ділиться досвідом Наталі Рубан
Чи знаєте, вирішила поділитися - раптом комусь стане в нагоді мій досвід))
Найчастіше, живучи в містах, люди миють голову шампунями і купують додаткові засоби догляду, менша кількість (причому тільки жінки) замислюються про те, що це не є добре, ще менша кількість іноді вживає профілактичних заходів у вигляді натуральних масок і ополіскування (як правило масла для волосся, і трави для полоскання), і зовсім вже мізерна кількість жінок і чоловіків, які перейшли на повністю натуральне миття волосся.
Намагаючись в яке -то час повністю перейти на натуральне миття волосся (глиною, кефіром, травами і т.д.) я зрозуміла, що не зможу так жити, точніше так ходити) Суть в тому, що волосся втрачають блиску, "салонності", розсипчастості або пружності, обсягу, гладкості, зволоження - в різних випадках по різному. І тільки хороший шампунь дає їм звичну, міську красу, з якою мені не соромно вийти на сцену, та й просто на вулицю, в люди. Але цікавляться знають, що таке шампуні. Шампунь - це Фейрі для волосся, рідка пластмаса! До того ж, мій колір волосся постійно змінюється від хімічного складу шампуню, і завжди не в кращу сторону (темніють, зеленіють, що тільки не роблять). Від натуральних інгредієнтів такого не відбувається, але є свої мінуси. Загалом, як я вийшла з ситуації:
Шляхом довгих спроб перейти на натуральні компоненти, я чітко визначила, що "люблять" мої світле волосся. А вони люблять мед, молоко, яблучний і малиновий оцет, глину, ромашку, вівсянку, ромашкове масло і еф.маслами кедра, грейпфрута і іланг-ілангу. І з цим набором продуктів я найчастіше і мою своє волосся.
Я роблю так: в невелику мисочку кладете ложку меду
(Якщо волосся сухе - капніть в мед 3-5 крапель будь-якого (жирного) масла для волосся. Мед - природний емульгатор, і масло рівномірно в ньому розчиняється.) І туди ж наливаєте чайну ложку свого шампуню - перемішуєте. Хочу зауважити, що всі мої способи економлять ваш шампунь в 2 і більше разів, так що хто миє голову двічі - наливайте в миску одну порцію шампуню. Решта інгредієнти - доведуть його до вашого звичного кількості. Пінитися буде - краще колишнього, не хвилюйтеся. Все перемішали. Можна мити голову. Мед дуже добре живить волосся і шкіру голови, позбавляє від лупи, надає обсяг і блиск, трохи підсушує
Але найголовніше - не треба нічого варити, кип'ятити, запарювати - варіант прекрасно підходить тим, хто миє голову щодня. Мийте її з медом! Відчуття - супер, у ванній раджу подовше потримати "шампунь" на волоссі, щоб краще впливати на них. Те ж саме змішування з медом можна застосовувати на бальзами та ополіскувачі для волосся, на гелях для душу, і ін. Причому, все буде чудово пінитися, навіть якщо меду буде 80%, а шампуню -20%. А це - в 2 рази менше порожніх пляшок з під шампуню, в 2 рази менше шкоди навколишньому середовищу, і в 2 рази більше користі для вашого волосся і тіла.
Як ви зрозуміли, в шампуні я розводжу і інші інгредієнти - наприклад молоко.
Молока я беру набагато більше, ніж меду, близько 150 мл., А шампуню додаю стільки ж - ок. чайної ложки. Перемішуємо (ретельно) - виходить ДУЖЕ НЕЖНАЯ емульсія, яка дає просто шовкову піну. Спробуйте, ви будете в захваті, як і я. Молоко має м'яку зволожуючу дію і хороше балансує, з першого застосування. Схоже на шампунь Dove, тільки в мільйон разів краще)))) Так само молоком можна розбавляти будь-яких заходів. До того ж в молоці гасяться особливо шкідливі хімічні інгредієнти шампунів. Для дітей, таке миття - кращий варіант!
Яблучний оцет
(Він у мене домашній), я використовую не тільки для ополіскування. (Теж ніяких турбот - розвели в 1 літрі води, півсклянки домашнього яблучного оцту - і обполіскуйте, після миття). Я також розважає іноді і шампунь в невеликій кількості оцту - ч.ложку, на ч.ложку. І так мою. Виходить сильний блиск волосся, приємний підбадьорливий яблучний аромат, пишність і м'якість волосся. Знімає статику. Фруктові кислоти особливо гарні для волосся взимку - діє, як вітаміни. Так само яблучний оцет має прекрасне вплив на шкіру обличчя і тіла, так що я намагаюся додавати його всюди, де тільки можна))) Малиновий оцет (так я думаю і будь-який інший натуральний) використовую природно так само) Дуже здорово виходить розводити шампунь яблучним оцтом і медом разом, теж хороший ефект. А ось молоко з медом змішувати, для шкіри - так, а ось для волосся - зайве. Хоча знову ж таки пробуйте, може це саме те, що треба вашому волоссю)
Іноді, я мою голову глиною.
Мало того, що це дуже корисно, головне - це густота волосся, яку дає глина! Для тонкого волосся - найкращий варіант. Хочу зауважити, що миття волосся глиною разом з шампунем - не має сенсу. Глина змивається, і не надає глибокого лікувального ефекту. Але якщо мити без шампуню, то вона погано вимивається, особливо з довгого волосся, і потім волосся пушаться, стають неприємними на дотик - жорсткими, і маленькі частинки глини все одно залишаються на волоссі, і при висиханні виглядають як пудра на волоссі, яка ще й сиплеться до всього іншого)))) І ще глина сильно сушить. Щоб такого не відбувалося, я просто розводила глину в молоці, і мила цим розчином. А після обполіскувала водою з яблучним оцтом. Виходило краще, але до кінця все мінуси прибрати не вдалося. Однак, цілком прийнятного вигляду волосся домоглася)) Частенько повторюю цю процедуру - волосся помітно міцніше.
Найбільше мені сподобалась біла глина, ну і рожева теж нічого. Решта - не дуже ...
Ромашка.
Тут звичайно доведеться трохи заздалегідь підготуватися до миття голови, і я роблю відвар не кожен раз, а коли є час і бажання. Особливо не переймаюся, бо знаю, що моє волосся отримують все необхідне живлення і захист (я мою голову кожен день, за рідкісним винятком). Думаю, всі знають, як заварювати цю чудо-траву, і як добре вона підходить білявим особистостям)
вівсянка.
З вівсянкою буває по-різному)
найшвидше і зручне - залити 0,5 л. окропу 3-4 ст.л. вівсяних пластівців. Почекати коли прохолоне, процідити, і використовувати отриману клейку водицю для збагачення раціону волосся. Я просто вимочую в ній волосся і намагаюся потримати подовше. Або все також розважає в цьому відварі 1 ч.л. шампуню - і мою цієї мильною водою голову кілька разів)
Вівсянка дає свій, особливий ефект. Волосся після неї щільні, і блискучі. І на своє волосся, я помічала, вівсянка надає їм якийсь свій ніжний відтінок білого золота.
Можна зробити з вівсянки маску - тут вже все як завжди, і будь-який знає, що і як делать.Только не дуже зручно возитися з пластівцями на голові (Тому я роблю таку "водичку".
Ще цієї вівсяної водицею можна обполіскувати голову і не змивати. Тоді більш помітний обсяг, але блиск стає матовим.
Масла для волосся.
Хороша річ, яку обов'язково треба використовувати час від часу. Кожному своє масло. Головне, щоб натуральне. Мені підійшло ромашкове. Воно майже не жирне, легке, і приємно пахне. А всім відоме реп'яхову, я довго не можу змити з голови, часом доводиться це робити кілька днів поспіль. Мені це звичайно ж, не дуже сподобалося, і я від нього благополучно відмовилася. Рекомендую всім, розширити свої погляди на олії для волосся, та й краще використовувати різні: добре для волосся масло кропиви, ромашки, шипшини, мигдалю, жожоба, зар. пшениці, кедрового або кедрової живиці, і т.д. вони ніжні, маслянисті, майже ефірні. На мою думку, для нормального і жирного волосся - саме така текстура ідеальна.
Що стосується яйця і кефіру.
Яйцем я перестала мити голову, в основному з етичних міркувань. Крім того, я не бачу від нього особливого ефекту, крім блиску. А блиск дають і багато інших продуктів, наприклад сік лимона, або заварені скоринки цитрусових. Знову ж мед дає сильний блиск, і за ефектом дуже близький до яйця, мед - однозначно краще, він і антисептик, і має сильні живлять властивості, і т.д.
Кефір ж як не дивно мені не підійшов, мабуть по індивідуальним особливостям. У мене від нього жирне волосся. Хоча це не заважає багатьом, користуватися ним при митті волосся. Спробуйте, може і вам він підійде) Природно я використовую ще безліч продуктів для волосся, точніше я їх пробую, наприклад, прополіс, різні настоянки, масла, фруктове пюре і т.д. Може бути пізніше, я стану додавати сюди те, що також сподобається.
Сподіваюся, що після прочитання моєї замітки, всі хто не міг себе змусити доглядати за волоссям за допомогою натуральних продуктів, тепер з легкістю почнуть це робити :) Ну а в наслідку, я хотіла б повністю відмовитися від шампунів та іншої хімії. Чого і всім желаю.А поки - плавний перехід :))
Більше інформації та відповідей на питання можна дізнатися ТУТ