Сережки з полімерної глини: майстер-клас

  1. Особливості матеріалу і поради
  2. варіанти прикрас
  3. Прикраси з квітами бузку
  4. Пір'я в техніці миллефиори

З різних матеріалів для рукоділля можна самостійно створювати всілякі красиві аксесуари і біжутерію З різних матеріалів для рукоділля можна самостійно створювати всілякі красиві аксесуари і біжутерію. Багато майстрів для цих цілей вибирають полімерну глину, так як вона надзвичайно пластична, з нею легко працювати, різноманітність видів дозволяє створювати вироби в самих різних стилях. Вироби з цього матеріалу виходять міцними, довговічними і яскравими.

Особливості матеріалу і поради

Полімерна глина - матеріал, що нагадує за своєю консистенцією пластилін, який внаслідок термічної обробки застигає і перетворюється в пластик.

Існує велика різноманітність кольорів і текстур полімерної глини. Причому кольору можна змішувати, а також додавати в них фарби і блискітки. Цей матеріал не токсичний, і тому з ним можуть працювати навіть діти.

З полімерної глини можна створити такі прикраси, як сережки, намиста, підвіски, браслети і т. Д. За допомогою глини можна втілити в життя будь-які ідеї. Все залежить виключно від вашої фантазії.

Поради для початківців рукодільниць:

  1. Спочатку необхідно вибрати виробника матеріалу. Глина може бути як дорогий, так і дешевої, з широкою палітрою кольорів, а також може продаватися набором або окремими брусками.
  2. Не варто купувати відразу упаковку різних кольорів. Для початку можна придбати один брусок і випробувати його будинку: необхідно перевірити його текстуру, змішуваність з іншими пластиками і фарбами, а також запекти отриманий матеріал. Якісна глина не повинна тріскатися і занадто змінювати колір.
  3. Для ліплення необхідні стандартні кольори, які потім можна змішувати. А також знадобляться інструменти і невелика електрична духовка.
  4. На упаковці полімерної пластики зазвичай написано, скільки часу її необхідно запікати до готовності і при якому температурному режимі.
  5. Варто відзначити, що потрібно працювати з глиною акуратно. Для того щоб не порушити чистоту кольору, необхідно працювати в гумових рукавичках і на чистій поверхні.

Для створення сережок із пластику, крім глини, потрібно фурнітура: швензи, з'єднувальні і декоративні елементи.

варіанти прикрас

Новачкам можна спробувати змайструвати сережки з трояндами. В першу чергу потрібно звернути увагу на будову квітки, що складається з великої кількості скріплених пелюстків, великих - у зовнішнього підстави і маленьких - у міністерство внутрішніх справ. А потім слід підготувати матеріали:

  • червону пластику;
  • стек для ліплення з кульковим наконечником;
  • пін з двостороннім вушком;
  • кільця для скріплення і швензи.

Спочатку потрібно виконати заготовки для майбутніх лепесточков Спочатку потрібно виконати заготовки для майбутніх лепесточков. Для цього необхідно відщипнути шматок глини, розім'яти його і згорнути в кульку. Для зовнішніх пелюсток знадобляться великі кульки, а для внутрішніх - маленькі. Потім з тонкого шару пластики потрібно скрутити бутон. Кожен лепесточек необхідно робити з кульки, скориставшись стеком, надаючи йому вигнуту форму. Далі слід прикріпити по черзі пелюсточки до бутона, регулюючи обсяг квітки.

Зроблену троянду можна застосовувати для прикраси. Для цього потрібно обрізати підстава і проколоти дірочки для кріплення.

Готові квіти потрібно обережно помістити в духовку і запекти до готовності, а потім покрити лаком. Після цього розу можна нанизати на пін і закріпити таким чином, щоб знизу і зверху були вушка для кріплення з деталлю.

На верхню частину за допомогою колечка треба прикріпити швензи. На нижню частину - червону намистину. Вона буде злегка обтяжувати прикраси, і вони будуть висіти НЕ перекручуючи.

Прикраси з квітами бузку

Для створення квіткових куль знадобляться:

  1. Полімерний матеріал фіолетового, бордового, жовтого і світло-фіолетового відтінків.
  2. Канцелярський ніж.
  3. Паста-машина або скалочкой.
  4. Зубочистка.
  5. Пустотілі металеві намистинки.
  6. Спеціальний лак для покриття заготовки.
  7. Дві довгасті швензи, 2 гвоздика з металу з капелюшком.

Спочатку потрібно обернути пустотілі намистинки будь глиною Спочатку потрібно обернути пустотілі намистинки будь глиною. Якщо таких немає, необхідно сформувати прості кульки з пластики однакового розміру, діаметром до 1 см, в іншому випадку сережки будуть занадто важкими. Потім потрібно зробити в кульках наскрізні отвори за допомогою зубочистки.

Далі необхідно відщипнути шматочок світло-фіолетового глини, розміром трохи менше горошинки, і скачати з неї краплю. Лезом ножа потрібно надсечь краплю на чотири рівні частини. Пальцями взятися за вістря краплі і по черзі притискати кожну з надрізаних частин до подушечці пальця, розплющуючи і формуючи тонкі пелюсточки. Для того щоб пластик не прилипав до пальця, перед виготовленням кожного нового квіточки потрібно змочувати шкіру водою або присипати тальком. Потім можна зробити такі ж квіти з фіолетового і бордового брусків глини.

Потім потрібно укласти квіти на попередньо зроблені намистини-основи. У центр квітки треба обережно вставити зубочистку і прикріпити його до поверхні основи таким чином, щоб основи-намистини були повністю заховані. Якщо десь вийде прогалина - необхідно заповнити її бутонами. Вони повинні виконуватися аналогічно квітки: потрібно сформувати краплю, надрізати її на чотири частини і злегка закрутити всі частини в одному напрямку. Щоб квіти здавалися більш живими, слід скачати з глини жовтого кольору маленькі кульки і укласти їх по центру квітки.

Після чого потрібно відправити бутончікі в духову шафу на випал. Чим тонше будуть пелюстки у заготовки, тим менше часу їх потрібно обпалювати. Перед початком запікання слід прочитати інструкцію.

Після запікання потрібно знежирити поверхню букетиків миючим засобом і покрити лаком. Коли вироби висохнуть, слід вийняти зубочистки і вставити в отвір гвоздики з капелюшком. А круглогубцами необхідно зробити петлю з стрижня гвоздика і вставити швензи.

Пір'я в техніці миллефиори

Це процес полягає в складанні декількох сотень з простими малюнками в монолітну тростину зі складним візерунком, яка скорочується і розкочується до необхідного діаметра. У підсумку виходить безліч намистин і виробів з однаковим орнаментом.

Для виготовлення прикраси потрібні:

Дії поетапно:

  1. В першу чергу потрібно зробити плавний градієнт кольору зі світло-фіолетового і лілового пластика (в однаковому співвідношенні). Для цього можна скористатися качалкою або паста-машиною.
  2. Полімерну глину необхідно пропустити через машину не більше п'яти разів, щоб кольори не сильно перемішалися і були помітні лінії накладення відтінків.
  3. Потім слід звернути тростину спіраллю в рулон. Вона повинна бути довгою, з помітним переходом фіолетових відтінків.
  4. Далі треба відміряти і розрізати тростину на 3 рівні частини.
  5. Кожну з частин слід приплюснути до робочої поверхні, формуючи бочонок.
  6. А потім необхідно приплюснути пальцями верхівку однієї з плоских сторін барильця.
  7. Потім слід повернути тростини в початкові форми, а після розкачати їх до одного розміру і діаметру.
  8. На самій мінімальній товщині паста-машини треба розкачати білу глину і обернути нею, залишаючи неприкритими 2 мм, кожну сформовану тростину.
  9. А потім потрібно спресувати їх і розкачати до діаметра 1 см.
  10. Пальцями потрібно приплюснути кожну з ковбасок таким чином, щоб вони були плоскими по всій довжині тростини.
  11. На максимальній товщині машини слід пропустити сформовані ковбаси.
  12. Далі потрібно обрізати деформовані кінці сплюснутих смужок. А після - відміряти лінійної однакові відрізки і розрізати смуги на однакові частини.
  13. Смужки потрібно укладати внахлест один на одного, починаючи з самого світлого тону, плавно переходячи до більш темного.
  14. Зверху укладених шарів потрібно злегка прокатати качалкою - для поліпшення зчеплення шарів.
  15. З білої глини слід сформувати маленький бочонок, а після - обгорнути його пластом фіолетового відтінку.
  16. Потім треба розкачати біло-фіолетовий бочонок до довжини, що дорівнює довжині складених пластів, і прокатати на середній товщині спеціальної паста-машини.
  17. Потім треба розрізати тростину з візерунком пера уздовж на дві однакові частини і акуратно укласти приплющену серединку біло-фіолетового тону на місце зрізу тростини з імітацією пера і обрізати надлишки.
  18. Далі необхідно об'єднати дві частини в одну тростину і подивитися, який малюнок утворився. Після чого слід нарізати тростину на великі пір'я або ж стиснути ковбаску і сформувати перо меншого розміру.
  19. Якщо ви хочете все-таки стиснути тростину, то починати ужимать потрібно завжди з середини ковбаски, плавно рухаючись до закінчень. З боку світлого пластика необхідно прищипнуть тростину пальцями, щоб в зрізі вийшло гостре перо.
  20. Потім слід нарізати тростину на пір'я і перед запіканням зробити отвори в необхідних місцях. При випалюванні необхідно строго витримувати час і температуру за інструкцією.
  21. Після випалу поверхню виробів слід знежирити миючим засобом і покрити лаком.

Ось і все пір'я готові, залишилося тільки зібрати їх в сережки. В отвір пера треба вставити сполучна кільце і закріпити його в отворі коннектора.

Таким чином, скориставшись майстер-класом, можна зробити красиві сережки з фоамірана або полімерної глини своїми руками. А будуть вони у вигляді квіткового кулі, пір'я або трояндочок - вирішуйте самі.