Чоловік може подарувати дружині букет маків, що відповідає другому назвою торжества. Але знайти ці квіти складно, тому проблему можна вирішити подарувавши:

  1. Металеву скриньку із зображенням маків, в неї можна покласти ювелірну прикрасу;
  2. Картину, на якій намальовані маки;
  3. Металеву коробочку з цукерками «Червоні маки»;
  4. Текстильні вироби, де зображені червоні квіти;
  5. Бляшану рамку для фотографії;
  6. Косметику або парфум в жерстяній упаковці;
  7. посуд;
  8. Побутові прилади, що полегшують процес приготування їжі.

Від дружини дружину

На бляшану весілля (8 років, що минули з дня офіційного оформлення відносин) коханому чоловікові в залежності від його хобі і переваг можна дарувати:

  1. Каструлю, сковороду, форми для випічки;
  2. Дорогі консерви (наприклад, чорна / червона ікра);
  3. Відро для риболовлі;
  4. Флягу для елітного напою;
  5. Гарний портсигар, на який нанесена гравірування;
  6. Чоловічу косметику (одеколон, засоби для гоління і після гоління);
  7. Пиво в діжці або жерстяній банці;
  8. Металевий кухоль, брелок або інший сувенір.

Подарунки чоловікові на макову весілля можуть бути не тільки корисними, а й жартівливими, наприклад:

  1. Корона, виконана з фольги золотого кольору;
  2. Карбування з вигравіруваним жартівливим або інтимним поздоровленням;
  3. Диплом ідеального чоловіка.

Свято з ріднею та друзями можна зробити на наступний день, а святковий вечір можна провести за вечерею при свічках, приготувавши улюблене блюдо чоловіка (але мак як приправа повинен бути обов'язково) і надівши для нього гарне вбрання.

Якщо до вибору подарунків поставитися уважно, то торжество запам'ятається ювілярам надовго.